Trossard Assist Show: Fulham 0-3 Arsenal

Trossard Assist Show: Fulham 0-3 Arsenal 12.03.2023, 16:01, Dawid Wieczorek 1015 komentarzy

To piękne niedzielne popołudnie dla wszystkich kibiców Arsenalu. Kanonierzy do przerwy zagrali prawdziwy koncert na Craven Cottage i zdemolowali Fulham 3-0. Na słowa uznania zasługuje najbardziej Leandro Trossard, który zaliczył asystę przy każdym z trafień podopiecznych Mikela Artety. Druga połowa miała już zgoła odmienny przebieg, Arsenal zdecydowanie spuścił z tonu, lecz w pełni kontrolował przebieg meczu. Zasłużona wygrana Kanonierów i kolejne czyste konto Aarona Ramsdale'a. Czy można było lepiej wyobrazić sobie to popołudnie? Wydaje się, że nie.

Oto składy, jakie desygnowali do gry obaj trenerzy:

Arsenal: Ramsdale - White (80' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Zinczenko (72' Tierney) - Partey, Xhaka, Odegaard - Saka (72' Nelson), Trossard (77' Jesus), Martinelli (77' Vieira).

Ławka rezerwowych: Turner, Tierney, Tomiyasu, Holding, Jorginho, Vieira, Smith Rowe, Nelson, Jesus.

Fulham: Leno - Tete, Ream, Adarabioyo, Robinson - Reed, Lukić - De Cordova-Reid, Pereira (76' Wilson), Solomon (76' James) - Mitrović.

Ławka rezerwowych: Rodak, Wickens, Diop, Robinson, Francois, Harris, Wilson, James, Vinicius.

Pierwszy gol padł dla Arsenalu w 17. minucie za sprawą zawodnika gospodarzy, Robinsona, który został trafiony piłką odbitą przez Bernda Leno po strzale Gabriela Martinellego. Po analizie VAR okazało się jednak, że Brazylijczyk znajdował się na pozycji spalonej i bramka została anulowana.

Kanonierzy nie dali jednak za wygraną i już po 4 minutach gola po rzucie rożnym strzelił inny Gabriel, tym razem Magalhaes, który strzelił już drugiego gola w tym sezonie przeciwko Fulham.

26. minuta i kolejny pokaz umiejętności Leo Trossarda. Tym razem Belg swoim dośrodkowaniem znalazł Gabriela Martinellego, który zupełnie jak swój rodak, również strzelił gola głową. Kibiców gospodarzy może zastanawiać jednak bierność, z jaką podszedł do tej sytuacji Antonee Robinson.

Doliczony czas gry i niemal identyczna akcja jak przy golu na 2-0, lecz tym razem piłka dośrodkowana przez Trossarda trafiła na lepszą lewą nogę Martina Odegaarda, który przełożył kilku przeciwników i mocnym strzałem nie dał najmniejszych szans na obronę dla Leno. 3-0, niesamowity koncert Arsenalu!

Podopieczni Mikela Artety w drugiej połowie zagrali nieco inaczej. Kanonierzy spuścili z tonu, ale mimo to stwarzali sobie okazje, by podwyższyć wynik.

Do głosu zdołali jednak dojść piłkarze Fulham i zdołali oni stworzyć sobie kilka dogodnych sytuacji. Najgroźniejsza z nich to najprawdopodobniej strzał Aleksandra Mitrovicia, który wylądował na poprzeczce bramki Aarona Ramsdale'a.

W 77. minucie doszło do momentu, który rozgrzał serce każdego kibica Arsenalu. Po ponad trzymiesięcznej przerwie do gry wrócił Gabriel Jesus. Brazylijczyk mógł nawet strzelić gola, gdy po jednej z kontr otrzymał genialne otwierające podanie od Fabio Vieiry. Widać jednak, że Brazylijczykowi brakuje rytmu meczowego, lecz jego wejście było bardzo obiecujące.

Wynik jednak nie uległ już zmianie i rozstrzygnął się w pierwszej połowie. Do końca wyścigu o Mistrzostwo Anglii zostało jeszcze 11 kolejek.

FulhamPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Dawid Wieczorek źrodło: własne
Furgunn komentarzy: 926813.03.2023, 10:13

Manchester United wykazuje zainteresowanie sprowadzeniem Harry'ego Kane'a, ale Tottenham nie zamierza sprzedać Anglika w najbliższym okienku.

- The Athletic

coooyg11 komentarzy: 320613.03.2023, 10:09

@GreKa: świetny zawodnik, tylko że to nie jest Prawy obrońca, Leverkusen gra 3 z tyłu i wahadłami i na tej pozycji gra Frimpong, w 4 mógłby się nie odnaleźć w defensywie ...

sickstick komentarzy: 280813.03.2023, 10:09

@Theo10 napisał: "A propos meczu United. Tak jak negowanie czerwa dla Casemiro to gruba odklejka, to jednak karny za rękę w polu karnym im się moim zdaniem należał.

Muszą te zagrania ręką jakoś uregulować, bo tu jest jakaś niesamowita wolność interpretacji."

Przecież obrońca Southampton został trafiony w rękę którą się podpierał - w świetle przepisów to nie jest rzut karny i nie jest to żadna nowość, tylko przepis obowiązujący już od co najmniej 5 sezonów. Także w tamtej sytuacji nawet nie ma pola do interpretacji, tylko zero-jedynkowo nie ma rzutu karnego.

GreKa komentarzy: 342113.03.2023, 10:07

@coooyg11: np .Jeremie Frimpong?

sebaarsenal komentarzy: 160313.03.2023, 10:07

@GreKa: pewnie nie, ale wątpię, że kupując jakiegoś grajka nasz zarząd mówi - będziesz grał w pierwszej 11, lub będziesz grzał ławę. Na tym poziomie każdy zawodnik, który przyjdzie musi się wykazać, aby dostać szanse na grę. Jeśli będzie wystarczająco dobry to ją dostanie. W przyszłym sezonie potrzebujemy dwóch równorzędnych 11, żeby wciąż walczyć o tytuł i wykazać się w LM, także ja uważam, że musimy wzmocnić i skrzydło. Tym bardziej, że ESR będzie jako backup dla Ode imo. A Vieira chyba jednak nie będzie żadną alternatywa w przyszłości.

Wisnia44 komentarzy: 75913.03.2023, 10:06

@youngboy napisał: "Co nie zmienia faktu, ze priorytetem powinien być środkowy pomocnik na miejsce Xhaki. Rozbiłbym bank na Bellinghama, nawet jeśli ten transfer miałby oznaczać brak jakiegokolwiek innego latem."

Niby za Xhake planowany jest ESR co wydaje mi się bardzo ciekawym pomysłem.

Wydaje się więc, że najbardziej potrzebny jest zmiennik za Parteya i ktoś za Zinchenke bo Tierney do obecnego stylu Artety raczej nie pasuje.

coooyg11 komentarzy: 320613.03.2023, 10:05

@aguero10: CM i PO, wydaje mi się że Arteta będzie poszukiwał kogoś kto da więcej z przodu niż Ben. Tierney odejdzie, Tiramisu zostanie do rotacji na LO i bardzo możliwe że przyjdzie ten młodzian z Valladolid

Womanizer komentarzy: 993613.03.2023, 10:04

@youngboy: Trossard jest obunożny. Coś jak Cazorla i Zieliński. Wczoraj 2 asysty lewą nogą, idealne ciasteczka w punkt.
Z Brentford gol z lewej nogi. A jego hat-trick na Anfield, to 3 gole lewą nogą :)

1886gunner1886 komentarzy: 147613.03.2023, 10:04

Ale muły dzisiaj płaczą o sędziowanie :D Jakoś jak nas wydymali z Bourhamtpton to była gadka że ręką nie oczywista, faul nie oczywisty i każdemu czasami zabierają, a dzisiaj czytał że chcą od czerwonej Casemiro się odwoływać i robią wszystko żeby potężne MU powstrzymać hahaha

GreKa komentarzy: 342113.03.2023, 10:03

@aguero10: Właśnie...zapomniałem o Marcusie Vinicius Oliveira Alencar :)
To nie ma większego sensu transfer skrzydłowego

aguero10 komentarzy: 860413.03.2023, 10:00

@GreKa: @sebaarsenal:

Jeśli Nelson podpisze kontrakt to nie przyjdzie żaden skrzydłowy . Jeszcze trzeba mieć na uwadze Marguinosa który gra na pozycji Saki .

