Szybka odpowiedź na straconego gola! Arsenal 2-1 Aston Villa

Szybka odpowiedź na straconego gola! Arsenal 2-1 Aston Villa 31.08.2022, 21:30, Łukasz Wandzel 1347 komentarzy

Za nami piąta ligowa kolejka w wykonaniu Kanonierów i jednocześnie ich piąte zwycięstwo z rzędu. To oznacza jeden z najlepszych startów sezonu Arsenalu w Premier League. Tym razem londyńczycy podjęli u siebię Aston Villę, a w porównaniu do poprzedniego meczu zamiast Mohameda Elneny'ego, w wyjściowej jedenastce znalazł się Sambi Lokonga.

Przez większość czasu podopieczni Mikela Artety mieli to starcie pod kontrolą i zdołali objąć prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie. Nie udało im się jednak pójść za ciosem, a rywalom, którzy nie stwarzali prawie żadnego zagrożenia, wystarczył przerwie jeden rzut rożny, by doprowadzić do wyrównania. Arsenal odpowiedział natychmiast i ostatecznie zwyciężył 2-1.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White (64' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Tierney – Sambi Lokonga, Xhaka – Saka (88' Holding), Odegaard (81' Smith Rowe), Martinelli – Jesus (88' Nketiah).

Aston Villa: Martinez – Cash, Konsa, Mings, Digne – McGinn (73' Douglas Luiz), Kamara (83' Ings), Ramsey – Bailey, Watkins, Buendia (73' Coutinho).

Na początku spotkania doszło do dziwnej sytuacji. Bukayo Saka zastawiał piłkę ciałem w polu karnym i został odepchnięty przez rywala ręką. Mimo to arbiter nie podyktował jedenastki dla gospodarzy. Kanonierzy dominowali grę i stwarzali dużo zamieszania w szesnastce gości, szczególnie przy rzutach rożnych. W 22. minucie Bukayo Saka powinien wykończyć akcję po dośrodkowaniu Gabriella Martinellego, jednak nie trafił w światło bramki.

Arsenal otworzył wynik spotkania pół godziny po pierwszym gwizdku sędziego. Strzał Martinellego odbił się od obrońcy i sprawił kłopoty Emiliano Martinezowi, który nie złapał piłki. Sytuację wykorzystał Gabriel Jesus – jako pierwszy dopadł do futbolówki i z łatwością umieścił ją w siatce.

Niepewny chwyt Martineza londyńczycy mogli wykorzystać jeszcze raz na chwilę przed przerwą. Wtedy to Odegaard podciął futbolówkę w kierunku Jesusa, który w fizycznym starciu zawalczył o piłkę z obrońcą. Martinez znowu jej nie złapał, a akcja skończyła się dopiero lekkim strzałem Tierneya z kilkunastu metrów po paru sekundach zamieszania. Chwilę później z większego dystansu uderzał Xhaka, a Martinez sparował na rzut rożny.

W drugiej połowie Kanonierzy nie pokusili się o zdobycie szybkiej drugiej bramki, czym za to zaczęli kusić los. Przez długi czas nie zanosiło się na to, by przyjezdni mogli zagrozić skromnemu prowadzeniu gospodarzy, ale choćby w 72. minucie Leon Bailey doszedł do strzału i Ramsdale musiał interweniować. Z kolei parę chwil później Douglas Luis trafił do bramki bezpośrednio z rzutu rożnego. VAR sprawdzał, czy Aaron Ramsdale nie był faulowany przez Boubacara Kamarę, który mu przeszkadzał, lecz gol został uznany.

Do reakcji Arsenalu na straconą bramkę nie można się jednak przyczepić. Już w 77. minucie Martinelli znalazł się z piłką z lewej strony pola karnego. Podał na prawą, a za chwilę dostał dośrodkowanie zwrotne od Bukayo Saki i wpisał się na listę strzelców. Kanonierzy nie poszli za ciosem, tylko zaczęli bronić wyniku. Arteta wprowadził na boisko m.in. Tomiyasu i Holdinga. Obyło się bez nerwowej końcówki, ponieważ gospodarze skutecznie neutralizowali ataki Aston Villi, 2-1!

