Tryumf w zaciętych derbach, West Ham 1-3 Arsenal!

Tryumf w zaciętych derbach, West Ham 1-3 Arsenal! 06.10.2012, 22:55, Michał Lach 1433 komentarzy

Kanonierzy odnieśli dziś jakże ważne zwycięstwo z derbowym rywalem - West Hamem United. Patrząc na statystyki, ciężko było przed meczem wskazać faworyta, bowiem podopieczni Arsene'a Wengera wygrali zaledwie 2 z 9 wyjazdowych spotkań z drużynami Sama Allardyce'a, a jego Młoty dały się pokonać na Upton Park jedynie raz w ostatnich 15 spotkaniach. Za The Gunners przemawiał fakt, iż The Hammers wygrali tylko 1 z 10 poprzednich derbowych meczów z sąsiadami z północy stolicy.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Drużyny przystąpiły do spotkania w następujących składach:

West Ham: Jaaskelainen, Demel, McCartney, Reid, Collins, Noble, Nolan, Diame, Vaz Te, Jarvis, Carroll.

Arsenal: Mannone, Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs, Arteta, Ramsey, Gervinho, Cazorla, Podolski, Giroud.

Punktualnie o 18:30 sędzia Phil Dowd rozpoczął spotkanie. Już w 1. minucie w stronę bramki gospodarzy pomknęła piłka, bardzo mocno uderzona przed Podolskiego. Strzał Niemca był jednak daleki od ideału i nie stworzył żadnego zagrożenia.

W pierwszym kwadransie to goście byli przeważającą stroną, lecz nie przełożyło się to na sytuacje strzeleckie. Lukas Podolski czterokrotnie centrował w pole karne, jednak żaden z crossów nie przyniósł większej korzyści aniżeli rzut rożny. Cornery wykonywał Santi Cazorla, jednak z wszystkimi znakomicie radzili sobie defensorzy gospodarzy.

W 19. minucie Olivier Giroud oddał bardzo groźny strzał z 16-ego metra, który z ledwością na rzut rożny sparował Jaaskelainen.

Pomimo przewagi Kanonierów, to Młoty w 21. minucie wyszły na prowadzenie! Mohamed Diame w kapitalny sposób wywiódł w pole Carla Jenkinsona i Aarona Ramseya, po czym fenomenalnie uderzył na bramkę bezradnego Mannone. 1-0.

W 25. minucie Aaron Ramsey spróbował zaskoczyć Jaaskelainena strzałem z dystansu, jednak piłka wyraźnie minęła dłuższy słupek bramki.

W 31. minucie Guy Demel posłał dośrodkowanie w pole karne Kanonierów, z którego wybiciem na rzut rożny nie mieli oni problemu. Minutę później Andy Carroll, znalazł sobie miejsce do oddania strzału po centrze z cornera, jednak bardzo dobrze ustawiony Vito Mannone poradził sobie z mocnym strzałem Anglika.

W 37. minucie spotkania Winston Reid obejrzał żółty kartonik.

20 minut mogli się cieszyć fani WHU z prowadzenia z najbardziej utytułowanym londyńskim klubem. W 41. minucie Oliver Giroud zdobywa swoją pierwszą bramkę w Premier League, po świetnym dośrodkowaniu Podolskiego z lewej flanki. 1-1.

W doliczonym czasie pierwszej połowy Gervinho został ukarany żółtą kartką za faul na Marku Noble.

Po upływie dodatkowych 3 minut Phil Dowd zakończył pierwszą połowę.

Tuż po wznowieniu gry, gospodarze wywalczyli rzut rożny, po którym przyspieszył puls wszystkim kibicom Arsenalu, gdyż bramkarz upadł w polu bramkowym, a piłka zgubiła się w gąszczu zawodników. Na szczęście okazało się, iż Włoch był faulowany, a sędzia słusznie przerwał grę.

W 56. minucie lekko utykającego Kierana Gibbsa zastąpił na placu gry Andre Santos.