Priorytetem jest CM.

GreKa komentarzy: 342113.03.2023, 09:59

@youngboy: @sebaarsenal: Pytanie, czy Diaby zgodziłby się z rolą rezerwowego.

youngboy komentarzy: 198713.03.2023, 09:50

youngboy komentarzy: 198713.03.2023, 09:48

@GreKa: myśle, że przydałby się jakiś lewonożny, bo obecnie tylko Saka taki jest. Z prawą nogą mamy Martinelliego, Trossarda, ESR, Nelsona i Jesusa.

coooyg11 komentarzy: 320613.03.2023, 09:48

@Koroniarz: i Vice Versa, jak grają ze sobą wyglądają zupełnie inaczej niż jak grają osobno. Widać mają bardzo dobry wpływ na siebie.

ozzy95 komentarzy: 1996 newsów: 113.03.2023, 09:45

@kwiatinho napisał: "Arsenal i Paris Saint-Germain to jedyne drużyny z pięciu najlepszych lig w Europie, które mają w swoich składach trzech zawodników z dziesięcioma golami w tym sezonie ligowym."

Ale tylko jeden z tych dwóch klubów gra w poważnej lidze ;)

Adi17 komentarzy: 301513.03.2023, 09:43

@kwiatinho:

Do tego w Arsenalu 14(!) zawodników w tym sezonie strzelało bramki.

sebaarsenal komentarzy: 160313.03.2023, 09:43

@GreKa: myśle, że w kontekście grania w przyszłym sezonie w LM, gdzie już nie będzie wystawiania pół rezerwowego składu, jak w lidze Europy- potrzebujemy.

GreKa komentarzy: 342113.03.2023, 09:41

Moussa Diaby. Tak się zastanawiam nad tym transferem. Czy my naprawdę potrzebujemy skrzydłowego?

kwiatinho komentarzy: 1313213.03.2023, 09:40

sebaarsenal komentarzy: 160313.03.2023, 09:39

@ArtetaBall: żeś poleciał z tym najlepszym zawodnikiem na boisku :D bez przesady, nie wiem czy on przekroczył liczbę 10-12 kontaktów z piłką przez cały mecz. Nieźle zaczął grać w ostatnich 10 minutach, kiedy Palace zaczęło trochę atakować. Wcześniej był po prostu ponad przeciętny na tle bardzo słabo grającego Palace.

Theo10 komentarzy: 832013.03.2023, 09:38

Koroniarz komentarzy: 1023013.03.2023, 09:35

Ja uważam, że dużo z tej formy Saliby to zasługa jego partnera z obrony czyli Gabriela. Idealnie do siebie pasują i widać, że grając razem stają się lepszymi zawodnikami.

GreKa komentarzy: 342113.03.2023, 09:26

@Piotrek95 napisał: "Do tego Saliba dokłada coraz lepsze umiejętności defensywne, Mitrovica w tym meczu schował do kieszeni"
Tak żeby była jasność. Nie ma lepszego ŚO :) Jak Arsenal ogłosił w 2019 transfer byłem mega szczęśliwy. Wypożyczenia strasznie mnie bolały, zwłaszcza widząc kto gra w Arsenalu. Dzisiaj to rozumiem, mam tylko nadzieję, że podpisze kontrakt!

Adi17 komentarzy: 301513.03.2023, 09:18

@Piotrek95:

W ogóle dla mnie ta bramka to majstersztyk. Może sam strzał to nic nadzwyczajnego, ale cała akcja nadaje się do TOP bramek.

Pamiętacie bramkę z Norwich którą strzelił Jack Wilshere? To trochę inna sytuacja, ale własnie chodzi o to, że to była piękna akcja która złożyła się na gola.

