The Gunners pokonują Celtic 3:1!

The Gunners pokonują Celtic 3:1! 26.08.2009, 20:29, Kuba Zawadzki 257 komentarzy

Piłkarzy obydwu drużyn przywitała iście angielska pogoda – ulewny deszcz w Londynie nie odpuścił nawet dzisiaj. Warunki będą trudne, lecz zawodnicy Celticu nie są na pewno zaskoczeni tymi opadami i dadzą z siebie wszystko. Jako ciekawostkę można podać fakt, iż na trybunach zajął miejsce sir Alex Ferguson, menedżer najbliższego przeciwnika Kanonierów – Manchesteru United.

Wenger zaskoczył wielu fanów, gdyż postanowił umieścić na ławce rezerwowych Robina van Persiego i Andrieja Arszawina. Cieszy fakt pojawienia się na ławce również Jacka Wilshere’a. Linia pomocy to zawodnicy bardzo młodzi, brakuje także kapitana Kanonierów – Fabregasa. W ataku od pierwszych minut zagrają Eduardo, Bendtner oraz… Diaby, co jest dość nietypowym rozwiązaniem. Widać Wenger nie rezygnuje z taktyki 4-3-3.

Szkoci od pierwszych minut grali mocnym pressingiem, The Gunners natomiast troszkę niedokładnie i chaotycznie. Ofiarnie w defensywie poświęcali się dwaj środkowi obrońcy Arsenalu. W 6. minucie dość groźnie przed polem karnym drublował McDonald, lecz zachował się nieprofesjonalnie „nurkując” i wymuszając rzut wolny. Chwilę potem pierwsza groźna akcja piłkarzy z Londynu, zatrzymana jednak przez defensywę Celticu. Minutę później fantastyczna akcja Kanonierów, jednak fenomenalnym refleksem popisał się Boruc, broniąc strzał Bendtnera z najbliższej odległości. Eduardo próbował jeszcze dobijać, jednak nie trafił w światło bramki. W 13. minucie genialną akcję dwójkową rozegrał Denilson z Eboue, reprezentant WKS popisał się efektownym i pięknym podaniem, lecz Brazylijczyk trafił tylko z boczną siatkę. Kanonierzy co chwila przeprowadzali akcje na bramkę Celtów, najczęściej skrzydłami, jednak każde dośrodkowanie kończyło się na wyłapaniu piłki przez Boruca lub wybiciu jej przez obrońców gości. Cały czas bardzo dobrze spisywała się defensywa Arsenalu. W 24. minucie efektownie z woleja strzelał Eboue, niestety futbolówka nie znalazła się w siatce. W 26. minucie sędzia przyznał Arsenalowi rzut karny, gdyż uznał, że Boruc sfaulował Eduardo w sytuacji sam na sam, jednak jak pokazały powtórki, faulu nie było.

Do piłki ustawionej na 11. metrze podbiegł sam „poszkodowany” i mocnym strzałem w prawy róg pokonał polskiego bramkarza. 1:0!

W 30. minucie Denilson strzelał z dystansu, lecz z marnym skutkiem. Dwie minuty później rzut wolny dla Celticu, strzał jednak zdecydowanie zbyt wysoki. Chwilę potem bardzo brzydkim faulem „popisał się” Caldwell, sprawiając wiele bólu Eboue, arbiter pokazał mu jednak tylko żółtą kartkę. W 38. minucie piękny rajd prawą stroną przeprowadził Gallas, dryblując jak napastnik, dzięki czemu wywalczył rzut rożny. W 40. minucie piłka znalazła się w bramce Arsenalu, lecz sędzia, zgodnie z prawdą, nie zaliczył gola, gdyż McDonald był na spalonym. W 46. minucie fantastyczny rajd przeprowadził Eboue, pdał do Eduardo, a ten popisał się fenomenalnym strzałem w okienko, lecz Artur Boruc po raz kolejny dokonał niemożliwego i wyginając się w ekwilibrystyczny sposób obronił strzał Brazylijczyka. Przed końcowym gwizdkiem przed szansą stanął jeszcze Bendtner, ale jego strzał głową nie podwyższył wyniku.

