Tylko bezbramkowy remis na Ninian Park!

Tylko bezbramkowy remis na Ninian Park! 25.01.2009, 14:51, Bartosz Polek 161 komentarzy

Arsenal zremisował bezbramkowo na Ninian Park z drużyną Cardiff City w ramach IV rundy Pucharu Anglii. O tym więc kto zagra w kolejnym etapie turnieju, zadecyduje rewanż na Emirates Stadium.

Arsene Wenger dokonał kilku roszad w składzie w porównaniu do ostatniego ligowego meczu z Hull City. W bramce Manuela Almunię zastąpił Łukasz Fabiański. Na lewej obronie zawieszonego Gaela Clichy’ego zastąpił Kieran Gibbs, zaś linię pomocy stanowili Eboue, Song, Ramsey oraz Nasri. W ataku miejsce Emmanuela Adebayora zajął będący ostatnio w dobrej formie, Nicklas Bendtner. Togijczyk zasiadł jedynie na ławce rezerwowych, podobnie jak Gallas, Diaby, czy Almunia.

Pierwsze minuty należały do piłkarzy gospodarzy, którzy szybko chcieli wyjść na prowadzenie. W siódmej minucie piłkarze Cardiff przeprowadzili szybką kontrę, lecz zespół Kanonierów uratowali na spółkę Toure z Gibbsem.

W 11 minucie groźnie, jednakże z pozycji spalonej, główkował McCormack. Po chwili nad poprzeczką uderzał Bothroyd. W 14 minucie znów błąd w ustawieniu środkowych defensorów o mało co nie wykorzystał McCormack, lecz piłka po jego strzale powędrowała obok słupka.

W 19 minucie nad poprzeczką bramki Fabiańskiego uderzał Ledley. Bombardowanie trwało, lecz Parry również przestrzelił.

Arsenal powinien wyjść na prowadzenie w 21 minucie. Van Persie zagrał piłkę w pole karne do Nasriego, ten będąc niepilnowany zbyt długo zwlekał ze strzałem i obronił go Enckelman.

W 34 minucie van Persie ładnie zgrał piłkę do Gibbsa, ale ten uderzył lewą nogą niecelnie obok słupka.

W 42 minucie za próbę wymuszenia rzutu karnego żółtą kartką został ukarany Emmanuel Eboue. Reprezentant WKS nie skorzystał z prezentu od jednego z obrońców Cardiff i dwie minuty później w dobrej sytuacji nie trafił czysto w piłkę.

Emocji nie zabrakło także w doliczonym czasie gry. Najpierw piłka znajdowała się pod polem karnym Arsenalu, lecz goście kilka razy pod rząd wychodzili z opresji. Kanonierzy przenieśli grę na drugą połowę boiska, ale szybkiej kontry nie zakończył skutecznym strzałem Bendtner.

W 55 minucie bardzo groźnie, lecz minimalnie niecelnie z rzut wolnego uderzał van Persie. Poprzez nieporozumienie, w 62 minucie obrońca Cardiff mógł zaskoczyć swojego bramkarz po jednym z dośrodkowań, lecz ten był na posterunku.

Minutę później owację na stojąco od kibiców zgromadzonych na stadionie otrzymał schodzący do szatni Ramsey. Jego miejsce na placu gry zajął Abou Diaby.

Swój kunszt bramkarski udowodnił też Fabiański, który obronił trudny strzał zza pola karnego.

Składną akcję zespołu wykończył celnym strzałem Nasri. Po chwili Bendtner próbował uderzać przewrotką, lecz bardzo niecelnie.

W 67 minucie kolejna zmiana w zespole Arsenalu. Wenger wprowadza na boisko trzeciego napastnika, Adebayora, w miejsce Emmanuela Eboue. Togijczyk w 76 minucie uderzał po koźle w dogodnej pozycji, ale zbyt lekko i strzał obronił bramkarz.

Swojego szczęścia próbował też Nasri, lecz Enckelman znów był na posterunku. Pomimo dominacji w ostatnim kwadransie spotkania, Kanonierzy nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Brakowało pomysłu na grę oraz typowego lidera, który byłby w stanie ‘pociągnąć ten wózek’.

Termin rewanżowego meczu niebawem zostanie ustalony.

Składy:

Cardiff City

Enckelman, McNaughton, Gyepes, Roger Johnson, Kennedy, Rae, Parry, Ledley, Burke (79’ Capaldi), Bothroyd (90’ Johnson), McCormack.

Ławka rezerwowych

Heaton, Purse, Eddie McPhail, Comminges, Blake.