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
metjuAFC komentarzy: 5672 newsów: 101.09.2022, 13:22

@krzykus1990: a co jeśli Jesus złapie kontuzje? Mamy za wąską kadrę. Na skrzydłach jest naprawdę ubogo. Powinni dopinać tego Luiza i szukać skrzydłowego.

GreKa komentarzy: 320301.09.2022, 13:21

@fabregas1987 napisał: "lubię jak wszyscy mają już tutaj wyrobione zdanie, niemal jakby wszystkie mecze Villi oglądali, ba! Ja to chłopaka już na wypożyczeniu do Girony obserwowałem!"

Po co oglądać mecze . To jest podstawa wiedzy :))

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11701.09.2022, 13:21

@Kaczaza: Bo tak myślę

Hans_Zimmer komentarzy: 594301.09.2022, 13:20

Przeskok z Elnenego na Luiza jako plecy dla Parteya to super skok jakościowy.

marcin04c komentarzy: 297201.09.2022, 13:18

@Dzulian: Klopp sam powiedział że Tielemans nie nadaje się do jego wizji gry bo praktycznie nie udziela się w pressingu. Nie wiem czy pamiętacie ale on grywał na 10 więc na zastępstwo dla parteya absolutnie się nie nadaje.

Mastec30 komentarzy: 606201.09.2022, 13:18

@krzykus1990: raczej nie będzie. Trzeba się cieszyć jak uda się tego Douglasa Luiza chociaż podpisać

pierre_afc komentarzy: 1207101.09.2022, 13:17

Douglas Luiz to inny profil pomocnika od Tielemansa. Belg jest świetny w ofensywie, ale na chwilę obecną tego nie potrzebujemy. Ma braki w obronie, fizyczności i jego forma to sinusoida. Luiz jest niedoceniany, to dobry piłkarz, poradzi sobie na 6 i 8. Nie oczekujmy, że zostanie gwiazdą drużyny, ale da dużo dobrego. Uważam, że docelowo ma być gościem do rywalizacji, upgradem względem Elneny'ego. Za rok jak będzie LM to pójdziemy po jakiegoś kozaka do środka pomocy np. Ryża.

krzykus1990 komentarzy: 509901.09.2022, 13:17

Skrzydłowego jednak nie będzie?

W sumie za Sake może grać np Jesus i wtedy Nketiah na szpicy.

Garfield_pl komentarzy: 2706601.09.2022, 13:16

When word reached Pep Guardiola in 2018 that work-permit issues were preventing Douglas Luiz from playing for Manchester City, he sent video footage to the Home Office explaining how Luiz would be important to his side in the months & years ahead. [@TheAthleticUK via @City_Xtra]

pestjusz komentarzy: 260801.09.2022, 13:15

@Mocartteam: wszystko się zgadza tylko nie przecierz:p

fabregas1987 komentarzy: 2570601.09.2022, 13:14

Lubię jak wszyscy mają już tutaj wyrobione zdanie, niemal jakby wszystkie mecze Villi oglądali, ba! Ja to chłopaka już na wypożyczeniu do Girony obserwowałem!

Garfield_pl komentarzy: 2706601.09.2022, 13:10

"The people who say that we can’t celebrate because it was Fulham, they don’t respect Fulham. We celebrate if we win, it doesn’t matter against who.”

Granit Xhaka hits back at the Arsenal celebration police

Kaczaza komentarzy: 719101.09.2022, 13:09

@arsenallord napisał: "Luiz > Tielemans"
dlaczego?

