Tryumf w zaciętych derbach, West Ham 1-3 Arsenal!

Tryumf w zaciętych derbach, West Ham 1-3 Arsenal! 06.10.2012, 22:55, Michał Lach 1433 komentarzy

Kanonierzy odnieśli dziś jakże ważne zwycięstwo z derbowym rywalem - West Hamem United. Patrząc na statystyki, ciężko było przed meczem wskazać faworyta, bowiem podopieczni Arsene'a Wengera wygrali zaledwie 2 z 9 wyjazdowych spotkań z drużynami Sama Allardyce'a, a jego Młoty dały się pokonać na Upton Park jedynie raz w ostatnich 15 spotkaniach. Za The Gunners przemawiał fakt, iż The Hammers wygrali tylko 1 z 10 poprzednich derbowych meczów z sąsiadami z północy stolicy.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Drużyny przystąpiły do spotkania w następujących składach:

West Ham: Jaaskelainen, Demel, McCartney, Reid, Collins, Noble, Nolan, Diame, Vaz Te, Jarvis, Carroll.

Arsenal: Mannone, Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs, Arteta, Ramsey, Gervinho, Cazorla, Podolski, Giroud.

Punktualnie o 18:30 sędzia Phil Dowd rozpoczął spotkanie. Już w 1. minucie w stronę bramki gospodarzy pomknęła piłka, bardzo mocno uderzona przed Podolskiego. Strzał Niemca był jednak daleki od ideału i nie stworzył żadnego zagrożenia.

W pierwszym kwadransie to goście byli przeważającą stroną, lecz nie przełożyło się to na sytuacje strzeleckie. Lukas Podolski czterokrotnie centrował w pole karne, jednak żaden z crossów nie przyniósł większej korzyści aniżeli rzut rożny. Cornery wykonywał Santi Cazorla, jednak z wszystkimi znakomicie radzili sobie defensorzy gospodarzy.

W 19. minucie Olivier Giroud oddał bardzo groźny strzał z 16-ego metra, który z ledwością na rzut rożny sparował Jaaskelainen.

Pomimo przewagi Kanonierów, to Młoty w 21. minucie wyszły na prowadzenie! Mohamed Diame w kapitalny sposób wywiódł w pole Carla Jenkinsona i Aarona Ramseya, po czym fenomenalnie uderzył na bramkę bezradnego Mannone. 1-0.

W 25. minucie Aaron Ramsey spróbował zaskoczyć Jaaskelainena strzałem z dystansu, jednak piłka wyraźnie minęła dłuższy słupek bramki.

W 31. minucie Guy Demel posłał dośrodkowanie w pole karne Kanonierów, z którego wybiciem na rzut rożny nie mieli oni problemu. Minutę później Andy Carroll, znalazł sobie miejsce do oddania strzału po centrze z cornera, jednak bardzo dobrze ustawiony Vito Mannone poradził sobie z mocnym strzałem Anglika.

W 37. minucie spotkania Winston Reid obejrzał żółty kartonik.

20 minut mogli się cieszyć fani WHU z prowadzenia z najbardziej utytułowanym londyńskim klubem. W 41. minucie Oliver Giroud zdobywa swoją pierwszą bramkę w Premier League, po świetnym dośrodkowaniu Podolskiego z lewej flanki. 1-1.

W doliczonym czasie pierwszej połowy Gervinho został ukarany żółtą kartką za faul na Marku Noble.

Po upływie dodatkowych 3 minut Phil Dowd zakończył pierwszą połowę.

Tuż po wznowieniu gry, gospodarze wywalczyli rzut rożny, po którym przyspieszył puls wszystkim kibicom Arsenalu, gdyż bramkarz upadł w polu bramkowym, a piłka zgubiła się w gąszczu zawodników. Na szczęście okazało się, iż Włoch był faulowany, a sędzia słusznie przerwał grę.

W 56. minucie lekko utykającego Kierana Gibbsa zastąpił na placu gry Andre Santos.

