Udane zakończenie przygotowań, Man City 1-3 Arsenal

Udane zakończenie przygotowań, Man City 1-3 Arsenal 10.08.2013, 16:50, Marcin Stefaniak 4260 komentarzy

Arsenal w dobrym stylu zakończył przedsezonowe przygotowania, pokonując Manchester City 3-1 w Helsinkach. Kanonierzy zaprezentowali się z solidnej strony i szczególnie w drugiej połowie pokazali zabójczą skuteczność. Zwycięstwo na pewno poprawi nastroje podopiecznych Wengera i pozwoli im na jeszcze lepsze wejście w sezon 2013/14. Miejmy jednak nadzieję, że pokonanie The Citizens nie wpłynie na poczynania Arsene'a Wenger na rynku transferowym i Francuz jeszcze przed rozpoczęciem kampanii zadba o odpowiednie wzmocnienia składu.

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs, Arteta, Ramsey, Wilshere, Walcott, Oxlade-Chamberlain, Podolski.

Manchester City: Hart, Zabaleta, Kompany, Lescott, Clichy, Milner, Yaya Toure, Fernandinho, Silva, Negredo, Dzeko.

Pierwsze minuty przebiegały pod dyktando graczy z Manchesteru City. Podopieczni Pellegriniego częściej byli przy piłce i kilkakrotnie stworzyli zagrożenie pod bramką strzeżoną przez Wojciecha Szczęsnego.

W 9. minucie jednak role się odwróciły i to Kanonierzy wyszli na prowadzenie! W środku pola świetnie zachował się Aaron Ramsey, który posłał cudowną prostopadłą piłkę do Theo Walcotta. Anglik nie miał problemów z wykończeniem akcji jeden na jeden i pewnie pokonał Joe Harta.

W 12. minucie dobrą dwójkową akcję przeprowadzili James Milner i David Silva. Anglik dopadł do podania Hiszpana przed polem karnym, jednak jego strzał poszybował nad bramką Arsenalu.

Następną groźną akcję The Citizens przeprowadzili 5 minut później. Po stosunkowo niegroźnym dośrodkowaniu z głębi pola błąd popełnił Wojciech Szczęsny, który źle obliczył tor lotu piłki i przegrał walkę w powietrzu z Alvaro Negredo. Nowy nabytek Manchesteru City próbował umieścić futbolówkę w pustej bramce strzałem z woleja, ale na posterunku znalazł się Laurent Koscielny.

W 23. minucie wszystkich kibiców oglądających to widowisko zaskoczył Bacary Sagna. Francuz zszedł z piłką do środka pola i oddał potężny strzał z lewej nogi z ponad 20 metrów, jednak dobrą interwencją popisał się Joe Hart, parując piłkę na słupek.

6 minut później po raz kolejny zakotłowało się pod bramką Kanonierów. Po świetnym podaniu Davida Silvy Edin Dzeko znalazł się w dogodnej sytuacji, jednak jego strzał z ostrego kąta pewnie obronił Wojciech Szczęsny.

Po upłynięciu dwóch kwadransów tempo meczu spadło. Obie drużyny co prawda nadal próbowały atakować przeciwnika, jednak niewiele z tego wynikało. Dopiero na 7 minut przed końcem pierwszej połowy Alvaro Negredo popisał się dobrym rajdem lewą stroną, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane przez Laurenta Koscielnego. Kilka chwil później arbiter zaprosił zawodników na przerwę.

Na początek drugiej części spotkania Arsene Wenger dokonał trzech zmian. Wojciecha Szczęsnego zmienił Łukasz Fabiański, a w miejsce Jacka Wilshere'a na boisku pojawił się Santi Cazorla. Lukasa Podolskiego zmienił natomiast Olivier Giroud.

Początek drugiej połowy przypominał pierwsze minuty spotkania. To The Citizens przejęli kontrolę nad wydarzeniami na boisku, jednak nie potrafili stworzyć sobie stuprocentowych sytuacji do zdobycia bramki. W 55. minucie z ostrego kąta strzelał Alvaro Negredo, ale piłka przeleciała koło bramki.

