Szybka odpowiedź na straconego gola! Arsenal 2-1 Aston Villa

Szybka odpowiedź na straconego gola! Arsenal 2-1 Aston Villa 31.08.2022, 21:30, Łukasz Wandzel 1347 komentarzy

Za nami piąta ligowa kolejka w wykonaniu Kanonierów i jednocześnie ich piąte zwycięstwo z rzędu. To oznacza jeden z najlepszych startów sezonu Arsenalu w Premier League. Tym razem londyńczycy podjęli u siebię Aston Villę, a w porównaniu do poprzedniego meczu zamiast Mohameda Elneny'ego, w wyjściowej jedenastce znalazł się Sambi Lokonga.

Przez większość czasu podopieczni Mikela Artety mieli to starcie pod kontrolą i zdołali objąć prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie. Nie udało im się jednak pójść za ciosem, a rywalom, którzy nie stwarzali prawie żadnego zagrożenia, wystarczył przerwie jeden rzut rożny, by doprowadzić do wyrównania. Arsenal odpowiedział natychmiast i ostatecznie zwyciężył 2-1.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White (64' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Tierney – Sambi Lokonga, Xhaka – Saka (88' Holding), Odegaard (81' Smith Rowe), Martinelli – Jesus (88' Nketiah).

Aston Villa: Martinez – Cash, Konsa, Mings, Digne – McGinn (73' Douglas Luiz), Kamara (83' Ings), Ramsey – Bailey, Watkins, Buendia (73' Coutinho).

Na początku spotkania doszło do dziwnej sytuacji. Bukayo Saka zastawiał piłkę ciałem w polu karnym i został odepchnięty przez rywala ręką. Mimo to arbiter nie podyktował jedenastki dla gospodarzy. Kanonierzy dominowali grę i stwarzali dużo zamieszania w szesnastce gości, szczególnie przy rzutach rożnych. W 22. minucie Bukayo Saka powinien wykończyć akcję po dośrodkowaniu Gabriella Martinellego, jednak nie trafił w światło bramki.

Arsenal otworzył wynik spotkania pół godziny po pierwszym gwizdku sędziego. Strzał Martinellego odbił się od obrońcy i sprawił kłopoty Emiliano Martinezowi, który nie złapał piłki. Sytuację wykorzystał Gabriel Jesus – jako pierwszy dopadł do futbolówki i z łatwością umieścił ją w siatce.

Niepewny chwyt Martineza londyńczycy mogli wykorzystać jeszcze raz na chwilę przed przerwą. Wtedy to Odegaard podciął futbolówkę w kierunku Jesusa, który w fizycznym starciu zawalczył o piłkę z obrońcą. Martinez znowu jej nie złapał, a akcja skończyła się dopiero lekkim strzałem Tierneya z kilkunastu metrów po paru sekundach zamieszania. Chwilę później z większego dystansu uderzał Xhaka, a Martinez sparował na rzut rożny.

W drugiej połowie Kanonierzy nie pokusili się o zdobycie szybkiej drugiej bramki, czym za to zaczęli kusić los. Przez długi czas nie zanosiło się na to, by przyjezdni mogli zagrozić skromnemu prowadzeniu gospodarzy, ale choćby w 72. minucie Leon Bailey doszedł do strzału i Ramsdale musiał interweniować. Z kolei parę chwil później Douglas Luis trafił do bramki bezpośrednio z rzutu rożnego. VAR sprawdzał, czy Aaron Ramsdale nie był faulowany przez Boubacara Kamarę, który mu przeszkadzał, lecz gol został uznany.

Do reakcji Arsenalu na straconą bramkę nie można się jednak przyczepić. Już w 77. minucie Martinelli znalazł się z piłką z lewej strony pola karnego. Podał na prawą, a za chwilę dostał dośrodkowanie zwrotne od Bukayo Saki i wpisał się na listę strzelców. Kanonierzy nie poszli za ciosem, tylko zaczęli bronić wyniku. Arteta wprowadził na boisko m.in. Tomiyasu i Holdinga. Obyło się bez nerwowej końcówki, ponieważ gospodarze skutecznie neutralizowali ataki Aston Villi, 2-1!

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Arsenal96l komentarzy: 501701.09.2022, 12:51

Nie będzie glownego newsa z ostatnich godzin okienka ?

bokser83 komentarzy: 41001.09.2022, 12:50

Ktoś ma jakiś stream do sky sports deadline day?

kwiatinho komentarzy: 1312801.09.2022, 12:50

Leander Dendoncker to Aston Villa, done deal and here we go. £13m fee agreed, medical in the afternoon. First call SamiMokbel. #AVFC #DeadlineDay

Personal terms are now agreed too.

