Trzy punkty potrzebne od zaraz. Arsenal - Bournemouth

Trzy punkty potrzebne od zaraz. Arsenal - Bournemouth 06.10.2019, 12:45, Kamil Garczorz 572 komentarzy

Żałujemy, że Arsenal nie gra w Lidze Mistrzów, ale polubiliśmy te czwartkowe wieczory, gdzie możemy oglądać Kanonierską młodzież pewnie wygrywającą swoje mecze. Teraz wracamy do rzeczywistości, czyli Premier League, a tutaj sytuacja nie wygląda tak różowo, ale dzięki słabej grze rywali, Arsenal wygrywając dzisiejszy mecz z Bournemouth, może awansować na trzecią pozycję w ligowej tabeli.

Arsenal w pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Europy pewnie wygrał we Frankfurcie z miejscowym Eintrachtem 3-0, a w miniony czwartek jeszcze większą różnicą bramek pokonał na własnym stadionie Standard Liege. A my mogliśmy zachwycać się grą Martinellego czy Tierneya. W Premier League sytuacja londyńczyków wygląda trochę gorzej. W 7. meczach drużyna prowadzone przez Unaia Emery'ego odniosła zaledwie trzy wygrane. W dwóch pierwszych spotkaniach z Newcastle, Burnley oraz niedawno z beniaminkiem Aston Villą, choć to nie przyszło bez problemów. Do tego doszły trzy remisy z Tottenhamem, Watfordem i Manchesterem United. Co ciekawe, pomimo nie najlepszych rezultatów, Arsenal zdobywając dzisiaj trzy punkty, uplasuje się w tabeli za Liverpoolem i Manchesterem City.

Bournemouth od Arsenal dzieli jeden punkt. Wisienki również odniosły trzy zwycięstwa, z Aston Villą, Evertonem i Southamptonem, ale ponieśli jedną porażkę więcej od Kanonierów. Niedawno również odpadli z Carabao Cup, przegrywając 0-2 z Bury, ten wynik na pewno chluby zespołowi Eddieg Howe'a nie przynosi. W ostatnim meczu zremisowali na własnym stadionie z West Hamem 2-2.

Unai Emery nie ma już większych problemów z kontuzjami w kadrze. Poza grą pozostają Emile Smith Rowe oraz Alexandre Lacazette, brak Francuza jest jednak sporą stratą jakości zespołu. Kontuzje wyleczyli już Hector Bellerin, Rob Holding oraz Kieran Tierney, którzy wchodzą w rytm meczowy i mogliśmy ich już oglądać w meczach Ligi Europy czy EFL Cup. Miejmy nadzieję, że za niedługo zaczną regularnie grać w pierwszej jedenastce. Trudniejszą sytuację ma Eddie Howe. Trener Bournemouth nie będzie mógł skorzystać z Brooksa, Danielsa, Goslinga, Smitha oraz Stanislasa. Wszyscy ci piłkarze leczą urazy. Niepewny występu jest Fraser, który zmaga się z chorobą.

Starcie Arsenalu z Bournemouth nie mają bogatej historii. Oba zespoły zagrały ze sobą tylko 9 razy. Wisienkom udało się wygrać tylko raz, w 2018 roku 2-1, raz padł remis, a siedem razy zwyciężali Kanonierzy. Arsenal bardzo dobrze radzi sobie na własnym stadionie. Wygrali tutaj pięć ostatnich meczów z Bournemouth, a w 21 ostatnich spotkaniach przegrali zaledwie jedno.

Podejrzewam, że Arsenal wygra to spotkanie, ale nie obejdzie się bez problemów. W ostatnim czasie Kanonierzy mają problem ze zdominowaniem rywali, a styl w ligowych meczach pozostawia wiele do życzenia. Londyńczycy mają w składzie bardzo jasny punkt, który może przesądzić o wyniku. Pierre-Emerick Aubameyang zdobył w tym sezonie siedem goli w siedmiu meczach Premier League. Nie udało mu się znaleźć drogi do bramki tylko w meczu z Liverpoolem.

