Trossard Assist Show: Fulham 0-3 Arsenal

Trossard Assist Show: Fulham 0-3 Arsenal 12.03.2023, 16:01, Dawid Wieczorek 1015 komentarzy

To piękne niedzielne popołudnie dla wszystkich kibiców Arsenalu. Kanonierzy do przerwy zagrali prawdziwy koncert na Craven Cottage i zdemolowali Fulham 3-0. Na słowa uznania zasługuje najbardziej Leandro Trossard, który zaliczył asystę przy każdym z trafień podopiecznych Mikela Artety. Druga połowa miała już zgoła odmienny przebieg, Arsenal zdecydowanie spuścił z tonu, lecz w pełni kontrolował przebieg meczu. Zasłużona wygrana Kanonierów i kolejne czyste konto Aarona Ramsdale'a. Czy można było lepiej wyobrazić sobie to popołudnie? Wydaje się, że nie.

Oto składy, jakie desygnowali do gry obaj trenerzy:

Arsenal: Ramsdale - White (80' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Zinczenko (72' Tierney) - Partey, Xhaka, Odegaard - Saka (72' Nelson), Trossard (77' Jesus), Martinelli (77' Vieira).

Ławka rezerwowych: Turner, Tierney, Tomiyasu, Holding, Jorginho, Vieira, Smith Rowe, Nelson, Jesus.

Fulham: Leno - Tete, Ream, Adarabioyo, Robinson - Reed, Lukić - De Cordova-Reid, Pereira (76' Wilson), Solomon (76' James) - Mitrović.

Ławka rezerwowych: Rodak, Wickens, Diop, Robinson, Francois, Harris, Wilson, James, Vinicius.

Pierwszy gol padł dla Arsenalu w 17. minucie za sprawą zawodnika gospodarzy, Robinsona, który został trafiony piłką odbitą przez Bernda Leno po strzale Gabriela Martinellego. Po analizie VAR okazało się jednak, że Brazylijczyk znajdował się na pozycji spalonej i bramka została anulowana.

Kanonierzy nie dali jednak za wygraną i już po 4 minutach gola po rzucie rożnym strzelił inny Gabriel, tym razem Magalhaes, który strzelił już drugiego gola w tym sezonie przeciwko Fulham.

26. minuta i kolejny pokaz umiejętności Leo Trossarda. Tym razem Belg swoim dośrodkowaniem znalazł Gabriela Martinellego, który zupełnie jak swój rodak, również strzelił gola głową. Kibiców gospodarzy może zastanawiać jednak bierność, z jaką podszedł do tej sytuacji Antonee Robinson.

Doliczony czas gry i niemal identyczna akcja jak przy golu na 2-0, lecz tym razem piłka dośrodkowana przez Trossarda trafiła na lepszą lewą nogę Martina Odegaarda, który przełożył kilku przeciwników i mocnym strzałem nie dał najmniejszych szans na obronę dla Leno. 3-0, niesamowity koncert Arsenalu!

Podopieczni Mikela Artety w drugiej połowie zagrali nieco inaczej. Kanonierzy spuścili z tonu, ale mimo to stwarzali sobie okazje, by podwyższyć wynik.

Do głosu zdołali jednak dojść piłkarze Fulham i zdołali oni stworzyć sobie kilka dogodnych sytuacji. Najgroźniejsza z nich to najprawdopodobniej strzał Aleksandra Mitrovicia, który wylądował na poprzeczce bramki Aarona Ramsdale'a.

W 77. minucie doszło do momentu, który rozgrzał serce każdego kibica Arsenalu. Po ponad trzymiesięcznej przerwie do gry wrócił Gabriel Jesus. Brazylijczyk mógł nawet strzelić gola, gdy po jednej z kontr otrzymał genialne otwierające podanie od Fabio Vieiry. Widać jednak, że Brazylijczykowi brakuje rytmu meczowego, lecz jego wejście było bardzo obiecujące.

Wynik jednak nie uległ już zmianie i rozstrzygnął się w pierwszej połowie. Do końca wyścigu o Mistrzostwo Anglii zostało jeszcze 11 kolejek.

FulhamPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Dawid Wieczorek źrodło: własne
Adamarsenal1 komentarzy: 321713.03.2023, 21:16

OFICJALNIE: Bukayo Saka wybrany młodym piłkarzem roku na gali London Football Awards!

Adamarsenal1 komentarzy: 321713.03.2023, 21:09

Telegraph: Ethan Nwaneri jest obiektem mocnego zainteresowania ze strony Chelsea oraz Manchesteru City, chociaż Arsenal dalej wierzy, że będzie w stanie zatrzymać go w klubie.

