The Blues poza zasięgiem Kanonierów. Chelsea 3-0 Arsenal

The Blues poza zasięgiem Kanonierów. Chelsea 3-0 Arsenal 22.07.2017, 16:17, Patryk Bielski 723 komentarzy

Podopieczni Arsene'a Wenger nie będą najlepiej wspominać swojego ostatniego meczu podczas letniego tournée. Kanonierzy na Stadionie Narodowym w Pekinie wysoko przegrali z Chelsea 3-0. Arsenal zagrał bez pomysłu i - szczególnie w pierwszej połowie - oddał boisko swojemu rywalowi zza miedzy.

Dołącz do redakcji Kanonierzy.com!

Drużyny rozpoczęły mecz w następujących zestawieniach:

Arsenal: Ospina - Maitland-Niles, Mertesacker, Monreal - Oxlade-Chamberlain, Ramsey, Xhaka, Bramall - Özil, Iwobi, Lacazette.

Chelsea: Courtois - Azpilicueta, David Luiz, Cahill - Moses, Kante, Fabregas, Alonso - Willian, Batshuayi, Pedro.

Chelsea już od pierwszych minut dyktowała warunki gry, jednak przy odrobinie szczęścia, Kanonierom udawało się utrzymywać bezbramkowy remis. The Blues powinni wyjść na prowadzenie w 35. minucie meczu, jednak sędzia niesłusznie odgwizdał spalony po tym jak do siatki trafił Batshuayi.

Pięć minut później było już jednak 1-0. Rozgrywający dobre zawody William łatwo ograł w polu karnym Nacho Monreala i technicznym strzałem po długim rogu umieścił futbolówkę w bramce Ospiny. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od słupka.

The Blues poszli za ciosem. Nie minęły dwie minuty, a było już 2-0! Tym razem bohaterem Chelsea okazał się Batshuayi. Reprezentant Belgii dobrze przyjął piłkę w szesnastce Arsenalu, po czym oddał błyskawiczny strzał lewą nogą.

Arsenal próbował odpowiedzieć tuż przed przerwą, kiedy Oxlade-Chamberlain posłał dobrą prostopadłą piłkę do Aarona Ramseya. Walijczyk przegrał jednak rywalizację z bramkarzem rywali.

Druga połowa również nie zaczęła się po myśli Arsenalu. Już w 49. minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Batshuayi. Najpierw Marcos Alonso z łatwością ograł na prawej stronie obrony Chamberlaina, po czym dograł piłkę przed pole karne, a tam potężnym uderzeniem popisał się 23-letni Belg. Do piłki nie dosięgnął Ospina, któremu w tej sytuacji wyraźnie brakowało kilku centymetrów wzrostu.

Mimo lepszej gry w drugiej części spotkania, Kanonierzy nie potrafili znaleźć drogi do bramki Chelsea, która górowała w tym meczu pod względem taktycznym i fizycznym. Najbliższy zdobycia gola był Reiss Nelson, który w końcówce meczu uderzył w słupek bramki Niebieskich.

Kanonierów czeka jeszcze sporo pracy przed rozpoczęciem nowego sezonu. Kolejny średni mecz zanotował Alexandre Lacazette, choć tak naprawdę dzisiejszego popołudnia ciężko wyróżnić jakiegokolwiek Kanoniera. Podopieczni Wengera nie potrafili przedrzeć się przez dobrze zorganizowane szyki obronne rywali, zaś ich postawa w defensywie pozostawiała wiele do życzenia. Trzeba jednak nadmienić, że skład The Gunners mocno odbiegał od tego, który na co dzień przyjdzie nam oglądać w Premier League. Arsenal kończy w ten sposób swoje letnie tournée, a już za tydzień w sobotę czeka nas Emirates Cup, w którym na wstępie zagramy z Benficą.

Zobacz bramki ze spotkania:

Chelsea FCRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
SoulStorm komentarzy: 744522.07.2017, 22:42

@pauleta19: Dobre :D

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 222.07.2017, 22:42

Legia znowu bez zwycięstwa xD

Jeśli zostanie Sanchez i Wenger zakupi porządnego ŚP to szanse na trofea są jak najbardziej realne.

