Umocnić pozycję w czwórce. Arsenal - Bournemouth

Umocnić pozycję w czwórce. Arsenal - Bournemouth 27.02.2019, 00:21, Kamil Garczorz 801 komentarzy

Po ostatnim zwycięstwie z Southamptonem, Kanonierzy awansowali do pierwszej czwórki, a spotkanie z Bournemouth rozpocznie ich walkę o utrzymanie pozycji, która pozwoli na upragniony powrót do Ligi Mistrzów.

Forma Kanonierów nie jest stabilna, choć wygrali swoje dwa ostatnie pojedynki, 2-0 z Southamptonem oraz 3-0 z BATE, to w poprzednich meczach ulegli rywalowi z Białorusi w Lidze Europy 1-0 oraz wymęczyli 3 punkty z Huddersfield. Dobrą wiadomością dla Unaia Emery'ego jest to, że jego podopieczni grają u siebie, a na własnym stadionie mogą pochwalić się serią siedmiu kolejnych zwycięstw w Premier League. Na Emirates ostatni raz ponieśli porażkę w grudniowym meczu z Southamptonem.

Z drugiej strony Eddie Howa zastanawia się, co zrobić, aby odwrócić serię porażek na wyjeździe. Uwzględniając tylko mecze ligowe, jego zespół poniósł porażkę w ośmiu takich meczach. Bournemouth zajmuje obecnie dziesiątą lokatę w Premier League, ale tego roku nie mogą zaliczyć do udanych. Od 1 stycznia Wisienki wygrały tylko dwa razy, z Chelsea 4-0 oraz West Hamem 2-0. W międzyczasie dwa razy zanotowali remis, a resztę spotkań przegrali.

Oba zespoły mają problemy kadrowe. Dla Arsenalu nie zgrają Bellerin, Holding oraz Welbeck, którzy od dawna leczą urazy. Ainsley Maitland-Niles wrócił już do treningów po przebytej chorobie, natomiast niepewni występu są Iwobi i Lichtsteiner. Eddie Howe ma większy ból głowy. Ze składu wypadli Junior Stanislas i Steve Cook. Powoli do zdrowia wracają Callum Wilson i David Brooks, ale obaj zwodnicy nie wznowili jeszcze treningów. Pomijając kontuzje, z powodu zawieszenia za kartki nie zagra Jefferson Lerma.

Historia spotkań obu klubów jest bardzo krótka, Arsenal i Bournemouth rozegrali zaledwie osiem meczów. Sześć kończyło się triumfem Kanonierów, a raz zwyciężały Wisienki. Ta jedyna victoria dla gości środowego spotkania miała miejsce w styczniu zeszłego roku, gdy wygrali na Vitality Stadium 2-1.

Gospodarze będą występować w roli faworyta i podopiecznych Emery'ego nie będzie interesowało nic poza trzema punktami, ale nie mogą zlekceważyć rywali. Piłkarze Eddiego Howa wiedzą jak grać w piłkę i już niejednokrotnie napsuli krwi wyżej notowanym rywalom. Można spodziewać się, że goście postarają się narzucić trudne warunki.

Rozgrywki: Premier League

Miejsce: Anglia, Londyn, Emirates Stadium

Data: Środa, 27 stycznia, godzina 20:45 czasu polskiego

Skład Kanonierzy.com: Leno - Maitland-Niles, Mustafi, Koscielny, Monreal -Torreira, Xhaka - Mkhitaryan, Ozil, Suarez - Aubameyang

Typ Kanonierzy.com: 2:0

BournemouthPremier LeagueZapowiedź autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
jurasmolas44 komentarzy: 184027.02.2019, 21:59

Pierwsza zmiana Suarez

Dawid94 komentarzy: 3527.02.2019, 21:45

Aubameyangowi przydałby się z mecz conajmniej na ławce ;D. A Kattaro wręcz przeciwnie xd

Papaciok komentarzy: 438727.02.2019, 21:44

Ale mnie wkurczają te streamy

mistiqueAFC komentarzy: 2676927.02.2019, 21:44

Wings poprzeczka

Barney komentarzy: 2085027.02.2019, 21:43

@KapitanJack10:

Ja mówię o błędzie tak to przyzwoicie chociaż po tym golu widać nerwowość w jego grze , znów był bliski głupiej straty.

mistiqueAFC komentarzy: 2676927.02.2019, 21:42

W meczu na Stamfore Bridge bez celnego strzału po 40 minutach.Jedni i drudzy w wyspkiem formie

DontCry komentarzy: 760827.02.2019, 21:42

@Sobieski14: Oezil raczej nie zagra ze Spurs.