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976213.03.2023, 09:15

@GreKa: Wiem, nieatakowany przez nikogo też ta potrafi, Saliba robi to pod pressingiem

GreKa komentarzy: 342113.03.2023, 09:11

@Piotrek95 napisał: "Jeszcze jedną rzecz sobie zobaczcie, tutaj 23 podania przy bramce, każdy piłkarz Arsenalu wykonał podanie, ale to co zrobił Saliba w tej akcji..."
Wiesz, że takie podanie też ma Kiwior :D

krzykus1990 komentarzy: 525213.03.2023, 09:10

W tym sezonie Arsenal jest niesamowity na wyjazdach.
Tak wyglada tabela zaś spotkań u siebie w Premier League:
1 City 34 pt w 13 spotkań bilans 30
2Arsenal 32 pt w 13 spotkań bilans 17
3 Liverpool 30 pt w 13 spotkań bilans 25
4 MU 30 pt w 13 spotkań bilans 16

morfeus komentarzy: 42013.03.2023, 09:09

@Piotrek95: w meczu z Fulham zauważyłem jedną różnice w taktyce. Wcześniej raczej zamykalismy przeciwnika na własnej połowie i piłka była rozgrywana przed samym polem karnym. Z Fulham piłka była kopana blisko naszego pola karnego przez praktycznie 10 pierwszych minut, aż zastanawialem się dlaczego nie atakujemy i później szły szybkie akcje gdy obrona Fulham nie była zorganizowana. Fajnie to Arteta wymyślił.

coooyg11 komentarzy: 320613.03.2023, 09:00

@Piotrek95: Z tym najlepszy na świecie to Cię lekko poniosło, co nie zmienia faktu, że papiery na takowego ma.

Niech podpisuje kontrakt !

coooyg11 komentarzy: 320613.03.2023, 08:57

@ArtetaBall: o kurde, czyli Kompany może się nie mylił co do tego chłopaka :)

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976213.03.2023, 08:52

Najlepszy środkowy obrońca świata, który w przyszłych latach będzie pewnie bardzo wysoko w rankingach Złotej piłki

ziom komentarzy: 190013.03.2023, 08:51

@arsenallord: Czego się spodziewałeś aby nie usnąć?Ja oglądałem ten film i mi się podobał.On przedstawia realizm wojny w pełnej krasie.Zresztą on jest oparty na świetnej książce którą każdemu gorąco polecam przeczytać.Wszyscy zwolennicy wojen powinni oglądnąć ten film i zobaczyć prawdę i realizm walki w okopach.Fajnie się mówi o wojnie w niej nie uczestnicząc.Na zachodzie bez zmian powinien być wyświetlany w każdej szkole na świecie aby edukować społeczeństwo na temat wojny.

ArtetaBall komentarzy: 69113.03.2023, 08:48

A ten hajp na Casemiro wziął się głównie z tego, że Brazylijczyk oprócz całkiem dobrej gry w defensywie dorzucił kilka ważnych bramek dla United.. z tego co się orientuje to strzelił bodajże dwie w ostatnich minutach na wagę 3pkt.

W wielu aspektach jest piłkarzem kompletnym, natomiast trudno porównac do Parteya. To zupełnie inni piłkarze, obaj mają lepsze i gorsze okresy. Partey bardziej pasuje do gry kombinacyjnej, Casemiro do bezpośredniej.. także zdecydowanie są w odpowiednich klubach.

ArtetaBall komentarzy: 69113.03.2023, 08:42

@Adamarsenal1 napisał: "Oglądając jeszcze raz mecz idzie zauważyć jaka *****istą robotę robi Partey, i gdzie tu wsadzić Rice czy innego, wiadomo ma swój wiek ale.jest też Jorginho który wątpię że po sezonie odejdzie.
Ale Partey wydaje się na tle ligi,mało doceniany w porównaniu z Casemiro, czy kimś innym, ale to może przez klub z jakiego przychodził.
Arteta będzie miał pozytywny ból głowy w przyszłym sezonie xD"

Partey jeszcze spokojnie 3-5 sezonów rozegra na wysokim poziomie. Arteta będzie miał ból głowy w momencie, kiedy trzeba będzie Thomasa zastąpic. @coooyg11 napisał: "Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat Sambiego Lokongi ? Jak sobie radzi w CP ? Bo widzę, że złapał pierwszy skład, z City 90 minut."
Bardzo dobrze sobie radzi. W każdym meczu wyróżniająca postac, a przeciwko City najlepszy zawodnik na boisku.