Pierwsza połowa przebiegła pod dyktando Kanonierów, którzy po zdobyciu bramki z rzutu karnego, który nie powinien być przyznany, trochę ucichli i oddali inicjatywę Celticowi. W drugiej połowie możemy się spodziewać zmian i kto wie, czy wynik się jeszcze nie zmieni.

Na początku drugiej połowy tylko Tony Mowbray dokonał zmiany, ściągając kapitana, Gary’ego Caldwella, a wprowadzając Darrena O’Dea.

W 48. minucie z okolic 20. metra uderzał McGeady, na szczęście jego próba okazała się minimalnie niecelna. W 50. minucie dobry kontratak w wykonaniu The Gunners, zakończony beznadziejnym strzałem Eduardo.

Co nie udało się da Silvie, udało się w 53. minucie Emmanuelowi Eboue! Bendtner w piękny sposób podał piłkę piętką do Diaby’ego, ten zaczekał na partnerów, dograł w pole karne do Eboue, a reprezentant WKS pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce! 2:0!

W 60. minucie boisko opuścili McGeady i Maloney, a ich miejsce zajęli Naylor i Flood. W zespole Arsenalu Ramsey zmienił Diaby’ego. W 68. minucie sfaulowany został Ramsey i ucierpiał w tym starciu, na szczęście chwilę później rozbiegał ten uraz. Dwie minuty później po rzucie rożnym efektownie z powietrza uderzył Naylor, jego strzał nie zagroził jednak Almunii. W 72. minucie podwójna zmiana w zespole Kanonierów – Arszawin w miejsce Eduardo i Wilshere w miejsce Eboue.

W 74. minucie było już 3:0! Arszawin nie zdążył się jeszcze dobrze rozgrzać, a już zdobył bramkę - po fantastycznym podaniu od Wilshere’a popisał się zwodem a’la Bergkamp i pokonał Boruca strzałem w sam róg bramki.

W 78. minucie Ramsey przebiegł pół boiska, lecz w sytuacji sam na sam lepszy okazał się bramkarz Celticu. W 82. minucie genialne podanie od Arszawina otrzymał Bendtner, lecz jego odegranie do Denilsona było na poziomie ligi podwórkowej. Chwilę później do lekkiej scysji doszło między Denilsonem a Brownem, w wyniku której każdy z Panów dostał po żółtej kartce. W 89. minucie po dośrodkowaniu w pole karne do piłki nie doskoczył Almunia, co wykorzystał Naylor, jednak jego “główka” poszybowała wysoko ponad bramką.

I nagle, w ostatnich sekundach meczu, Celtic strzelił bramkę. Z głębi pola jeden z piłkarzy dośrodkował w pole karne Arsenalu, tam do piłki doskoczył Donati i strzałem od słupka pokonał źle ustawionego Almunię. 3:1

W drugiej połowie zespół Kanonierów wyraźnie przygasł, oprócz akcji bramkowych piłkarze nie pokazali nic nadzwyczajnego, nie było już tyle dynamizmu i dramatyzmu. Miejmy nadzieję, że oszczędzali siły na Man Utd. Arsenal pokonał Celtic w dwumeczu 5:1 i awansował do fazy grupowej Ligi Mistrzów!

Arsenal: Almunia, Sagna, Gallas, Vermaelen, Clichy, Eboue (72' J. Wilshere), Song Billong, Denilson, Diaby (62' A. Ramsey), Eduardo (72' A. Arszawin), Bendtner

Ławka rezerwowych: Mannone, van Persie, Ramsey, Silvestre, Wilshere, Arszawin, Traore

Celtic: Boruc, Hinkel, Caldwell (46' D. O'Dea), Loovens, Fox, Maloney (62' W. Flood), Donati, Brown, McGeady (62' L. Naylor), McDonald, Fortune

Ławka rezerwowych: Załuska, Naylor, Samaras, Flood, McCourt, Killen, O'Dea

Sędzia: Manuel Enrique Mejuto Gonzalez.

