Tryumf w zaciętych derbach, West Ham 1-3 Arsenal!

Tryumf w zaciętych derbach, West Ham 1-3 Arsenal! 06.10.2012, 22:55, Michał Lach 1433 komentarzy

Kanonierzy odnieśli dziś jakże ważne zwycięstwo z derbowym rywalem - West Hamem United. Patrząc na statystyki, ciężko było przed meczem wskazać faworyta, bowiem podopieczni Arsene'a Wengera wygrali zaledwie 2 z 9 wyjazdowych spotkań z drużynami Sama Allardyce'a, a jego Młoty dały się pokonać na Upton Park jedynie raz w ostatnich 15 spotkaniach. Za The Gunners przemawiał fakt, iż The Hammers wygrali tylko 1 z 10 poprzednich derbowych meczów z sąsiadami z północy stolicy.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Drużyny przystąpiły do spotkania w następujących składach:

West Ham: Jaaskelainen, Demel, McCartney, Reid, Collins, Noble, Nolan, Diame, Vaz Te, Jarvis, Carroll.

Arsenal: Mannone, Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs, Arteta, Ramsey, Gervinho, Cazorla, Podolski, Giroud.

Punktualnie o 18:30 sędzia Phil Dowd rozpoczął spotkanie. Już w 1. minucie w stronę bramki gospodarzy pomknęła piłka, bardzo mocno uderzona przed Podolskiego. Strzał Niemca był jednak daleki od ideału i nie stworzył żadnego zagrożenia.

W pierwszym kwadransie to goście byli przeważającą stroną, lecz nie przełożyło się to na sytuacje strzeleckie. Lukas Podolski czterokrotnie centrował w pole karne, jednak żaden z crossów nie przyniósł większej korzyści aniżeli rzut rożny. Cornery wykonywał Santi Cazorla, jednak z wszystkimi znakomicie radzili sobie defensorzy gospodarzy.

W 19. minucie Olivier Giroud oddał bardzo groźny strzał z 16-ego metra, który z ledwością na rzut rożny sparował Jaaskelainen.

Pomimo przewagi Kanonierów, to Młoty w 21. minucie wyszły na prowadzenie! Mohamed Diame w kapitalny sposób wywiódł w pole Carla Jenkinsona i Aarona Ramseya, po czym fenomenalnie uderzył na bramkę bezradnego Mannone. 1-0.

W 25. minucie Aaron Ramsey spróbował zaskoczyć Jaaskelainena strzałem z dystansu, jednak piłka wyraźnie minęła dłuższy słupek bramki.

W 31. minucie Guy Demel posłał dośrodkowanie w pole karne Kanonierów, z którego wybiciem na rzut rożny nie mieli oni problemu. Minutę później Andy Carroll, znalazł sobie miejsce do oddania strzału po centrze z cornera, jednak bardzo dobrze ustawiony Vito Mannone poradził sobie z mocnym strzałem Anglika.

W 37. minucie spotkania Winston Reid obejrzał żółty kartonik.

20 minut mogli się cieszyć fani WHU z prowadzenia z najbardziej utytułowanym londyńskim klubem. W 41. minucie Oliver Giroud zdobywa swoją pierwszą bramkę w Premier League, po świetnym dośrodkowaniu Podolskiego z lewej flanki. 1-1.

W doliczonym czasie pierwszej połowy Gervinho został ukarany żółtą kartką za faul na Marku Noble.

Po upływie dodatkowych 3 minut Phil Dowd zakończył pierwszą połowę.

Tuż po wznowieniu gry, gospodarze wywalczyli rzut rożny, po którym przyspieszył puls wszystkim kibicom Arsenalu, gdyż bramkarz upadł w polu bramkowym, a piłka zgubiła się w gąszczu zawodników. Na szczęście okazało się, iż Włoch był faulowany, a sędzia słusznie przerwał grę.

W 56. minucie lekko utykającego Kierana Gibbsa zastąpił na placu gry Andre Santos.

W 59. minucie Ricardo Vaz Te otrzymał świetne prostopadłe podanie, które pewnie zamieniłby na bramkę, gdyby nie zdecydowane wyjście Vito Mannone. Włoch uprzedził rywala minimalnie, co poskutkowało zderzeniem, w wyniku którego ucierpieli obaj zawodnicy. O ile Vito po chwili się pozbierał, o tyle Vaz Te potrzebował pomocy medycznej, gdyż najprawdopodobniej wybił bark upadając na murawę.

Po upływie 4 minut Vaz Te z grymasem na twarzy opuścił boisko, a jego miejsce zajął Matthew Taylor. Również Arsene Wenger zdecydował się na zmianę. Bezproduktywnego Gervinho zastąpił Theo Walcott.

