Trofeum zdobyte, lecz niesmak pozostał: Arsenal 1-2 Sevilla

Trofeum zdobyte, lecz niesmak pozostał: Arsenal 1-2 Sevilla 30.07.2017, 18:12, 3675 komentarzy

W swoim ostatnim sparingowym meczu, przed zbliżającymi się wielkimi krokami sezonem, Arsenal zasłużenie przegrał 1-2 z Sevillą. Pomimo tej porażki Kanonierzy jednak zostali zwycięzcami Emirates Cup, dzięki większej liczbie strzelonych bramek na przestrzeni całego turnieju. Sevillistas zajęli drugie miejsce z 9 punktami na swoim koncie, RB Lipsk z 5 zdobytymi punktami uplasował się na trzecim miejscu, natomiast Benfica zajęła ostatnią lokatę z dorobkiem dwóch oczek.

W zespole z północnego Londynu najlepszym piłkarzem był bez wątpienia Alex Oxlade-Chamberlain, którego rajdy prawym skrzydłem wprowadzały chaos w szeregi obrońców Sevilli i to właśnie po jednej z jego akcji padł honorowy gol dla Kanonierów.

Już za tydzień czeka nas spotkanie Arsenalu z Chelsea w ramach Tarczy Wspólnoty, więc miejmy nadzieję, że The Gunners zaprezentują się znacznie lepiej, aniżeli dzisiaj i powiększą klubową kolekcję trofeów o kolejny puchar.

Oto składy, w jakich oba zespoły przystąpiły do tego spotkania:

Arsenal: Cech - Koscielny, Elneny( Iwobi 78'), Monreal - Bellerin (Bramall 46'), Ramsey, Willock (Xhaka 61'), Ox - Özil, Welbeck, Lacazette (Walcott 78').

Sevilla: David Soria (Rico 46') - Mercado, Pareja, Carrico (Pizarro 74'), Escudero (Lenglet 61') - N'Zonzi, Krohn-Dehli, Banega (Ganso 61'), Correa (Corchia 77') - Nolito (Montoya 46'), Ben Yedder (Fernandez 80').

Już w 4. minucie zagotowało się pod bramką Kanonierów, jednak Aaron Ramsey znakomicie wrócił do obrony i wyłuskał piłkę Ben Yedderowi, który już składał się do strzału na bramkę Cecha.

Dziesięć minut później, po fantastycznym podaniu Banegi, Wissam Ben Yedder trafia w słupek! Tym razem szczęście się uśmiechnęło do ekipy z północnego Londynu.

W 22. minucie znakomitą szansę na gola zaprzepaścił Bellerin, który po świetnym dośrodkowaniu Chamberlaina na długi słupek, zamiast skierować piłkę do pustej bramki, to postraszył gołębie na stadionie.

W 29. minucie Danny Welbeck po dwudziestometrowym rajdzie stanął oko w oko z bramkarzem Sevilli, natomiast futbolówka uderzona zewnętrzną częścią buta przez Anglika, uderzyła tylko w boczną siatkę.

Dwie minuty później przed szansą na zdobycie pierwszego gola w tym meczu stanął Ramsey, jednak jego strzał ze skraju pola karnego powędrował dobrych kilka metrów obok bramki hiszpańskiego klubu.

33. minuta i bardzo niebezpieczny strzał ze skraju szesnastki Arsenalu oddał Nolito. 30-latek pomylił się jednak dosłownie o kilka centymetrów.

Pięć minut później mogło już być 1-0 do Arsenalu, jednak płaskie dośrodkowanie Welbecka do Lacazette'a przeciął jeden z obrońców Sevilli. Gdyby nie jego interwencja, to Francuz z pewnością wpakowałby piłkę do pustej bramki.

W 45. minucie lustrzaną akcję przeprowadził klub ze stolicy Andaluzji, jednak tym razem to Koscielny przeciął dobre podanie Nolito do Ben Yeddera.

Po tej akcji sędzia Andre Marriner zaprosił oba zespoły na przerwę.

Nadeszła 49. minuta, a wraz z nią pierwszy gol w tym spotkaniu! Correa znakomicie wykorzystał złe ustawienie defensywy Arsenalu, dzięki czemu uniknął spalonego i po podaniu bardzo aktywnego w tym meczu Ben Yeddera, posłał futbolówkę obok bezradnie interweniującego Cecha.

Strzelony przez Sevillę gol wyraźnie uskrzydlił piłkarzy tego klubu, i to właśnie oni byli stroną dominującą w następnych minutach.

W 58. minucie Kanonierzy w końcu stworzyli zagrożenie pod bramką Rico. Ramsey po znakomitym podaniu Özila odegrał piłkę do Lacazette'a, ten jednak będąc na jedenastym metrze strzelił prosto w bramkarza przeciwników.

Arsenal wyrównał wynik spotkania w 62. minucie po trafieniu Lacazzete'a! Znakomitą akcję przeprowadził prawym skrzydłem Alex Oxlade-Chamberlain, który po minięciu obrońcy Sevilli posłał płaskie dośrodkowanie na środek pola karnego, gdzie po lekkim muśnięciu piłki przez Welbecka, do siatki futbolówkę wpakował Alexandre Lacazette.

Siedem minut później fantastycznym strzałem zza pola karnego popisał się N'Zonzi, który nie dał żadnych szans Cechowi i wyprowadził Sevillę na ponowne prowadzenie. Francuz wykorzystał bierną postawę obrońców Arsenalu, którzy po raz kolejny w tym meczu zachowali się fatalnie.

W 76. minucie kolejnym świetnym rajdem popisał się Ox, jednak jego podanie z linii końcowej do Ramseya zostało przecięte przez jednego z obrońców Sevilli.

