Trofeum zdobyte, lecz niesmak pozostał: Arsenal 1-2 Sevilla

Trofeum zdobyte, lecz niesmak pozostał: Arsenal 1-2 Sevilla 30.07.2017, 18:12, 3675 komentarzy

W swoim ostatnim sparingowym meczu, przed zbliżającymi się wielkimi krokami sezonem, Arsenal zasłużenie przegrał 1-2 z Sevillą. Pomimo tej porażki Kanonierzy jednak zostali zwycięzcami Emirates Cup, dzięki większej liczbie strzelonych bramek na przestrzeni całego turnieju. Sevillistas zajęli drugie miejsce z 9 punktami na swoim koncie, RB Lipsk z 5 zdobytymi punktami uplasował się na trzecim miejscu, natomiast Benfica zajęła ostatnią lokatę z dorobkiem dwóch oczek.

W zespole z północnego Londynu najlepszym piłkarzem był bez wątpienia Alex Oxlade-Chamberlain, którego rajdy prawym skrzydłem wprowadzały chaos w szeregi obrońców Sevilli i to właśnie po jednej z jego akcji padł honorowy gol dla Kanonierów.

Już za tydzień czeka nas spotkanie Arsenalu z Chelsea w ramach Tarczy Wspólnoty, więc miejmy nadzieję, że The Gunners zaprezentują się znacznie lepiej, aniżeli dzisiaj i powiększą klubową kolekcję trofeów o kolejny puchar.

Oto składy, w jakich oba zespoły przystąpiły do tego spotkania:

Arsenal: Cech - Koscielny, Elneny( Iwobi 78'), Monreal - Bellerin (Bramall 46'), Ramsey, Willock (Xhaka 61'), Ox - Özil, Welbeck, Lacazette (Walcott 78').

Sevilla: David Soria (Rico 46') - Mercado, Pareja, Carrico (Pizarro 74'), Escudero (Lenglet 61') - N'Zonzi, Krohn-Dehli, Banega (Ganso 61'), Correa (Corchia 77') - Nolito (Montoya 46'), Ben Yedder (Fernandez 80').

Już w 4. minucie zagotowało się pod bramką Kanonierów, jednak Aaron Ramsey znakomicie wrócił do obrony i wyłuskał piłkę Ben Yedderowi, który już składał się do strzału na bramkę Cecha.

Dziesięć minut później, po fantastycznym podaniu Banegi, Wissam Ben Yedder trafia w słupek! Tym razem szczęście się uśmiechnęło do ekipy z północnego Londynu.

W 22. minucie znakomitą szansę na gola zaprzepaścił Bellerin, który po świetnym dośrodkowaniu Chamberlaina na długi słupek, zamiast skierować piłkę do pustej bramki, to postraszył gołębie na stadionie.

W 29. minucie Danny Welbeck po dwudziestometrowym rajdzie stanął oko w oko z bramkarzem Sevilli, natomiast futbolówka uderzona zewnętrzną częścią buta przez Anglika, uderzyła tylko w boczną siatkę.

Dwie minuty później przed szansą na zdobycie pierwszego gola w tym meczu stanął Ramsey, jednak jego strzał ze skraju pola karnego powędrował dobrych kilka metrów obok bramki hiszpańskiego klubu.

33. minuta i bardzo niebezpieczny strzał ze skraju szesnastki Arsenalu oddał Nolito. 30-latek pomylił się jednak dosłownie o kilka centymetrów.

Pięć minut później mogło już być 1-0 do Arsenalu, jednak płaskie dośrodkowanie Welbecka do Lacazette'a przeciął jeden z obrońców Sevilli. Gdyby nie jego interwencja, to Francuz z pewnością wpakowałby piłkę do pustej bramki.

W 45. minucie lustrzaną akcję przeprowadził klub ze stolicy Andaluzji, jednak tym razem to Koscielny przeciął dobre podanie Nolito do Ben Yeddera.

Po tej akcji sędzia Andre Marriner zaprosił oba zespoły na przerwę.

Nadeszła 49. minuta, a wraz z nią pierwszy gol w tym spotkaniu! Correa znakomicie wykorzystał złe ustawienie defensywy Arsenalu, dzięki czemu uniknął spalonego i po podaniu bardzo aktywnego w tym meczu Ben Yeddera, posłał futbolówkę obok bezradnie interweniującego Cecha.

Strzelony przez Sevillę gol wyraźnie uskrzydlił piłkarzy tego klubu, i to właśnie oni byli stroną dominującą w następnych minutach.