W 59. minucie Ricardo Vaz Te otrzymał świetne prostopadłe podanie, które pewnie zamieniłby na bramkę, gdyby nie zdecydowane wyjście Vito Mannone. Włoch uprzedził rywala minimalnie, co poskutkowało zderzeniem, w wyniku którego ucierpieli obaj zawodnicy. O ile Vito po chwili się pozbierał, o tyle Vaz Te potrzebował pomocy medycznej, gdyż najprawdopodobniej wybił bark upadając na murawę.

Po upływie 4 minut Vaz Te z grymasem na twarzy opuścił boisko, a jego miejsce zajął Matthew Taylor. Również Arsene Wenger zdecydował się na zmianę. Bezproduktywnego Gervinho zastąpił Theo Walcott.

W następnych kilkunastu minutach zaznaczyła się delikatna przewaga The Gunners. Udało im się przeprowadzić akcję, po której w polu karnym podcięty został Aaron Ramsey, za co należał się rzut karny. Faul był ewidentny, jednak sędzia nie odgwizdał przewinienia.

W 73. minucie boisko opuszcza Guy Demel. Jego zmiennikiem jest James Tomkins.

W 77. minucie Olivier Giroud posyła do Theo Walcotta kapitalne prostopadłe podanie, którego nie powstydziłby się żaden wybitny playmaker. Reprezentant Anglii staje oko w oko z Jaaskelainenem i z zimną krwią wykańcza sytuację! 1-2.

W euforii Walcott pobiegł świętować z fanami Arsenalu, za co został ukarany żółtym kartonikiem.

W 79. minucie piłka po podaniu z głębi pola trafia wprost na wolej Kevina Nolana, który w stuprocentowej sytuacji myli się nieznacznie, a jego strzał szybuje około pół metra nad bramką gości.

W 82. minucie żegnany brawami Mohamed Diame opuścił boisko na rzecz Carltona Cole'a.

W 83. minucie po akcji Walcotta piłka trafia do Cazorli, który ma miejsce do oddania strzału. Santi wykorzystuje sytuację i przepięknym strzałem z dystansu ustala wynik spotkania. 1-3.

W 85. minucie na boisku pojawił się Laurent Koscielny. Zmienił zmęczonego Lukasa Podolskiego.

W minucie 86. sfrustrowany Taylor fauluje Artetę, za co zostaje ukarany żółtą kartką. 4 minuty później ten sam gracz oddaje mocny strzał na bramkę Mannone, jednak młody Włoch radzi z nim sobie bez zarzutu.

W doliczonym czasie gry kapitalną akcją popisał się Santi Cazorla. Dwukrotnie zamarkował strzał, po czym posłał piłkę "w uliczkę" do Oliviera Girouda, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

Po 5 minutach doliczonego czasu sędzia zakończył grę. Był to piękny, zacięty, derbowy pojedynek, w którym zwyciężył lepszy. Zwycięstwo pozwoliło Kanonierom przeskoczyć w tabeli Młoty, z którymi bezpośrednio sąsiadowali.

Raport pomeczowyWest Ham United autor: Michał Lach źrodło: własne
kanonierosll komentarzy: 197907.10.2012, 22:23

z tego co widze to robinho pazzini i abate na boichu wiec powinno ruszyć. ale wkońcu to włoska

yeni komentarzy: 163907.10.2012, 22:22

po co Viel.. Mamy Jenksa ktory gra obecnie lepiej. I napadzior Remy lub Gignac albo Dzeko.

LoveTheGunners komentarzy: 914007.10.2012, 22:15

kolo ktory jest 1 w swiatowym rankingu FPL w skladzie ma Jenkinsona :D no i Satniego

kanonierosll komentarzy: 197907.10.2012, 22:14

milan z pazzinim i robinho na ławie. ktoś wie co się dzieje z pato?i jeżeli to kontuzja to kiedy wraca ? o.0

kanonierosll komentarzy: 197907.10.2012, 22:12

chcesz pogadać o fizyce i astronomii? :P

maciek199022 komentarzy: 90207.10.2012, 22:07

Malaga na 1-1.

