The Gunners pokonują Celtic 3:1!

The Gunners pokonują Celtic 3:1! 26.08.2009, 20:29, Kuba Zawadzki 257 komentarzy

Piłkarzy obydwu drużyn przywitała iście angielska pogoda – ulewny deszcz w Londynie nie odpuścił nawet dzisiaj. Warunki będą trudne, lecz zawodnicy Celticu nie są na pewno zaskoczeni tymi opadami i dadzą z siebie wszystko. Jako ciekawostkę można podać fakt, iż na trybunach zajął miejsce sir Alex Ferguson, menedżer najbliższego przeciwnika Kanonierów – Manchesteru United.

Wenger zaskoczył wielu fanów, gdyż postanowił umieścić na ławce rezerwowych Robina van Persiego i Andrieja Arszawina. Cieszy fakt pojawienia się na ławce również Jacka Wilshere’a. Linia pomocy to zawodnicy bardzo młodzi, brakuje także kapitana Kanonierów – Fabregasa. W ataku od pierwszych minut zagrają Eduardo, Bendtner oraz… Diaby, co jest dość nietypowym rozwiązaniem. Widać Wenger nie rezygnuje z taktyki 4-3-3.

Szkoci od pierwszych minut grali mocnym pressingiem, The Gunners natomiast troszkę niedokładnie i chaotycznie. Ofiarnie w defensywie poświęcali się dwaj środkowi obrońcy Arsenalu. W 6. minucie dość groźnie przed polem karnym drublował McDonald, lecz zachował się nieprofesjonalnie „nurkując” i wymuszając rzut wolny. Chwilę potem pierwsza groźna akcja piłkarzy z Londynu, zatrzymana jednak przez defensywę Celticu. Minutę później fantastyczna akcja Kanonierów, jednak fenomenalnym refleksem popisał się Boruc, broniąc strzał Bendtnera z najbliższej odległości. Eduardo próbował jeszcze dobijać, jednak nie trafił w światło bramki. W 13. minucie genialną akcję dwójkową rozegrał Denilson z Eboue, reprezentant WKS popisał się efektownym i pięknym podaniem, lecz Brazylijczyk trafił tylko z boczną siatkę. Kanonierzy co chwila przeprowadzali akcje na bramkę Celtów, najczęściej skrzydłami, jednak każde dośrodkowanie kończyło się na wyłapaniu piłki przez Boruca lub wybiciu jej przez obrońców gości. Cały czas bardzo dobrze spisywała się defensywa Arsenalu. W 24. minucie efektownie z woleja strzelał Eboue, niestety futbolówka nie znalazła się w siatce. W 26. minucie sędzia przyznał Arsenalowi rzut karny, gdyż uznał, że Boruc sfaulował Eduardo w sytuacji sam na sam, jednak jak pokazały powtórki, faulu nie było.

Do piłki ustawionej na 11. metrze podbiegł sam „poszkodowany” i mocnym strzałem w prawy róg pokonał polskiego bramkarza. 1:0!

W 30. minucie Denilson strzelał z dystansu, lecz z marnym skutkiem. Dwie minuty później rzut wolny dla Celticu, strzał jednak zdecydowanie zbyt wysoki. Chwilę potem bardzo brzydkim faulem „popisał się” Caldwell, sprawiając wiele bólu Eboue, arbiter pokazał mu jednak tylko żółtą kartkę. W 38. minucie piękny rajd prawą stroną przeprowadził Gallas, dryblując jak napastnik, dzięki czemu wywalczył rzut rożny. W 40. minucie piłka znalazła się w bramce Arsenalu, lecz sędzia, zgodnie z prawdą, nie zaliczył gola, gdyż McDonald był na spalonym. W 46. minucie fantastyczny rajd przeprowadził Eboue, pdał do Eduardo, a ten popisał się fenomenalnym strzałem w okienko, lecz Artur Boruc po raz kolejny dokonał niemożliwego i wyginając się w ekwilibrystyczny sposób obronił strzał Brazylijczyka. Przed końcowym gwizdkiem przed szansą stanął jeszcze Bendtner, ale jego strzał głową nie podwyższył wyniku.

