Tryumf w zaciętych derbach, West Ham 1-3 Arsenal!

Tryumf w zaciętych derbach, West Ham 1-3 Arsenal! 06.10.2012, 22:55, Michał Lach 1433 komentarzy

Kanonierzy odnieśli dziś jakże ważne zwycięstwo z derbowym rywalem - West Hamem United. Patrząc na statystyki, ciężko było przed meczem wskazać faworyta, bowiem podopieczni Arsene'a Wengera wygrali zaledwie 2 z 9 wyjazdowych spotkań z drużynami Sama Allardyce'a, a jego Młoty dały się pokonać na Upton Park jedynie raz w ostatnich 15 spotkaniach. Za The Gunners przemawiał fakt, iż The Hammers wygrali tylko 1 z 10 poprzednich derbowych meczów z sąsiadami z północy stolicy.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Drużyny przystąpiły do spotkania w następujących składach:

West Ham: Jaaskelainen, Demel, McCartney, Reid, Collins, Noble, Nolan, Diame, Vaz Te, Jarvis, Carroll.

Arsenal: Mannone, Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs, Arteta, Ramsey, Gervinho, Cazorla, Podolski, Giroud.

Punktualnie o 18:30 sędzia Phil Dowd rozpoczął spotkanie. Już w 1. minucie w stronę bramki gospodarzy pomknęła piłka, bardzo mocno uderzona przed Podolskiego. Strzał Niemca był jednak daleki od ideału i nie stworzył żadnego zagrożenia.

W pierwszym kwadransie to goście byli przeważającą stroną, lecz nie przełożyło się to na sytuacje strzeleckie. Lukas Podolski czterokrotnie centrował w pole karne, jednak żaden z crossów nie przyniósł większej korzyści aniżeli rzut rożny. Cornery wykonywał Santi Cazorla, jednak z wszystkimi znakomicie radzili sobie defensorzy gospodarzy.

W 19. minucie Olivier Giroud oddał bardzo groźny strzał z 16-ego metra, który z ledwością na rzut rożny sparował Jaaskelainen.

Pomimo przewagi Kanonierów, to Młoty w 21. minucie wyszły na prowadzenie! Mohamed Diame w kapitalny sposób wywiódł w pole Carla Jenkinsona i Aarona Ramseya, po czym fenomenalnie uderzył na bramkę bezradnego Mannone. 1-0.

W 25. minucie Aaron Ramsey spróbował zaskoczyć Jaaskelainena strzałem z dystansu, jednak piłka wyraźnie minęła dłuższy słupek bramki.

W 31. minucie Guy Demel posłał dośrodkowanie w pole karne Kanonierów, z którego wybiciem na rzut rożny nie mieli oni problemu. Minutę później Andy Carroll, znalazł sobie miejsce do oddania strzału po centrze z cornera, jednak bardzo dobrze ustawiony Vito Mannone poradził sobie z mocnym strzałem Anglika.

W 37. minucie spotkania Winston Reid obejrzał żółty kartonik.

20 minut mogli się cieszyć fani WHU z prowadzenia z najbardziej utytułowanym londyńskim klubem. W 41. minucie Oliver Giroud zdobywa swoją pierwszą bramkę w Premier League, po świetnym dośrodkowaniu Podolskiego z lewej flanki. 1-1.

W doliczonym czasie pierwszej połowy Gervinho został ukarany żółtą kartką za faul na Marku Noble.

Po upływie dodatkowych 3 minut Phil Dowd zakończył pierwszą połowę.

Tuż po wznowieniu gry, gospodarze wywalczyli rzut rożny, po którym przyspieszył puls wszystkim kibicom Arsenalu, gdyż bramkarz upadł w polu bramkowym, a piłka zgubiła się w gąszczu zawodników. Na szczęście okazało się, iż Włoch był faulowany, a sędzia słusznie przerwał grę.

W 56. minucie lekko utykającego Kierana Gibbsa zastąpił na placu gry Andre Santos.