W 59. minucie podopieczni Wengera podwyższyli na 2-0, a głównymi bohaterami znowu zostali Theo Walcott i Aaron Ramsey. Tym razem zawodnicy zamienili się rolami, bo to Anglik podawał piłkę do Walijczyka, który spokojnie położył Joe Harta i wbił futbolówkę do pustej bramki.

The Citizens jeszcze nie zdążyli pozbierać się po drugim ciosie, a już było 3-0. Z głębi pola fenomenalnym podaniem obsłużył Oliviera Girouda Theo Walcott. Francuz znalazł się w sytuacji sam na sam z Joe Hartem i pewnie przelobował angielskiego golkipera.

W 73. minucie drugie trafienie zaliczył Olivier Giroud. Francuz wykorzystał dobre dośrodkowanie Theo Walcotta, ale sędzia liniowy zasygnalizował spalonego. Chwilę później na boisku pojawili się Carl Jenkinson i Gedion Zelalem.

W 80. minucie honorowego gola dla Obywateli zdobył Alvaro Negredo. Były napastnik Sevilli wygrał pojedynek z Laurentem Koscielnym i pokonał Łukasza Fabiańskiego strzałem po ziemi.

Po strzelonym golu gracze Manchesteru City próbowali pójść za ciosem, ale ich ataki przypominały te z pierwszej połowy. Podopieczni Pellegriniego co prawda zbliżali się do szesnastki Arsenalu i częściej znajdowali się przy piłce, ale nie stwarzali realnego zagrożenia pod bramką Łukasza Fabiańskiego.

W 88. minucie Aarona Ramseya zmienił Isaac Hayden, a kilka minut później arbiter zakończył spotkanie.

Raport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
Pinguite komentarzy: 1502012.08.2013, 22:32

RvPersie, to grałeś z frajerami, którzy porażki na klatę nie potrafili wziąć.

kb8konrad komentarzy: 142812.08.2013, 22:25

kLAMA

jestem z tych co się nie chwalą ;) ale sklad jak zwykle mocny ;)

RvPersie komentarzy: 1145812.08.2013, 22:15

@kapiulek
3 czerwone światełka na xboxie. Jbc. pisz na głównym.

@kapiulek
WhiMet, czas mam ciągle, ale dzisiaj mi wyszły czerwone diody, nie wiem ocb. ale kumpel powiedział, że to 'ostrzeżenie' i już po mojej konsoli. Zdziwiłem się bo mam model Elite 120 gb więc to niby niemożliwe, ale jednak dzisiaj konsoli ze strachu nie odpalam ; D

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 212.08.2013, 22:10

Przyszedł i spamuje o tym słabym zielonym klubie i FIFIE, po co go odbanowaliście...

No offence ;]

RPZLDZ komentarzy: 99012.08.2013, 22:10

@MUFC

Diablica z Turystą xD

RvPersie komentarzy: 1145812.08.2013, 22:10

@MUFC
Ciężko mi teraz powiedzieć bo grałem z 20 chyba takimi typami stąd, a każdy miał po 10-200 postów, więc ich nie kojarzę praktycznie.

kapiulek komentarzy: 9912.08.2013, 22:09

@RvPersie

a masz kiedy czas zagrać ? :) i jaki masz nick na ixe ? :)

RvPersie komentarzy: 1145812.08.2013, 22:09

@Rpzldz
To chyba najczęstszy tekst. 'Dobra gramy bo dałem młodemu zagrać z Tobą'. Ludzie myślą, że albo się nabieram, albo jestem gorszy niż dziw.ka i mój czas wgl. nie kosztuje.

@RPZLDZ
Ja potrafię. Mam zasadę - robię tylko to w czym jestem najlepszy. No to gram ciągle w fife, nie?; )

Klama komentarzy: 3971 newsów: 212.08.2013, 22:06

kb8konrad
Jaki skład na FPL ? :]

RPZLDZ komentarzy: 99012.08.2013, 22:06

@RvPersie

Ja stawiam przede wszystkim na skuteczną grę w obronie, długo nad tym pracowałem, dobry srzał z dystansu i skuteczne rożne. Tak mogę opisać styl gry. Nie potrafię jakoś obiektywnie ocenić swoich umiejętności ;p

RvPersie komentarzy: 1145812.08.2013, 22:06

@RPZLDZ
Ale strasznie nie lubię posiadaczy x'a z k.com. Trochę honoru trzeba jednak mieć, a gadki typu 'grała moja siostra', 'miałem lagi', 'masz czity', 'idzie raport', 'okey to teraz gram na poważnie' itd. były praktycznie co sparing..