Pierwsza połowa przebiegła pod dyktando Kanonierów, którzy po zdobyciu bramki z rzutu karnego, który nie powinien być przyznany, trochę ucichli i oddali inicjatywę Celticowi. W drugiej połowie możemy się spodziewać zmian i kto wie, czy wynik się jeszcze nie zmieni.

Na początku drugiej połowy tylko Tony Mowbray dokonał zmiany, ściągając kapitana, Gary’ego Caldwella, a wprowadzając Darrena O’Dea.

W 48. minucie z okolic 20. metra uderzał McGeady, na szczęście jego próba okazała się minimalnie niecelna. W 50. minucie dobry kontratak w wykonaniu The Gunners, zakończony beznadziejnym strzałem Eduardo.

Co nie udało się da Silvie, udało się w 53. minucie Emmanuelowi Eboue! Bendtner w piękny sposób podał piłkę piętką do Diaby’ego, ten zaczekał na partnerów, dograł w pole karne do Eboue, a reprezentant WKS pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce! 2:0!

W 60. minucie boisko opuścili McGeady i Maloney, a ich miejsce zajęli Naylor i Flood. W zespole Arsenalu Ramsey zmienił Diaby’ego. W 68. minucie sfaulowany został Ramsey i ucierpiał w tym starciu, na szczęście chwilę później rozbiegał ten uraz. Dwie minuty później po rzucie rożnym efektownie z powietrza uderzył Naylor, jego strzał nie zagroził jednak Almunii. W 72. minucie podwójna zmiana w zespole Kanonierów – Arszawin w miejsce Eduardo i Wilshere w miejsce Eboue.

W 74. minucie było już 3:0! Arszawin nie zdążył się jeszcze dobrze rozgrzać, a już zdobył bramkę - po fantastycznym podaniu od Wilshere’a popisał się zwodem a’la Bergkamp i pokonał Boruca strzałem w sam róg bramki.

W 78. minucie Ramsey przebiegł pół boiska, lecz w sytuacji sam na sam lepszy okazał się bramkarz Celticu. W 82. minucie genialne podanie od Arszawina otrzymał Bendtner, lecz jego odegranie do Denilsona było na poziomie ligi podwórkowej. Chwilę później do lekkiej scysji doszło między Denilsonem a Brownem, w wyniku której każdy z Panów dostał po żółtej kartce. W 89. minucie po dośrodkowaniu w pole karne do piłki nie doskoczył Almunia, co wykorzystał Naylor, jednak jego “główka” poszybowała wysoko ponad bramką.

I nagle, w ostatnich sekundach meczu, Celtic strzelił bramkę. Z głębi pola jeden z piłkarzy dośrodkował w pole karne Arsenalu, tam do piłki doskoczył Donati i strzałem od słupka pokonał źle ustawionego Almunię. 3:1

W drugiej połowie zespół Kanonierów wyraźnie przygasł, oprócz akcji bramkowych piłkarze nie pokazali nic nadzwyczajnego, nie było już tyle dynamizmu i dramatyzmu. Miejmy nadzieję, że oszczędzali siły na Man Utd. Arsenal pokonał Celtic w dwumeczu 5:1 i awansował do fazy grupowej Ligi Mistrzów!

Arsenal: Almunia, Sagna, Gallas, Vermaelen, Clichy, Eboue (72' J. Wilshere), Song Billong, Denilson, Diaby (62' A. Ramsey), Eduardo (72' A. Arszawin), Bendtner

Ławka rezerwowych: Mannone, van Persie, Ramsey, Silvestre, Wilshere, Arszawin, Traore

Celtic: Boruc, Hinkel, Caldwell (46' D. O'Dea), Loovens, Fox, Maloney (62' W. Flood), Donati, Brown, McGeady (62' L. Naylor), McDonald, Fortune

Ławka rezerwowych: Załuska, Naylor, Samaras, Flood, McCourt, Killen, O'Dea

Sędzia: Manuel Enrique Mejuto Gonzalez.