Rozgrywki: Premier League
Miejsce: Anglia, Londyn, Emirates Stadium
Data: Niedziela, 06 października, godzina 15:00 czasu polskiego
Skład Kanonierzy.com: Leno - Chambers, Holding, Sokratis, Kolasinac - Xhaka, Guendouzi - Saka, Ceballos, Pepe - Aubameyang
Typ Kanonierzy.com: 2:0

BournemouthPremier LeagueZapowiedź autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
Wojtek1988 (zawieszony) komentarzy: 26706.10.2019, 17:20

@sobpiotr:
Ogólne wrażenie było niezłe bo kontrolowaliśmy generalnie mecz i przyjemnie się oglądało no ale Wisienki dziś były jakby skacowane ;) bo na swoim poziomie zagrali niecały kwadrans...
Emery ma jeszcze dużo pracy, ale dobre jest że stawia na konkurencyjność i młodość w drużynie i rutyniarze muszą się już więcej starać niż tylko sobie wybiegać poprawnie meczyk. Guendo jest zaj#bistym gościem - przy takim progresie niestety Real Madryt czy inna Barcelona najdalej za 2 lata.

Raq7 komentarzy: 6406.10.2019, 17:18

Chambers MOTM !!!

sobpiotr komentarzy: 121806.10.2019, 17:03

Czy ktoś kto dłużej oglądał dzisiejszy mecz (bo ja około 20 minut) mógłbym przedstawić ogólne wrażenia ze stylu naszej gry?

Montoya komentarzy: 64006.10.2019, 16:58

City przegrało, oby United też dziś przegrał to będzie się oglądać tabelę Premier League przyjemnie na koniec dnia.

Montoya komentarzy: 64006.10.2019, 16:52

Szkoda że słupek Obameyanga

sobpiotr komentarzy: 121806.10.2019, 16:47

Brakuje mi u nas takiego parcia na kolejne gole jak już mamy te 1-0, jak na przykład Chelsea , City czy Liverpool.

Montoya komentarzy: 64006.10.2019, 16:15

Lewa strona obrony nie funkcjonuje w drugiej połowie.Już dwie szanse Bournemouth

ProroK komentarzy: 85106.10.2019, 16:15

Niedobrze wisienki się rozpędzają :/

Oldgunner3 komentarzy: 961806.10.2019, 16:10

Po przerwie gramy qpę i oby się to źle nie skończyło;trzeba by strzelić 2 bramę,może jakaś zmiana

FanekAFC komentarzy: 511206.10.2019, 16:00

@sickstick: Nie widzisz tego zwalniana akcji, podawania tylko do boku i brak chęci żeby mieć piłkę przy nodze, patrz jak Dani czy Guendo biegają, cały czas starają się być pod grą. W dodatku znowu idiotyczne faule, bo przecież po co piłkę odebrać czysto. Nawet jak poszedł jedną akcję do przodu to podał do rywala, nic pozytywnego nie da się powiedzieć o jego grze.

kkam195 komentarzy: 138006.10.2019, 16:00

Też macie opóźnienie streama koło 2 minut?

@michal192837465 napisał: "powinniśmy to zrobić przez oczywistego karnego, ale na varze pewnie inny mecz oglądają"

Absolutnie, nie było mowy o karnych lol

Mzil komentarzy: 16206.10.2019, 15:59

Mam wrażenie że Xhaka jest na boisku za karę, przecież jemu sie nawet nie chce rozejrzeć po boisku i wszystko robi na odpierdziel, byle sfaulować i fajrant

michal192837465 komentarzy: 765406.10.2019, 15:58

Bardzo dobry mecz gramy. W końcu my gramy, a nie przeszkadzamy. To mi się podoba. Strzelamy bramkę i atakujemy dalej. Szkoda, że nie udało się strzelić drugiej do przerwy, bo na pewno na to zasłużyliśmy (powinniśmy to zrobić przez oczywistego karnego, ale na varze pewnie inny mecz oglądają).
W końcu Pepe walczy w defensywie, pressuje i w ataku się dobrze pokazuje. Ceballos świetnie kreuje grę, defensywa bez błędów, a Chambers cały czas na wysokim poziomie. Jest w formie i musi grać.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9206.10.2019, 15:57