Dawid94 komentarzy: 3527.02.2019, 21:42

@stanyal no zgadza się jests erducho do gry :D mam nadzieję, źe druga połowa też będzie dobra w jego wykonaniu.

Gofer999 komentarzy: 1462427.02.2019, 21:42

@lays: Lubie Aube, ale z kazdym kolejnym spotkaniem utwierdza mnie w przekonaniu ze jest takim Theo 2.0. :D:D:D

Ranczomen komentarzy: 1230527.02.2019, 21:42

Masz kurła, jak Ci somsiad światłowoda zainstalowali to powinno iść. Ja się na jakichś odpadach męczę :X

jurasmolas44 komentarzy: 184027.02.2019, 21:42

Nie podoba mi się zachowanie młodego. Kładzie się jak tylko poczuje przeciwnika a często może porostu podać szybciej i nie prokuriwac takiej sytuacji

ljungberg77 (zawieszony) komentarzy: 202327.02.2019, 21:42

gramy nieodpowiedzialnie
trzeba zakładać że sędzia może być słaby czy czegoś nie zobaczyć i nie robić takich akcji jak guendozi grający w strefie ostatniego obrońcy czy zwłaszcza sokratis mający już żółta i wymuszający karnego pare minut później..., przeciez to kryminał... :/
trzeba mądrzej grać i wybiegać ten mecz bo goście ewidentnie bez formy ale jak uwierzą to pójdą od 70 minuty bo co będą mieli do stracenia...

KapitanJack10 komentarzy: 5374 newsów: 427.02.2019, 21:42

@Barney: Ale nie jest mieszany z błotem za tą sytuację, tylko pełno tu opinii, że gra fatalnie. Popełnił błąd, to fakt, słowa krytyki mu się za to należą, ale pozostałe 44min to pies? Zawalił bramkę = zagrał źle w pierwszej połowie? No ludzie, trochę szerszego spojrzenia na rzeczywistość...

Ech0z komentarzy: 1039627.02.2019, 21:41

Nikt nie ma podejścia do City. To już jest pewne że zdobędą mistrzostwo. Orientuje się ktoś jaki kurs jest na to?

@Jacek1s:

Był faulowany bo koleś go przewrócił swoim ciałem. Takie faule w przypadku wślizgów normalnie są gwizdane. Guendo by nawet nie ustał tego uderzenia na nogach jakby próbował.

Micklbn komentarzy: 210727.02.2019, 21:40

@Jacek1s: Byl faulowany bo najpierw wszedlw pilke a pozniej skosil Guendo, faul i tyle ja nie wiemm slepi xD Guendo z****l ale to nei zmienia faktu ze faul jak nic

Papaciok komentarzy: 438727.02.2019, 21:39

Sprzedanie Lacazetta, a zostawienie Auba,eyanga to najgorszy deal jaki mozna zrobic

@Gofer999:

Ja tak pisze juz od dawna :D Laca zjada, ale musi grac w duecie z 2 napastnikiem

Jacek1s komentarzy: 764627.02.2019, 21:39

@NineBiteWolf: Nie był faulowany bo koleś najpierw wszedł w piłkę, dopiero potem w nogę.

Barney komentarzy: 2085027.02.2019, 21:39

Prawidłowo jest zmieszany z błotem kiwki w polu karnym to debilizm nie ważne czy jest guendo czy messi. 10 razy wyjdzie raz nie i jest frajerska bramka.

Dubhead (redaktor) komentarzy: 608 newsów: 9727.02.2019, 21:39

jak sie nazywa na strona z ludzi z reddit soccer stream?

stanyal komentarzy: 137827.02.2019, 21:38

@Dawid94: mimo mojej slabosci to Carl tak srednio. Ostatnie minuty sie mu mocno przygladalem i chlopak stoi!!! Na srodku !!! przesuwa Sokratisa na prawo, co chwila pokasuje "calm down". Widac ze nie gral w podstawie od 2 lat.

Jednak walecznosci ani na moment nie mozna odmowic!!

Ranczomen komentarzy: 1230527.02.2019, 21:38

@Sobieski14: To pewnie jeden z tych czarnoskórych z akademii, więc możliwe, że jest tu od dziecka.

mikowhy komentarzy: 3215 newsów: 1027.02.2019, 21:38

Obama to niestety nigdy nie był wirtuozem, ot taki dostawiacz nogi.

mistiqueAFC komentarzy: 2676927.02.2019, 21:38

Auba jest jaki jest ale umiał się odnaleźć w polu karnym i nabijał bramki, a teraz lipa, nawet ten jego instynkt gdzieś zanikł.Martwi mnie to wam powiem.