Celtic GlasgowLiga Mistrzów autor: Kuba Zawadzki źrodło: własne
poprzednia12345 następna
miki9971 komentarzy: 6639 newsów: 226.08.2009, 21:49

Dobry mecz w wykonaniu Vermaelena :)
Myślę , że w sobotę , arszawina puszczamy na boisko w 87 minucie :] przy stanie 1:1 :]
Wystarczą mu 3 minuty na strzelenie bramki :)
Eduardo mógł strzelić ładną bramkę w 46 minucie.
Ogólnie mógł celtic dostać więcej :)
Dobry wynik , czekamy na SOBOTĘ :)

Alusiov5 komentarzy: 12226.08.2009, 21:49

Żal mi troche Boruca przy tej pierwszej bramce ale najważniejsze jest to że The Gunners są tam gdzie ich miejsce
:))

barto32 komentarzy: 164726.08.2009, 21:45

świetnie czuje sie tą miłość do klubu nie? :) the gunners!!!

Joker_224 komentarzy: 522526.08.2009, 21:41

wygląda na to, że możemy mieć nowe kontuzje ;/
Ramsey i Diaby :( obym się mylił

pkArs komentarzy: 46026.08.2009, 21:41

Edu coś moim zdaniem słabo..często pudłował, ładnie zagrał Eboue i Vermaelen Gallas też rajdów próbował co było dla mnie ciekawe;p Arshavin kapitalne wejście.. Dobry mecz w wykonaniu naszych kompletnie nie dali grać celtom. Mam jeszcze pewne zastrzeżenia co do Manuela..coś błędy ostatnio popełnia, oby to się zmieniło.

Was15 komentarzy: 43426.08.2009, 21:40

pięknie szkoda tylko tej bramki Donatiego widać że w końcówce już sobie odpuszczamy przykład Everton gol Sahy i Celtic

Gujet komentarzy: 98126.08.2009, 21:39

au7ars:
Rzuć okiem na terminarz, to zrozumiesz co SAF robił na meczu.

Co do meczu: świetna gra, ale:
- Eduardo nie powinien nurkować. To jest karygodne zachowanie - nurki mogą robić takie leszcze jak Ronaldo czy Gerrard, natomiast graczom Arsenalu to nie przystoi.
- wyluzowali ostatnich sekundach i to się zemściło. Ale to dobrze - widzą (bez szkody dla ostatecznego wyniku), że gra się w skupieniu do końca, a każdy zagapienie się może kosztować utratę bramki.

Ogólnie cała drużyna na 5!

Zimny1988 komentarzy: 81826.08.2009, 21:34

Mówiłem że wygramy 2-0 lub 3-1 :D ale to był spokojny meczyk na stojąco można powiedzieć ja już jestem myślami na sobotnim meczu z Mu obyśmy równie dobrze zagrali tylko z większym animuszem i będzie świetnie :) THE GUNNERS !

Caroline komentarzy: 48526.08.2009, 21:33

Początek był dość chaotyczny w wykonaniu Arsenalu. Ale potem grali już świetnie. Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie Denilson. Obawiam się niestety że mogą się pojawić następne kontuzje (np. Ramsey) ;/

Zimny1988 komentarzy: 81826.08.2009, 21:33

matek_afc komentarzy: 4126.08.2009, 21:28

kulman coś ty brał gdzie ty tam faul widziałeś?

matek_afc komentarzy: 4126.08.2009, 21:27

melek90 komentarzy: 65726.08.2009, 21:27

Oliwa sprawiedliwa:)

au7ars komentarzy: 726.08.2009, 21:24

Swoją drogą ciekawe w jakim celu Ferguson przyszedł na mecz? Może chce nam kogoś podkupić? Sprzedał Ronaldo, więc teraz pewnie zazdrość go zżera, jak patrzy na Arszawina. Żal mu, że on nie ma takiego zawodnika u siebie.

lamberciak komentarzy: 52726.08.2009, 21:20

A na trybunach SAF - ciekawe w jakim nastroju. :>

jacob83 komentarzy: 59326.08.2009, 21:19

brown nie zdaje sobie chyba sprawy z kim zadziera, denilson wychowal sie w brazylijskich slumsach by go zaj.. jednym strzalem :-)

au7ars komentarzy: 726.08.2009, 21:19

Całkiem niezłe posunięcie Wengere'a, żeby Arszawina dać na ławkę ;-)

Mam pytanie: czy to prawda, że Higuain ma do nas przejść??

evelred komentarzy: 369126.08.2009, 21:19

kulman chyba jesteś nienormalny jeśli sądzisz, że całe Emirates na niego gwizdało

lamberciak komentarzy: 52726.08.2009, 21:19

Diaby niby ustawiony w ataku, ale cały czas cofał się na pozycje AMF.