W 59. minucie Ricardo Vaz Te otrzymał świetne prostopadłe podanie, które pewnie zamieniłby na bramkę, gdyby nie zdecydowane wyjście Vito Mannone. Włoch uprzedził rywala minimalnie, co poskutkowało zderzeniem, w wyniku którego ucierpieli obaj zawodnicy. O ile Vito po chwili się pozbierał, o tyle Vaz Te potrzebował pomocy medycznej, gdyż najprawdopodobniej wybił bark upadając na murawę.

Po upływie 4 minut Vaz Te z grymasem na twarzy opuścił boisko, a jego miejsce zajął Matthew Taylor. Również Arsene Wenger zdecydował się na zmianę. Bezproduktywnego Gervinho zastąpił Theo Walcott.

W następnych kilkunastu minutach zaznaczyła się delikatna przewaga The Gunners. Udało im się przeprowadzić akcję, po której w polu karnym podcięty został Aaron Ramsey, za co należał się rzut karny. Faul był ewidentny, jednak sędzia nie odgwizdał przewinienia.

W 73. minucie boisko opuszcza Guy Demel. Jego zmiennikiem jest James Tomkins.

W 77. minucie Olivier Giroud posyła do Theo Walcotta kapitalne prostopadłe podanie, którego nie powstydziłby się żaden wybitny playmaker. Reprezentant Anglii staje oko w oko z Jaaskelainenem i z zimną krwią wykańcza sytuację! 1-2.

W euforii Walcott pobiegł świętować z fanami Arsenalu, za co został ukarany żółtym kartonikiem.

W 79. minucie piłka po podaniu z głębi pola trafia wprost na wolej Kevina Nolana, który w stuprocentowej sytuacji myli się nieznacznie, a jego strzał szybuje około pół metra nad bramką gości.

W 82. minucie żegnany brawami Mohamed Diame opuścił boisko na rzecz Carltona Cole'a.

W 83. minucie po akcji Walcotta piłka trafia do Cazorli, który ma miejsce do oddania strzału. Santi wykorzystuje sytuację i przepięknym strzałem z dystansu ustala wynik spotkania. 1-3.

W 85. minucie na boisku pojawił się Laurent Koscielny. Zmienił zmęczonego Lukasa Podolskiego.

W minucie 86. sfrustrowany Taylor fauluje Artetę, za co zostaje ukarany żółtą kartką. 4 minuty później ten sam gracz oddaje mocny strzał na bramkę Mannone, jednak młody Włoch radzi z nim sobie bez zarzutu.

W doliczonym czasie gry kapitalną akcją popisał się Santi Cazorla. Dwukrotnie zamarkował strzał, po czym posłał piłkę "w uliczkę" do Oliviera Girouda, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

Po 5 minutach doliczonego czasu sędzia zakończył grę. Był to piękny, zacięty, derbowy pojedynek, w którym zwyciężył lepszy. Zwycięstwo pozwoliło Kanonierom przeskoczyć w tabeli Młoty, z którymi bezpośrednio sąsiadowali.

Theo44 komentarzy: 428107.10.2012, 21:08

no to teraz te komentatorskie swinie sie udusza z zachwytu..

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 207.10.2012, 21:07

Ja pierdziele. Ronaldo niech się uczy od Messiego jak wykonuje się rzuty wolne bo robi to fatalnie.

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35507.10.2012, 21:07

Kto lepszy w gran derbi?

ostriket komentarzy: 665607.10.2012, 21:07

oj coś mam dziwne przeczucię że będą dzisiaj ostre starcia w tym meczu jak za starych dobrych GD :D

Kanonier25 komentarzy: 175807.10.2012, 21:06

Idę się wykąpać, miałem po meczu no ale mało się dzieje i z tego co czytam, nie tylko ja to widzę :D

Mongoose komentarzy: 123107.10.2012, 21:03

Okropnie nudny mecz, nie da sie ogladac.

MateuszK4nonier komentarzy: 440407.10.2012, 21:03

I tak będziesz tu przez cały mecz wchodził, więc nie marudź :)

Theo44 komentarzy: 428107.10.2012, 21:02

anarchiczny pilkarz???wtf?!?

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 207.10.2012, 21:01

Raz wygrywałem raz przegrywałem. Wpłaciłem 250 zł na konto i po dwóch miesiącach przegrałem. A teraz daj mi oglądać ;)

maciek199022 komentarzy: 90207.10.2012, 21:00

Ja bym nie poszedł, wolałbym jak Lehmann do końca grać.

