Udane zakończenie przygotowań, Man City 1-3 Arsenal

Udane zakończenie przygotowań, Man City 1-3 Arsenal 10.08.2013, 16:50, Marcin Stefaniak 4260 komentarzy

Arsenal w dobrym stylu zakończył przedsezonowe przygotowania, pokonując Manchester City 3-1 w Helsinkach. Kanonierzy zaprezentowali się z solidnej strony i szczególnie w drugiej połowie pokazali zabójczą skuteczność. Zwycięstwo na pewno poprawi nastroje podopiecznych Wengera i pozwoli im na jeszcze lepsze wejście w sezon 2013/14. Miejmy jednak nadzieję, że pokonanie The Citizens nie wpłynie na poczynania Arsene'a Wenger na rynku transferowym i Francuz jeszcze przed rozpoczęciem kampanii zadba o odpowiednie wzmocnienia składu.

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs, Arteta, Ramsey, Wilshere, Walcott, Oxlade-Chamberlain, Podolski.

Manchester City: Hart, Zabaleta, Kompany, Lescott, Clichy, Milner, Yaya Toure, Fernandinho, Silva, Negredo, Dzeko.

Pierwsze minuty przebiegały pod dyktando graczy z Manchesteru City. Podopieczni Pellegriniego częściej byli przy piłce i kilkakrotnie stworzyli zagrożenie pod bramką strzeżoną przez Wojciecha Szczęsnego.

W 9. minucie jednak role się odwróciły i to Kanonierzy wyszli na prowadzenie! W środku pola świetnie zachował się Aaron Ramsey, który posłał cudowną prostopadłą piłkę do Theo Walcotta. Anglik nie miał problemów z wykończeniem akcji jeden na jeden i pewnie pokonał Joe Harta.

W 12. minucie dobrą dwójkową akcję przeprowadzili James Milner i David Silva. Anglik dopadł do podania Hiszpana przed polem karnym, jednak jego strzał poszybował nad bramką Arsenalu.

Następną groźną akcję The Citizens przeprowadzili 5 minut później. Po stosunkowo niegroźnym dośrodkowaniu z głębi pola błąd popełnił Wojciech Szczęsny, który źle obliczył tor lotu piłki i przegrał walkę w powietrzu z Alvaro Negredo. Nowy nabytek Manchesteru City próbował umieścić futbolówkę w pustej bramce strzałem z woleja, ale na posterunku znalazł się Laurent Koscielny.

W 23. minucie wszystkich kibiców oglądających to widowisko zaskoczył Bacary Sagna. Francuz zszedł z piłką do środka pola i oddał potężny strzał z lewej nogi z ponad 20 metrów, jednak dobrą interwencją popisał się Joe Hart, parując piłkę na słupek.

6 minut później po raz kolejny zakotłowało się pod bramką Kanonierów. Po świetnym podaniu Davida Silvy Edin Dzeko znalazł się w dogodnej sytuacji, jednak jego strzał z ostrego kąta pewnie obronił Wojciech Szczęsny.

Po upłynięciu dwóch kwadransów tempo meczu spadło. Obie drużyny co prawda nadal próbowały atakować przeciwnika, jednak niewiele z tego wynikało. Dopiero na 7 minut przed końcem pierwszej połowy Alvaro Negredo popisał się dobrym rajdem lewą stroną, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane przez Laurenta Koscielnego. Kilka chwil później arbiter zaprosił zawodników na przerwę.

Na początek drugiej części spotkania Arsene Wenger dokonał trzech zmian. Wojciecha Szczęsnego zmienił Łukasz Fabiański, a w miejsce Jacka Wilshere'a na boisku pojawił się Santi Cazorla. Lukasa Podolskiego zmienił natomiast Olivier Giroud.