Mastec30 komentarzy: 621001.09.2022, 12:49

Nie no Lokonga zagrał poprawnie ale też bez szału. Widac bylo po nim, że przede wszystkim nie chce popełnić błędu. Co oczywiście też było dobre. W każdym razie to była tylko Aston Villa. Jeżeli Lokonga zagrałby w ten sposób z 10 kolejnych spotkań z rzędu, nie popełniałby błędów to myślę, że zacząłby grać odważniej. I wtedy już bardziej można ocenić co jest nam w stanie dać w tym sezonie. Jeden niezły mecz wiosny nie czyni

Galithar komentarzy: 916 newsów: 401.09.2022, 12:48

@Garfield_pl: największą wadą Luiza to jest to że nie ma na imię Gabriel, przez co nie pasuje do koncepcji :D

fabregas1987 komentarzy: 2579201.09.2022, 12:47

@arsenallord: na bank musiał wiedzieć o zainteresowaniu już podczas wczorajszego meczu. Jak dzisiaj rano do mediów się informacja dostała to kontakt z jego obozem pewnie nastąpił z 2 dni twmu

Chlopek komentarzy: 3587 newsów: 101.09.2022, 12:44

Sami zagrał wczoraj bardzo dobre spotkanie, ale denerwował mnie jego trucht jakby 0 pressingu i doskoku do przeciwnika.

Garfield_pl komentarzy: 2799201.09.2022, 12:44

Arsenal are prepared to reach an agreement with Douglas Luiz on personal terms. Douglas keen on the move, work in progress. #AFC #DeadlineDay

Negotiations still ongoing between the clubs, not an easy one.

arsenallord komentarzy: 29708 newsów: 11701.09.2022, 12:44

Nie jest źle. Jestem przekonany że Douglas do nas trafi. Ciekawe czy gdyby wiedział tak strzeliłby gola wczoraj

Piotrek95 komentarzy: 964501.09.2022, 12:42

@Taki: ??? Ty tak na poważnie?

Marzag komentarzy: 41240 newsów: 101.09.2022, 12:42

@ramshere napisał: "Luz z pilka, madre podania, madre przesuwanie sie"
O wilsherze można powiedzieć wiele ale ze miał mądre podania albo mądrze się przesuwał to totalnie nie ten piłkarz. Wilshere się wdawał w dryblingi i klepał. Ani wybitnie nie podawał, ani nie podejmował mądrych decyzji.

Marzag komentarzy: 41240 newsów: 101.09.2022, 12:41

@Elastico07 napisał: "konkretnie.Lokonga był co najwyżej poprawny,zagrywał do najbliższego i nie popełniał błędów ale jednocześnie niczym się nie wyróżniał."
Chyba nie widziałeś wczorajszego meczu więc łap:

Tak grał wczoraj Lokonga, nie wiem czy był naszym najlepszym zawodnikiem bo AV grała mega słabo. Ewidentnie na zwolnienie trenera ale napewno nie ograniczał się do podan do najbliższego. Bardzo dobry mecz Lokongi.

Arsenal mnie wczoraj rozczarował że uwierzyli że dowiozą wygraną mając wynik 1:0. Bardzo dobrze że ta bramka padła po różnym. Nie może być tak że się zadawalaja wynikiem 1:0. Nie strzelenie gola przez takie długie okresy posiadania pilki grając przeciewko sabotujacym trenera piłkarzom Aston Villi to jest wstyd. My wczoraj powinniśmy mieć do 60 minuty conajmniej 2:0 i bezpieczne prowadzenie do końca meczu. Aston Villa to najgorszy zespół z jakim grał Arsenal w tym sezonie.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997301.09.2022, 12:40

btw gdyby nie ten tegoroczny chory kalendarz, bez takiej prawdziwej okazji (zawodnika ktory olbrzymi potencjal) to bym zamykal kadre tym co mamy, ale granie 17 spotkan w dwa miesiace + kontuzje na MS i rekonwalescencja zawodnikow... niestety nawet pilkarz przecietny jest konieczny do srodka pola, i pozniej kaleczenie ESRem na skrzydle ale wyjscia nie ma

ramshere komentarzy: 95901.09.2022, 12:39

Z mojej perspektywy Lokonga zagral wczoraj w bardzo ale to bardzo podobnym stylu gry co gral Jack Wilshere.
Luz z pilka, madre podania, madre przesuwanie sie

Mastec30 komentarzy: 621001.09.2022, 12:39

@Garfield_pl: No i to są emocje o które walczyłem

Chlopek komentarzy: 3587 newsów: 101.09.2022, 12:39

@Garfield_pl: Aston Villa have had an offer accepted by Wolverhampton Wanderers for Leander Dendoncker. Transfer fee €15m total. Permission granted by #WWFC for 27yo Belgium int’l midfielder to take medical + complete #AVFC move @TheAthleticUK
#DeadlineDay

Garfield_pl komentarzy: 2799201.09.2022, 12:37

If all goes to plan, Dendoncker will become Villa’s sixth signing of the summer. However, there could be departures at the club, with Arsenal preparing a bid for midfielder Douglas Luiz. [@David_Ornstein]

miki9971 komentarzy: 6434 newsów: 201.09.2022, 12:37

@Taki napisał: "solidny ale sufit ma raczej nisko."