W następnych kilkunastu minutach zaznaczyła się delikatna przewaga The Gunners. Udało im się przeprowadzić akcję, po której w polu karnym podcięty został Aaron Ramsey, za co należał się rzut karny. Faul był ewidentny, jednak sędzia nie odgwizdał przewinienia.

W 73. minucie boisko opuszcza Guy Demel. Jego zmiennikiem jest James Tomkins.

W 77. minucie Olivier Giroud posyła do Theo Walcotta kapitalne prostopadłe podanie, którego nie powstydziłby się żaden wybitny playmaker. Reprezentant Anglii staje oko w oko z Jaaskelainenem i z zimną krwią wykańcza sytuację! 1-2.

W euforii Walcott pobiegł świętować z fanami Arsenalu, za co został ukarany żółtym kartonikiem.

W 79. minucie piłka po podaniu z głębi pola trafia wprost na wolej Kevina Nolana, który w stuprocentowej sytuacji myli się nieznacznie, a jego strzał szybuje około pół metra nad bramką gości.

W 82. minucie żegnany brawami Mohamed Diame opuścił boisko na rzecz Carltona Cole'a.

W 83. minucie po akcji Walcotta piłka trafia do Cazorli, który ma miejsce do oddania strzału. Santi wykorzystuje sytuację i przepięknym strzałem z dystansu ustala wynik spotkania. 1-3.

W 85. minucie na boisku pojawił się Laurent Koscielny. Zmienił zmęczonego Lukasa Podolskiego.

W minucie 86. sfrustrowany Taylor fauluje Artetę, za co zostaje ukarany żółtą kartką. 4 minuty później ten sam gracz oddaje mocny strzał na bramkę Mannone, jednak młody Włoch radzi z nim sobie bez zarzutu.

W doliczonym czasie gry kapitalną akcją popisał się Santi Cazorla. Dwukrotnie zamarkował strzał, po czym posłał piłkę "w uliczkę" do Oliviera Girouda, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

Po 5 minutach doliczonego czasu sędzia zakończył grę. Był to piękny, zacięty, derbowy pojedynek, w którym zwyciężył lepszy. Zwycięstwo pozwoliło Kanonierom przeskoczyć w tabeli Młoty, z którymi bezpośrednio sąsiadowali.

Raport pomeczowyWest Ham United autor: Michał Lach źrodło: własne
grand92 komentarzy: 793708.10.2012, 11:19

może mi ktoś powiedzieć co tam za akcje Robin odstawił w meczu z Newcastle ?

karlo komentarzy: 906908.10.2012, 11:12

ja z Jackiem sie zetkanlem jak kiedys w Gizycku na kacu zawitaem do ksiegarni i zaopatrzylem sie w pierwsza czesc przygod Mordimera i tak sie zaczelo

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 108.10.2012, 11:08

@karlo
obecnie Piekary czytam "ani słowa prawdy"
ogólnie to fajnie pisze ale mam wrażenie czasem że są to książki dla dzieci. może dlatego że piekary tylko 2 książki czytałem

karlo komentarzy: 906908.10.2012, 11:05

Pinguite
Tolkien mistrz, Martin czeka na mnie, ale ciezko mi znalesc czas, z Polakow polecam Piekare jeszcze i koniecznie Wolskiego, ja obecnie Jo Nesbo katuje i cala skandynawska literature od Larssona zaczynajac

karlo komentarzy: 906908.10.2012, 11:02

Borekenema
to podonie jak ja, wole kupić i posiadać, zawsze kiedy chce moge do niej wrocic, czytanie i posiadanie ksiazek uszlachetnia ; pochodze z Wejehrowa, tak że pomorskie gora :)
adamaggio
ja nie mialem zadnego problemu z zakupem poszczegolnych czesci, po prostu jak sie pojawialy zawijalem sie do ksiegarni i wychodzilem szczesliwy z ksiazka w dloniach :)

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 108.10.2012, 10:56

@adamaggio
tylko 1 i 7 ciężko dostać. reszta od ręki praktycznie

Pinguite komentarzy: 1502008.10.2012, 10:55

O, książki! Jak więc widzicie jestem fanem J.R.R. Tolkiena. Również czytuję George R.R. Martina - konkretnie PLiO. J.K. Rowling, Dan Brown, Jane Austen. Z polskich to bardziej Andrzej Sapkowski, Krzysztof Kotowski ;)

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 108.10.2012, 10:54

@karlo
obecnie to pomorskie, ale mam zwyczaj kupowania książek zazwyczaj. w gdańsku kolejka w bilbiotece po książke wielka że czekać kilka miesięcy trzeba, poczekam do grudnia bo obecnie mam co czytać, jak wtedy dalej w takim empiku nie będzie to na allegro kupie od kogoś

adamaggio komentarzy: 49608.10.2012, 10:53

karlo - jezu nawet nie przypuszczałem że te książki są tak rzadkie. mój 7 tom kosztował 38 zł w empiku parę lat temu, a teraz to jest jakaś chora kasa. poprzednie sześć części też tak trudno dostać?