KulmanAFC komentarzy: 45026.08.2009, 20:50

Eboue ten na, którego gwizdało całe Emirates i nikt go nie chciał. Pięknie zostań z nami !!

nasri1992 komentarzy: 22126.08.2009, 20:48

2:0 ale super :)

PvL komentarzy: 185026.08.2009, 20:41

valdi_b - nie odczułem tego. Uważam, że Bożek dobrze sobie radzi i komentuje rzeczywiście to co dzieje się na boisku : )

KulmanAFC komentarzy: 45026.08.2009, 20:41

To jest część piłki nożnej. A czy Eduardo zanurkował czy nie to można gdybać, a może naprawdę poszedł na glebę. I tak i tak było przed meczem po meczu. Jak to powiedział ten pan co to komentuje "ta bramka zabije mecz" trochę śmiesznie ale Ok. Miał rację. Mecz zabity haha.

Caroline komentarzy: 48526.08.2009, 20:40

Dobrze, że prowadzimy, ale wolałabym, żebyśmy uczciwie strzelali bramki. Nie spodziewałam się takiego symulowania po Eduardo ;/ Chociaż przewaga Arsenalu jest wyraźna. Niezła była ta akcja pod koniec pierwszej połowy, pięknie Eduardo podkręcił piłkę. I Gallas gra świetnie. Zatrzymuje wszystkie ataki Celticu, a jak atakuje to obrońcy kompletnie sobie z nim nie radzą.

Java289 komentarzy: 115326.08.2009, 20:40

Na Emirates nigdy nie byłem ale jak ogląda sie mecze u nas na stadionie to aż krew zalewa jak jest ta śmieszna cisza ... pokazałeś mi filmik z wyjazdu do Manchesteru ale ja wiem ze kibiców wyjazdowych mamy zaj****ych chodzi mi o atmofsfere w "domu" a tu jest żenująca i nie mów że nie ... Mecz z The Bhoys a oni nawet stadionu zapełnic nie umieją a juz nie mowie o śpiewaniu bo jeżeli nazawać kibicowaniem śpiewanie 2-3 piosenek na mecz to wiesz. sory no ale mnie to strasznie boli że nie mamy takiej atmofsery jak np na Parkhead albo Anfield. Mam nadzieje że ta akcja Arsenalisation cos pomoże bo jak nie to ja nie to będziemy pośmiewiskiem całej Angli

vvaallddii komentarzy: 6126.08.2009, 20:39

Komentator ewidentnie za Celtic'iem... :/ Powinien być obiektywny, ale na Polsacie to jednak jest niemożliwe :/

faber10 komentarzy: 42126.08.2009, 20:38

maniek56 faulu nie było i wszyscy to wiedzą bo widzieli. czysta symulacja

Hubert89 komentarzy: 83226.08.2009, 20:37

faulu nie było :)
ma nadzieję, że Caldwell dostanie drugą żółtą kartkę, życzę mu tego :)

PvL komentarzy: 185026.08.2009, 20:37

maniek56 - Chyba inny mecz oglądasz. Faulu nie było!

Hubert89 komentarzy: 83226.08.2009, 20:36

normalnie, taka jest piłka, nie raz byliśmy poszkodowani przez brak karnych bądz te niesłusznie podyktowane.

maniek56 komentarzy: 300726.08.2009, 20:36

Faul był, na powtórkach wyraźnie było widać jak Boruc wszedł nogami w Eduardo nie dotykając piłki. Oczywiście zależy z którego ujęcia na to popatrzeć ale ja faul widziałem:)

Hubert89 komentarzy: 83226.08.2009, 20:34

do boju Celtic, grajcie swoje, do boju!

melek90 komentarzy: 65726.08.2009, 20:34

Nie cierpię symulantów! Jak mogłeś Edu!? Wstyd, gorzej niż Ronaldo...Ale cieszy forma Gallasa i Sagna też b.dobra pierwsza połowa i Eboue. A oliwa bywa sprawiedliwa i Celtic może coś strzeli. Ale i tak wygramy i czeka nas już faza grupowa.