Udane zakończenie przygotowań, Man City 1-3 Arsenal

Udane zakończenie przygotowań, Man City 1-3 Arsenal 10.08.2013, 16:50, Marcin Stefaniak 4260 komentarzy

Arsenal w dobrym stylu zakończył przedsezonowe przygotowania, pokonując Manchester City 3-1 w Helsinkach. Kanonierzy zaprezentowali się z solidnej strony i szczególnie w drugiej połowie pokazali zabójczą skuteczność. Zwycięstwo na pewno poprawi nastroje podopiecznych Wengera i pozwoli im na jeszcze lepsze wejście w sezon 2013/14. Miejmy jednak nadzieję, że pokonanie The Citizens nie wpłynie na poczynania Arsene'a Wenger na rynku transferowym i Francuz jeszcze przed rozpoczęciem kampanii zadba o odpowiednie wzmocnienia składu.

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs, Arteta, Ramsey, Wilshere, Walcott, Oxlade-Chamberlain, Podolski.

Manchester City: Hart, Zabaleta, Kompany, Lescott, Clichy, Milner, Yaya Toure, Fernandinho, Silva, Negredo, Dzeko.

Pierwsze minuty przebiegały pod dyktando graczy z Manchesteru City. Podopieczni Pellegriniego częściej byli przy piłce i kilkakrotnie stworzyli zagrożenie pod bramką strzeżoną przez Wojciecha Szczęsnego.

W 9. minucie jednak role się odwróciły i to Kanonierzy wyszli na prowadzenie! W środku pola świetnie zachował się Aaron Ramsey, który posłał cudowną prostopadłą piłkę do Theo Walcotta. Anglik nie miał problemów z wykończeniem akcji jeden na jeden i pewnie pokonał Joe Harta.

W 12. minucie dobrą dwójkową akcję przeprowadzili James Milner i David Silva. Anglik dopadł do podania Hiszpana przed polem karnym, jednak jego strzał poszybował nad bramką Arsenalu.

Następną groźną akcję The Citizens przeprowadzili 5 minut później. Po stosunkowo niegroźnym dośrodkowaniu z głębi pola błąd popełnił Wojciech Szczęsny, który źle obliczył tor lotu piłki i przegrał walkę w powietrzu z Alvaro Negredo. Nowy nabytek Manchesteru City próbował umieścić futbolówkę w pustej bramce strzałem z woleja, ale na posterunku znalazł się Laurent Koscielny.

W 23. minucie wszystkich kibiców oglądających to widowisko zaskoczył Bacary Sagna. Francuz zszedł z piłką do środka pola i oddał potężny strzał z lewej nogi z ponad 20 metrów, jednak dobrą interwencją popisał się Joe Hart, parując piłkę na słupek.

6 minut później po raz kolejny zakotłowało się pod bramką Kanonierów. Po świetnym podaniu Davida Silvy Edin Dzeko znalazł się w dogodnej sytuacji, jednak jego strzał z ostrego kąta pewnie obronił Wojciech Szczęsny.

Po upłynięciu dwóch kwadransów tempo meczu spadło. Obie drużyny co prawda nadal próbowały atakować przeciwnika, jednak niewiele z tego wynikało. Dopiero na 7 minut przed końcem pierwszej połowy Alvaro Negredo popisał się dobrym rajdem lewą stroną, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane przez Laurenta Koscielnego. Kilka chwil później arbiter zaprosił zawodników na przerwę.

Na początek drugiej części spotkania Arsene Wenger dokonał trzech zmian. Wojciecha Szczęsnego zmienił Łukasz Fabiański, a w miejsce Jacka Wilshere'a na boisku pojawił się Santi Cazorla. Lukasa Podolskiego zmienił natomiast Olivier Giroud.

Początek drugiej połowy przypominał pierwsze minuty spotkania. To The Citizens przejęli kontrolę nad wydarzeniami na boisku, jednak nie potrafili stworzyć sobie stuprocentowych sytuacji do zdobycia bramki. W 55. minucie z ostrego kąta strzelał Alvaro Negredo, ale piłka przeleciała koło bramki.