Całkiem niezły, jak na ostatnie wyczyny, występ Pepe.

sickstick komentarzy: 268606.10.2019, 15:57

Xhaka gra bardzo poprawną pierwszą połowę, nie pokuszę się o chwalenie go, ale na krytykę moim zdaniem nie zasłużył. Wydaje mi się że krytykujecie dla samego krytykowania.

enrique komentarzy: 1894806.10.2019, 15:57

Prawda jest taka że gdyby już teraz w przerwie zdjąć Xhakę i zastąpić go kimkolwiek innym, mielibyśmy zupełnie inną dynamikę gry w 2 połowie.
Ostatnio jak go zdjęto to... momentalnie wygraliśmy przegrany mecz.

schnor25 komentarzy: 1854606.10.2019, 15:55

Xhaka jedyny progres to chyba zaliczył pod kątem liczby kartek (mniej czerwonych), bo pod względem piłkarskim nie wiem czy nawet się nie uwstecznił.

cyniek1994 komentarzy: 56006.10.2019, 15:55

Jakiś stream koledzy ?

dando1234 komentarzy: 43406.10.2019, 15:55

Dokładnie, xhaka strasznie spowalnia naszą gre . Willock niech wejdzie i ozywi bo bedzie nerwowo xd

mitmichael komentarzy: 4924306.10.2019, 15:55

O jest obronca szwajcara ChatCrapGetBanged

gunners007 komentarzy: 954306.10.2019, 15:55

Niezła gra na początku, z jajem, agresywnie z pressigiem, jednak z czasem ta inklinacja wygasała. W drugiej części połowy nasza gra wyglądała coraz bardziej siermiężnie opierając akcje o długie lagi na napastników.

Topek komentarzy: 13913 newsów: 12606.10.2019, 15:55

@ChatCrapGetBanged: problem w tym, że Xhaka nie wygrał przy tym żadnego pojedynku. Każda sytuacja stykowa to jego faul, bo nie nadąża.

Trequartista komentarzy: 536606.10.2019, 15:54

Xhaka już ponad 100 meczów rozegrał w Premier League, a wciąż nie nadąża zarówno w ofensywie, jak i w defensywie.

Garfield_pl komentarzy: 2707206.10.2019, 15:54

W drugiej połowie chciałbym Tierneya, Martinelliego i za Xhake Lucas niech odzyskuje formę :)

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 206.10.2019, 15:54

btw. co mnie zdziwiło to fakt, ze luiz ma dobre crossy słabszą nogą. Patrzyłem i mniej wiecej połowę właśnie wykonuje swoją gorszą

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492506.10.2019, 15:54

@metjuAFC napisał: "Xhaka fauluje w co drugiej akcji"

Xhaka faulował 3 (słownie : TRZY) razy.

Kante też faulował 3 razy w meczu z Soton. Uspokójcie się.

enrique komentarzy: 1894806.10.2019, 15:53

Kontuzji nigdy nikomu nie życzę, ale jakby Xhaka wyrwał dziś jakieś czerwo i zawiasy na 3 mecze to nie płakałabym; można by było w końcu wypróbować inne warianty gry z 11 zawodnikami na boisku a nie 10 i Xhaką.

mitmichael komentarzy: 4924306.10.2019, 15:53

Ciekawe czy kiedys Xhaka zaliczy mecz bez jakiejs głupoty, ktora lubi odwalac co mecz

Mickeylo komentarzy: 269906.10.2019, 15:53

Czace jedyne co dobrze wychodzi to podawanie po obwodzie, do tego nie trzeba ani mieć mózgu ani umiejętności.

patryksz komentarzy: 364606.10.2019, 15:53

@lays: IMO bardziej to wyglada na chaos i nieporadność przeciwników. Przecież poza jednym strzałem Auby na początku nie zagroziliśmy ich bramce z akcji. Grając z takim rywalem w taki sposób nie można mówić o dobrym meczu.

polishbrigadesx komentarzy: 1017306.10.2019, 15:53

Xhaka w ogóle nie myśli dzisiaj na boisku oby tylko czerwonej nie zobaczył.