Arsenal

Fabiański, Sagna, Toure, Djourou, Gibbs, Nasri, Ramsey (63’ Diaby), Song Billong, Eboue (67’ Adebayor), Van Persie, Bendtner (86’ Wilshere).

amadeo komentarzy: 514925.01.2009, 15:40

tyle, że Wenger przed meczem skarżył się na napięty terminarz, a tu dojdzie jeszcze rewanż ;d;/

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 125.01.2009, 15:40

Dalej podaja w szerz boiska bez skutku...powodzenia.

amadeo komentarzy: 514925.01.2009, 15:39

Arsenal1994 - będzie powtórzony mecz

badyl254 komentarzy: 264125.01.2009, 15:38

christian - Ty na wszystkich narzekasz, gdy tylko popełnią bład. Tak jak wspominał Knolek - to tylko ludzie... ;)

Knolek komentarzy: 266425.01.2009, 15:38

banan142 - obawiam sie ze on po prostu ma narzekanie w genach xD to dla niego jak seks dla reszty ludzi buehehe

Arsenal1994 komentarzy: 749725.01.2009, 15:38

To dobrze ze nie zdecydowalem sie na Arsenal lepiej ogladac szczypiorniaka ;) a Jesli bedzie remis to co dalej bedzie dogrywka czy gramy pozniej u siebie ?

Banan142 komentarzy: 12025.01.2009, 15:37

Weź się Christian uspokuj prosze cię nie komentuj już. Tylko narzekasz, coś ci się nie podoba to nara na strone tej skutecznej Barcelony albo manusite też wygrywają to nie bedziesz narzekał.

Knolek komentarzy: 266425.01.2009, 15:37

christian - tak bo oni to kazda sytuacje wykorzystuja... xD gdyby tak bylo to wyniki meczow byly by zblizone do do tych z pilki recznej xD

Christian komentarzy: 342725.01.2009, 15:36

mówię o napastnikach ale skoro ktoś nie rozumie polskich literek to mi przykro że jeszcze są tacy ludzie w naszym kraju.

amadeo komentarzy: 514925.01.2009, 15:35

baska_17skc -> w tym przypadku ręczna jest bardziej interesująca niż nożna (tam 28 bramek w sumie, a tu 0-0 ;D)

Banan142 komentarzy: 12025.01.2009, 15:35

baska dawaj relację z Polski dalej to dobry plan bo jestem zajęty Arsenalem a ręczną wynik też chce wiedziec :)

badyl254 komentarzy: 264125.01.2009, 15:35

Christian- wiem, zmienmy cały skład... ;)

Christian komentarzy: 342725.01.2009, 15:34

Knolek patrz na skuteczność napastników Barcelony
patrz na skuteczność napastników Interu
wybacz ale już tyle sytuacji było i żeby nie strzelić bramki.

baska_17skc komentarzy: 3161 newsów: 225.01.2009, 15:34

Piłka ręczna: Polska - Serbia 21:7
Jak tam Arsenal sobie radzi?

Banan142 komentarzy: 12025.01.2009, 15:33

Nasriiiiiii nie ma gola... :(

Knolek komentarzy: 266425.01.2009, 15:33

christian - czy ty nie rozumiesz ze pilkarze to nie maszyny? nie da sie prezentowac tak jak sobie uroiles ze powinno byc... odkurz swoj mozg i zastanow sie czasami

Kanonier95 komentarzy: 288225.01.2009, 15:33

nareszcie się obudzili :D

amadeo komentarzy: 514925.01.2009, 15:33

po ziemi Samir !

Christian komentarzy: 342725.01.2009, 15:33

no a teraz kolejny snajper Adebayor ;/
Niech Wenger kupi napastnika który potrafi strzelać 100% sytuacje bo nasi nie potrafią tego

Knolek komentarzy: 266425.01.2009, 15:32

ajjjjj ale teraz Adebagol sie nie popisal ...... ;D ale bedzie dobrze, to sa oznaki przeblysku ;)

amadeo komentarzy: 514925.01.2009, 15:31

czy ktoś mi powie, jak można w takim momencie minąć się z piłką ?? chodzi o Ade

Christian komentarzy: 342725.01.2009, 15:31

kluch_Ibn>> rzuty wolne to cześć footballu. Skoro Ci wystarczy 5 minut radości to sobie strzel w Fifie wtedy prędzej zobaczysz bramkę z tej pozycji w wykonaniu tej vP

Wybacz ale skoro ten piłkarz zarabia najwięcej w Arsenalu a nie wykorzystuje takich sytuacji to wybacz, ale nie możesz powiedzieć że to piłkarz wielkiej klasy.