W 59. minucie Ricardo Vaz Te otrzymał świetne prostopadłe podanie, które pewnie zamieniłby na bramkę, gdyby nie zdecydowane wyjście Vito Mannone. Włoch uprzedził rywala minimalnie, co poskutkowało zderzeniem, w wyniku którego ucierpieli obaj zawodnicy. O ile Vito po chwili się pozbierał, o tyle Vaz Te potrzebował pomocy medycznej, gdyż najprawdopodobniej wybił bark upadając na murawę.

Po upływie 4 minut Vaz Te z grymasem na twarzy opuścił boisko, a jego miejsce zajął Matthew Taylor. Również Arsene Wenger zdecydował się na zmianę. Bezproduktywnego Gervinho zastąpił Theo Walcott.

W następnych kilkunastu minutach zaznaczyła się delikatna przewaga The Gunners. Udało im się przeprowadzić akcję, po której w polu karnym podcięty został Aaron Ramsey, za co należał się rzut karny. Faul był ewidentny, jednak sędzia nie odgwizdał przewinienia.

W 73. minucie boisko opuszcza Guy Demel. Jego zmiennikiem jest James Tomkins.

W 77. minucie Olivier Giroud posyła do Theo Walcotta kapitalne prostopadłe podanie, którego nie powstydziłby się żaden wybitny playmaker. Reprezentant Anglii staje oko w oko z Jaaskelainenem i z zimną krwią wykańcza sytuację! 1-2.

W euforii Walcott pobiegł świętować z fanami Arsenalu, za co został ukarany żółtym kartonikiem.

W 79. minucie piłka po podaniu z głębi pola trafia wprost na wolej Kevina Nolana, który w stuprocentowej sytuacji myli się nieznacznie, a jego strzał szybuje około pół metra nad bramką gości.

W 82. minucie żegnany brawami Mohamed Diame opuścił boisko na rzecz Carltona Cole'a.

W 83. minucie po akcji Walcotta piłka trafia do Cazorli, który ma miejsce do oddania strzału. Santi wykorzystuje sytuację i przepięknym strzałem z dystansu ustala wynik spotkania. 1-3.

W 85. minucie na boisku pojawił się Laurent Koscielny. Zmienił zmęczonego Lukasa Podolskiego.

W minucie 86. sfrustrowany Taylor fauluje Artetę, za co zostaje ukarany żółtą kartką. 4 minuty później ten sam gracz oddaje mocny strzał na bramkę Mannone, jednak młody Włoch radzi z nim sobie bez zarzutu.

W doliczonym czasie gry kapitalną akcją popisał się Santi Cazorla. Dwukrotnie zamarkował strzał, po czym posłał piłkę "w uliczkę" do Oliviera Girouda, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

Po 5 minutach doliczonego czasu sędzia zakończył grę. Był to piękny, zacięty, derbowy pojedynek, w którym zwyciężył lepszy. Zwycięstwo pozwoliło Kanonierom przeskoczyć w tabeli Młoty, z którymi bezpośrednio sąsiadowali.

Raport pomeczowyWest Ham United autor: Michał Lach źrodło: własne
kanonierosll komentarzy: 197908.10.2012, 14:37

siema. oglądaliście wczoraj OM-PSG? przynajmniej końcówke. :))

veron komentarzy: 459208.10.2012, 14:32

The FA take no action against Van Persie.

Van Persie nie dostał bana, wiadomo w MU gra, gdyby grał w Arsenalu to by dostał 3 mecze, Song w zeszłym roku dostał....

Ars3n komentarzy: 1235408.10.2012, 14:25

tzn jak inne gry Ci chodza, to wina ps3 (pomylka tam i nawet nie przeczytalem ).

Szymoniq

Ars3n komentarzy: 1235408.10.2012, 14:24

Waskitcz
Wezme sobie na samym poczatku Oklahome, a potem bede gral heatami. Musze ogarnac jak sie w tej wersji najpierw.

Waskitcz komentarzy: 448808.10.2012, 14:23

Ars3n

Tylko nie graj Lakerrsami, bo to teraz jakbyśmy grał połączona Barca i City, za dużo dobrych grajków. Ja czekam na nowe NBA Jam bo się zima zaczyna i się będzie na imprezach u kumpli nudzić.

szymoniq97 komentarzy: 166808.10.2012, 14:19

Reszta chodzi bez zarzutów. Czyli chyba trzeba będzie reklamować.