Rynkos7 komentarzy: 655301.09.2022, 13:08

Kwalifikujemy się do Ligi Mistrzów i za rok bierzemy Tielemansa za darmo bo obecnie ważniejszą pozycją do obsadzenia jest defensywny pomocnik. Jestem za.

kwiatinho komentarzy: 1311401.09.2022, 13:08

@Dziadyga napisał: "Jakos na tego Luiza minimum 20 mln rzucaja z rocznym kontraktem a niewiele wiecej na Tielemansa nie chcieli,czyli to co pisalem,po prostu goscia nie chcieli.Tylko tu na stronie od 3 miesiecy byl krzyk,ze Tielemans to,Tielemans tamto"

Nie koniecznie. Gdyby nie wypadł Momo to pewnie nie dali by tych 20 mln. Nie mamy teraz możliwości żeby przesadnie targować bo nie ma czasu a jesteśmy na musiku

gunner1990 komentarzy: 369201.09.2022, 13:08

Jak wyciągniemy Luiza to majstersztyk cichutko o nim było a tu bang bang , tielemans inna pozycja i w ogóle nie przekonuje też nie bez powodu nikt po niego nie rusza , coyg

czarny7777777 komentarzy: 251601.09.2022, 13:08

Chelsea zawarła PEŁNĄ UMOWĘ z Pierre-Emerickiem Aubameyangiem w sprawie warunków osobistych w ramach dwuletniego kontraktu.

FabrizioRomano

ArsenalChampion komentarzy: 798401.09.2022, 13:08

Tielemans został skreślony w momencie jak podarował Tottenhamowi zwycięstwo na King Power Stadium, kury zdobył wtedy 3 pkt, a jak wiemy Tottenham przegonił Arsenal na ledwie 1 pkt. Te punkty wtedy były kluczowe, takich sytuacji się nie wybacza

Dzulian komentarzy: 250801.09.2022, 13:04

@Dziadyga: Bo Tielemans jest efektownym piłkarzem. Łatwo go zapamiętać z dobrych momentów bramka w finale Fa Cup z Chelsea z 30 metrów. Przelobowanie De Gei strzałem w okienko. Strzela ładne bramki.

Ale oprócz tego to chimeryczny piłkarz, często frywolnie traci piłki w środku pola, można mieć zarzuty do jego pressingu itd.
Arteta, Klopp czy inni trenerzy na pewno wiedzą więcej że nikt nie chciał takiego kozaka za 30 baniek.

GreKa komentarzy: 320301.09.2022, 13:04

@Dziadyga napisał: "Jakos na tego Luiza minimum 20 mln rzucaja z rocznym kontraktem a niewiele wiecej na Tielemansa nie chcieli,czyli to co pisalem,po prostu goscia nie chcieli.Tylko tu na stronie od 3 miesiecy byl krzyk,ze Tielemans to,Tielemans tamto."
Nie jest z Brazylii lub nie ma na imię Gabriel,więc zrezygnowali.
Podobno do stycznia ma nadać sobie nowe imię Youri Gabriel Luiz Tielemans

kwiatinho komentarzy: 1311401.09.2022, 13:03

@aguero10 napisał: "Luiz to zapchajdziura i tyle . Żaden skok jakościowy do składu"

Żaden? Czyli w miejsce wylatującego Parteya wchodzi albo Lokonga albo Douglas Luiz

Jesteś pewien że to żaden skok jakościowy?

kwiatinho komentarzy: 1311401.09.2022, 13:02

@Taki napisał: "Luiz jest piłkarzem na dorobku. Anonimowy, solidny ale sufit ma raczej nisko.
Arthur to przygasła gwiazda. Ma papiery na jednego z najlepszych piłkarzy na swojej pozycji. Ostatnio bez formy ale jego atutem jest ogromne doświadczenie także na poziomie Ligi Mistrzów."

Widziałem mnóstwo meczów Juventusu i czytając takie historie czuję się obrażony

kaman17 komentarzy: 496601.09.2022, 13:01

Lokonga wywiązał się wczoraj w 100% ze swoich obowiązków, nie popełnił praktycznie żadnego błędu i kilka razy zagrał do przodu.
Chciałbym zwrócić uwagę na to, że na tej pozycji nie wymaga się od zawodnika grania niestandardowych piłek tylko właśnie uspokojenia sytuacji i nie popełniania głupich strat.

Garfield_pl komentarzy: 2706601.09.2022, 13:01

Bellerin to Barcelona progressing. Not done, but told it's now 'really close'. Talks ongoing with Arsenal about how the deal will be done (agreement between clubs or termination).