vinio komentarzy: 254708.10.2012, 10:50

Norwich i QPR nie widzę innej opcji jak 6 pkt no i dobrą informacją jest to,że liderzy potracą pkt ManU, Chelsea czy Tottenham

karlo komentarzy: 906908.10.2012, 10:49

Nie wiem z ktorej czesci Polski jestes...? moje zbiory znajduja sie w kuj-pom, zapraszam jak masz mozliwosc, tak ze nie musisz kupować.
co do tego co napisal mistrz w 6 - absolutna racja

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 108.10.2012, 10:46

wszedłem w historie piłkarzy Arsenalu na kanonierach i lass diarra jest wypisany jako napastnik o.O

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 108.10.2012, 10:39

@karlo
tak naprawdę książki kinga łapią sens i jakby pojęcie całość po przeczytaniu mrocznej wiezy mam wrażenie, gdzie się zauważa odniesienia do każdej innej powieści. mi niestety brakuje do zbioru ostatniej części, ale jak to king napisał w posłowiu w 6 części- człowiek nie ma takiego prawa do kupna każdej ksiązki jaka mu się podoba, tylko co najwyżej przywilej, nie ma obowiązku drukowania takiej ilości egzemplarzy by każdemu kto jest zainteresowany starczyło. chyba stąd ten problem z dostępem

qba555 komentarzy: 797 newsów: 108.10.2012, 10:37

Pamiętam, że w "Sercach Atlantydów" było wspomniane o mrocznej wieży. Warto się zabrać za całą sagę? Kiedyś naszła mnie chęć, ale nie było żadnej części w mojej biblotece to odpuściłem.

karlo komentarzy: 906908.10.2012, 10:27

ja juz kinga czytam od, z lekka liczac 15lat i caly czas mnie fascynuje, choc moj gust i upodobania czytalnicze bardzo sie zmieniely i na ksiazki czytame w wieku 17 lat patrze teraz zupelnie innej perspektywy, znacznie dojrzalszej bogatszej w zyciowe doswiadczenia

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 108.10.2012, 10:21

@karlo
reszte książek też przeczytałeś? ja około 80-90%, Dallas 63 świetna książka, jednak inna od większości. z kingiem jest taki problem że nie można kilku jego książek pod rząd czytać bo zaczynają nudzić. przeczytałem dallas, potem 6 część mrocznej wieży, a jak od razu wziąłem się za łowce snów to już miałem dość tego stylu.

karlo komentarzy: 906908.10.2012, 10:14

oczywiście, że calość, tylk dallas pozostalo mi do zaliczenia

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 108.10.2012, 10:11

@karlo
właśnie w tej cenie problem. z tego co się zorientowałem to 1 października 2012 powinien być nakład wznowiony więc jeszcze poczekam. całość sagi przeczytałeś?

karlo komentarzy: 906908.10.2012, 09:57

allegro.pl/king-mroczna-wieza-vii-7-okazja-unikat-i2687078027.html

tu masz, tylko troche drogo

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 108.10.2012, 09:53

mi brakuje 7 częsci mrocznej wieży by ukończyć sage. problem z zakupem jest

karlo komentarzy: 906908.10.2012, 09:50

king moj pisarz numer jeden, Pilipiuka taz czytalem i kilka jego ksiazek mam w swojej biblioteczce, a wracajac do mistrza wielki marszy i cykl o Rolandzie .

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 108.10.2012, 09:34

ja tylko fm i jakieś rpgi, ale to i tak mało gram z powodu braku czasu. lepiej wziąć jakąś ciekawą książke do ręki

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41208.10.2012, 02:34

Jamie Redknapp: "As an ex-midfielder, I’m licking my lips at Wilshere and Cazorla in the same team. They could be the Premier League’s Xavi and Iniesta."

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41208.10.2012, 02:25

A van Persie za uderzenie Cabaye'a łokciem może zostać zawieszony na 3 mecze :D

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41208.10.2012, 02:18

Jeśli mielibyśmy kogoś pozyskać, to najprędzej środkowego pomocnika - Cazorla, Ramsey, Rosicky są dobrzy, ale są ofensywnie usposobieni, a przydałby się jakiś partner dla Artety, bo na razie pozostaje tylko Jack (Diaby jest wiecznie kontuzjowany). Oczywiście nie zapominam też o Coquelinie. Chciałbym u nas Fellainiego, ale to niemożliwe.