Jak to? Przecież Sky is the limit!

Dzulian komentarzy: 255501.09.2022, 12:35

@Garfield_pl: No tak. Fajna opcja za Elnenego który przedłużył umowe tylko do 2023 i może odejść. Ale gdyby dziś przyszedł ten Danilo, to nie jest gotowym gościem do gry w wyjściowym składzie od 6 kolejki. To na pewno.

Taki komentarzy: 204601.09.2022, 12:35

@_Dennis_Bergkamp_ napisał: "Douglas Luiz vs Arthur Melo ???"
Luiz jest piłkarzem na dorobku. Anonimowy, solidny ale sufit ma raczej nisko.
Arthur to przygasła gwiazda. Ma papiery na jednego z najlepszych piłkarzy na swojej pozycji. Ostatnio bez formy ale jego atutem jest ogromne doświadczenie także na poziomie Ligi Mistrzów.

sWinny komentarzy: 782401.09.2022, 12:34

Fajnie jakby udało się ściągnąć "chociaż" tego Luiza. Może i dobrze, że gramy w Le. Dzięki temu podstawowa jedenastka może odpocząć. Bo jak widać w PL wszystko potrafi się zmienić z meczu na mecz.

Embix komentarzy: 198901.09.2022, 12:34

@Garfield_pl napisał: "Arsenal have made an opening bid of £20m plus add-ons for Aston Villa midfielder Douglas Luiz. [@alex_crook] #afc"
20mln za gracza z rocznym kontraktem już spoko? ;) Ale ogólnie jestem na tak. DM na teraz, technika bardzo dobra, nawet z różnego trafia a nie w trybuny jak Partey. A taki atut że umie uderzyć z dystansu tylko nie trafia. Ile ten tchomas nastukał bramek?

Yahoooo komentarzy: 103901.09.2022, 12:34

@Garfield_pl: Ja myślę, że nasi taki właśnie mają plan. Podobno oferta została wysłana na 20 baniek, to jest fakt, czyli przeszli do czynów i jak teraz się nie uda to pewnie po niego wrócą. To i tak jest zawodnik który musiałby chyba sie zgrać (jak Viera). Na tu i teraz zdecydowanie lepszą opcją jest Douglas Luiz. Moim zdaniem super transfer.

GreKa komentarzy: 339201.09.2022, 12:33

"Aston Villa are close to agreeing a deal to sign Wolves star Leander Dendoncker. That could open the door for Arsenal to complete a deadline day deal for Douglas Luiz."

arsenallord komentarzy: 29708 newsów: 11701.09.2022, 12:33

@Barney: Ale to Tierney biega w spodenkach przy -20 i biega upadłego i na niego nie można złego słowa powiedzieć. A Gabi że nam dał 3pktbto nic - operdzielić trzeba

Garfield_pl komentarzy: 2799201.09.2022, 12:32

@Dzulian napisał: "Już miałem obawy że przyjdzie ten chłopaczek z Palmeiras, który nie oszukujmy sie, byłby dopiero powoli wdrażany do składu na przyszłość.

A Douglas Luiz silny koń, 107 spotkań na poziomie Premier League, takiego gościa wystawiasz w pierwszym składzie na OT czy Anfield i wiesz że nie spęka w tunelu."

Ale fajnie jakbyśmy zima tego Danilo i tak ściągnęli

Embix komentarzy: 198901.09.2022, 12:31

@bobslej22 napisał: "Partey ogólnie to taki grubszy Diaby na to wychodzi. Jak on ma tak często problemy mięśniowe które go wykluczają na długo to myślę że tu nic lepiej nie będzie. Metody treningowe, dieta, pochmurna pogoda hehe i pozamiata e"
Deszczy dużo i go w kościach kreci

GreKa komentarzy: 339201.09.2022, 12:29

Podobno Yuri zostaje w Leicester
"Leicester boss Brendan Rodgers has decided he will not sell Youri Tielemans today"

Elastico07 komentarzy: 1252501.09.2022, 12:29

@Easybizi369 napisał: "Lokonga w pierwszej połowie był naszym najlepszym zawodnikiem"
Odleciałeś konkretnie.Lokonga był co najwyżej poprawny,zagrywał do najbliższego i nie popełniał błędów ale jednocześnie niczym się nie wyróżniał.Najlepszy po 1 połowie był Jesus,Granit lub White.Zejdz na ziemię

Easybizi369 komentarzy: 20801.09.2022, 12:25

Lokonga w pierwszej połowie był naszym najlepszym zawodnikiem.... dajcie sobie z nim spokój. Tierney też dobrze zagrał, ale to Tierney więc trzeba mu wypomniec jedno zagranie na 50 metrze gdzie był otoczony przez kilku zawodników i podając z pierwszej piłki do bodajże Martinellego wywalił w aut... xD Dajcie już spokój...

