The Gunners pokonują Celtic 3:1!

The Gunners pokonują Celtic 3:1! 26.08.2009, 20:29, Kuba Zawadzki 257 komentarzy

Piłkarzy obydwu drużyn przywitała iście angielska pogoda – ulewny deszcz w Londynie nie odpuścił nawet dzisiaj. Warunki będą trudne, lecz zawodnicy Celticu nie są na pewno zaskoczeni tymi opadami i dadzą z siebie wszystko. Jako ciekawostkę można podać fakt, iż na trybunach zajął miejsce sir Alex Ferguson, menedżer najbliższego przeciwnika Kanonierów – Manchesteru United.

Wenger zaskoczył wielu fanów, gdyż postanowił umieścić na ławce rezerwowych Robina van Persiego i Andrieja Arszawina. Cieszy fakt pojawienia się na ławce również Jacka Wilshere’a. Linia pomocy to zawodnicy bardzo młodzi, brakuje także kapitana Kanonierów – Fabregasa. W ataku od pierwszych minut zagrają Eduardo, Bendtner oraz… Diaby, co jest dość nietypowym rozwiązaniem. Widać Wenger nie rezygnuje z taktyki 4-3-3.

Szkoci od pierwszych minut grali mocnym pressingiem, The Gunners natomiast troszkę niedokładnie i chaotycznie. Ofiarnie w defensywie poświęcali się dwaj środkowi obrońcy Arsenalu. W 6. minucie dość groźnie przed polem karnym drublował McDonald, lecz zachował się nieprofesjonalnie „nurkując” i wymuszając rzut wolny. Chwilę potem pierwsza groźna akcja piłkarzy z Londynu, zatrzymana jednak przez defensywę Celticu. Minutę później fantastyczna akcja Kanonierów, jednak fenomenalnym refleksem popisał się Boruc, broniąc strzał Bendtnera z najbliższej odległości. Eduardo próbował jeszcze dobijać, jednak nie trafił w światło bramki. W 13. minucie genialną akcję dwójkową rozegrał Denilson z Eboue, reprezentant WKS popisał się efektownym i pięknym podaniem, lecz Brazylijczyk trafił tylko z boczną siatkę. Kanonierzy co chwila przeprowadzali akcje na bramkę Celtów, najczęściej skrzydłami, jednak każde dośrodkowanie kończyło się na wyłapaniu piłki przez Boruca lub wybiciu jej przez obrońców gości. Cały czas bardzo dobrze spisywała się defensywa Arsenalu. W 24. minucie efektownie z woleja strzelał Eboue, niestety futbolówka nie znalazła się w siatce. W 26. minucie sędzia przyznał Arsenalowi rzut karny, gdyż uznał, że Boruc sfaulował Eduardo w sytuacji sam na sam, jednak jak pokazały powtórki, faulu nie było.

Do piłki ustawionej na 11. metrze podbiegł sam „poszkodowany” i mocnym strzałem w prawy róg pokonał polskiego bramkarza. 1:0!

W 30. minucie Denilson strzelał z dystansu, lecz z marnym skutkiem. Dwie minuty później rzut wolny dla Celticu, strzał jednak zdecydowanie zbyt wysoki. Chwilę potem bardzo brzydkim faulem „popisał się” Caldwell, sprawiając wiele bólu Eboue, arbiter pokazał mu jednak tylko żółtą kartkę. W 38. minucie piękny rajd prawą stroną przeprowadził Gallas, dryblując jak napastnik, dzięki czemu wywalczył rzut rożny. W 40. minucie piłka znalazła się w bramce Arsenalu, lecz sędzia, zgodnie z prawdą, nie zaliczył gola, gdyż McDonald był na spalonym. W 46. minucie fantastyczny rajd przeprowadził Eboue, pdał do Eduardo, a ten popisał się fenomenalnym strzałem w okienko, lecz Artur Boruc po raz kolejny dokonał niemożliwego i wyginając się w ekwilibrystyczny sposób obronił strzał Brazylijczyka. Przed końcowym gwizdkiem przed szansą stanął jeszcze Bendtner, ale jego strzał głową nie podwyższył wyniku.

Pierwsza połowa przebiegła pod dyktando Kanonierów, którzy po zdobyciu bramki z rzutu karnego, który nie powinien być przyznany, trochę ucichli i oddali inicjatywę Celticowi. W drugiej połowie możemy się spodziewać zmian i kto wie, czy wynik się jeszcze nie zmieni.

Na początku drugiej połowy tylko Tony Mowbray dokonał zmiany, ściągając kapitana, Gary’ego Caldwella, a wprowadzając Darrena O’Dea.

W 48. minucie z okolic 20. metra uderzał McGeady, na szczęście jego próba okazała się minimalnie niecelna. W 50. minucie dobry kontratak w wykonaniu The Gunners, zakończony beznadziejnym strzałem Eduardo.

