Trofeum zdobyte, lecz niesmak pozostał: Arsenal 1-2 Sevilla

Trofeum zdobyte, lecz niesmak pozostał: Arsenal 1-2 Sevilla 30.07.2017, 18:12, 3675 komentarzy

W swoim ostatnim sparingowym meczu, przed zbliżającymi się wielkimi krokami sezonem, Arsenal zasłużenie przegrał 1-2 z Sevillą. Pomimo tej porażki Kanonierzy jednak zostali zwycięzcami Emirates Cup, dzięki większej liczbie strzelonych bramek na przestrzeni całego turnieju. Sevillistas zajęli drugie miejsce z 9 punktami na swoim koncie, RB Lipsk z 5 zdobytymi punktami uplasował się na trzecim miejscu, natomiast Benfica zajęła ostatnią lokatę z dorobkiem dwóch oczek.

W zespole z północnego Londynu najlepszym piłkarzem był bez wątpienia Alex Oxlade-Chamberlain, którego rajdy prawym skrzydłem wprowadzały chaos w szeregi obrońców Sevilli i to właśnie po jednej z jego akcji padł honorowy gol dla Kanonierów.

Już za tydzień czeka nas spotkanie Arsenalu z Chelsea w ramach Tarczy Wspólnoty, więc miejmy nadzieję, że The Gunners zaprezentują się znacznie lepiej, aniżeli dzisiaj i powiększą klubową kolekcję trofeów o kolejny puchar.

Oto składy, w jakich oba zespoły przystąpiły do tego spotkania:

Arsenal: Cech - Koscielny, Elneny( Iwobi 78'), Monreal - Bellerin (Bramall 46'), Ramsey, Willock (Xhaka 61'), Ox - Özil, Welbeck, Lacazette (Walcott 78').

Sevilla: David Soria (Rico 46') - Mercado, Pareja, Carrico (Pizarro 74'), Escudero (Lenglet 61') - N'Zonzi, Krohn-Dehli, Banega (Ganso 61'), Correa (Corchia 77') - Nolito (Montoya 46'), Ben Yedder (Fernandez 80').

Już w 4. minucie zagotowało się pod bramką Kanonierów, jednak Aaron Ramsey znakomicie wrócił do obrony i wyłuskał piłkę Ben Yedderowi, który już składał się do strzału na bramkę Cecha.

Dziesięć minut później, po fantastycznym podaniu Banegi, Wissam Ben Yedder trafia w słupek! Tym razem szczęście się uśmiechnęło do ekipy z północnego Londynu.

W 22. minucie znakomitą szansę na gola zaprzepaścił Bellerin, który po świetnym dośrodkowaniu Chamberlaina na długi słupek, zamiast skierować piłkę do pustej bramki, to postraszył gołębie na stadionie.

W 29. minucie Danny Welbeck po dwudziestometrowym rajdzie stanął oko w oko z bramkarzem Sevilli, natomiast futbolówka uderzona zewnętrzną częścią buta przez Anglika, uderzyła tylko w boczną siatkę.

Dwie minuty później przed szansą na zdobycie pierwszego gola w tym meczu stanął Ramsey, jednak jego strzał ze skraju pola karnego powędrował dobrych kilka metrów obok bramki hiszpańskiego klubu.

33. minuta i bardzo niebezpieczny strzał ze skraju szesnastki Arsenalu oddał Nolito. 30-latek pomylił się jednak dosłownie o kilka centymetrów.

Pięć minut później mogło już być 1-0 do Arsenalu, jednak płaskie dośrodkowanie Welbecka do Lacazette'a przeciął jeden z obrońców Sevilli. Gdyby nie jego interwencja, to Francuz z pewnością wpakowałby piłkę do pustej bramki.

W 45. minucie lustrzaną akcję przeprowadził klub ze stolicy Andaluzji, jednak tym razem to Koscielny przeciął dobre podanie Nolito do Ben Yeddera.

Po tej akcji sędzia Andre Marriner zaprosił oba zespoły na przerwę.

