Utrzymać przewagę: Arsenal vs Leeds

Utrzymać przewagę: Arsenal vs Leeds 31.03.2023, 18:09, Dominik Kwacz 943 komentarzy

W ostatni weekend Premier League ustąpić musiała miejsca piłce reprezentacyjnej, jednak już jutro Jej Wysokość powróci. Piłkarską sobotę rozpocznie starcie ekip Pepa Guardioli I Jurgena Kloppa, a po nim, o godzinie 16:00 do gry przystąpi lider rozgrywek – Arsenal. Kanonierzy zmierzą się na własnym terenie z ekipą Leeds.

Gospodarze uczynili ze swojego stadionu twierdze. Poza porażką z City w lutym, kibice oglądali czternaście zwycięstw i zaledwie dwa remisy od kwietnia ubiegłego roku. Pawie nigdy nie wygrały na Emirates – ich ostatnie wyjazdowe zwycięstwo z Arsenalem (2:3) przydarzyło się w maju 2003 roku na Highbury. To po tamtym meczu Kanonierzy zanotowali serię 49 spotkań bez porażki, najdłuższą taką serię w historii najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii. W poprzednim pojedynku obu drużyn w północnym Londynie sprzed roku, gospodarze prowadzili 2:0 już po dziesięciu minutach. W obecnych rozgrywkach wizyta na Elland Road zakończyła się skromnym zwycięstwem gości 0:1 po golu Saki.

W Leeds niedawno nastąpiła zmiana na ławce trenerskiej. Javi Gracia przejął drużynę Pawi w styczniu obecnego roku po zwolnieniu Jessego Marscha. Jego bilans po czterech spotkaniach to dwie wygrane, remis i porażka. Ostatni mecz to efektowne zwycięstwo na Molineux 4:2 w starciu z Wilkami. Wyniki osiągane pod wodzą Hiszpana pozwoliły drużynie z hrabstwa Yorkshire wydostać się ze strefy spadkowej, jednak pomimo czternastej lokaty The Whites mają jedynie dwa oczka przewagi nad osiemnastym West Hamem.

Fizjoterapeuci i lekarze obu ekip nie narzekają na brak pracy. Mikel Arteta na przedmeczowej konferencji prasowej potwierdził, że poza grą pozostaje leczący uraz pleców William Saliba. Menadżer zapewnił jednak, że sztab jest pełen nadziei na powrót młodego Francuza w najbliższych tygodniach. Drobnego urazu podczas zgrupowania doznał również Thomas Parey, jednak Ghańczyk powinien być gotów na jutrzejsze spotkanie. Podobnie wygląda sytuacja Kierana Tierneya. Wciąż kontuzjowani pozostają też Elneny, Tomiyasu i Nketiah. Goście będą musieli poradzić sobie bez Adamsa, Dallasa i Forshawa. Urazów w ubiegły weekend doznali również Gnonto i Wober.

Przed Kanonierami dziesięć finałowych spotkań do końca sezonu. Po odpadnięciu z Ligi Europy drużynie pozostał jeden cel i by go osiągnąć, nie mogą sobie pozwolić na gubienie punktów. Dla walczącego o utrzymanie Leeds każdy punkt w spotkaniu z liderem byłby niezwykle cenny. Arsenal pozostaje jednak zdecydowanym faworytem.

zwierz komentarzy: 160301.04.2023, 17:06

Komentator chyba w przerwie wszedł na Twittera i szybko odpuścił sobie Rzerzusza.

Trempa (redaktor) komentarzy: 1145 newsów: 12101.04.2023, 17:05

Prawa strona w 1 połowie nie działała, to i połowę mniej zagrożenia w ofensywie. Saka pewnie w 60 min wejdzie.