Co nie udało się da Silvie, udało się w 53. minucie Emmanuelowi Eboue! Bendtner w piękny sposób podał piłkę piętką do Diaby’ego, ten zaczekał na partnerów, dograł w pole karne do Eboue, a reprezentant WKS pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce! 2:0!

W 60. minucie boisko opuścili McGeady i Maloney, a ich miejsce zajęli Naylor i Flood. W zespole Arsenalu Ramsey zmienił Diaby’ego. W 68. minucie sfaulowany został Ramsey i ucierpiał w tym starciu, na szczęście chwilę później rozbiegał ten uraz. Dwie minuty później po rzucie rożnym efektownie z powietrza uderzył Naylor, jego strzał nie zagroził jednak Almunii. W 72. minucie podwójna zmiana w zespole Kanonierów – Arszawin w miejsce Eduardo i Wilshere w miejsce Eboue.

W 74. minucie było już 3:0! Arszawin nie zdążył się jeszcze dobrze rozgrzać, a już zdobył bramkę - po fantastycznym podaniu od Wilshere’a popisał się zwodem a’la Bergkamp i pokonał Boruca strzałem w sam róg bramki.

W 78. minucie Ramsey przebiegł pół boiska, lecz w sytuacji sam na sam lepszy okazał się bramkarz Celticu. W 82. minucie genialne podanie od Arszawina otrzymał Bendtner, lecz jego odegranie do Denilsona było na poziomie ligi podwórkowej. Chwilę później do lekkiej scysji doszło między Denilsonem a Brownem, w wyniku której każdy z Panów dostał po żółtej kartce. W 89. minucie po dośrodkowaniu w pole karne do piłki nie doskoczył Almunia, co wykorzystał Naylor, jednak jego “główka” poszybowała wysoko ponad bramką.

I nagle, w ostatnich sekundach meczu, Celtic strzelił bramkę. Z głębi pola jeden z piłkarzy dośrodkował w pole karne Arsenalu, tam do piłki doskoczył Donati i strzałem od słupka pokonał źle ustawionego Almunię. 3:1

W drugiej połowie zespół Kanonierów wyraźnie przygasł, oprócz akcji bramkowych piłkarze nie pokazali nic nadzwyczajnego, nie było już tyle dynamizmu i dramatyzmu. Miejmy nadzieję, że oszczędzali siły na Man Utd. Arsenal pokonał Celtic w dwumeczu 5:1 i awansował do fazy grupowej Ligi Mistrzów!

Arsenal: Almunia, Sagna, Gallas, Vermaelen, Clichy, Eboue (72' J. Wilshere), Song Billong, Denilson, Diaby (62' A. Ramsey), Eduardo (72' A. Arszawin), Bendtner

Ławka rezerwowych: Mannone, van Persie, Ramsey, Silvestre, Wilshere, Arszawin, Traore

Celtic: Boruc, Hinkel, Caldwell (46' D. O'Dea), Loovens, Fox, Maloney (62' W. Flood), Donati, Brown, McGeady (62' L. Naylor), McDonald, Fortune

Filip151 komentarzy: 1885 newsów: 228.08.2009, 09:29

Moim zdaniem, zasłużenie wygraliśmy ten mecz, widać było że byliśmy o 2 klasy lepsi od Celtów gdyby nie Boruc wygraliśmy by znacznie wyżej, cieszę się z wygranej:).

arsenal1234567 komentarzy: 11827.08.2009, 21:38

arsenal kupić powinien jakiegoś obrońce albo jakiegoś defensywnego bo w każdym prawie tracimy bramki co prawda straciliśmy po 1 bramce ale jednak

Kanonierka15 komentarzy: 2185 newsów: 527.08.2009, 18:26

Szkoda, tego gola, mogliśmy zakończyć z czystym kontem, a znów straciliśmy gola w ostatnich minutach. Gdyby sędzia nie doliczył .. ;p Mi i tak się najbardziej podobało, kiedy Denilson w końcówce meczu rzucił o ile się nie mylę Brownowi, 'fuck you' xd, w obronie Wilshere'a oczywiście.

Strzeluch komentarzy: 153027.08.2009, 17:57

" Grupai H według mnie to grupa śmierći... 27.08.2009 19:01
j.w. ~Obserwator "

hahah

Bartosz5 komentarzy: 21627.08.2009, 17:50

mamy łatwą grupę. Pięknie. Grać i wygrać...

evelred komentarzy: 369127.08.2009, 17:49

mamy tylko wyjazd do grecji, ale uważam, że czeka nas tam najłatwiejszy przeciwnik, reszta też jak najbardziej do ogrania, z losowania jestem bardzo zadowolony

gooner92 komentarzy: 1678 newsów: 527.08.2009, 17:46

gawliq >> jak to nie? Spójrz na to w ten sposób, że my nie musimy daleko wyjeżdżać na mecze, a oni lecą aż do Turcji czy Rosji... mamy chyba najłatwiejszą grupę, a zarazem najnudniejszą...