Co do napastników, to marzy mi się Cavani, lecz oczywiście rozumiem, iż to marzenie się nie spełni. A latem Lewandowskiemu pozostanie tylko rok do końca kontraktu, więc być może Wenger zdecyduje się zawalczyć.

pauleta19

Co do fragmentu: "[...]when Cazorla plays he makes everyone around him play better" - to samo Henry mówił o Bergkampie, gdy został zapytany o to, kto był najlepszym piłkarzem, któremu partnerował w ataku podczas swojej kariery.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 108.10.2012, 00:42

AW - "Santi is right footed but when you watch him play you don’t know. It shows how important that is in the modern midfield"
AW - "Right or left foot was always important, but we forget about it sometimes. I’m surprised there are not more."
AW - ‘Cesc played for five years in the Premier League. But when Cazorla plays he makes everyone around him play better."

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 108.10.2012, 00:36

armata88, Mi Llorente nie pasuje do Arsenalu. Jego przypadek pokazuje, że z niewolnika nie ma pracownika i Wenger dobrze zrobił sprzedając Fabregasa, Nasriego, RvP...

Wracając do Llorente nie wiem, czy kibice Athelticu wygwizdali go z powodu domagania się transferu czy beznadziejnej gry.

Hiszpan jest dla mnie zbyt statycznym piłkarzem na Arsenal. Giroud nie wygląda na takiego, ale potrafi rozegrać piłkę i nie zdziwię się jak za rok będzie klepał na pamięć z resztą Kanonierów.

Nie wydaje mi się, że jesteśmy zmuszeni do kupienia napastnika. Wenger ufa Giroud, w obwodzenie ma Podolskiego i Gervinho. Z tego, co mi się obiło o uszy wystawianie Walcott'a na szpicy ma być kartą przetargową w sprawie uzgodnienia nowego kontraktu z Theo.

armata88 komentarzy: 63108.10.2012, 00:24

Lorente po wejściu na boisko w drugiej połowie został wygwizdany przez swoich kibiców,myślę że Hiszpan będzie chciał odejść z Bilbao już w styczniu przydałby się u nas, wysoki silny dobry technicznie do tego nie będzie drogi na tę chwilę mamy tylko Giroud który dopiero wpasowuje się w nasz styl.

Klub mierzący w mistrzostwo Anglii musi mieć 2 dobrych napastników IMO Podolski musi zostać na lewej stronie tam radzi sobie najlepiej i co najważniejsze ""podnosi głowę" kiedy decyduje się zagrywać w pole karne czego próżno szukać u Gerwazego czy Theo;p

Arsenalfcfan komentarzy: 1320708.10.2012, 00:17

GKS
ciasno ciasno ;) ale teraz WBA gra z City, więc któryś pkty straci, najlepiej remis ;) i Tottki z Chelsea.. więc tutaj również ktoś z punktami poleci.
My mamy potencjalnie słabszego przeciwnika, bo Norwich gra piach, do tego są konflikty wewnętrzne, musimy to wykorzystać i już w pierwszej połowie wygrać z nimi mecz.

Waskitcz komentarzy: 449208.10.2012, 00:16

Moim zdaniem liga jest najmocniejsza od dobrych kilku sezonów, naprawdę dobre, wyrównane mecze.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 107.10.2012, 23:45

Pinguite, Gervinho gra w kratkę, Walcott to dla mnie super zmiennik na ost. 30min. Chamberlain niech się na razie uczy. Za kilka lat będzie w mojej najlepszej jedenastce ;-)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 107.10.2012, 23:43

Pinguite, Ramsey niejeden raz grał na skrzydle. Ma, coś ze skrzydłowego - drybling. Futbol zmierza w uzyskiwanie jak największego posiadania piłki. Poza tym pasowało mi, gdy mieliśmy rozgrywającego na skrzydle - Nasriego. Ramsey o wiele kreatywność zwiększa , szkoda mi go byłoby posadzić na ławce.

anty_pzpn_ komentarzy: 337007.10.2012, 23:38

26

Pinguite komentarzy: 1502007.10.2012, 23:36

pauleta19 > Ale dlaczego z Aarona chcesz zrobić skrzydłowego? Na tamtej stronie powinni hasać naprzemiennie Walcott, Ox oraz Gervinho.

MarcinMotyl komentarzy: 163707.10.2012, 23:36

Dobrze już więcej nie zrobię takiego błędu i widziałbym w Twoim składzie zamiast Ramseja Łilszera ;)

dan komentarzy: 59807.10.2012, 23:35

anty_pzpn
ile? ja 16pkt

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 107.10.2012, 23:33

Nie wiem, czy to ma sens, bo nim Wilshere wróci do formy hierarchia na środku obrony może się zmienić, ale powiedzmy ultrahipermegaoptymistycznie, że Jack wejdzie z marszu do składu.