Początek drugiej połowy przypominał pierwsze minuty spotkania. To The Citizens przejęli kontrolę nad wydarzeniami na boisku, jednak nie potrafili stworzyć sobie stuprocentowych sytuacji do zdobycia bramki. W 55. minucie z ostrego kąta strzelał Alvaro Negredo, ale piłka przeleciała koło bramki.

W 59. minucie podopieczni Wengera podwyższyli na 2-0, a głównymi bohaterami znowu zostali Theo Walcott i Aaron Ramsey. Tym razem zawodnicy zamienili się rolami, bo to Anglik podawał piłkę do Walijczyka, który spokojnie położył Joe Harta i wbił futbolówkę do pustej bramki.

The Citizens jeszcze nie zdążyli pozbierać się po drugim ciosie, a już było 3-0. Z głębi pola fenomenalnym podaniem obsłużył Oliviera Girouda Theo Walcott. Francuz znalazł się w sytuacji sam na sam z Joe Hartem i pewnie przelobował angielskiego golkipera.

W 73. minucie drugie trafienie zaliczył Olivier Giroud. Francuz wykorzystał dobre dośrodkowanie Theo Walcotta, ale sędzia liniowy zasygnalizował spalonego. Chwilę później na boisku pojawili się Carl Jenkinson i Gedion Zelalem.

W 80. minucie honorowego gola dla Obywateli zdobył Alvaro Negredo. Były napastnik Sevilli wygrał pojedynek z Laurentem Koscielnym i pokonał Łukasza Fabiańskiego strzałem po ziemi.

Po strzelonym golu gracze Manchesteru City próbowali pójść za ciosem, ale ich ataki przypominały te z pierwszej połowy. Podopieczni Pellegriniego co prawda zbliżali się do szesnastki Arsenalu i częściej znajdowali się przy piłce, ale nie stwarzali realnego zagrożenia pod bramką Łukasza Fabiańskiego.

W 88. minucie Aarona Ramseya zmienił Isaac Hayden, a kilka minut później arbiter zakończył spotkanie.

Raport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
Marzag komentarzy: 41242 newsów: 112.08.2013, 20:59

sami swoi sa kozaccy :-D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 112.08.2013, 20:58

Bo gracie w tą słabą fifę i narzekacie, że gole padają jak w Erze Futbolu. W PESie nigdy nie narzekałem, że ktoś ma słabych zawodników i dlatego ze mną wygrywa -.-

Pamiętam grał kiedyś online w FIFĘ Agbonlahor- Rooney-Walcott długa piłka i ni hu hu mógł mnie zatrzymać. Grałem w prawie wszystkie FIFY i PESy od 2002 roku to wiem: PES>>FIFA.

Pinguite komentarzy: 1502012.08.2013, 20:56

RvPersie, fajnie, że Sporting zniszczył Fiorę, bo postawiłem na Sporting i wygrałem 60 zeta :)

RPZLDZ komentarzy: 99012.08.2013, 20:56

@beznazwy

Najlepszy napastnik w fifie to bez wątpienia RvP TOTS, potem Ibra TOTS, a potem Lewy TOTS.

lays komentarzy: 3987112.08.2013, 20:56

Sky Sports News ‏@SkySportsNuws 1 h
BREAKING: Stewart Downing has failed his medical after he stopped running on the treadmill, turned around and looked for Glen Johnson. #SSN

|Lol xDD

RvPersie komentarzy: 1145812.08.2013, 20:56

@A23
Co roku fifa zmienia glitche. Może się okazać, że będzie w ciul słaby.

RvPersie komentarzy: 1145812.08.2013, 20:55

To z mniej nudnych tematów. Sporting zniszczył Fiorentinę 3-0, a ich trener stwierdził, że SCP to genialny zespół.

LoveTheGunners komentarzy: 914012.08.2013, 20:54

ja tez mam Xpka , tyle ze na PC na ktorym gry mi jjuz raczej nie dzialaja , poza tym malo gram, na laptopie mam siodemkiiieee i na nim mam zamiar pykac w FIFE 14

Alonso komentarzy: 1282412.08.2013, 20:54

Wie ktoś coś o tym kontuzjowanym Clyne, na jak długo to?