RvPersie komentarzy: 1145812.08.2013, 22:03

@RPZLDZ
Sam chętnie z każdym na świecie był zagrał. Wysoko cenie swojego skilla. ; )

RPZLDZ komentarzy: 99012.08.2013, 22:01

@RvPersie

Szczerze chciałbym się z Tobą spróbować, tylko na jakieś drużyny z gry nie na ultimate, bo tu nie miałbym szans, szkoda, że grasz na ixie.

Thomas Vermaelen - 184 cm

Luiz Gustavo - 187 cm , nie jest taki niski nasz przyszły nabytek ;)

RvPersie komentarzy: 1145812.08.2013, 21:58

@rpzldz
Powiem ci tak, dzięki mojemu trickowi nic nie będę musiał robić by mieć 1mln - 3mln. Z tej kasy kupie każdego zawodnika po kilka razy z pierwszego TOTW. Hernanes w pewnym momencie kosztował 200 k bo był z pierwszego totw, a jak wychodził wyciągałeś go za 20 k. Tak pomnożę kasę do jakichś 10-15 mln.

RPZLDZ komentarzy: 99012.08.2013, 21:56

@RvPersie

Podejrzewam, że chcesz z jakim ziomkiem wykupić wszystkie karty dostępne na rynku, np wszystkich RvP i wystawiać ich za podowjone sumy. Bardzo się mylę?

Pinguite komentarzy: 1502012.08.2013, 21:56

Conrado888, akurat Frimpong dużo nie zarabia. Ciężki przypadek był Chamakha, bo on dużo zarabiał, a nie grał.

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 912.08.2013, 21:55

Pinguite > jak naszego snajpera z Maroko oddaliśmy za darmo to Frimponga nie oddamy? :D

RvPersie komentarzy: 1145812.08.2013, 21:54

@Pinguite
Teraz? Nie zebrałbym przez 2 miechy. To zależy na prawdę od czasu, cen itd. W czerwcu około miecha, we wrześniu 5min do tygodnia ; )

Pinguite komentarzy: 1502012.08.2013, 21:54

Na Frimponga to chrapkę ma Jol, trener Fulham. Problem w tym, że Jol go chce, ale za darmo. ;]

Krzyk komentarzy: 5812.08.2013, 21:53

arsenal.com/news/news-archive/marouane-chamakh-joins-crystal-palace

paniczAFC komentarzy: 188312.08.2013, 21:53

youtube.com/watch?v=ESFapEVUzAI CHLEEJEEE!

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 912.08.2013, 21:52

KossTheBoss > wygląda na to, że masz rację. z Parkiem podobno mamy rozwiązać kontrakt, na Frimponga zapewne chętni się znajdą. pozostanie nam jeden, dosłownie wielki problem :D

Pinguite komentarzy: 1502012.08.2013, 21:52

RvPersie, jak długo Ci schodzi zebranie powiedzmy 2 mln coinsów?

RvPersie komentarzy: 1145812.08.2013, 21:52

@rpzldz
Miałem tam lepszych zawodników, nie potrzebowałem takich eksperymentów.

RPZLDZ komentarzy: 99012.08.2013, 21:51

@RvPersie

A co sądzisz o Szreku na ŚP, ponoć bestia.

KossTheBoss komentarzy: 34512.08.2013, 21:49

Conrado888 Jakby nie był na wylocie to chyba byśmy go zobaczyli w jakimkolwiek sparingu.

RvPersie komentarzy: 1145812.08.2013, 21:48

@rpzldz
Wiem, dlatego wszystkie coinsy zarobione przez handel sprzedaje, 1,4 mln które miałem na skład było z meczy.

RPZLDZ komentarzy: 99012.08.2013, 21:47