W 58. minucie Kanonierzy w końcu stworzyli zagrożenie pod bramką Rico. Ramsey po znakomitym podaniu Özila odegrał piłkę do Lacazette'a, ten jednak będąc na jedenastym metrze strzelił prosto w bramkarza przeciwników.

Arsenal wyrównał wynik spotkania w 62. minucie po trafieniu Lacazzete'a! Znakomitą akcję przeprowadził prawym skrzydłem Alex Oxlade-Chamberlain, który po minięciu obrońcy Sevilli posłał płaskie dośrodkowanie na środek pola karnego, gdzie po lekkim muśnięciu piłki przez Welbecka, do siatki futbolówkę wpakował Alexandre Lacazette.

Siedem minut później fantastycznym strzałem zza pola karnego popisał się N'Zonzi, który nie dał żadnych szans Cechowi i wyprowadził Sevillę na ponowne prowadzenie. Francuz wykorzystał bierną postawę obrońców Arsenalu, którzy po raz kolejny w tym meczu zachowali się fatalnie.

W 76. minucie kolejnym świetnym rajdem popisał się Ox, jednak jego podanie z linii końcowej do Ramseya zostało przecięte przez jednego z obrońców Sevilli.

W 86. minucie po zamieszaniu w polu karnym londyńczyków blisko strzelenia kolejnego gola dla Sevilli był Fernandez, jednak Nacho Monreal w ostatnim momencie zdołał wybić piłkę spod nóg Hiszpana.

W następnych minutach Arsenal próbował zdobyć wyrównującą bramkę, jednak wszystkie próby The Gunners były nieskuteczne. Po trzech minutach doliczonego czasu angielski sędzia zakończył mecz.

Emirates CupRaport pomeczowySevilla FC autor: źrodło: własne
Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 304.08.2017, 17:42

@mutu95: nie ma co porównywać lemara do seriego

mutu95 komentarzy: 49604.08.2017, 17:41

zobaczymy co ten lemar dzisiaj pokaże przeciwko touluse nice gra jutro czyli seri trzeba porównać

mutu95 komentarzy: 49604.08.2017, 17:40

@Wojakus: niestety tak

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 304.08.2017, 17:37

@AceVenturaLFC: Lemar do Live?

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 304.08.2017, 17:36

Wiadomo może co z Grosickim? Niby miał w kontrakcie zapisane że w przypadku spadku Hull może odejść, a do tej pory odeszło chyba sporo zawodników, a Kamil został. Nowy trener powiedział, że już nie będzie żadnych transferów z klubu. Grosicki zostanie w Hull? Będzie tam grać w podstawowym składzie?

Gunner915 komentarzy: 276704.08.2017, 17:36

City co ma pakę :o spójrzcie na ławkę rezerwową :| przecież oni powinni się bić o finał LM, co roku. Jak guardiola w tym roku nie wygra mistrzostwa albo LM to dla mnie powinien wylecieć z hukiem.

LordPrettyFlacko (zawieszony) komentarzy: 49804.08.2017, 17:30

@AceVenturaLFC: dzięki! (;

LordPrettyFlacko (zawieszony) komentarzy: 49804.08.2017, 17:26

Ma ktoś może jakiś porządny link do WHU - MC?

matmal77 komentarzy: 69304.08.2017, 17:26

filo94
Gdzie kupiles za taka tanioche?

kamilo_oo komentarzy: 2356704.08.2017, 17:24

"Jacek Magiera zdradził na konferencji prasowej, iż Hildeberto nie jest przygotowany nawet na rozegranie jednej połowy meczu na wysokiej intensywności. Małgorzata Chłopaś dodaje, że prawy obrońca waży 85 kilogramów przy zaledwie 177 cm wzrostu".

Jak to możliwe, że on testy przeszedł :p

mutu95 komentarzy: 49604.08.2017, 17:22

@Wojakus: ale city ma skład, teraz zmiane robili ja pierdziele kto wszedł nie mam pytań

Leehu komentarzy: 1049604.08.2017, 17:21

@karmel567: Dla mnie lepszym transferem od Laca który jest świetnym transferem jest sprowadzenie Kolasinaca, świetny obrońca, a co do transferów to przydałby się ŚP, bo jak Sanchez zostaje to skrzydłowy nie jest potrzebny chyba że AOC odejdzie.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 104.08.2017, 17:20

prędkości na prostej*

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 104.08.2017, 17:18

@Redzik:

A masz może jakiś dobry setup na Hungaroring? Brakuje mi 03, 04 sekundy. Próbowałem parę z neta to albo brakuje mi prekorekcji na prostej, albo docisku w wolnych zakrętach.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 304.08.2017, 17:18