W 59. minucie podopieczni Wengera podwyższyli na 2-0, a głównymi bohaterami znowu zostali Theo Walcott i Aaron Ramsey. Tym razem zawodnicy zamienili się rolami, bo to Anglik podawał piłkę do Walijczyka, który spokojnie położył Joe Harta i wbił futbolówkę do pustej bramki.

The Citizens jeszcze nie zdążyli pozbierać się po drugim ciosie, a już było 3-0. Z głębi pola fenomenalnym podaniem obsłużył Oliviera Girouda Theo Walcott. Francuz znalazł się w sytuacji sam na sam z Joe Hartem i pewnie przelobował angielskiego golkipera.

W 73. minucie drugie trafienie zaliczył Olivier Giroud. Francuz wykorzystał dobre dośrodkowanie Theo Walcotta, ale sędzia liniowy zasygnalizował spalonego. Chwilę później na boisku pojawili się Carl Jenkinson i Gedion Zelalem.

W 80. minucie honorowego gola dla Obywateli zdobył Alvaro Negredo. Były napastnik Sevilli wygrał pojedynek z Laurentem Koscielnym i pokonał Łukasza Fabiańskiego strzałem po ziemi.

Po strzelonym golu gracze Manchesteru City próbowali pójść za ciosem, ale ich ataki przypominały te z pierwszej połowy. Podopieczni Pellegriniego co prawda zbliżali się do szesnastki Arsenalu i częściej znajdowali się przy piłce, ale nie stwarzali realnego zagrożenia pod bramką Łukasza Fabiańskiego.

W 88. minucie Aarona Ramseya zmienił Isaac Hayden, a kilka minut później arbiter zakończył spotkanie.

Raport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
RPZLDZ komentarzy: 99012.08.2013, 21:43

@RvPersie

LOLOL. Pierwszy raz słyszę o generatorze coinsów. To w ogóle w jakikolwiek sposób jest legalne?

Qarol komentarzy: 1450212.08.2013, 21:42

Jakiegos frajera na monety zawsze złapiesz xd

lays komentarzy: 3987112.08.2013, 21:42

E tam :D Narzekacie... Lepiej mieć wiecej piłkarzy i wiekszy wybór niż kombinowanie gdy ktos kontuzje złapie, moim zdaniem byłby to świetny transfer.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997312.08.2013, 21:42

Ciamciak az kipi szczesciem;)

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511612.08.2013, 21:42

Ej właśnie, o co chodzi z tym FUT'em? Bo zawsze hulam w sezony w fifie, bo konto na Origin jest kumpla i on w to gra.

Yakub97 komentarzy: 574612.08.2013, 21:41

Ale Arteta powoli bedzie zwalnial miejsce w skladzie i w sumie naturalny zaspca Coq ale jest na wypozyczeniu a my ppotrzebujemy DM z prawdziwego zdarzenia.
Przeciez mozna nawet zagrac wyzej Ramseyem/Wilsherem a Mikel na b2b

RvPersie komentarzy: 1145812.08.2013, 21:41

@pinguite
Możliwe, że w 14stce go nie będzie na PC, ale nie obiecuje ; )

Pinguite komentarzy: 1502012.08.2013, 21:40

Ojejku, na Xboxie? Generator Coinsów? Kurde mele.. to sobie nie zarobię =|

Pinguite komentarzy: 1502012.08.2013, 21:39

RPZLDZ, o pacz, to i tak wezme wersję PC, bo Xboxa nie mam :D

RvPersie komentarzy: 1145812.08.2013, 21:39

@Pinguite
Na konsoli. Tzn. zwykła gra wiadomo, poziom większy na xie i wgl. Na PC istnieje generator coinsów, przez co ceny są KOSMICZNE, a ludzie coinsów nie kupują, bo sami mogą je zrobić.

Yakub97 komentarzy: 574612.08.2013, 21:39

No Gustavo dobry grajek ktorego trasnfer popieram.