Tym bardziej że według Wengera jest on w tej chwili w życiowej formie.

Kanonier95 komentarzy: 288225.01.2009, 15:31

uuuuuuuuuuu ale ade miał okazje

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9825.01.2009, 15:31

Boże Ade jak mogłeś :/

Kanonier95 komentarzy: 288225.01.2009, 15:28

kuźwa chyba niestety bedzię potrzebny drugi mecz (mam nadzieje ,że tak nie będzię)

kluch_lbn komentarzy: 176525.01.2009, 15:27

Christian>> taa, błyszczy aż mnie oślepił na chwilę.
a to że RvP zacznie się oddalać od strzelenia wolnego po jednorazowym osiągnięciu celu jest bardzo prawdopodobnym scenariuszem, ale chociaż będzie 5 minut radości.

amadeo komentarzy: 514925.01.2009, 15:27

te żółte stroje w tym sezonie są jakieś przeklęte. Już 70 minuta, a my nic nie strzelamy ;/

Christian komentarzy: 342725.01.2009, 15:24

No i Wenger dalej zostawia Bendtnera ;/
o a tu vP po raz kolejny błyszczy skutecznością.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 125.01.2009, 15:21

Bendtner co przyjmie pilke to przewrotka.Chyba mu nikt nie powiedzial ze tego nie umie.

Christian komentarzy: 342725.01.2009, 15:21

kluch_lbn>> sorry ale już około roku czasu w Arsenal nie strzelił bramki z wolniaka.
Czy to jest normalne we współczesnym footballu ;/
Fajnie powiedziałeś już jest co raz bliżej powiedzmy że strzeli teraz a potem dalej za rok ;/

kluch_lbn komentarzy: 176525.01.2009, 15:15

Christian>> to nie fifa, nie wystarczy wcisnąć kwadracika i strzałki... i tak z meczu na mecz jest coraz bliżej.

no i vP po raz kolejny pokazał swoje umiejętności strzelania wolnych ;/
niemoc strzelenie przez jego gole z tej pozycji przedłużona.

Banan142 komentarzy: 12025.01.2009, 15:11

Aj RvP z wolnego..

baska_17skc komentarzy: 3161 newsów: 225.01.2009, 15:11

Licze na bramke dla Arsenalu w ostatnich minutach meczu. Eboue do zmiany!!!

kluch_lbn komentarzy: 176525.01.2009, 15:10

Eboue chyba lekcje aktorstwa brał, bo cały czas udaje pokrzywdzonego. ale jesteśmy bezradni, kanonierzy robią wrażenie jakby pierwszy raz ze sobą grali.

Koo7i komentarzy: 66225.01.2009, 15:08

Powiem szczerze ze zaskakuje mnie gra Gibbsa ;)

Banan142 komentarzy: 12025.01.2009, 15:06

Ade, diaby i Wilshere się rozgrzewają. A tak aproppo to Arsenal z Evertonem w środe w telewizji o 21 na canal+sport2 :)

Knolek komentarzy: 266425.01.2009, 15:04

Diaby i Adebagol w rozgrzewce :D oby wniesli sporo jakosci to gry mlodzikow :P

Banan142 komentarzy: 12025.01.2009, 15:02

Musimy to wygrać choć często nudnawo ;P ale nie zgodze się z xqvz bo nie jest dla mnie udręką oglądanie Arsenalu nawet jak grają Boring Boring Arsenal ;) Uwielbiam patrzec na arsenal i RvP teraz wrypie brameczke xD
P.S. Oglądam na jakims chinskim kanale :P

Christian komentarzy: 342725.01.2009, 15:02

powinien wejść Diaby on na pewno będzie stwarzał większe zagrożenie niż np. Bendtner

Knolek komentarzy: 266425.01.2009, 15:02

no i bendtner gra dalej :P watpie ze cos z tego bedzie

pioafc komentarzy: 4397 newsów: 225.01.2009, 15:00

NIby nam zalezy na Pucharze Anglii ale widac wyraznie, ze Boss oszczedza pilkarzy na mecz z Evertonem

Goldi komentarzy: 147 newsów: 4225.01.2009, 14:59

Ogólnie wieje nudą i nieudanymi zagraniami... jakoś nie potrafimy grać ze słabszymi drużynami...

Knolek komentarzy: 266425.01.2009, 14:58

hmm czyzby znowu nadchodzila era Boring Boring Arsenal ? :D oby nie ;P ale czas pokaze