MateuszK4nonier komentarzy: 440407.10.2012, 21:00

Byłeś na plusie do tego momentu czy 250 dokończyło dzieła zniszczenia ?

ostriket komentarzy: 665607.10.2012, 20:59

czyściutkie wejście Pepe a nie żaden karny, jak komentatorzy gadaja...

Ars3n komentarzy: 1235407.10.2012, 20:58

David
Pewnie nie takie jak teraz :D ale gdyby po mnie w wieku 35 lat zglosil sie Real, to sam bym tam poszedl nawet w roli fotografa.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 207.10.2012, 20:57

Obstawiałem póki nie przegrałem 250 zł.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078407.10.2012, 20:57

nie wiem po co ludzie robią tą sztuczną otoczkę gran derbi, w anglii praktycznie co tydzień jest tak samo emocjonujący mecz

MateuszK4nonier komentarzy: 440407.10.2012, 20:55

Arsenal23@
Obstawiasz coś czy nic ?

David92 komentarzy: 640007.10.2012, 20:55

Ars3n - myslisz, ze gdyby nie Real nie mialby na godne zycie ?:D

yeni komentarzy: 163907.10.2012, 20:55

ciekawsze niz mecz jest skladanie statku kosmicznego z nesquikow czym sie wlasnie zajalem.

kanonierosll komentarzy: 197907.10.2012, 20:54

@peegi Matusiakiem?

kanonierosll komentarzy: 197907.10.2012, 20:53

nie chcieli Dudka w live to poszedł sobie dorobić. każdy by chciał.

Peegii komentarzy: 72707.10.2012, 20:53

Panowie, nie zgadniecie kim dziś w Fifie13 strzeliłem swojego pierwszego gola w meczu przedsezonowym z Atalantą... Sam jestem zaskoczony...

Ars3n komentarzy: 1235407.10.2012, 20:52

Maciek
Ehhh.. Ile to Dudek mial lat gdy przeszedl do Realu? 35? Ostatnia szansa, zeby sobie zarobic na godne zycie a, ze sam Real sie po niego zglosil to to wykorzystal.
Valdes? LOL, nie skomentuje tego.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 207.10.2012, 20:52

Inter wygrywa. Mówiłem wam, kto się zna na piłce ;] ?

14DamianAFC komentarzy: 91007.10.2012, 20:48

Coz trzeba zachwycac sie gra farsy, liczyc te niezliczone klepki iniesty, xaviego. Podziwiac gre najlepszego pilkarza historii futbolu. Kibice tego klubu nie pojmuja, jak mozna krytykowac ich bostwo. No nic czekamy na druga polowe, na razie derby nie sa na najwyzszym poziomie.

MateuszK4nonier komentarzy: 440407.10.2012, 20:47

To się nie odzywaj, jak nie masz nic mądrego do powiedzenia.

maciek199022 komentarzy: 90207.10.2012, 20:46

Nie ma tak, że ktoś odwalił swoją robotę i poszedł na ławę. Dla mnie to nie sportowiec. Idąc tym tokiem to Valdes już by nie grał w piłę, swoją robotę odwalił. Takie jest polskie myślenie, że jak nasz to super, trzeba się cieszyć i go chwalić.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078407.10.2012, 20:46

nic z tego

yeni komentarzy: 163907.10.2012, 20:46

ja czekam na QPR - Reading. Bardzo zaciety pojedynek sie szykuje. ;d

Ars3n komentarzy: 1235407.10.2012, 20:44

Jimmy
Co z tego? U nas jak song, fabs,hleb uslyszeli slowo barca to nie patrzyli co beda robi i pobiegli tam. Dudek zreszta odwalil swoja robote w Live.

maciek199022 komentarzy: 90207.10.2012, 20:43

FCB-Real to nic specjalnego, nie mogę się doczekać meczu Sunderlandu z Newcastle w następnej kolejce

Cegla3165 komentarzy: 8507.10.2012, 20:42

No i bardzo dobrze :D Giroud nareszcie trawia do bramki w PL xD

yeni komentarzy: 163907.10.2012, 20:42