Pinguite komentarzy: 1502012.08.2013, 21:37

RvPersie, lepiej grac w FUT na PC czy na Xboxie?

RvPersie komentarzy: 1145812.08.2013, 21:37

@Pinguite
Fifa zrezygnowała z kluczy i nie wiem jak na PC, ale na Xboxie można będzie grać online na wypalonej wersji ; )

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511612.08.2013, 21:37

patrzeć chyba*

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511612.08.2013, 21:36

Mówcie co chcecie, ale jakbyśmy kupili Gustavo, to byśmy mieli sporą konkurencje na środku i można by było sporo rotować, bo jak by nie patrzyć to jest: Arteta, Ramsey, Cazorla jeśli będzie grał na środku, Rosa, Jack no i byłby Luiz.

Pinguite komentarzy: 1502012.08.2013, 21:36

RvPersie, no no, wygląda na to, że po raz pierwszy kupie oryginalną fifę :D To teraz tylko czekać az14 wyjdzie na rynek :P A potem zacznie się obczajenie rynku. Ciężko będzie na samym początku obczaić kto rzeczywiście jest tani, a kto drogi.

KossTheBoss komentarzy: 34512.08.2013, 21:35

Kurde, jestem ciekaw tego twojego tricku ;)

RPZLDZ komentarzy: 99012.08.2013, 21:34

Ja popełniłem błąd, bo kupowąłem dobrych graczy od samego początku i takim oto sposobem jestem posiadaczem RvP w cenie 50k xD, Artety za 10k, czy Walcotta za 12k. Ale wszystcy z nich mają rozegane grubo ponad 1k meczów.

RvPersie komentarzy: 1145812.08.2013, 21:34

@qarol
Nie istnieje. W takim wypadku już bym mieszkał w Monako.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997312.08.2013, 21:33

Rob Harris...
Crystal Palace complete Marouane Chamakh signing

KossTheBoss komentarzy: 34512.08.2013, 21:33

Crystal Palace FC ‏@Official_CPFC 2 min

Crystal Palace are delighted to confirm the signing of Morocco international striker Marouane Chamakh and will wear the number 29 shirt.

Qarol komentarzy: 1450212.08.2013, 21:33

@RvPersie

Masz jakis generator monet na tym X360 i wielka tajemnica xD

RvPersie komentarzy: 1145812.08.2013, 21:33

@Pinguite
No oprócz mojego tricku, ale to chyba norma co?: ) Jednak ciężko kupić tanio, sam się o tym może przekonasz ; ) Pamiętaj, że na początku fify ceny będą zmieniały się co 5 min ; )

Pinguite komentarzy: 1502012.08.2013, 21:31

RvPersie, czyli wszystko i tak sprowadza się do jednego - kupujesz tanio, sprzedajesz drogo. Nihil novi :P

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 112.08.2013, 21:30

theo100, no szkoda bardzo, żeby Arteta był lepszy w obronie od Gustavo, jak zdaniem 'ekspertów' przychodził do nas jako następca Fabregasa. Gustavo-DMF, Arteta-CMF. Z resztą nie wyrażam sobie, żeby Wenger posadził na ławkę 'mózg' zespołu.

RvPersie komentarzy: 1145812.08.2013, 21:30

@A23
Wiesz, że nie o to chodziło. Ale to jest dodatkowy, wielki plus dla zawodnika.

RvPersie komentarzy: 1145812.08.2013, 21:29

@kosstheboss
Kumpel sprzedał jednemu typowi w pierwszym tygodniu fify coinsy za 900 zł. To jest idiotyzm, jakby poczekał miecha miałby je 300 zł taniej, ale wgl. po co to kupować? Chłopak podaje ci dane karty którą wystawia za np. 1 mln jakiegoś brązowaka a ty ją kupujesz ; )

@Pinguite
Żadne. Aktualnie robię trick który działa tylko na xboxie, a przynosi największe zyski. A później wynajduje karty, które na licytacji ściągam tanio a na kup teraz sprzedaje drogo. Możesz też np. zmieniać pozycje zawodnikom (kiedyś Sneijder na śpo kosztował 5 k, na śp 20 k, a karta śpo na śp 6k, zarobek niesamowity na jednej karcie), albo formacje.

theo100 komentarzy: 2675 newsów: 212.08.2013, 21:28

Arteta ostatnio gra kiepsko, Gustavo dalby nam duzo w defensywie czyli tego co potrzebujemy. Dodatkowo Brazylijczyk moim zdaniem jest zdecydowanie lepszy w obronie od Artety, a i Ramsey mógłby przy nim pograć trochę w ataku.