Celtic GlasgowLiga Mistrzów autor: Kuba Zawadzki źrodło: własne
Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 326.08.2009, 22:46

Topek-> musiał to zrobić chyba czubkiem palca, bo w powtórkach nie było widać żadnego kontaktu. ;)

arshavin93 komentarzy: 22426.08.2009, 22:45

chociaz faktycznie nie wiem jakie tam powtorki pokazywali na polsacie, ja ogladalem na angielskiej stacji i powtarzali to z 20 razy. kontaktu nie bylo, pewnym glosem powiedzieli to zreszta komentatorzy w studiu po analizie sytuacji. Eduardo symulowal to fakt, ale ja sie tym nie przejmuje

arshavin93 komentarzy: 22426.08.2009, 22:44

Topek -->swietnie to ujales, taka pilka. Jak wszyscy wymuszaja i graja nie fair, to czemu do cholery my mamy na tym tez nie skorzystac ?!

Oldgunner3 komentarzy: 984326.08.2009, 22:43

Jeśli nawet karnego nie było to jest to sprawa 2- rzędna.Tak czy owak Celtowie by odpadli.Poprostu to był dla nich za mocny rywal.Powtórzę się,ale szkoda Szkotów.Za rok mam nadzieję wygrają ligę i zagrają w LM bez eliminacji.

waldek_89 komentarzy: 573526.08.2009, 22:40

dobry mecz, gratulacje dla całego zespołu, myślę że ten mecz da nam wiarę w wygranie spotkania z MU.

Topek komentarzy: 13974 newsów: 12626.08.2009, 22:40

Ja tam do Eduardo nie mam pretensji. Nie jesteśmy święci i nasi zawodnicy nieraz wymuszają faule - taka piłka, choć i tak pod tym względem u nas jest mało tego typu przypadków. Poza tym, jestem przekonany, że Boruc lekko zahaczył Dudu kolanem - widać to było w jednym ujęciu kamery. Upadku może to nie spowodowało, ale jednak kontakt był.

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 326.08.2009, 22:39

Mecz był praktycznie jednostronny, Almunia nie miał wiele pracy. Celtowie oddali tylko jeden strzał w światło bramki w wykonaniu McGeady'ego. Nie licząc bramki strzelonej w 92' przez Donnatiego.
Właśnie to była jedna akcja, w której Gallas źle się zachował. Poza nią zagrał naprawdę świetne spotkanie. Był wszędzie; w ataku i obronie. Kilka razy zadusił w zarodku groźne akcje Celtów, choć było ich bardzo mało. Varmaelen spisał się trochę poniżej oczekiwań (przynajmniej moich), bowiem zdążył już mnie przyzwyczaić do swojej rewelacyjnej gry.
Diaby w zagrał przyzwoicie, choć nie błyszczał tak, jak w meczu z Portsmouth.
Arshavin i Eboue pokazali klasę. Swoją drogą ich gole były do siebie bardzo podobne. ;)
Rosjanin i Wilshare po bodajże trzech kontaktach z piłką wykreowali sytuację bramkową, którą Andriej zamienił na gola (zachował się bardzo dojrzale), by chwilę później stworzyć nową.
Ramsey był w porządku, szkoda tylko, że biedaka lekko poturbowali. ;/
Swoją drogą olśniło mnie. Zauważyłam jak Aaron dojrzał fizycznie i psychicznie. Trochę się zmienił. ;)
Co do Songa; godnie zastąpił Cesca, był bardzo aktywny i skuteczny przede wszystkim ( w pierwszej połowie miał 87% celnych podań). Denilson miał dużo odbiorów, zagrał dobrze, był aktywny.
Clichy i Sagna na piątkę (tzn. w skali od 1 do 5).
Gael mocno angażował się w ofensywę, był bardzo szybki, a i w obronie spisywał się bez zarzutu, podobnie jak Bacary.
Co do Eduardo to mam mieszane uczucia. Grał dobrze. Powraca po kontuzji do wielkiej formy! W pierwszej połowie oddał b. groźny strzał na bramkę strzeżoną przez Boruca, ale Polak popisał się świetną interwencją. Ale też Edu zachował się dość niehonorowo, jeśli chodzi o karnego.. Tak zazwyczaj nie postępują Kanonierzy. Ale...taki jest sport. Błąd sędziego, a i po co Chorwat miał zaprzeczać, jakoby był sfaulowany. Tym razem decyzja była na naszą korzyść.