Nadeszła 49. minuta, a wraz z nią pierwszy gol w tym spotkaniu! Correa znakomicie wykorzystał złe ustawienie defensywy Arsenalu, dzięki czemu uniknął spalonego i po podaniu bardzo aktywnego w tym meczu Ben Yeddera, posłał futbolówkę obok bezradnie interweniującego Cecha.

Strzelony przez Sevillę gol wyraźnie uskrzydlił piłkarzy tego klubu, i to właśnie oni byli stroną dominującą w następnych minutach.

W 58. minucie Kanonierzy w końcu stworzyli zagrożenie pod bramką Rico. Ramsey po znakomitym podaniu Özila odegrał piłkę do Lacazette'a, ten jednak będąc na jedenastym metrze strzelił prosto w bramkarza przeciwników.

Arsenal wyrównał wynik spotkania w 62. minucie po trafieniu Lacazzete'a! Znakomitą akcję przeprowadził prawym skrzydłem Alex Oxlade-Chamberlain, który po minięciu obrońcy Sevilli posłał płaskie dośrodkowanie na środek pola karnego, gdzie po lekkim muśnięciu piłki przez Welbecka, do siatki futbolówkę wpakował Alexandre Lacazette.

Siedem minut później fantastycznym strzałem zza pola karnego popisał się N'Zonzi, który nie dał żadnych szans Cechowi i wyprowadził Sevillę na ponowne prowadzenie. Francuz wykorzystał bierną postawę obrońców Arsenalu, którzy po raz kolejny w tym meczu zachowali się fatalnie.

W 76. minucie kolejnym świetnym rajdem popisał się Ox, jednak jego podanie z linii końcowej do Ramseya zostało przecięte przez jednego z obrońców Sevilli.

W 86. minucie po zamieszaniu w polu karnym londyńczyków blisko strzelenia kolejnego gola dla Sevilli był Fernandez, jednak Nacho Monreal w ostatnim momencie zdołał wybić piłkę spod nóg Hiszpana.

W następnych minutach Arsenal próbował zdobyć wyrównującą bramkę, jednak wszystkie próby The Gunners były nieskuteczne. Po trzech minutach doliczonego czasu angielski sędzia zakończył mecz.

Emirates CupRaport pomeczowySevilla FC autor: źrodło: własne
Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 204.08.2017, 20:09

Szkoda, że usunęli magazyn "Mecz", lubiłem to poczytać.

pierre_afc komentarzy: 1207104.08.2017, 20:04

@mistiqueAFC: Ja tam jestem ciekaw tego czy Aneta rzuci rekord Świata i czy Krukowski da radę znowu rzucić podobny wynik do rekordu Polski, który jakiś czas temu ustanowił. Z chęcią zobaczyłbym komplet medali w rzutowych konkurencjach: pchnięcie kulom, rzut dyskiem, rzut młotem i rzut oszczepem.

@pierre_afc
10? To byłby nasz rekord, bo do tej pory najwięcej było 9.

Barney komentarzy: 2084804.08.2017, 19:58

Hej orientuje się ktoś kiedy w przegladzie sportowym będzie gazetka z Ligą angielską nie pamiętam czy to zawsze tydzien przed ligą czy dzień.

mistiqueAFC komentarzy: 2676904.08.2017, 19:58

Jedyna rzecz jaka mnie interesuje z tych MŚ to koniec kariery Bolta.Tutaj nawet medale naszych schodzą na dalszy plan :D

pierre_afc komentarzy: 1207104.08.2017, 19:54

A dzisiaj zaczynają się MŚ w Londynie :) Myślę, że z 10 medali powinniśmy przywieźć z imprezy.

Michal2100 komentarzy: 104.08.2017, 19:52

Kiedy pojawią się mecze do typowania w typerze? ;)

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52404.08.2017, 19:44

Wasiljew drugi raz w tym sezonie z karnego nad bramką. Niech mu już nie pozwolą ich wykonywać.

kamilo_oo komentarzy: 2356704.08.2017, 19:44

Hahahah Vassiljev znowu to zrobił z karnego :D

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 604.08.2017, 19:37

Riyad Mahrez was regarded by Arsenal as a possible replacement for Alexis Sánchez only. [@AlfredoPedulla]

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 304.08.2017, 19:35

Dzisiaj od 20:45 zobaczymy jak tam prezentuje sie nasz potencjalny nowy nabytek. Jak gra. No chyba, że okaże się że nie ma go w kadrze co podsyci jeszcze bardziej informacje, że Lemar u nas. Ale to chyba jeszcze niemożliwe

Andrzej Twarowski?
W @premierleague będzie komisja ds. symulacji (były sędzia menedżer piłkarz). Jeśli będą jednomyślni - kara na 2 mecze. Chyba warto i u nas.

