Udane zakończenie przygotowań, Man City 1-3 Arsenal

Udane zakończenie przygotowań, Man City 1-3 Arsenal 10.08.2013, 16:50, Marcin Stefaniak 4260 komentarzy

Arsenal w dobrym stylu zakończył przedsezonowe przygotowania, pokonując Manchester City 3-1 w Helsinkach. Kanonierzy zaprezentowali się z solidnej strony i szczególnie w drugiej połowie pokazali zabójczą skuteczność. Zwycięstwo na pewno poprawi nastroje podopiecznych Wengera i pozwoli im na jeszcze lepsze wejście w sezon 2013/14. Miejmy jednak nadzieję, że pokonanie The Citizens nie wpłynie na poczynania Arsene'a Wenger na rynku transferowym i Francuz jeszcze przed rozpoczęciem kampanii zadba o odpowiednie wzmocnienia składu.

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs, Arteta, Ramsey, Wilshere, Walcott, Oxlade-Chamberlain, Podolski.

Manchester City: Hart, Zabaleta, Kompany, Lescott, Clichy, Milner, Yaya Toure, Fernandinho, Silva, Negredo, Dzeko.

Pierwsze minuty przebiegały pod dyktando graczy z Manchesteru City. Podopieczni Pellegriniego częściej byli przy piłce i kilkakrotnie stworzyli zagrożenie pod bramką strzeżoną przez Wojciecha Szczęsnego.

W 9. minucie jednak role się odwróciły i to Kanonierzy wyszli na prowadzenie! W środku pola świetnie zachował się Aaron Ramsey, który posłał cudowną prostopadłą piłkę do Theo Walcotta. Anglik nie miał problemów z wykończeniem akcji jeden na jeden i pewnie pokonał Joe Harta.

W 12. minucie dobrą dwójkową akcję przeprowadzili James Milner i David Silva. Anglik dopadł do podania Hiszpana przed polem karnym, jednak jego strzał poszybował nad bramką Arsenalu.

Następną groźną akcję The Citizens przeprowadzili 5 minut później. Po stosunkowo niegroźnym dośrodkowaniu z głębi pola błąd popełnił Wojciech Szczęsny, który źle obliczył tor lotu piłki i przegrał walkę w powietrzu z Alvaro Negredo. Nowy nabytek Manchesteru City próbował umieścić futbolówkę w pustej bramce strzałem z woleja, ale na posterunku znalazł się Laurent Koscielny.

W 23. minucie wszystkich kibiców oglądających to widowisko zaskoczył Bacary Sagna. Francuz zszedł z piłką do środka pola i oddał potężny strzał z lewej nogi z ponad 20 metrów, jednak dobrą interwencją popisał się Joe Hart, parując piłkę na słupek.

6 minut później po raz kolejny zakotłowało się pod bramką Kanonierów. Po świetnym podaniu Davida Silvy Edin Dzeko znalazł się w dogodnej sytuacji, jednak jego strzał z ostrego kąta pewnie obronił Wojciech Szczęsny.

Po upłynięciu dwóch kwadransów tempo meczu spadło. Obie drużyny co prawda nadal próbowały atakować przeciwnika, jednak niewiele z tego wynikało. Dopiero na 7 minut przed końcem pierwszej połowy Alvaro Negredo popisał się dobrym rajdem lewą stroną, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane przez Laurenta Koscielnego. Kilka chwil później arbiter zaprosił zawodników na przerwę.

Na początek drugiej części spotkania Arsene Wenger dokonał trzech zmian. Wojciecha Szczęsnego zmienił Łukasz Fabiański, a w miejsce Jacka Wilshere'a na boisku pojawił się Santi Cazorla. Lukasa Podolskiego zmienił natomiast Olivier Giroud.

Początek drugiej połowy przypominał pierwsze minuty spotkania. To The Citizens przejęli kontrolę nad wydarzeniami na boisku, jednak nie potrafili stworzyć sobie stuprocentowych sytuacji do zdobycia bramki. W 55. minucie z ostrego kąta strzelał Alvaro Negredo, ale piłka przeleciała koło bramki.