galon komentarzy: 72727.08.2009, 17:38

jest dobrze.najlepsza grupa zdecydowanie i dobrze bo bedziemy się mogli skoncentrować na PL na razie..

edgar149 komentarzy: 18727.08.2009, 17:36

Zawsze mamy słabą grupę :D , przwarznie tak wypada że nic trudnego

pioafc komentarzy: 4390 newsów: 227.08.2009, 17:36

jak na razie AZ Alkmaar i Olympiakos^^ jeszcze jakiegos mistrza nie wiem np Estonii i bedzie sie mozna na lidze skupic

gawliq komentarzy: 112127.08.2009, 17:13

Video w ogole gdzieś działa? Na uefa mi padło, tak samo atdhe. ALe audio działa ;d

K1cKer komentarzy: 57427.08.2009, 17:11

Heh ostatnia grupa H xd

KySiO komentarzy: 66727.08.2009, 17:11

Zawsze mamy ostatnią albo przedostatnią grupę :F

krzykus1990 komentarzy: 519327.08.2009, 17:11

Dawać linka może być kiepska jakość ale, żeby tylko nie wcinało przy słabym necie

gawliq komentarzy: 112127.08.2009, 17:11

Grupa H..

K1cKer komentarzy: 57427.08.2009, 17:10

No racja, ale relacje i tak prowadza live na uefa.com . Obejdzie sie bez video ;]

gawliq komentarzy: 112127.08.2009, 17:08

zaraz mnie coś strzeli tak mi muli video z uefa i z atdhe;/

gooner92 komentarzy: 1678 newsów: 527.08.2009, 17:03

atdhe.net/8847/watch-champions-league-draw

Tutaj też dobra jakość :)

krzysiek komentarzy: 4527.08.2009, 16:57

http:// video. uefa. com/video/Competitions/UCL/Season=2010/liveDraw_videoFlash.html

krzysiek komentarzy: 4527.08.2009, 16:56

tutaj macie lika prosto z UEFA :P

gooner92 komentarzy: 1678 newsów: 527.08.2009, 16:55

arshavin93 >> możesz podać ten link?:>

arshavin93 komentarzy: 22427.08.2009, 16:29

znalazlem- na atdhe.net bedzie dostepny link z transmisja z losowania ; )

arshavin93 komentarzy: 22427.08.2009, 16:22

a za pol godzinki dowiemy sie z kim bedziemy w grupie : D szkoda ze nie ma zadnej transmisji z losowania, moze na necie sie znajdzie : O

Wojtas94 komentarzy: 23527.08.2009, 16:13

Kanonierzy żadza ;];]; oby tak dalej;];]

Wojtas94 komentarzy: 23527.08.2009, 16:12

Ogladałem ten mecz poprostu zachwycili mnie swoja gra .... choć nie było kluczowych zawodnikow jak van persi i fabregas
pokazali klase;];]

Arsenal1994 komentarzy: 749727.08.2009, 15:55

Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu.
Dosłownie truchtaliśmy sobie po tym boisku a i tak strzeliliśmy 3 bramki.
Teraz czas na MU!!! Oby Cesc sie wykurował a będzie dobrze :)

klakier komentarzy: 29127.08.2009, 15:42

Tak się bawią tak się bawią KANONIERZY!!

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 827.08.2009, 15:27

AntonioThe;-no i ja jestem takiego samego zdania ze karny był słuszny.A to jak na murawe padł Eduardo to juz wyłacznie jego osobista sprawa.Kontakt podczas wslizgu Artura był i jest to widocznie ze zachaczał kolanem stope Eduardo wiec karny podyktowany prawidłowo.Poza tym jesli znajde jakas powrótke podczas ostatniego gwizdka konczacego pierwsza połowe spotkania i rozowe Boruca z sedzia to ja dodam.Podczas tej rozmowy Mejuto Gonzalez pokazał reka na swoje kolano dajac wtedy Borucowi do zrozumienia ze widział ze go zachaczył

Cesc_Fan komentarzy: 452427.08.2009, 15:16

Na stronie oficjalnej stronie Arsenalu jest news z Eboue ,który mówi ,że jak Kanonierzy zaproponują mu nowy kontrakt to go podpisze :)
Mówił ,że kocha Arsenal i trudno ,by mu było opuścić rodzinę jak mówi na Arsenal :P

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223727.08.2009, 15:13

Jak dla mnie , bylo to lekkie zachaczanie i Eduardo jesli by nie chcial nie przewrocil by sie , oczywiscie ciesze sie z pewnej wygranej i awansu do fazy grupowej. Nie ma co tego oceniac , najwazniejsze jest to ze to my bylismy zdecydowanie lepsza druzyna i zaslugiwalismy na wygrana.

AntonioThe komentarzy: 3817 newsów: 527.08.2009, 15:10

GunnersFan9-->Masz rację Boruc lekko zachaczył kolanem o prawą stope Dudu a więc karny był słuszny ;)