DontCry komentarzy: 760827.02.2019, 21:38

@Diam51: Widzisz między nami jest taka różnica (oprócz, tego, że moim najsilniejszym argument nie jest dziecinne "xDDDDD"), że ja obu młodym życzę jak najlepiej i mam nadzieję, że zrobią kariery w Arsenalu. Przy czym na ten moment moim zdaniem Francuz jest bardziej utalentowany i w przyszłości będzie z niego więcej pożytku. No, ale o tym się jeszcze przekonamy.

Mam również nadzieję, że Rob się szybko pozbiera i wróci do gry sprzed kontuzji, bo to był prawdopodobnie jego najlepszy okres gry w karierze i w takiej formie jest nam bardzo potrzebny.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041327.02.2019, 21:38

@Ech0z:

Szkoda tylko, ze remisuja :)

KapitanJack10 komentarzy: 5374 newsów: 427.02.2019, 21:37

@Kysio2607: No niestety masz rację z tym Guendo. Gość jest dzisiaj wszędzie w środku, ale 90% opinii to to, że zagrał fatalnie w pierwszej połowie bo stracił piłkę w karygodny sposób.

Właśnie przez brak wielu zawodników takich jak Matteo gramy jak wapniaki.. Każdy tylko piłkę od siebie do nogi koledze, byleby nie zaryzykować straty. 500 podań, zero strzałów. A jak już jeden podejmuje ryzyko to zostaje zmieszany z błotem bo stracił piłkę..

Gofer999 komentarzy: 1462427.02.2019, 21:37

Hehe. To sie obudziliscie. Auba tak wyglada w prawie kazdym spotkaniu. Jest zupelnie niewidoczny. Oczywiscie wykancza pilki z prostych pozycji i nastukal sporo bramek ale tak to jest anonimowy na boisku niestety.

Ozil dobry mecz, po statach, bo nie widzialem wiekszosci pierwszej polowy.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9227.02.2019, 21:36

Diam, idź sprawdzić czy cie za drzwiami nie ma ;)

Kiepomen komentarzy: 429527.02.2019, 21:36

Mateo mimo błędu wygląda świetnie, dowodzi naszą pomocą. Pochwały należą się również mikiemu, przeze mnie już dawno skreślony, ale widzę że odzyskał pewność siebie i gra już naprawdę przyzwoicie. Na obecną chwilę to nasz podstawowy zawodnik. Obameyang jak nas przyzwyczaił ostatnio niestety - gra słabo.

_marecki komentarzy: 30427.02.2019, 21:36

@JanikK napisał: "z obamą to mam jedne przemyślenia. Jest wysoki jak na napastnika, a górnych piłek to nie ogarnia"

On ogólnie się odbija od wszystkiego co jest wyższe niż 1 m 20 cm. Zero zaangażowania. Obrażony jest jak nic.

Emery powiedzial, ze Lichsteiner zagral ostatnio najlepsza polowe w sezonie, to w takim razie Jenkinson zjada ten wystep w 1 spotkaniu swoim w tym sezonie w lidze XD

Ranczomen komentarzy: 1230527.02.2019, 21:35

Mówiłem wam, że Jenkinson> Parodysta Stefan.

Dawid94 komentarzy: 3527.02.2019, 21:35

pop pierwszej połowie: Miki i Kolasinac super, Jenki bardzo dobrze, aż nie dowierzam no i Ozil jak na niego dobry mecz :P

lays komentarzy: 3987127.02.2019, 21:35

Laca in!!!!!!! :D

Ogolnie to Obama w takich akcjach kombinacyjnych wyglada coraz gorzej, nigdy nie byl w tym mocny, ale potrafil sie odnalezc. Gral przeiciez tak w BVB, u nas tez, a teraz? Wyglada jak Jenkinson technicznie xD

Ech0z komentarzy: 1039627.02.2019, 21:35

Zobaczcie sobie statystyki City Westham na flashcore. Guardiola stworzył potwora

TomekO komentarzy: 275027.02.2019, 21:34

Lukaku gol :/ a było tak pięknie.

piter1908 komentarzy: 509827.02.2019, 21:34

Jenki pozytywne zaskoczenie, to samo Miki i Oezil
Rozczarowuje Torreira i Obama

Guedno mimo winy za bramke jako jedyny wychodzi po piłke i gra bardzo fajnie tylko nikt mu nie pomaga i dlatego bonmouth tak łatwo nas pressują