Widzieli?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747404.08.2017, 19:11

Jest pierwsze osłabienie czerwonki- Lallana podobno wypada na kilka miesięcy przez kontuzje.

pierre_afc komentarzy: 1207104.08.2017, 19:09

@pauleta19: Było info, że hakerzy ukradli 1.5TB danych z HBO.

pierre_afc komentarzy: 1207104.08.2017, 19:08

@XandeR: No niby tak, ale z drugiej strony podrypali sporo danych HBO. Ponadto pamiętam sytuację, że też wypłynęło kilka odcinków GoTa przed startem sezonu i to w dobrej jakości.

karmel567 komentarzy: 346604.08.2017, 19:07

Szkoda Majki, ale i tak brawa. Zabrakło tej mocy która miał w poprzednich latach, że jak przycisał na górce to zostawiła wszystkich w tyle. Dziś niestety tak się nie udało.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 104.08.2017, 19:06

No nieźle. Scenariusz 7 sezonu jest dostępny od 9 miesięcy, a teraz jeszcze odcinki wyciekają przed premierą. Mają tam jakiegoś kreta czy co.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 304.08.2017, 18:58

@Simpllemann: zrobiłem sobie typowanie na profilu, a po 2 nie mogę się już doczekać ligi i robię różne statystyki i chciałbym ich już tam wpisać, a aktualnie chory jestem

pierre_afc komentarzy: 1207104.08.2017, 18:58

@XandeR: Myślisz, że za parę godzin będzie lepsza jakość? Bo szczerze to tak średnio mi się chce oglądać w tak słabej xd

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52404.08.2017, 18:57

@Wojakus
A co tak wyczekujesz tej listy arbitrów?

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 304.08.2017, 18:56

Ehh lista sędziów na 1 kolejkę pewnie będzie dopiero po naszym niedzielnym meczu

mistiqueAFC komentarzy: 2676904.08.2017, 18:51

@Kyrtap: Bliźniacza sytuacja z Huddersfield dlatego znowu liczę na tego typu niespodziankę ale nie nastawiam się na coś takiego

Najbardziej liczę na powrót Leeds do PL.Czekam na ich awans i czekam, i doczekać się nie mogę

XandeR komentarzy: 965304.08.2017, 18:51

Wiadomo coś o przyszłości Bielika skoro jednak Norwich odpada?

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52404.08.2017, 18:49

@Wojakus
Chyba mnie internet wprowadził w błąd, bo z tego, co widzę, to on już taki numer miał. Odwołuję - Lemara nie będzie.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 104.08.2017, 18:49

@Simpllemann:

Dobry troll

@mistiqueAFC

Nottingham jest jedną z dwóch drużyn na które zerkam w Championship i jestem pewny tego, że nie awansują. Dużo bardziej prawdopodobny jest spadek, którego cudem uniknęli w tamtym sezonie.

pierre_afc komentarzy: 1207104.08.2017, 18:49

Ja chciałbym żeby do PL awansował: Wolverhampton, Sheffield Wednesday i Leeds (fajnie byłoby zobaczyć Klicha w PL) :D

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 304.08.2017, 18:47

A jak oceniacie szanse Norwich na awans?

pierre_afc komentarzy: 1207104.08.2017, 18:46

@imprecis: W meczach pre-seasonowych grali trójką obrońców i zapowiada się, że tak zaczną sezon.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 604.08.2017, 18:44

Hull, Reading i Fulham. Na te ekipy postawiłem w swoich typowaniach przedsezonowych.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 204.08.2017, 18:44

W sumie Mendy i Walker na wahadłach to mogło by być coś niesamowitego. W środku Otamedni, Kompany, Stones?
A pomoc dla Silvy i Gundogana. W ataku De Bruyne, Aguero i B. Silva?