Ps. Rozbraja mnie ten ekspert w Polsacie. "Czesk Fabregas". ;P Ale co do jego oceny naszego kapitana się zgadzam w 100 %. Jest "kosmiczny". ;)

KulmanAFC komentarzy: 45026.08.2009, 22:38

A do Eduardo nikt nie powinien mieć pretensji. Czemu pretensje mieliście do Webba kiedy gwizdał karnego w meczu Austria - Polska ?. A ktoś do cholery pamięta który zawodnik się położył i symulował, a właśnie, że nikt nie pamięta i to duża część. Powinien zostać gnębiony ten, który symulował. A Eduardo moim zdaniem faulowany był.

arshavin93 komentarzy: 22426.08.2009, 22:33

tomo_18 --> nie przesadzaj. Owszem diving to jest zachownie nie fair w stosunku do druzyny przeciwnej. ale zeby juz przez to Dudu tracil u Ciebie ? wiecej wiernosci ; ]

KulmanAFC komentarzy: 45026.08.2009, 22:33

Zgadza się shocker. Taka jest prawda. Ludzie, którzy mają głos i serce aby drzeć japę przez 90 minut nie mają na to kasy. Ale kasę ma facet, który przyszedł obejrzeć mecz na żywo. Albo jacyś "piknikarze" przychodzą z rodzinkami na mecz najeść się hot-dogów i zobaczyć mecz na żywo, a nie w tv. Dlatego kibice w Polsce nie mają jeszcze takich drogich cen biletów jak w Anglii i stać ludzi z sercem do drużyny na ten bilet aby pójść i przez 90 minut, a nawet dłużej śpiewać. Byłem parę razy na Łazienkowskiej. Teraz zamierzam chodzić regularnie i powiem, że będąc te parę razy zakochałem się w tej atmosferze. Maaaam taaaak samooooo jak tyyy miastooooo mojeeee a w niiiiiiim naajpiekniejszy móóóóóóój świaaaaaaat naajpięęekniesze dniiiiiiiii zostawiłeeem tak kolorowe sny.. . Tak samo gdy Wisła Kraków grała z Tottenhamem i Kurczaki przyjechały do Krakowa, zamknęli ich w tej klatce na stadionie i gdy Krakusy wrzasnęły to oni nie wiedzieli co się dzieje, gdzie są i czy wrócą do domu gdy realizator pokazywał ich sektor. Polscy kibice są najlepszymi kibicami na świecie. Jedyni którzy mogą nam dorównać to chyba kibice z Turcji no i może Rosji ale oni bić się tylko potrafią.

matek_afc komentarzy: 4126.08.2009, 22:32

Nie wiem o co niektórym chodzi o Eduardo to jest napastnik i jeśli poczuje taką szanse w polu karnym to sie przewraca:p wydaje mi sie ze gdyby to nie artur "faulował" to byscie tak nie pisali mi tez troche szkoda Artura ale taka jest piłka

josephik komentarzy: 46326.08.2009, 22:30

aż mi się łezka w oku zakręciła widząc radość i uśmiech Wengera po bramce Eboue... :)

josephik komentarzy: 46326.08.2009, 22:29

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1526.08.2009, 22:27

ale dudu zachowal sie jak ronaldo. wymusil karnego zasymulowal stracil u mie napastnika kanonierow musi bardzo sie wysilic bym zmienil zdanie. Tak Kanonier sie nie zachowuje -.-

shocker komentarzy: 10426.08.2009, 22:24

kasiacesc >Tych, którzy przychodzą na Emirates niestety tak. A spowodowane to jest wysokimi cenami biletów i na mecze moga sobie pozwolic tylko tzw. "garniturki" które przez cały mecz nie krzykną bo to wstyd ;/ Za to wyjazdowych mamy świetnych ;D