W 59. minucie podopieczni Wengera podwyższyli na 2-0, a głównymi bohaterami znowu zostali Theo Walcott i Aaron Ramsey. Tym razem zawodnicy zamienili się rolami, bo to Anglik podawał piłkę do Walijczyka, który spokojnie położył Joe Harta i wbił futbolówkę do pustej bramki.

The Citizens jeszcze nie zdążyli pozbierać się po drugim ciosie, a już było 3-0. Z głębi pola fenomenalnym podaniem obsłużył Oliviera Girouda Theo Walcott. Francuz znalazł się w sytuacji sam na sam z Joe Hartem i pewnie przelobował angielskiego golkipera.

W 73. minucie drugie trafienie zaliczył Olivier Giroud. Francuz wykorzystał dobre dośrodkowanie Theo Walcotta, ale sędzia liniowy zasygnalizował spalonego. Chwilę później na boisku pojawili się Carl Jenkinson i Gedion Zelalem.

W 80. minucie honorowego gola dla Obywateli zdobył Alvaro Negredo. Były napastnik Sevilli wygrał pojedynek z Laurentem Koscielnym i pokonał Łukasza Fabiańskiego strzałem po ziemi.

Po strzelonym golu gracze Manchesteru City próbowali pójść za ciosem, ale ich ataki przypominały te z pierwszej połowy. Podopieczni Pellegriniego co prawda zbliżali się do szesnastki Arsenalu i częściej znajdowali się przy piłce, ale nie stwarzali realnego zagrożenia pod bramką Łukasza Fabiańskiego.

W 88. minucie Aarona Ramseya zmienił Isaac Hayden, a kilka minut później arbiter zakończył spotkanie.

Raport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
RvPersie komentarzy: 1145812.08.2013, 20:17

@marzag
Ustaw analog lekko w prawo i strzał jest nie do obrony ; )

RPZLDZ komentarzy: 99012.08.2013, 20:16

@RvPersie

Jakie życie taki rap. Jakoś bym przełknął przegraną z takim typkiem. Moim zdaniem powinni takim graczą obniżyć Handicup.

@Rpzldz
Taki ktoś = debil. Nie da się go przekonać, że jest idiotom który gra takim składem. Jeszcze jakimś cudem wygra i pomyśli że Ty jesteś łajzą, a on najlepszy na świecie i co?

RPZLDZ komentarzy: 99012.08.2013, 20:13

@Quarol

Strach Cię obleciał xD.

@RvPersie

MNie Welliton aż tak nie denerwuje, ale jak widzę mordę Remyego, to mam ochotę wymiotować

Qarol komentarzy: 1450212.08.2013, 20:12

Jednak cos mi net ześwirował póki co .. sory ; D

RPZLDZ komentarzy: 99012.08.2013, 20:11

@RvPersie

Ja bym mimo wszystko spróbował takiego typka okiełznać.

RvPersie komentarzy: 1145812.08.2013, 20:09

@rpzldz
Z takimi też wygrywam, ale wkur.. niesamowicie. Zresztą, jakbym miał grać o udowodnienie skilla z kimś i by mi wyszedł takim składem, wyśmiałbym go i wyszedł.

RPZLDZ komentarzy: 99012.08.2013, 20:07

Jestem na tak, pisz na pw, to się dogadamy.

RvPersie komentarzy: 1145812.08.2013, 20:07

Chętnie kupiłbym PC żeby wszystkich tam zniszczyć w fifie, ale już to robię na x'ie więc lipa.

Qarol komentarzy: 1450212.08.2013, 20:06

@RPZLDZ

To moze jakis meczyk? Tylko UT nie da rady, bo team pogoniłem ; D

RPZLDZ komentarzy: 99012.08.2013, 20:05

@RvPersie

Też mi się tak wydawało, bo od kiedy zaczłąłem tak strzelać ani razu nie zdarzyło mi się spudłować ;x

RvPersie komentarzy: 1145812.08.2013, 20:04

@qarol
Xbox.

@Rpzldz
Bug, fifa uwielbia robić takie smaczki co roku ; )

RPZLDZ komentarzy: 99012.08.2013, 20:04

@Quarol

Ja gram na PC.

@RvPersie

A jak strzelam w górę z karnych zawsze i zawsze trafiam nawet jak bramkarze stoją w miejscu, to jest bug, czy nie?