PS. Poza tym by się na jednym moim poście skończyło, jeśli chodzi o tamto zdanie, gdyby jego autor mi nie wciskał, że on dobrze napisał a ja się czepiam, a tak dopiero teraz skończyłem:)

songoku95 komentarzy: 2348607.10.2012, 22:05

o jejku, widzę tylko 4 ogarniętych użytkowników. Pech liczyłem, że w niedziele wieczorkiem, będzie można sobie z kimś na jakiś interesujący temat porozmawiać...

maciek199022 komentarzy: 90207.10.2012, 22:04

Po prostu trzeba zwracać uwagę na takie babole.
Takie zdania strasznie rażą. Trzeba dbać o poziom dyskusji także pod względem poprawności.

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7207.10.2012, 22:01

maciek
Ale po co takie przyczepianie się na siłę? Przecież każdy średnio rozgarnięty zrozumiałby o co mu chodziło w tym zdaniu. To nie jest dyktando, ochłoń.

maciek199022 komentarzy: 90207.10.2012, 21:57

@mitmichale ostatni raz do Ciebie piszę, to że sam nie rozumiesz co piszesz, nie znaczy, że masz bezpodstawnie do mnie skakać za to, że Ci uwagę zwróciłem. Można co chwilę wytknąć komuś głupio sformułowane zdanie, nie zawsze mi się chce, akurat przy Tobie mi się zachciało. Nie mówię przecież, że zawsze tak piszesz, każdemu się może zdarzyć.

Theo44 komentarzy: 428107.10.2012, 21:56

ciekaw jestem, czy Wojtek Kowalczyk widzialby dzisiaj karnego na Iniescie, czy raczej nie...heh;-)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 107.10.2012, 21:55

Ceran, trafił ? :O

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141407.10.2012, 21:54

W każdym Waszym zdaniu jest troche prawdy, a wszyscy się wszystkich czepiają. Ja napisze zdanie A to ktoś musi zdanie B1, B2, potem B1' i C1 itd. To chyba przez to, że jutro PN :D

maciek199022 komentarzy: 90207.10.2012, 21:54

@szczypiorek, Każdy rozgarnięty trener Ci to powie, choć raczej nie w Polsce. Tak samo u nas dziennikarze wcale nie dbają o poszerzenie czysto teoretycznej wiedzy bez której ciężko jest zrozumieć skąd się bierze ta animacja, którą nazywamy meczem. I stąd takie uproszczenia, że emocjonujący mecz=dobry mecz, a najczęściej tak nie jest.

LoveTheGunners komentarzy: 914007.10.2012, 21:54

maciek

bosz, czytaj ze zrozumieniem , tego ucza w podstawowce

kanonierosll komentarzy: 197907.10.2012, 21:53

gdyby amalfitano dał plaskacza dziś jakiemuś piłkarzowi w Barcelonie to oon bys położył i wstał z łzami. Matuidi po boksersku poszedł za ciosem :D

Ceran komentarzy: 215407.10.2012, 21:53

Czy ja jestem nienormalny czy ci pseudoeksperci? Gdzie tam był karny dla Barcelony? Przecież widać, że w piłkę trafił :O

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7207.10.2012, 21:53

No tak, dawno nie było tu zlotu gimbazy...

TheDogg komentarzy: 72007.10.2012, 21:53

berni
Trollowałeś, prawda? Proszę powiedz, że trollowałeś.

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 107.10.2012, 21:52

Inter w 10

mitmichael komentarzy: 4924307.10.2012, 21:52

@maciek199022
Nie ma to jak nabijanie sobie postow tylko dlatego, ze sie nie zrozumialo. Do szkoly sie wroc a nie pouczasz

szczypiorek komentarzy: 34007.10.2012, 21:51

Tak tak dużo bramek= słaby mecz. Genialne.

veron komentarzy: 459507.10.2012, 21:51

Jak można pytać o wynik jakiegos meczu, zwłaszcza takiego popularnego, wszedłbys na stronę swojej podstawówki i by nawet tam był wynik, nie rozumiem tego, chyba chodzi to żeby o coś pytać

mitmichael komentarzy: 4924307.10.2012, 21:51

@kanonier12212
Boze kolejny, ktory bedzie mnie pouczał jak mam pisac. Jak macie z tym problem to juz nie jest moj problem

maciek199022 komentarzy: 90207.10.2012, 21:51

@mitmichael- to że nikt inny nie zwrócił Ci uwagi to żaden dowód, może nikomu się nie chciało, może nikt nie zauważył błędu. Nie odwracaj kota ogonem, to że chciałeś napisać z błędem to świadczy źle o Tobie, a nie o mnie, że Ci zwróciłem uwagę.