KulmanAFC komentarzy: 45026.08.2009, 22:23

Brawo ! Gdy wchodził Arshavin na boisko pisałem koledze, że strzeli bramkę 2 minuty później Arshavin cieszył się ze strzelonej bramki. Brawo chłopcy brawo. Dziękuje.

lamberciak komentarzy: 52726.08.2009, 22:21

Naprawdę kapitalny mecz Denilsona. Nie wiem kiedy, ale zrobił spory postęp od poprzedniego sezonu. Tak trzymać!

arshavin93 komentarzy: 22426.08.2009, 22:21

kasiacesc --> nie przesadzaj.albo cos ze sluchem albo nie znasz kompletnie przyspiewek AFC. parenascie razy slyszalem naszych na meczu !

Paweloz komentarzy: 31826.08.2009, 22:21

Aż się w głowie nie mieści jaki ten Arszawin jest bramko strzelny :)

lamberciak komentarzy: 52726.08.2009, 22:20

arsen1 komentarzy: 107826.08.2009, 22:17

kiedy jest losowanie ?

arshavin93 komentarzy: 22426.08.2009, 22:17

piekna bramka Donatiego, brawo dla Celticu za walke do konca. Brawo przede wszystkim dla nas i Wengera za rozsadne wystawienie pierwszej XI. Beznadziejny Bendtner, dwa czy trzy zagrania mu wyszly, jedno przy bramce Eboue - podeszwa. zauwazyliscie ze jak on ma pilke to patrzy sie tylko na nia i na nogi obroncy, zeby go ominac tylko. Nie widzi nic co sie wokol niego dzieje ! na Manchester mam nadzieje tylko Dudu w ataku bez Dunczyka. Chyba ze by sie poprawil ale to jest jednak ryzyko wystawienie Nicklasa w pierwszej XI : f

kasiacesc komentarzy: 187826.08.2009, 22:17

fAbReGaS116

kasiacesc komentarzy: 187826.08.2009, 22:14

Wyszło tak jak stawiałam.....no troche szkoda ze stracilismy bramke ale i tak wynik zadowalający ;)

Martwi mnie tylko stan zdrowia Ramseya.....no i Diabiego bo tak do konca nie wiem zy on złapał cos czy poprostu go Boss zmienił....

fAbReGaS116 komentarzy: 18626.08.2009, 22:13

Nie rozumiem tych kibicow wygrywamy a oni wychodza jna 5 min przed koncem i w ogole jakos tak cicho ;/

Henry12 komentarzy: 41926.08.2009, 22:13

Bardzo dobry mecz Eboue..
Go Go The Gunners..!! ;] ;] ;]

Feromon komentarzy: 17426.08.2009, 22:10

Bardzo dobry mecz, lekka niestabilność Almunii, ale mam nadzieję, że to nic. Ten mecz napawa wielką nadzieją przed spotkaniem na Old Trafford. Nie dość, że wygraliśmy, to wydaje mi się, że bez wielkiego wysiłku. Jeśli w pełni się zmobilizują na Manchester to "Diabły" nie mają szans.