Qarol komentarzy: 1450212.08.2013, 20:03

Gracie na PC czy konsolach?

RvPersie komentarzy: 1145812.08.2013, 20:03

@Rpzldz
Opiekują się ale wtedy wystarczy wykorzystanie noob down buga [lb+y ('wysunięcie górne')] i się chłopaki zatrzymują z kupą w majtach ;)

RPZLDZ komentarzy: 99012.08.2013, 20:01

@RvPersie

Ja najbardziej nie lubię jak na ataku grają takie trolle jak Sturridge, Remy, Welliton, Esswein itp. Hoi mnie wtedy trafia, ale Vermaelen z Kompanym się elegancko opiekują tymi kongmenami.

RvPersie komentarzy: 1145812.08.2013, 20:00

@rpzldz
Nie co ty ;) Nic, oprócz nazwy klubu ci się nie przeniesie ;)

@rpzldz
Powiem Ci, że dobrze mi się nim gra. Wiadomo jak ktoś wyjdzie ci z glitchem to nic nie poradzisz, ale kiedy gra ktoś normalny (czyli raz do roku) to chłopak daje radę ; )

afckonrad9101 komentarzy: 783412.08.2013, 19:59

RvPersie
W fifie to nie wiem, pomylka;p

RPZLDZ komentarzy: 99012.08.2013, 19:59

@RvPersie

Gracze z fify13 przenoszą się do fify14?

wo oficjalnie zawodnikami Arsenalu :D

Ja już na szczęście dla niektórych tutaj obecnych skończyłem karierę z FUT 13 ;) kasa wystawiona na allegro bo kompletnie nie ma co z nią robić. Wypróbowałem każdego zawodnika, od Ronaldo, do if Mertersackera. Każdy skład zrobiony, więc robić już kompletnie nie ma co ; )

RvP

Chętnie bym się zaopatrzył w RvP TOTY, bądź Cazorla TOTY, ale jestem imbecylem handlowym.

afckonrad9101 komentarzy: 783412.08.2013, 19:57

RPZLDZ
Sagna jest lepszym SO niz PO ...

RvPersie komentarzy: 1145812.08.2013, 19:56

@Rpzldz
Dla tego lepiej nim grać na 3 obrońców ; ) Ale ogólnie jumping ma niezły więc potrafi wygrywać w powietrzu.

Qarol komentarzy: 1450212.08.2013, 19:55

@RPZLDZ

Taka sobie w sumie. Niby fajna, ale sa lepsze na tej pozycji.

4-2-3-1 i hiszpanskie trio Premier League ; ) To jest moc.

RvPersie komentarzy: 1145812.08.2013, 19:55

@rpzldz
If 1 kart z zasady nie ma po co kupować. Karty mają po 3/4 statsy lepsze od zwykłej karty a kosztują bardzo dużo. Jedyny wyjątek stanowią karty które dostały +2 overall np. Zabawa zaczyna się dopiero przy if2 kartach i totsach

Wroblos014 komentarzy: 48312.08.2013, 19:55

tinypic.com/r/rhuypy/5

RPZLDZ komentarzy: 99012.08.2013, 19:55

Sagna IF jako ŚO jak na moje w ogóle się nie sprawdza ze względu na wzrost, ale nigdy go nie posiadałem, więc nie moge określić.

Wroblos014 komentarzy: 48312.08.2013, 19:54

Nawet fifa wie u mnie,że Brendan Rodgers jest cienki :D

RvPersie komentarzy: 1145812.08.2013, 19:54

@arsenallord
Zobaczę na rozkład i wybieram między Polską a Berlinem ; )

afckonrad9101 komentarzy: 783412.08.2013, 19:54

Jak dla mnie Soldado=Negredo inni napastnicy ale poziom porownywalny, to ze Soldado jest nizszy nie znaczy ze bedzie sobie gorzej radzil, ma nosa do strzelania goli

RPZLDZ komentarzy: 99012.08.2013, 19:54

HAHAHA. I na atak Welliton z Alexandre PAto, na obone Dede i jakiś inny stworek. HAHAHAH

arsenallord komentarzy: 29714 newsów: 11712.08.2013, 19:53

Może UFC będzie w Polsce w przyszłym roku :)

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10312.08.2013, 19:53