Furgunn komentarzy: 916001.09.2022, 13:01

@Marzag napisał: "Douglas Luiz Gabriel Soares de Paulo - pełne nazwisko Luiza, a więc też jest Gabrielem."

A więc wszystko się zgadza ;)

Dziadyga (zawieszony) komentarzy: 812801.09.2022, 13:00

Marzag komentarzy: 40954 newsów: 101.09.2022, 13:00

GunnerKaspi komentarzy: 70701.09.2022, 12:59

Po 5 kolejkach Liverpool i Chelsea razem wzięte mają tyle samo punktów co Arsenal.

IPiotrek komentarzy: 212301.09.2022, 12:58

Sambi wczoraj zagrał bardzo dobrze. Jak na kogoś kto jest trzeci w kolejności do pierwszej 11 naprawdę spisał się świetnie.
Podoba mi sie, że wchodzi zawodnik z "głębokiej ławki" i wie co ma robić na boisku, rozumie system i stara się grać jak najlepiej potrafi.
Może to nie poziom Tomka Parteja, ale nie zszedł poniżej oczekiwań.

W porównaniu do zeszłego sezonu widać dużą zmianę, luz, opanowanie i dyscyplina na plus.

Dzulian komentarzy: 250801.09.2022, 12:57

@aguero10: Daj mu chociaż z 10 spotkań zagrać może?
Anonimowy Kawasaki z Bologni last minute, też miał nie być wielkim wzmocnieniem.

DyktatorArsene komentarzy: 213001.09.2022, 12:57

Niech podpisza Luiza i jego dziewczyne od razu za jednym zamachem.

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11701.09.2022, 12:56

Luiz > Tielemans > Neves

GunnersFan9 komentarzy: 8682 newsów: 801.09.2022, 12:55

Douglas Luiz to bardzo dobry zawodnik a nie żadna zapchajdziura. Gościu zasuwa na boisku, jest dobry technicznie i ciężko mu odebrać futbolówkę. W dodatku ograny w lidze, więc z miejsca może wejść do składu.

fabregas1987 komentarzy: 2570601.09.2022, 12:55

@aguero10: zależy jak na to spojrzeć, jeśli przychodzi jako zastępstwo za Mo, czyli rezerwowego DP to jest to skok jakościowy w składzie

Marzag komentarzy: 40954 newsów: 101.09.2022, 12:55

@aguero10 napisał: "Luiz to zapchajdziura i tyle . Żaden skok jakościowy do składu ."
Luiz to najlepszy defensywny pomocnik z tych którzy byli z nami laczeni.

gunner1990 komentarzy: 369201.09.2022, 12:54

Coś mi się obiło wczoraj o uszy że DD w viaplay puszczają jest to prawda ? Jeśli tak to od której albo gdzie to jest bo nic nie widzę hehe

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11701.09.2022, 12:52

@Marzag: No i o to chodzi. Według mnie mamy najlepsze różne na świecie obecnie

aguero10 komentarzy: 852301.09.2022, 12:52

Luiz to zapchajdziura i tyle . Żaden skok jakościowy do składu .

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 201.09.2022, 12:52

Czyli będzie ten Luiz. No spoko, nie jest to szczyt marzeń, ale jako poszerzenie kadry będzie ok.

Ja fanem Lokongi nie jestem, ale za wczorajszy mecz bije mi brawo. Szczególnie za pierwszą połowę. Jego najlepsza połowa u nas.

Dominik17 komentarzy: 313001.09.2022, 12:51

Nasz *

Luzi już jest nas

Marzag komentarzy: 40954 newsów: 101.09.2022, 12:51

@arsenallord napisał: "Nie jest źle. Jestem przekonany że Douglas do nas trafi. Ciekawe czy gdyby wiedział tak strzeliłby gola wczoraj"
No finalnie i tak nic to nie zmieniło. Arteta i sztab od stałych fragmentów na bank będą niedługo uczyć piłkarzy ustawiać się w polu karnym tak by Luiz mógł ładować gole z rożnych.