SoulStorm komentarzy: 744522.07.2017, 22:40

@ArsenalChampion: Przydałby się ŚP i to na gwałt. ;)

@pauleta19

Jak pierwszy raz zobaczyłem oryginalne zdjęcie, to zastanawiałem się, ile będzie z tego zdjęcia żartów.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10322.07.2017, 22:32

@Simpllemann: Ale już Messi, Ronaldo, Verratti i można zacząć myśleć.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52422.07.2017, 22:26

Tak wiemy, tu nawet Messi i Ronaldo razem nie pomogą.

arsenallord komentarzy: 29750 newsów: 11722.07.2017, 22:18

@ArsenalChampion: Raczej jak nie wymienimy trenera to o mistrzostwie możemy pomarzyć.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 222.07.2017, 22:17

Mnie też jarają przedramiona^^

ArsenalChampion komentarzy: 812022.07.2017, 22:16

@SoulStorm: Jak nie kupimy jakiegoś porządnego pomocnika to o mistrzostwie możemy pomarzyć

SoulStorm komentarzy: 744522.07.2017, 22:10

To tylko mecz sparingowy.Bayern też przegrał i to dość wysoko więc nie ma co lamentować.Oby podczas trwania sezonu piłkarze Arsenalu nie spoczęli na laurach.Głęboko wierzę w to,że uda im się wygrać trofeum w postaci Pucharu LE oraz mistrzostwa kraju.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.07.2017, 22:09

xD

Aden komentarzy: 98322.07.2017, 21:57

Tak patrzę na tę powtórkę meczu i ciężko będzie przyzwyczaić się do strojów Chelsea
Nike udało się wymazać jakiekolwiek pozostałości po Adidasie :D

Co do Milanu... zapowiada się ciekawy sezon na półwyspie

arsenallord komentarzy: 29750 newsów: 11722.07.2017, 21:47

@Camillo144: Mi też. Ewentualnie bark.@Alonso: a gdzie tam koguta widzisz :D

metjuAFC komentarzy: 5706 newsów: 122.07.2017, 21:33

@ares765: może być mega dobry. Ja z kolei czekam na film "Pierwszy śnieg" z Fassbenderem w roli głównej.

stahustaszku komentarzy: 66522.07.2017, 21:33

Ospinie przy każdej z bramek brakowało z kilka centymetrów wzrostu. Nigdy nie przekonam się do tego bramkarza. Uważam że powinniśmy go sprzedać i kupić kogoś zdolnego kto będzie się uczył od Cecha a za 2 lata będzie w stanie go godnie zastąpić.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 622.07.2017, 21:27

Chyba na facebooku Kanonierzy.com ktoś zaspał, bo nie było dzisiaj głosowania na nasz najlepszy numer 22 ;)

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 122.07.2017, 21:26

Piotrek95, Rezerwowa była tylko obrona, a dlatego że na początku sezonu nie będzie dostępnych wielu zawodników grających na obronie.

Piotrek95 komentarzy: 976222.07.2017, 21:25

My dziś przegraliśmy grając rezerwami 0:3,
Co ma powiedzieć Bayern, który wyszedł najmocniejszym składem i dostał 4 bramki od Milanu ;)

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50322.07.2017, 21:16

@arsenallord: Ten tatuaż, który podesłałeś jest całkiem spoko. Ogólnie z tatuaży podobają mi się tylko rękawy, ewentualnie tylko przedramię.

Szogun komentarzy: 28848 newsów: 322.07.2017, 21:15

Ptak to jest siurek obok niego sr... tak jak na cały Tottenham. Jestem z Arsenalem i tylko w niego wierzę a z kur mogę tylko wyrywać pierzę.
Arsenalu strzelcy wyborowi dziś przetrącą łeb kurakowi
Towarzystwo pogodnej twórczości
.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10322.07.2017, 21:11

Widzieliście zwiastun najnowszego filmu Spielberga? Wow, jaram się mocno.

youtube.com/watch?v=VE71JOvLPvE

Alonso komentarzy: 1282422.07.2017, 21:07

@arsenallord: Ptaki nad drzewem, Kogut też jest ptakiem a Koguta w logo ma Tottenham. Nieładnie panie redaktorze.