Henry1855 komentarzy: 74713.03.2023, 21:04

@ arsenallord:
Zdecydowanie porażka ale "pozytywną". Dalej uważam że faworytem jest City ale po TAKIM sezonie chce cię co najlepsze. W sumie dali więcej niż oczekiwałem ale na TYM etapie już sam uwierzyłem i zostałby niedosyt

KapitanJack10 komentarzy: 5444 newsów: 413.03.2023, 21:02

Jedyna sytuacja gdy Bruno Fernandes łączy ludzi na k.com :)

arsenallord komentarzy: 29756 newsów: 11713.03.2023, 20:51

@Dziadyga: A nie. Ja np. Ronaldo lubię. Tevez też był spoko.

Dziadyga komentarzy: 837913.03.2023, 20:49

Po co 11 kleić..Dla mnie wszyscy co grali w tottenhamie i w mułach choćby 1 mecz :D

tomaszszef komentarzy: 155013.03.2023, 20:48

Dla mnie to najgorszy zawsze bedzie pepe ten z realu (teraz porto ) roy keane , cantona , adebajor David luiz zawsze byl gląbem . Genduozi . Ostatnio na najbardziej nielubianego wyrosl emi martinez.

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 113.03.2023, 20:47

Podczas rozdania nagród piłkarskich w Londynie. Arteta właśnie zdobył tytuł Menedżera Roku.

Skotii komentarzy: 1713 newsów: 813.03.2023, 20:47

Martinez - Alba, Romero, Neville, Trent - Dele, Bruno, Nasri - Adebayor, C.Ronaldo, Lamela

U mnie chyba takie coś.

arsenallord komentarzy: 29756 newsów: 11713.03.2023, 20:45

Dzięki za odpowiedzi. W sumie z większością się zgadzam.

Drugie pytanie. Odpukać, ewentualny brak mistrzostwa w tym sezonie, patrząc na obecną sytuację, oceniamy jako porażkę czy jednak nie?

Gunerxxx komentarzy: 236413.03.2023, 20:42

Kepa -Alba, Martinez, Van Dijk, Romero- Alli, Bruno, Antony, McTominay- Kane, Nunez
z tych co grają. Z emerytów to dorzuciłbym: Cech, Keane, van Nistelrooy, Terry, Neville G, Ballack, Rivaldo

GreKa komentarzy: 342113.03.2023, 20:38

Moje pierwsze skojarzenie Richarlison

Womanizer komentarzy: 993613.03.2023, 20:36

Martinez
Pique-Dier-Terry-Alba
Ballack-Busquets-B.Fernandes
Richarlison-Adebayor-Pedro (symulant z wąsem)

ZielonyLisc komentarzy: 2029413.03.2023, 20:36

Barki biceps

Theo10 komentarzy: 832013.03.2023, 20:34

Ja do najbardziej nielubianych poza niżej wymienionymi, dałbym jeszcze Romero, myślałbym też nad Messim

Garfield_pl komentarzy: 2831313.03.2023, 20:26

youngboy komentarzy: 198713.03.2023, 20:15

@arsenallord: Grabara - Terry, Ramos, Neville, Barton, Son, Nasri, Richarlison, Saganowski, van Persie, Adebayor

arsenallord komentarzy: 29756 newsów: 11713.03.2023, 20:10

@KapitanJack10: Oo Alba zdecydowanie też. To żeby taka 11 sklecić to trzeba cały dzień siedzieć.

Moczyknur komentarzy: 185613.03.2023, 20:08

Wichniarek, Borek, Legia, Stanowski, Michniewicz, Fryzjer,... czekaj rozpędziłem się.

Adamarsenal1 komentarzy: 321713.03.2023, 20:08

@arsenallord: Jak dla.mnie wymiana Van Persie za Lewandowski i Nasri za Lallana reszta może być xD

KapitanJack10 komentarzy: 5444 newsów: 413.03.2023, 20:04

@arsenallord: Diego Costa, Luis Suarez albo Maupay na szpicę tak mogę podpowiedzieć.
Nie chcę mi się jedenastki sklecać, ale Bruno, Dier, Suarez, Alba (nie znoszę), Suarez na pewno by się w niej znaleźli.

arsenallord komentarzy: 29756 newsów: 11713.03.2023, 19:59

Macie taką jedenastke TOP nielubianych piłkarzy? U mnie chyba:
Gikiewicz - Alves, Vertonghen, Dier - Lamela, Alli, Bruno, Busquets, Gavi - Lallana, Lewandowski ale tak na wyrost bo nie mam lepszego pomysłu

Theo10 komentarzy: 832013.03.2023, 19:47

Martinez w Spurs? Będzie pasował. Mentalny poziom Richarlisona czy Romero.

arsenallord komentarzy: 29756 newsów: 11713.03.2023, 19:45

Tottenham chce Szczęsnego i Martineza. Może nich Mannone wezmą w sumie jeszcze czynny zawodnik.