Ars3n komentarzy: 1235408.10.2012, 14:17

a inne gry Ci chodza ? jak nie to wina ps3.

Ja zaraz bede gral w Nba2k13

szymoniq97 komentarzy: 166808.10.2012, 14:10

Mi nie działa fifa (ps3) , jeśli kliknę na , którąś z opcji "EA Matchday" (czy jakoś tak). Mam zamiar reklamować , tylko nie wiem , czy to wina gry , czy mojej konsoli.

QuaresmaMiz14 komentarzy: 274808.10.2012, 14:03

Panowie to prawda,że jeżeli orginałke fify zaintaluje się na dwóch systemach to nie będzie działąć ? :D

szymoniq97 komentarzy: 166808.10.2012, 14:03

Wojtek jest w tej chwili naszym najlepszym i najbardziej perspektywicznym bramkarzem. On nam przecież mimo młodego wieku ratował tyłek nie raz i zasługuje na bluzę z "1".

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041308.10.2012, 14:01

Gra ktoś w Fife 13 na ps3?:>

Mizzou komentarzy: 605308.10.2012, 13:59

@kuba
Chodzi mi o jego grę przed kontuzją :P

Machu1992 komentarzy: 32608.10.2012, 13:55

Dokładnie jak piszecie, stoi Wojtek między słupkami - jest spokój. Sto Fabian - jest strach, że zaraz coś niedobrego się stanie. Manone - nie ta liga.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041308.10.2012, 13:53

@karlo

Jak dla mnie, to Wojtkowi osiągnąć taki poziom jak Iker będzie bardzo trudno (to fenomen w tej dziedzinie). Chodź wcale go nie skreślam i uważam że będzie jednym z najlepszych na świecie.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952108.10.2012, 13:52

Tym podaniem Santiego do Oliviera można się cały czas delektować :P

veron komentarzy: 459208.10.2012, 13:49

Fabiański na bramce to non stop strach że zrobi jakiegoś babola, a już każda górna piłka w pole karne to jest odwracanie wzroku ze strachu. Może refleks ma i dobrze gra na linii ale gra na przedpolu i słaba psychika to aspekty nie do przejścia, Szczęsny jest lepszy nie mam wątpliwosci co do tego

karlo komentarzy: 906908.10.2012, 13:49

no co Ty Wojtas na leb i szyje bije Fabiana moim zdaniem, z tym ze jest mniej dojrzaly, no ale umiejetnosci bramkarskich nie mozna mu odmowic, jak wydorosleje i bedzie sie sluchal bossa to bedzie z niego bramkarz pokroju Ikera czy Buffona

kuba1337 komentarzy: 103208.10.2012, 13:45

Zapomnieliście, że Fabian zagra 2 mecze dobrze, a następny zawali jakimś flopem. Zapomnieliście także o jego delikatnie mówiąc problemach w polu bramkowym przy stałych fragmentach.

Kredens komentarzy: 369808.10.2012, 13:42

dla mnie też Fabian jest najlepszy z nich wszystkich (oczewiście nie na ta chwilę), ale jakby wyzdrowiał, to bym dał mu grac i na pewno by wymiatał po 3-4 meczach.

kuba1337 komentarzy: 103208.10.2012, 13:41

Piszesz na tę chwilę Fabianski>Szczesny, a jednak Fabian nie jest w formie.

kuba1337 komentarzy: 103208.10.2012, 13:37

Mizzou Czy Ty sobie jaja robisz?!

Mizzou komentarzy: 605308.10.2012, 13:33

@Machu
Fabiański>Szczęsny>Mannone na tą chwilę. Szczęsny nigdy nie zagrał tak dobrze jak Fabian w formie

karlo komentarzy: 906908.10.2012, 13:32

manone to jakas porazka

Matheo14 komentarzy: 55108.10.2012, 13:23

Dzisiaj mecz rezerw, wie ktoś czy Back Jack i Pimpong zagrają ?