:P

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52422.07.2017, 21:07

@Womanizer
Ale może być też druga strona medalu, że nie bez powodu nie ma tych podań, bo Francuz nie wychodzi na pozycję, jest zagubiony.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 222.07.2017, 21:07

Odnośnie dzisiejszego meczu szkoda cokolwiek mówić. Ozil, Iwobi i Lacazette przeciwko 9 zawodnikom Chelsea niewiele mogli zdziałać, a wspomagający ich Bramall i Ox to byli wczorajsi.

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18422.07.2017, 21:07

Womanizer, nie traci piłek? To ciekawe, bo ja widzę co innego. Przegrywa pojedynki i fauluje. Często stoi w polu karnym jak słup, zamiast ruszyć do przodu. Giroud robi więcej zamieszania i oddaje więcej strzałów. Skoro on jakoś nie jest odcięty od piłek, to dlaczego Laca jest?

arsenallord komentarzy: 29750 newsów: 11722.07.2017, 21:05

Nie no jak o tatuaż się dba to dobrze będzie wyglądał. A zawsze chciałem sobie zrobić. Coś związanego z Arsenalem też bym chciał.

Eustachy komentarzy: 77422.07.2017, 21:04

Diam51, radzę odpalić dobrą whisky i się zrelaksować :)
Czas na oceny przyjdzie około stycznia. Na razie to nikt nie ma formy, bo na chwilę obecną jej nie potrzeba :)

tomek_13 komentarzy: 243222.07.2017, 21:04

tatuaż robisz dla siebie, a nie dla kogoś, jednak jestem przekonany że za kilka/naście lat Ci się znudzi :D

Womanizer komentarzy: 993422.07.2017, 21:04

@Diam51:

O słabej dyspozycji Lacazetta byłaby mowa gdyby tracił piłki, marnował sytuacje itd. A tymczasem jego wgl nie ma pod grą bo partacze w drugiej lini nie potrafią dograć ANI JEDNEJ fajnej piłki przez 45 minut.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52422.07.2017, 21:04

@lays
Nie.

Eustachy komentarzy: 77422.07.2017, 21:02

@arsenallord
Lekko mroczny, trochę smutny, ale ładnie wykonany, twoje ciało. Jak ci się podoba to najważniejsze, ty się masz dobrze z nim czuć a nie ja :)

lays komentarzy: 3987122.07.2017, 21:00

Emirates Cup będzie w Eleven? Bo nie wiem kiedy wykupic Eleven

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 222.07.2017, 21:00

@arsenallord: Ciemne, ponure, motywy natury -> ma quality.

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18422.07.2017, 21:00

Nie ma co już sądzić Lacazette'a, ale prawda jest taka, że zaczyna jego słaba dyspozycja martwić. Trzy ostatnie mecze kompletnie nieudane, nic praktycznie nie pokazał. Jeśli będzie kontynuować złą passę, to na Chelsea w sierpniu powinien wyjść na środku ataku Giroud.

kibicarsenalu123 komentarzy: 88422.07.2017, 20:59

Szczerze?

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52422.07.2017, 20:59

Mnie się tego typu tatuaże nie podobają.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185222.07.2017, 20:59

@arsenallord: tatuaże to wieś
jak będziesz wyglądał za 20 lat, chłopie xD?

Eustachy komentarzy: 77422.07.2017, 20:58

Tak jak Jack gra, to gra świetnie... To właśnie dzięki niemu, Walcottowi, Gibbsowi, Ramseyowi, Panu "chce podwyżkę bo strzeliłem 6 bramek w sezonie", i kilku innych, mamy takie świetne wyniki w ostatnich latach, to oni mieli być liderami tej drużyny, efekty tego mamy mizerne, czas ma podziękowanie wszystkim oprócz Ramseya, bo ten projekt nie wypalił, a dziadek brnie w to w dalszym ciągu, sprzedać, dać szansę młodym.

arsenallord komentarzy: 29750 newsów: 11722.07.2017, 20:55