Aguero na 2:0

Silva ma asystę

pierre_afc komentarzy: 1207104.08.2017, 17:17

Oho, moja bestia FPLowska dalej się rozgrzewa przed startem ligi. Właśnie Mounie strzelił bramkę przeciwko Torino :)

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 204.08.2017, 17:13

Przyjechał do mnie kurier właśnie i przywiózł koszulkę. Arsenal, pumy ale nie piłkarska a taka normalna do chodzenia :D
Przeceniona ze 150 na 29 zł :D

GKS_AFC komentarzy: 871504.08.2017, 17:10

Jak AS ma odejść to niech nam dadza Draxlera w zamian.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9204.08.2017, 17:07

PSG president Al-Khelaifi: "If I want Alexis Sanchez I'm going to talk to Arsene Wenger. We have respect for Arsenal & excellent relations."

@polandblood: ja grałem chwilkę :P

mutu95 komentarzy: 49604.08.2017, 17:06

@Damaks: monreal holding mustafi bellerin

mistiqueAFC komentarzy: 2676904.08.2017, 17:06

@Damaks: Monreal - Mertesacker - Koscielny

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282104.08.2017, 17:02

Jaką linię obrony obstawiacie na niedzielę?

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 304.08.2017, 17:01

Kto to jest Kike Marin? Wiarygodne źródło?

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 204.08.2017, 16:49

Ale patrząc ogólnie gdyby te kluby walczyły o jego podpis to myśle, że Live jest bez najmniejszych szans.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 104.08.2017, 16:48

Są tu jacyś gracze F1 2016?

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 204.08.2017, 16:48

Chyba bym umarł gdyby Lemar przeszedł do Liverpoolu zamiast do nas...

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 304.08.2017, 16:43

Chicharito sie rozgrzewa

kamilo_oo komentarzy: 2356704.08.2017, 16:43

Don Balon...

GKS_AFC komentarzy: 871504.08.2017, 16:40

Zizu ponoc chce Hazarda zamiast Mbappe, ponoć oferuje Bale'a w zamian wg Don Balon. Wg tego dziennika, Monaco jest bliskie straty kolejnego zawodnika Lemara i żeby nie stracić Mbappe chcą 200 mln za niego.
ciekawe gdzie ten Lemar idzie? boję się że do Liverpoolu za Coutinhio.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 304.08.2017, 16:25

ja tu oglądam

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 504.08.2017, 16:23

W Niemczech prawdziwa bomba. Reschke, czyli jeden z twórców wielkiego Bayernu odchodzi. To on był odpowiedzialny za wszystkie transfery Bawarczyków na przestrzeni ostatnich lat. Teraz będzie dyrektorem sportowym w Stuttgartcie. Najpierw odleciał Guardiola, potem Summer, teraz Michal, a odmówili przecież Lahm, Kahn i Eberl. Widać, że źle dzieje się za kulisami w Monachium. Jeszcze odbije się to czkawką KHR i UH. Draxler? Będzie grał na swojej ulubionej pozycji, czyli na /10/. Emery ma teraz idealny skład pod swoją najlepszą formacje z Sevilli. Tak będzie wyglądała podstawowa jedenastka PSG: pbs.twimg.com/media/DGU9XvcUMAAn5QE.jpg

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 604.08.2017, 16:18

@prezes77:

Przejął po Pastore, podobno sam mu oddał numer.

hodor komentarzy: 67504.08.2017, 16:17

@Wojakus: gdzie można obejrzeć?

prezes77 komentarzy: 66304.08.2017, 16:15

Neymar przejął od kogoś nr 10 czy była wolna ?

mistiqueAFC komentarzy: 2676904.08.2017, 16:14

Nie wydaje mi się żeby Draxler znowu chciał grać w Bundeslidze w drużynie która z Bayernem i tak o tytuł nie powalczy.Niemiec zostanie w PSG chyba, że Wenger znowu wyczuje okazję :D mimo wszystko nie wydaje mi się żeby Julian miał w to okno zmieniać klub

helzing komentarzy: 327304.08.2017, 16:12

gdzie obejrzeć mistrzostwa świata w siatkówce plażowej?

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 304.08.2017, 16:11

Gabriel jesus w 8 minucie strzela

WHU vs City 0:1

karmel567 komentarzy: 346604.08.2017, 16:11

Jak dla mnie na tą chwile przed sezonem:

Chelsea- jeśli Morata godnie zastąpi Coste to Chelsea znów będzie mocna. Problemem może być tu wąska kadra, szczególnie, że dochodzi Liga Mistrzów.

City- jeśli nowy blok defensywny będzie odpowiednio funkcjonował to City będzie faworytem do mistrzostwa, bo atak nawet bez Bernardo mieli imponujący. No i oczywiście przydałby się spokój w bramce.