KlapHir komentarzy: 9126.08.2009, 22:09

Znowu tracimy bramke ;]

lamberciak komentarzy: 52726.08.2009, 22:08

Bardzo dobry mecz Denilsona. Nigdy nie mogłem się do niego przekonać, ale widać, ze zrobił postęp porównywalny do progresu Songa. :)

Was15 komentarzy: 43426.08.2009, 22:08

fakt eduardo nie zachował się jak należy no ale gdyby nie ta bramka może wszystko się by inaczej potoczyło

lamberciak komentarzy: 52726.08.2009, 22:01

niski93 komentarzy: 581626.08.2009, 22:01

Stawiałem 3:0, no ale cóż. A tak gadali, tak nas straszyli piłkarze Celticu i tak się to dla nich skończyło. Jutro losowanie. Licze na łatwą grupę. ;D

matek_afc komentarzy: 4126.08.2009, 22:01

IronHide czym Celtic zasłużył na grę w LM co roku grają i co roku się poniżając na wyjazdach grają katastrofalnie a u siebie Boruc im wybroni kilka set te sieroty z pola coś strzelą i jakoś to jest

Alusiov5 komentarzy: 12226.08.2009, 21:59

ja też właśnie :P

simon90 komentarzy: 79526.08.2009, 21:57

Co tam pisze na koszulce Eboue? Bo nie mogę odszyfrować :P

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1526.08.2009, 21:55

O to moje oceny : od 1 do 10
Almunia - 7.5 Miał do wybronienia pare strzałow ,ale no wpuscil bramke na 3-1.
Sagna - 8.0 Dobrze sie właczal do akcji ale tak to tylko tyle
Gallas - 8.5 Dobry mecz w jego wykonaniu pieknie wchodzil w prawe skrzydlo BD poprostu :)
Vermalen - 8.0 no dobre interwencje i tylko tyle :)
Clishy - 9.0 Pieknie sie włanczal w akcje Ofensywne kanonierów :)
Song - 8.0 no w sumie dobrze ogarnial na pozycji DP pare przejec - nic dodac nic ujac . :)
Ramey/diaby R:8.5 - asysta i kontuzja szkoda ;/
D:8.5 dobrze kiwał pokazuje klase :)
Wilshare/Eboue W:8.0 popisał sie dobrymi minieciami i dobrze gral na prawiej pomocy
E:9.0 piekny mecz 1 bramka i to w jakim stylu :)
Eduardo/arshavin E:5.0 - Strzelił gola ale zachował sie bardzo okropnie jak C.r. wymuszajac i symulujac karnego tak sie kanonier nie zachowuje
Arshavin 9.5 dobry mecz 1 bramka zara po wejsciu pieknie kiwal :)

R4d3k99 komentarzy: 169026.08.2009, 21:55

Jutro o 18:00 losowanie grup LM.

onliner komentarzy: 2426.08.2009, 21:55

Ale jak boruc obronił tą petarę Eduardo to aż się dziwnie miło zrobiło, że to nasz rodak. Ale z drugiej strony - taki k***a ładny strzał ! xD

Java289 komentarzy: 115326.08.2009, 21:53

niech zarząd zmobilizuje naszych kibiców jakos bo to co dzisiaj zobaczyłem to było dno ...

IronHide_AFC komentarzy: 164226.08.2009, 21:52

kibice na stadionie dno...
i Eduardo zachował się jak pajac nie na widzę symulantów
Celtic powinien grać w LM ! dlaczego wpadli na nas ;/

Alusiov5 komentarzy: 12226.08.2009, 21:51

miki kliknij raz dodaj komentarz a nie 10 razy okey ?

Alusiov5 komentarzy: 12226.08.2009, 21:49

Żal mi troche Boruca przy tej pierwszej bramce ale najważniejsze jest to że The Gunners są tam gdzie ich miejsce
:))

miki9971 komentarzy: 6639 newsów: 226.08.2009, 21:49

Dobry mecz w wykonaniu Vermaelena :)
Myślę , że w sobotę , arszawina puszczamy na boisko w 87 minucie :] przy stanie 1:1 :]
Wystarczą mu 3 minuty na strzelenie bramki :)
Eduardo mógł strzelić ładną bramkę w 46 minucie.