Zyebkę powinien dostac Martinelli oraz Saka, bo oboje nie trafili do pustej bramki przez co narazili zespół na utratę punktów

al_arsen komentarzy: 69101.09.2022, 12:25

AMN przedłużył kontrakt i idzie na wypożyczenie do Southampton.

GenzoArs komentarzy: 1981 newsów: 901.09.2022, 12:25

Arthur -> Liverpool
jak mnie to cieszy, że już nie będzie plotek o tym piłkarzu u nas

cobi90 komentarzy: 125701.09.2022, 12:23

@DyktatorArsene: Lokonga to nie jest defensywny pomocnik. Nie będzie walczył bark w bark z napastnikami, bo się do tego nie nadaje. Podania ma dobre, bo to pomocnik typu Xhaka.

bobslej22 komentarzy: 830201.09.2022, 12:23

Yahoooo komentarzy: 103901.09.2022, 12:23

@thegunner4life napisał: "Powiem Wam i pewnie będzie duże oburzenie, że powoli dla mnie Partey to pieniądze wywalone w błoto. Co z tego, że jest on tak dobry i w ogóle, skoro praktycznie połowę sezonu jak zwykle nie ma. Teraz znowu coś mu jest i na OT pojedziemy bez środka pola. Pogra miesiąc potem miesiąc się leczy. Masakra jakaś."
The Best Ability - Availability

Szczerze to bym się go pozbył po tym sezonie póki jest coś wart, bo co nam po topowym zawodniku który zagra połowę sezonu. Jeszcze gdyby te jego kontuzje nie były takie rwane, gdyby zagrał 3 miesiące i wyleciał na miesiąc to ok, ale on gra kilka meczy, później go nie ma, znowu zagra kilka meczy i znowu go nie ma i tak w kółko.

Tielemans mnie nie przekonuje, do dzisiaj nie wiem na jakiej on gra pozycji, co to za typ - rozgrywający, box to box, ofensywny pomocnik?

Dzulian komentarzy: 255501.09.2022, 12:22

Rynkos7 komentarzy: 678201.09.2022, 12:21

Nie powinno być oburzenia bo to co napisałeś jest jak najbardziej prawdą. Z Diaby'ego też koniec końców nic nie wyszło a tutaj sytuacja zaczyna robić się podobna. Z perspektywy zarządu jest to kasa wyrzucona w błoto. Partey zagrał chyba ogólnie tylko w połowie meczów możliwych do rozegrania a kosztował duże pieniądze i mało tego zarabia prawie 200k tygodniowo. Ciężko budować wokół niego drużynę jak wypada po 4 pierwszych kolejkach w sezonie. Zobaczymy jak to będzie dalej wyglądać.

@Hans_Zimmer napisał: "Niby Lokonga wczoraj zagrał przyzwoicie ale mnie osobiście drażni jego poruszanie się bez piłki. Drepcze sobie, agresji w jego grze nie ma praktycznie wcale."

W pełni się zgadzam.

Piotrek95 komentarzy: 964501.09.2022, 12:20

@DyktatorArsene: myślałeś o tym żeby zostać jakimś ekspertem piłkarskim?

DyktatorArsene komentarzy: 220301.09.2022, 12:20

Partey zagral maks 9 meczow z rzedu przez cala kariere w Arsenalu.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997301.09.2022, 12:20

NU ruszylo po Tielemansa

Placio komentarzy: 255501.09.2022, 12:19

Przyjdzie ten Luiz na spokojnie. Gerard zapewne juz sie pozegnał

DyktatorArsene komentarzy: 220301.09.2022, 12:19

On po jakiejs kontuzji wrocil ze sie bal gry fizycznej?

Garfield_pl komentarzy: 2799201.09.2022, 12:19

Chyba nikt się nie spodziewał,że tak będzie łapał kontuzje, gdy w Atletico praktycznie zawsze zdrowy był, no ale oby się jeszcze naprawił ;)

Lokonga jedyne co dobrego wczoraj pokazal to podania, bez pilki biega sobie powolutku jak sarenka, jakby mial go podmuch wiatru zdmuchnac. Jak cofal sie do obrony to tragedia, zero speeda, proby odebrania pilki :D

thegunner4life komentarzy: 899001.09.2022, 12:16

Garfield_pl komentarzy: 2799201.09.2022, 12:14

Barney komentarzy: 2091301.09.2022, 12:13