United- jeśli piłkarze tacy jak Lukaku, Martial, Pogba czy Miki zaczną grać na miare swojego talentu to MU może realnie myśleć o mistrzostwie, bo obronę nawet w poprzednim kiepskim sezonie mieli solidną. Myślę, że kluczowym transferem może być tu Matic, bo brakowało DM w United.

Liverpool- jeśli Salah wypali to będą mieli bardzo groźne i szybkie skrzydła. Wciąż uważam, że brakuje im klasycznego snajpera, chyba, że Stu się odrodzi. Myślę, że bardzo ważne będzie utrzymanie Coutinho, wtedy pod wodzą takiego szaleńca jak Klopp mogą namieszać w lidze. No i wciąż przydałoby się wzmocnić środek obrony.

Tottenham- na pewno odczują stratę Walkera, ale wciąż mają silną i zgraną kadrę. Trudno coś więcej napisać, bo jeszcze się nie wzmocnili. Chociaż po KFC ciężko spodziewać się jakiś niesamowitych wzmocnień. Mają jednak świetnego trenera, myślę, że znów będą groźni, ale czy na miarę mistrzostwa? Wątpię. Chociaż wszystko jest możliwe.

Arsenal- wciąż niepokoi przyszłość Ozila i Alexsisa. Cieszy transfer klasowego napastnika jakim jest Leca. Przydałby się kolejne wzmocnienia, jeśli chcemy realnie walczyć o mistrza. Wszystko w rękach Wengera i tego co ma w głowie. Czy to będzie przełomowy sezon? Chciałbym w to wierzyć, ale konkurencja nie śpi.

Womanizer komentarzy: 986304.08.2017, 16:09

Jak BVB sprzeda Dembele za 100 baniek do Barcy, to niewykluczone że na zastępstwo kupią właśnie Draxlera. Pewny plac gry i powrót do ojczyzny przed Mundialem na pewno będą kuszące dla Juliana.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 304.08.2017, 16:06

@GKS_AFC: kiedyś Draxler mówił że chętnie zagrałby w jednej drużynie z Ozilem

GKS_AFC komentarzy: 871504.08.2017, 16:04

no Draxlera to ja bym chętnie tu zobaczył za Theo

pierre_afc komentarzy: 1207104.08.2017, 16:03

@pauleta19: Nie kolego, argument masz dalej. Jeśli masz pomysł na grę i odpowiednich do tego zawodników to możesz pokonać teoretycznie lepszych przeciwników.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 104.08.2017, 15:59

@pierre_afc: "A nazwiska Leicester robiły na Ciebie wrażenie, gdy zdobywali mistrzostwo?"

Jakiego typu to jest argument. Typu "wszystko się może zdarzyć". Stąpajmy twardo po ziemi, a nie bujamy w obłokach.

@NaliniAFC: " Kramaric: za słaby na Leicester :) wiec.."

On nie był za słaby na Leicester tylko nie dostał szansy. Mój komentarz z 02.06.2016:

"Dziwne, że Leicester pozbyło się Kramaricia. Dla mnie napastnik z dużym potencjałem i jak widać niedoceniany. Z nami pamiętam że zagrał świetny mecz i chyba nawet strzelił bramkę. Mam nadzieję że zobaczę go na Euro."

Womanizer komentarzy: 986304.08.2017, 15:57

Neymar ma z marszu pierwszy skład. Ale Di Maria, Draxler, Moura? dwóch będzie musiało usiąść na ławe, co w perspektywie mundialu raczej żadnemu sie nie uśmiecha. Zresztą Di Maria tak czy siak powołanie dostanie bo w Argentynie bieda na skrzydłach. Ale Moura czy Draxler jak nie będa grać to mudial mogą obejrzeć w TV.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 604.08.2017, 15:54

Ciekawe, czy Liverpool poradzi sobie z Hoffenheim. Bo Legia raczej dobre miała losowanie, myślę, że na spokojnie pyknie Sheriff.

xeremeleque komentarzy: 12904.08.2017, 15:51

@Alonso: wg tz.de ma poprosić o transfer, bo chce grać w pierwszym składzie przed mistrzostwami. A po przyjściu neymara ma na to małe szanse z racji że też jest lewoskrzydlowym. Tz.de to dość wiarygodne źródło, ale zobaczymy co czas przyniesie.

MarkOvermars komentarzy: 908404.08.2017, 15:47

@RIVALDO700: nie wydaje mi się żeby Liverpool miał zawojować ligę, Lukaku raczej wypali a Totki jakoś nie wierzę żeby powtórzyli tak dobry sezon