Machu1992 komentarzy: 32608.10.2012, 13:21

No spoko : d ja się nie mam zamiaru z nikim obrzucać epitetami w internecie ^ ^ po prostu beka z typów o których pisałem niżej : ) PIS JOŁ : *

Mizzou komentarzy: 605308.10.2012, 13:18

@machu
smieszny jesteś...

Machu1992 komentarzy: 32608.10.2012, 13:15

Największa beka z typów co wkręcają sobie takie rzeczy, że manone jest lepszy od Wojtka Szczęsnego huehuehuehuehue. Jeszcze zatęsknicie za Wojtkiem : ) jak kolega niżej pisał, nie dali mu od tak sobie numeru 1. Fabiana również zjada na śniadanie. manone max 3 bramkarzem naszym

veron
wiesz... zainteresowanie ze strony Barcy było , to sie chłopak wykazuje...
swoją drogą Bale wygląda nieźle, chudy nie jest, a robi z siebie ofiare i cipke, wystawia się na pośmiewisko. Niestety coraz wiecej takich kopaczy ;/ czekam jeszcze aż Song zacznie sie przewracać

veron komentarzy: 459208.10.2012, 12:20

ogladam skróty Spursów, Bale to jest porażka totalna

whoateallthepies.tv/tottenham_hotspur/142373/football-gif-gareth-bales-laughable-dive-vs-aston-villa-deserves-to-be-punished.html

Kredens komentarzy: 369808.10.2012, 12:16

"wte czy wewte"

zawsze się zastanawiałem jak to się pisze ;D

Topek musisz wprowadzić te słowa do słownika ;D

veron komentarzy: 459208.10.2012, 12:16

ogladam wlasnie MOTD i skrót Newcastle-MU, Webb stał 2 metry od miejsca w którym Van Pussy walnał łokciem Cabaye'a i nawet wzrok miał w tamta strone skierowana i nic... porażka, pewnie będzie tak jak kiedyś było w jakiejś sytuacji że sędzia powie że widział sytuację i nie uznał żeby było koniecznie wstrzymanie gry wiec nei bedzie kary (to było chyba z Balotellim jak w Songa wjechał)

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12608.10.2012, 12:09

Robin to akurat od zawsze był w gorącej wodzie kąpany. Jeden łokieć wte czy wewte.

karlo komentarzy: 906908.10.2012, 11:56

van persie zmienil sie nie do poznania

David92 komentarzy: 640008.10.2012, 11:55

veron - dokladnie :D Ale wczoraj tez Bale dal popis i to nawet nie w polu karnym, ale zoltej nie wiadomo dlaczego nie dostal za to. Nie wiem jak mozna sobie tak wstyd robic przy tylu ludziach :D

a co do van pussiego to caly mecz zachowywal sie jak ostatni bydlak, jakie by starcie nie bylo to zaraz ten jego usmieszek i jakies bluzgi lecialy, jakby kazdego mial za nic odkad do manu przeszedl...

david>>>
wczorajsza symulka to już po prostu szok, jak ktoś nie widział to prosze bardzo :)

ragnarokk komentarzy: 41308.10.2012, 11:49

@karlo
Nesbo rządzi. Świetnie się czyta :)
Ogólnie widzę, że w podobnych książkach gustujemy :)

veron komentarzy: 459208.10.2012, 11:49

whoscored.com/Graphics/103/Show/WhoScored-Premier-League-Team-of-the-Week-6-7-October-2012

Cazorla i Giroud w teamie weekendu wg whoscored.com

David92 komentarzy: 640008.10.2012, 11:44

veron - wczoraj powinien trzecia dostac ;]

veron komentarzy: 459208.10.2012, 11:42

Since the start of last season, the only players to pick up multiple PL yellow cards for simulation are Bale & Suarez (2 each).

ktoś tu pisał że Bale pod divera nie powinno sie podawać, jako jedyny ma z Suarezem 2 żółte kartki za symulkę

Insekt komentarzy: 148708.10.2012, 11:41