UEFA Youth League: Arsenal 3-1 Szachtar Donieck

UEFA Youth League: Arsenal 3-1 Szachtar Donieck 26.02.2014, 15:54, Adam Cygański 14 komentarzy

Młodzi Kanonierzy odnieśli wczoraj wielki sukces pokonując swoich rówieśników z Szachtara Donieck, dzięki czemu awansowali do ćwierćfinału tych rozgrywek, gdzie zmierzą się na wyjeździe z FC Barceloną.

Steve Gatting desygnował na to spotkanie silny skład, między innymi z zawodnikami, którzy debiutowali już w pierwszym zespole, jak Hector Bellerin, Gedion Zelalem, Chuba Akpom czy Serge Gnabry.

The Gunners pierwszą poważną akcję w meczu przeprowadzili w 7. minucie. Wtedy piłkę z lewego skrzydła w pole karne zacentrował Glen Kamara, jednak nieczysto trafił w nią Akpom, a dwie minuty później groźny strzał na bramkę rywali oddał Ainsley Maitland-Niles, jednak futbolówka trafiła tylko w słupek.

Od samego początku meczu to Kanonierzy dominowali, aż w końcu dopięli swego w 24. minucie. Piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Gnabry, a najlepiej w polu karnym zachował się Jon Toral, który pokonał Bogdana Sarnawskijego. Zaledwie dwie minuty później mogło już być 1-1, jednak na szczęście Mikita Adamienko nieznacznie się pomylił i piłka minęła bramkę strzeżoną przez Dejana Iliewa.

Kiedy wydawało się już, że pierwsza połowa zakończy się skromnym prowadzeniem The Gunners, wtedy w 44. minucie Górnicy wykonywali rzut wolny. Do futbolówki podszedł Aleksandr Zinczenko i zagrał ją do niepilnowanego Andrija Boriaczuka, a ten pokonał Iliewa. Do przerwy 1-1 na Meadow Park.

Od początku drugiej części gry obie strony stwarzały sobie okazje bramkowe, aż w końcu w 70. minucie Akpom został powalony w polu karnym przez bramkarza rywali, a do piłki ustawionej na 11. podszedł Kris Olsson, który na murawie pojawił się pięć minut wcześniej, zastępując Zelalema. Szwed pewnie wykonał tę "jedenastkę" i Kanonierzy prowadzili 2-1.

Zaledwie trzy minuty później było już 3-1. W bramce Szachtara świetnie zachował się Sarnawskij, który obronił strzały Akpoma i Maitlanda-Nilesa, jednak przy dobitce Gnabry’ego nie miał już szans, a Kanonierzy znacznie przybliżyli się do awansu.

Od 82. minuty Arsenal grał w osłabieniu, gdyż drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Kamara, jednak na szczęście goście nie potrafili już strzelić gola i to The Gunners udadzą się do Katalonii.

1/8 finału UEFA Youth League

Arsenal 3-1 Szachtar Donieck

24’ [1 – 0] J. Toral

44’ [1 – 1] A. Boriaczuk

70’ [2 – 1] K. Olsson (k.)

73’ [3 – 1] S. Gnabry

Arsenal: Iliew – Bellerin, Siemann, Pleguezuelo, Ormonde-Ottewill – Kamara (Image and video hosting by TinyPic), Zelalem (Olsson) – Maitland-Niles, Gnabry, Toral – Akpom.

Ławka rezerwowych: Vickers, Uade, Moore, Lipman, Jebb, Iwobi.

Image and video hosting by TinyPic

Szachtar DonieckUEFA Youth League autor: Adam Cygański źrodło: arsenal.com
12Titi14 komentarzy: 4302 newsów: 57026.02.2014, 22:55

To teraz mecz z Barceloną. Szkoda, że w tych statystykach nie ma ilości podań i posiadania piłki.

mitmichael komentarzy: 4924326.02.2014, 21:37

O kurde ile strzałow Ukraincow ale celne takie same noi Arsenal ma awans. Zobaczymy teraz jak Nasi młodzi zaprezentuja sie na tle FCB

Paniu76 komentarzy: 1246426.02.2014, 20:40

Bardzo ładnie, oby wygrali z Barcą

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52426.02.2014, 20:03

Cieszy ta wygrana.

fabregas1987 komentarzy: 2581726.02.2014, 19:44

Wczoraj widziałem na Eurosporcie mecz z UYL: Milan - Chelsea, orientuje się ktoś czy puszczą Arsenal w niedalekiej przyszłości ?

helzing komentarzy: 327326.02.2014, 18:17