KossTheBoss komentarzy: 34512.08.2013, 21:27

Arsenal23 Złota Piłka dla Artety!

RPZLDZ komentarzy: 99012.08.2013, 21:27

@KossTheBoss

Wystawiasz jakiegoś gracza za np. 200k i podajesz sprzedającemu dokładne dane gracza i on Ci go kupuje.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 212.08.2013, 21:26

Celność podań wyznacznikiem jakości piłkarza.

KossTheBoss komentarzy: 34512.08.2013, 21:26

RvPersie Na jakiej zasadzie daje sie komuś monety? Zawsze mnie to zastanawiało. Zresztą trzeba być niezłym idiotą żeby płacić 3 stówki czy tam ile.

mlodyksg komentarzy: 48112.08.2013, 21:26

goal.com

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 112.08.2013, 21:25

RvPersie; wiesz, podoba mi się jego gra w obronie (wślizgi, gra na doskok itd.), ale rozprowadzaniem piłki to mi przypomina Denilsona. Na 1 podania do przodu, 3 do boku i 2 to tyłu.

LoveTheGunners, no oczywiście odkąd go z nami łączą 90% użytkowników zawsze go chciała zobaczyć z armatką na piersi i nie wyobraża sobie następnego sezonu bez niego.

mlodyksg komentarzy: 48112.08.2013, 21:25

Pinguite komentarzy: 1502012.08.2013, 21:24

RvPersie, a napisz mi jakie tricki stosujesz w FUT ?:P

mlodyksg komentarzy: 48112.08.2013, 21:24

RvPersie komentarzy: 1145812.08.2013, 21:23

Przychód z FUT dla EA jest większy niż z samej fify ;)

RPZLDZ komentarzy: 99012.08.2013, 21:23

@LoveTheGunners

FUT to najbardziej grywalny tryb w fifie chyba.

LoveTheGunners komentarzy: 914012.08.2013, 21:22

pauleta

Gustavo , bo jest laczony z nami.

lól to w grajac w FIFE mozna zarobic? pierwsze slysze. A w UT nie gralem nigdy i nie chce mi sie jakos, wole pograc zwykla kariere , albo turnieje online ;D

RvPersie komentarzy: 1145812.08.2013, 21:22

@pauleta
Gustavo. Niesamowita celność podań (lepsza niż Arteta bo aż 93%) i mądra gra.

RPZLDZ komentarzy: 99012.08.2013, 21:22

Ja przez całe życie byłem na jednym turnieju, organizowanym w manufakturze. Na 10 osób byłem 2, w finale przegrałem z Liverpoolem, a grałem Arsenalem. :(

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 112.08.2013, 21:21

Czuję w kościach, że Gustavo będzie nasz. Ktoś obejrzał wszystkie mecze Pucharu Konfederacji? Kto lpeszy Gustavo czy Paulinho? Wiem, że Paulinho bardziej ofensywny, ale ciekawa rywalizacja na linii Arsenal-Tottenham.

RvPersie komentarzy: 1145812.08.2013, 21:20

@pauleta
Chyba nie myślałeś, że za darmo gram grę której szczerze nienawidzę?: D

RvPersie komentarzy: 1145812.08.2013, 21:19

@Jannik
Ta, lepszy niż RvP, Messi, Ibra itd.? Di Natale potrafie strzelić 4-5 bramek na mecz.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 212.08.2013, 21:18

Przez gre w fife mozna zarobić nie jezdzac na turnieje? Swiat mnie zaskakuje coraz bardziej:D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 112.08.2013, 21:18