Adi17 komentarzy: 301513.03.2023, 08:35

Zdrowy Tomasz Impreza to jest TOP zawodnik na swojej pozycji.

coooyg11 komentarzy: 320613.03.2023, 08:24

Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat Sambiego Lokongi ? Jak sobie radzi w CP ? Bo widzę, że złapał pierwszy skład, z City 90 minut.

Garfield_pl komentarzy: 2831313.03.2023, 08:05

Piękny to poranek na szczycie tabeli;)

coooyg11 komentarzy: 320613.03.2023, 07:51

@Piotrek95: Partey w tym sezonie zagrał z 3 średnie mecze, reszta to absolutnie klasa światowa, uwielbiam oglądać jego grę.

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976213.03.2023, 07:42

Partey vs Fulham
Dominacja

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976213.03.2023, 07:38

Oby jutro City nie wypadło z Ligi Mistrzów, a ten Lipsk jak na złość złapał najlepszą formę w historii właśnie teraz

arsenallord komentarzy: 29756 newsów: 11713.03.2023, 07:35

Casemiro co zagrał fajne mecze z Bournemouth, Nottingham czy Leeds to jego. Najlepszy SPD ligi. Prawda taką, że Partey to inna liga w tym sezonie.

Adamarsenal1 komentarzy: 321713.03.2023, 07:34

Oglądając jeszcze raz mecz idzie zauważyć jaka zajebistą robotę robi Partey, i gdzie tu wsadzić Rice czy innego, wiadomo ma swój wiek ale.jest też Jorginho który wątpię że po sezonie odejdzie.
Arteta będzie miał pozytywny ból głowy w przyszłym sezonie xD

arsenallord komentarzy: 29756 newsów: 11713.03.2023, 07:32

Na zachodzie bez zmian sporo wygrał po gali. Dla mnie najgorszy film wojenny jaki widziałem. Idealny jak nie można zasnąć.

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976213.03.2023, 07:14

@Kiepomen napisał: "Palace akurat to idealny przeciwnik dla nas na ten moment. Tragicznie grają"

Grają totalną murarke, ale nigdy nie wiadomo czy Zaha albo Olise nie zrobią coś w końcu z przodu

A w defie grają znakomite mecze, jak można pisać że nic nie grają

Pozwolili City na pół groźnej akcji w meczu, przegrali 0:1

Z Aston Villą również 1:0, większość meczu z czerwoną kartką

Z Brentford zremisowali 1:1 prowadząc cały mecz, gola w 96 stracili

Z Liverpoolem 0:0, Liverpool zrobił chyba jedną akcję na cały mecz

Z Palace oby coś wpadło do przerwy to będzie spokojny mecz ale im dłużej będzie trwało spotkanie z wynikiem remisowym tym będziemy mieli trudniej

Styl mają kiepski ale to w tym momencie bardzo solidna defensywa w lidze, jak można pisać że grają tragicznie

GreKa komentarzy: 342113.03.2023, 06:27

Może alternatywa cenowo jakościowa za Declana?

pestjusz komentarzy: 260813.03.2023, 05:37

@Traitor: mój poniedziałek też nie jest za ciekawy. Obchodziłem w zeszłym tygodniu rocznicę z dziewczyną i z tej okazji wzięliśmy sobie przedłużony urlop (od soboty do wtorku). No i jak na złość złapała choroba mnie od soboty - w miarę się zaleczyłem, to teraz ją boli gardło. No i najgorsze to w tym że wzięliśmy sobie nocke w hotelu za kilka stów (100% przedpłaty). Nie dość że pójdzie urlop w świat, to jeszcze musimy jechać "relaksować sie' chorzy, bo albo stracimy 2 dni urlopu, albo pieniądze. :/

Spokojnego tygodnia dla wszystkich!

Donpedroaleone komentarzy: 74413.03.2023, 05:25

@Elastico07 napisał: "Dla nas im łatwiej to trudniej"

Bez przesady, chyba że masz na myśli VAR, bo to miało być ułatwienie w świecie piłki , a nas w meczach z Newcastle czy Brendford pozbawiło pkt.

Elastico07 komentarzy: 1256813.03.2023, 05:14