RPZLDZ komentarzy: 99012.08.2013, 20:54

W fifie13 najbardziej niedopracowany jest komentarz i sędziowie. Mam nadzieję, że EA w 14 wyeliminuje te błędy, bo jak nie, to będzie krucho. Bosko by było, gdyby dodali jakiś inny duet do wyboru niż Szaranowicz, Szpakowski.

beznazwy komentarzy: 237112.08.2013, 20:53

Widzę, że straszna nuda jak o komputerach gadacie... Ja chcę jakiś sensacyjny transfer :( Peszko w Realu czy coś takiego

LoveTheGunners komentarzy: 914012.08.2013, 20:52

lol , ktos tam wydal na PC 6k? lól

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 312.08.2013, 20:51

Zgadzam się.Aczkolwiek co do komentarza polskiego (Borek i Kołtoń) nieco mnie rozbawiła szczególnie te błędy w stylu "14 minuta meczu i tekst Borka "Firma Konami Mateusz Borek Dobranoc Państwu" Ostatnio bawiłem się w ściąganie patchów Ekstraklasa itp ze Szpakiem i Szaranowiczem akurat tutaj było ok o wiele lepiej niż wcześniej.Teraz gram z językiem Francuskim i najlepsze jest to jak mówi "Cieć Fabregas" bo pozatym i tak jest lepszy niż polski komentarz.

Alonso komentarzy: 1282412.08.2013, 20:50

Pinguite
Kuzyn swego czasu miał sklep komputerowy to dostałem za free :p

RPZLDZ komentarzy: 99012.08.2013, 20:50

Mnie od zobaczenia karty Błaszczykowskiego zastanawia skąd on ma 93 pejsa.

XandeR komentarzy: 967512.08.2013, 20:50

Poki Fifa / Pes , nba2k , Batman dzialaja na XP . Nie zmieniam systemu .

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 212.08.2013, 20:49

Klama

Nie, to przeżytek...

Pinguite komentarzy: 1502012.08.2013, 20:49

Alonso, to mówisz, że XPekę masz oryginalną? No shit, 100% moich znajomych miało pirata XP :P Teraz to ja siedzę na oryginalnym Windows 7, ale to tak jest, bo kupując laptopa dostałem w pakiecie oryginalnego Win 7 Home Premium :)

Klama komentarzy: 3971 newsów: 212.08.2013, 20:48

A23
Używasz gg?

Qarol komentarzy: 1450212.08.2013, 20:47

XP to bardzo dobry system, gdyby powoli nie wypadal ze wsparcia dla gier to tez bym nie zmienial ; )

kapiulek komentarzy: 9912.08.2013, 20:47

i Bentem, Defoe i innymi poprostu tylko szybkimi :D

RvPersie komentarzy: 1145812.08.2013, 20:46

@A23
W FUT? Najlepszy napastnik. Razem z Essweinem, Remy'm i innymi glitchami.

RPZLDZ komentarzy: 99012.08.2013, 20:46

@Arsenal32

W UT każdy zawodnik, który ma więcej niż 85 sprintu jest dobry.

Alonso komentarzy: 1282412.08.2013, 20:46

Pinguite
Bo na razie szkoda mi kasy na nowy system, a pirata nie chcę. Niech chociaż Windows będzie oryginalny na moim pc.

grand92 komentarzy: 793712.08.2013, 20:45

Alonso

ja tam wydałem 2300 zł na samochód i...jeździ ! :)

RPZLDZ komentarzy: 99012.08.2013, 20:45

@RvPersie

Nie zapominaj o Remym!!!

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 212.08.2013, 20:45

RvPersie

O co chodzi ? Jak ktoś strzeli Ci Kone to jest noobem ? Aż taki zajebisty jest Arouna w Fifie ?