maciek199022 komentarzy: 90207.10.2012, 21:49

Jak świat światem duża ilość goli świadczy tylko o słabości obu zespołów. Przecież w piłce chodzi o to, żeby stracić jak najmniej i co najmniej jedną strzelić. Prawie zawsze przy wysokich wynikach gra obronna drużyn jest beznadziejna, a przecież nie można mówić o dobrym meczu przy takiej ilości błędów zespołowych (bo goli się nie traci po błędach indywidualnych pomijając z 5% poślizgnięć itp). Oczywiście tak jak piszę, mimo niskiego poziomu takie mecze są bardzo emocjonujące i chętnie je oglądam dla odstresowania, ale poziom takich spotkań raczej trzeba przemilczeć.

mitmichael komentarzy: 4924307.10.2012, 21:49

Wszyscy zrozumieli tylko jeden Ty wyskakujesz i sie czepiasz. Tak chciałem napisac a skoro masz problemy z rozumowaniem to juz nie jest moj problem.

berni33 komentarzy: 138907.10.2012, 21:49

ale to że leo wali już takie piłki z żutów wolnych to jestem w szoku przecież 2 lata temu nigdy by go do takiego strzału w ogóle nie dopuścił. Pokazuje to że talent na pewno ma ale żuty wolne to jednak godziny treningów

Kysio2607 komentarzy: 1336007.10.2012, 21:48

Walić te mecze na TVN7 leci Harry Potter i Kamień Filozoficzny! :D

kanonier12212 komentarzy: 183307.10.2012, 21:48

mitmichael To wkońcu ten wynik 5-5 w lide francuskiej był dawno czy niedawno? W pierwszej części komentarza piszesz,że niedawno,a w drugiej,że dawno.

TheDogg komentarzy: 72007.10.2012, 21:46

Jaki wynik klasyku.

Ars3n komentarzy: 1235407.10.2012, 21:46

Maciek
Ciekawe. Szachownice to w nudnej serie a mozna zobaczyc. Ja lubie poogladac grad bramke, ale po obu stronach (oczywiscie gdy Arsenal nie gra w tym meczu).

14DamianAFC komentarzy: 91007.10.2012, 21:45

Niezle pilkarskie emocje dziesiejszego wieczoru :)

Kanonier25 komentarzy: 175807.10.2012, 21:45

Kolejne moje pytanie do was:

Kto według was jest naszym najlepszym rozgrywającym? Czy tam bardziej się na niego nadaje, jak wolicie :)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 207.10.2012, 21:44

Świetny mecz, patrząc na drużyny myślę że to jest zupełnie inny poziom od naszego :(

kanonierosll komentarzy: 197907.10.2012, 21:43

hahaha widze że białas komentuje om-psg :D:D:D

maciek199022 komentarzy: 90207.10.2012, 21:43

Sam nie rozumiesz co napisałeś, znowu używa się gdy coś wydarzyło się niedawno. Skoro dawno takiego wyniku nie było to słowo "znowu" jest nie na miejscu.

szczypiorek komentarzy: 34007.10.2012, 21:42

@maciek od kiedy? hahaha

mitmichael komentarzy: 4924307.10.2012, 21:42

Widzisz gdzies tam abym napisał, ze taki wynik był niedawno? Napisałem znowu co znaczylo, ze juz takie wyniki padały we francuskiej ale dawno ich nie bylo. Jakbys zrozumiał oco mi chodziło to bys nie pisał takich tekstow.

maciek199022 komentarzy: 90207.10.2012, 21:42

Jest na dobrej drodze, ładna główka Falcao, z trudnej pozycji.

polishbrigadesx komentarzy: 1022607.10.2012, 21:40

Jeżeli Atletico wygra zrówna się punktami z Farsa.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078407.10.2012, 21:40