W 86. minucie po zamieszaniu w polu karnym londyńczyków blisko strzelenia kolejnego gola dla Sevilli był Fernandez, jednak Nacho Monreal w ostatnim momencie zdołał wybić piłkę spod nóg Hiszpana.

W następnych minutach Arsenal próbował zdobyć wyrównującą bramkę, jednak wszystkie próby The Gunners były nieskuteczne. Po trzech minutach doliczonego czasu angielski sędzia zakończył mecz.

@mistiqueAFC:

Dziennikarz telefoot, GFFN wstawiło też jego wypowiedz, a oni byle zródeł nie wrzucaja.

?I am sorry I am still here,? he said, with a smile. ?I can understand that you want to kill me but, at the moment, I survive.?

Kogo to słowa ? :D

mistiqueAFC komentarzy: 2676904.08.2017, 23:52

@lays: Kto to jest? :D tak jak patrzę na te jego tweety to nie wrzuca nic ciekawego.Dodatkowo z tego co widać to pracuje w telefoot, a u nich z wiarygodnością to też różnie bywa.

lays komentarzy: 3987104.08.2017, 23:50

Monaco VP Vasilyev on Kylian Mbappé: "We're still in talks, I want to keep him. He must take the right decision, there's a lot of interest."

Tutaj right decision, a u nas not for sale?

Jesli Mbappe dołączyłby do Bernardo Silvy, Bakayoko, Germaina, Mendy'ego, a zostałby tam Lemar... to bym się w****.. mocno :)

lays komentarzy: 3987104.08.2017, 23:44

Julien Maynard? @JulienMaynard 2 min.
Malgré arrivée imminente de Rachid Ghezzal et forcing d'Arsenal (qui pourrait proposer pr?s de 60M?), Monaco ne veut pas vendre Thomas Lemar

W skrócie: Mimo nadejścia Ghezzala, Monaco nie chce sprzedawać Lemara.

lays komentarzy: 3987104.08.2017, 23:41

Szkoda, że Wenger jak zwykle ma defensywę w dupie.

Kosa i Per( z nimi na bank sezonu nie pociągniemy), sporo pogra Gabriel, Mustafi i Holding.

Powinniśmy wprowadzić Bielika do zespołu, moim zdaniem gorszy od Holdinga nie jest. Sam Holding na wypo i Chambers powinien zostać.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 204.08.2017, 23:40

@tidzejjj: We Francji jedno z lepszych:)

lays komentarzy: 3987104.08.2017, 23:39

@mistique

Z Ozilem nic nie wiadomo, dostanie lekką krytykę za to, że znów pierdzi na boisku i stoi w miejscu i się zawinie ze swoim kundlem Balboą XDDD

Womanizer komentarzy: 990204.08.2017, 23:39

@lays:

Bo podstawą sukcesu Juve była stalowa obrona, teraz zostały już po niej zgliszcza. Stracili najlepszego ŚO na świecie + Barzagli i Chiellini to już emeryci.

lays komentarzy: 3987104.08.2017, 23:38

@tidzejjj:

Wiarygodnym. Zalezy jeszcze kto pisze. Najbardziej wiarygodną osobą jest Bilel Ghazi. Kiedyś mieli okres, gdzie mocno podupadli, gdy głosili, że Bernard będzie miał u nas testy medyczne, natomiast w tym okienku widać, że są wiarygodni i info daja dobre.

mistiqueAFC komentarzy: 2676904.08.2017, 23:37

@lays: Ozil podpisze nową umowę jeszcze w tym roki

lays komentarzy: 3987104.08.2017, 23:35

Nie oszukujmy się, Sanchez odejdzie na 90 % po sezonie, a jest ryzyko, że stracimy też za free Oxa i Ozila.

dostaniemy znow marne 100 mln funtow na transfery, w ktorych sklad wchodza tez wysokie tygodniowki i co? I nie wzmocnimy mocno tych pozycji, wiec powinnismy teraz kupic Lemara, pierwsyz sezon w Anglii bedzie dla niego trudny, ale moze go wiele nauczyc.

tidzejjj komentarzy: 138504.08.2017, 23:34

jak wiarygodnym źródłem jest L'Equipe? bo nie wiem czy już zaczynać trzymać kciuki za transfer Ghezzala do ASM :D

lays komentarzy: 3987104.08.2017, 23:33

@Womanizer

Juve akurat świetnie sobier radzi z odejściem kluczowych graczy.

W jednym okienku pożegnali Vidala, Pirlo i Teveza i co? I nic, awansowali do finału LM :D Odszedł też Pogba

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9204.08.2017, 23:33

Glik to chyba tylko tam zrobił wiatr włosami.

Womanizer komentarzy: 990204.08.2017, 23:32

Juve musiałoby bez Dybali zmienić formacje na gre 1 napadziorem. Higuain + Mandzu na zmiennika. Kupili fajnych skrzydłowych, Bernardeschi i Costa, więc może Allegri ma inny plan na ten zespół.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 304.08.2017, 23:30

@lays: a więc po serim w Arsenalu

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52404.08.2017, 23:29

Dziwne mamy te krzesełka na stadionie. Nie kojarzę żadnego obiektu, na którym byłyby podobne. Ciekawe jaka byłaby pojemność Emirates z takimi siedzeniami:
encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRZdgnXkniM4S82n2hKFlIwMGoYZw1rhWRRnF980ziHsM4komtmsA

lays komentarzy: 3987104.08.2017, 23:29

Neymar: ''I've always thought Mesut Özil is the best playmaker of our generation, but at Barca they make you say Iniesta''