Kanonier204

licencja na Arsenal i polski komentarz który nie irytuje tak jak w fifie , mógłby kiedyś wyjść PES z licenją na Premier League i komentarzem Nahorny+Twarowski , chyba tylko wtedy nowy PES mógłby pobić PES'a 6

RvPersie komentarzy: 1145812.08.2013, 20:44

@Pauleta
Ofc. ale wiesz co to znaczy w systemie online? Jesteś jednym z najlepszych na świecie, masz jeden z najlepszych składów na świecie, a ktoś go grać nie umie, strzela ci Kone/Wellitonem/lub 1000 innych zawodników, z pierwszej piłki z 35 metra ; D

Leehu komentarzy: 1049612.08.2013, 20:43

@Qarol: Ja nie wiem jak jest z fifą na win8 bo nie używałem tego systemu ledwo w akcji go widziałem jakoś mnie nie interesował. Ale jak mówisz że to nie to to może chodzi o kartę graficzną a właściwie o jej technologie których jest dość sporo.

Pinguite komentarzy: 1502012.08.2013, 20:42

Masz dalej XP? Jesteś jak Moyes - dinozaur :P

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 112.08.2013, 20:41

niezły przedłużacz sobie znaleźliście- kto ile na kompa wydał

Alonso komentarzy: 1282412.08.2013, 20:41

Ja mam dalej XP i Fifa 13 śmiga, 14 też ma śmigać na XP więc systemu dalej nie zmienię. :)

Qarol komentarzy: 1450212.08.2013, 20:41

@Robizg1

Ale online zepsułeś ; D

QuaresmaMiz14 komentarzy: 274812.08.2013, 20:41

Gustavo: "I have heard about the Arsenal interest. It’s a big club we’re talking about here, so of course I’d like to play for them.”

było?

GregoriPedaljenko komentarzy: 15212.08.2013, 20:40

Ja na swój komp wydałem 2 miesiące temu 4500zł za jakieś 2 lata kupuje 2x SSD o jakiejś większej pojemności na Raid 0 i grafę bo mam tylko na 3770K. Tyle, że ja kupiłem głównie do produkcji muzycznych i na conajmniej 5/7 lat mam spokój .Tak tak na tyle...wcześniej miałem na AMD za 2500zł i przetrwał 5 lat ale już był nieco wolny. Przy sporo większej wydajności procka i 16 GB ram połączonych z SDD. 7 lat to jest optymalny wiek do zmiany.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 212.08.2013, 20:40

Doom, Hexen, Heretic, a nie jakieś ścierwa

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 312.08.2013, 20:40

grand92 dokładnie tak ;)

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 112.08.2013, 20:39

Ja mam fifę i mam win 8 i śmiga nie widzę problemu.

Leehu komentarzy: 1049612.08.2013, 20:39

@RvPersie: Owszem ale przy tym za cenę samego procesora z płytą główną można by było złożyć dobry komputer + kupić mu monitor i głośniki 5.1 oraz wypaśną myszkę i klawiaturę nie dziwota że jest drogi, ale są droższe komputery. ;P

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 112.08.2013, 20:39

Dziwicie się, że gry obecnie nie są trudne (w szczególności takie bez przedziału wiekowego)? Twórcy gier muszą uwzględniać dla kogo one są. W większości są to dzieciaki, a jak ktoś jest starszym graczem to ma rodzinę, pracę i nie ma czasu tłuc skilla, gra po prostu okazjonalnie dla poprawy nastroju.

Qarol komentarzy: 1450212.08.2013, 20:38

Nie ma sensu zmieniac systemu. Przeciez niejedna osoba ma fife na Win8 i im śmiga.

grand92 komentarzy: 793712.08.2013, 20:38

PES 6 to wymiatacz , najlepszy PES jaki w ogóle wyszedł i szkoda że następne części zaliczają regres zamiast progresu :(

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 112.08.2013, 20:38