Spejsik komentarzy: 343813.03.2023, 19:41

@Adamarsenal1 napisał: "Tottenham przygotowuje ofertę za Emiliano Martineza, według klubu z Londynu ma być to idealny zastępca 36-letniego już Hugo Llorisa."
Git, niech tam idzie i robi cyrki w kurniku

Adamarsenal1 komentarzy: 321713.03.2023, 19:24

[Chris Burton, GOAL]
[Graeme Bailey, 90min]

XD głupi on jest to będzie tam pasował.

DanteZZ komentarzy: 116913.03.2023, 19:13

*i Panie oczywiście, bez dyskryminacji;)

DanteZZ komentarzy: 116913.03.2023, 19:04

Panowie, będę jednym z wielu, którzy o to pytają ale potrzebuje pomocy - znajdzie się jakaś pomocna dusza i objaśni na priv czy innym IG/FB whateva, jak ogarnąć bilet lub dwa na mecz Arsenalu? Myśle o weekendzie majowym, mecz z Chelsea choć wiem, że raczej to tanie nie będzie o ile wgl.

sWinny komentarzy: 786013.03.2023, 18:47

A ja bym Kovacica z chęcią przyganal. Lubię jego styl, uważam, że to porządny grajek. 28 lat, jeszcze by było z niego pociechy.

Be4Again komentarzy: 349613.03.2023, 18:37

@GreKa: Nawet za darmo bym nikogo nie chciał z tego towarzystwa.

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 813.03.2023, 18:29

@Dubhead napisał: "mozna to z odtworzenia ogladac potem?"
tak, można obejrzeć powtórkę chyba do 48h po emisji programy ;-)

GreKa komentarzy: 342113.03.2023, 18:28

W przyszłym okienku transferowym z Chelsea pożegnać mogą się bowiem Mason Mount, Christian Pulisic, Hakim Ziyech, Kai Havertz, Ben Chilwell czy Raheem Sterling, Cesar Azpilicueta, Conor Gallagher, Ruben Loftus-Cheek, Mateo Kovacić i Pierre-Emerick Aubameyang.
Przecież oni za pół darmo będą ich rozdawać

Dubhead (redaktor) komentarzy: 608 newsów: 9813.03.2023, 18:27

@GunnersFan9: mozna to z odtworzenia ogladac potem?

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 813.03.2023, 18:25

Magazyn Premier League dziś od 19:30 w Viaplay.
W programie m.in:
- Trossard - najlepszy transfer zimowego okna?
- Kolejna czerwona kartka Casemiro. Dlaczego sędziowie nie są konsekwentni?
- Czy "huśtawka Liverpoolu" da Ligę Mistrzów?
- Kto następny w kolejce do zwolnienia?

sWinny komentarzy: 786013.03.2023, 18:16

Na wielkanoc planujemy z kumplami wybrać się na derby Szkocji, Celtic z Rangersami. Był ktoś z was może kiedyś? Wiecie jak wygląda sprawa biletów? Bo bilety lotnicze już mamy, ale z tymi na stadion może być krucho z tego co się rozglądamy

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 113.03.2023, 18:15

Szykuje się ciekawy mini dokument o powrocie Jesusa do gry, po kontuzji kolana, czekanko :)

Adamarsenal1 komentarzy: 321713.03.2023, 18:12

Dawać mnie ten mecz z Sporting xD

Olczyck komentarzy: 107013.03.2023, 17:46

Matelko@

Raczej wątpię arteta mówił że nie był pewny czy jest gotowy na fulham ale sam zawodnik chciał myślę że takie 45 minut w drugiej połowie by było ideolo

Dominik17 komentarzy: 313613.03.2023, 17:24

@Garfield_pl: oho xd

Garfield_pl komentarzy: 2831313.03.2023, 17:20

Official: Stuart Attwell has been appointed referee for Arsenal’s match at home against Crystal Palace on Sunday, with Darren England on VAR. #afc

1886gunner1886 komentarzy: 147613.03.2023, 17:17

brazylianwisnia: Nasza ławka to i tak druga najlepsza ławka w EPL.