Kary14 komentarzy: 8201.04.2023, 17:04

Uważam, że powodem dla którego arsenal gra słabo w ofensywie, tudzież brakuje płynności w grze nie jest tylko absencja saka, ale obecnosc jesusa od pierwszych minut. Jesus gra czasami pod siebie, wykonuje trudne podania które często są niecelne i prowadzą do kontr i utraty posiadania. Przytrzymuje za dlugo pilke tez. Tak on gra. W tym meczu dodatkowo deprecjonuje kolegów z drużyny którym ewidentnie zależy aby on się przełamał przez co czasami podawali do niego a nie do lepiej ustawionych kolegów. Świetny przykład to oddannie jesusowi rzutu karnego przez odegaarda. Ponadto pod koniec połowy było ujęcie na artete jak pouczał zawodników. Jesus przez chwilę stał obok. Dopiero potem dołączył i oczywiście dołożył od siebie kilka słów. Arteta skwitował je słowem Yes, widziałem po ruchu warg. Powiedział też kilka słów asystentowi artecie z którym mam wrażenie z czymś się nie zgodził. Nie spodobalo mi sie to. Moim zdaniem to nie jest gracz zespołowy tak jak saka. On swoją ,,udawaną" grą zespołową chce ukryć swoje braki w słabej skuteczności. Jest w czołówce pl pod względem zmarnowanych szans a rozegrał znacznie mniej meczow od reszty przez kontuzje. Ma tylko 6 goli. Nie zrozumcie mnie źle, wciaz uważam że jesus to świetny piłkarz. Skupiłem się tutaj na jego wadach. Jestem bardzo ciekaw jak z nim w skladzie będą wyglądać kolejne mecze arsenalu i czy arteta będzie sadzał go na ławce. Bo arteta przecież też to widzi.

praptak komentarzy: 882101.04.2023, 17:04

@Reamoner: wierzgnął wierzgnął, gdzieś na wysokości kolana go trafił

damianARSENAL komentarzy: 851801.04.2023, 17:03

Jesus zrobił to co powinien w tym meczu.

Reamoner komentarzy: 467401.04.2023, 17:03

Ayling jeszcze wierzgnoł tą nogą, sam myślałem że tam padolino jest ale na powtórce widać że obrońca zachował się jak bezmózg mógł schować nogi nie zrobił tego.

Damper komentarzy: 228901.04.2023, 17:01

Mnie to nie obchodzi czy Jesus dodał coś od siebie i czy specjalnie gościa kolanem nie zahaczył. Fakty są takie, że zrobił to czego się od niego oczekuje i co sprawia, że jest tak świetny, czyli dryblingiem w polu karnym położył na dupie dwóch obrońców. Ta bramka to jego indywidualna robota. Sam karnego wypracował i sam go strzelił. I póki co to ta akcja robi nam wynik.

praptak komentarzy: 882101.04.2023, 17:01

Nie jest to najłatwiejszy mecz dla nas ale skutecznie wykonujemy pracę, Ramsdale jest ostatnio w świetnej formie.
Martinelli gra dziś w sposób za który do początku bardzo go polubiłem, determinacja level max

Elastico07 komentarzy: 1255401.04.2023, 17:00

@domino178 napisał: "Wy się tak śmiejecie z komentatora, że śmiesznie wymawia nazwisko Jesusa, a on poprawnie je wymawia po portugalsku :D"
I wyjaśnione.Ja jestem kompletnie wyłączony na komentatora.Skupiam się tylko na meczu i śmieszy mnie to że zamiast koncentrować się na grze i pisać o meczu to rozmawiamy o komentarze.

Elastico07 komentarzy: 1255401.04.2023, 16:58

Największy plus pierwszej połowy to bramka Jesusa.Gra pozostawia wiele do życzenia,potrzebujemy szybko zabić mecz w 2 połowie.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52401.04.2023, 16:57

@danielosik napisał: "Sędzia nie panuję nas meczem dzisiaj."

Znów sędzia. Można było jedynie pokusić się o odgwizdanie faulu na Odegaardzie. Poza tym arbiter bezbłędny.

domino178 komentarzy: 242801.04.2023, 16:56

@mizio: Ayling mu konary wystawił, to skorzystał. Miał je ominąć czy jak?

mizio komentarzy: 65701.04.2023, 16:54

Czy Jezusowi się jakieś DNA Barcy uruchomiło?
IMO wbiegł kolanem w nogę przy tym karnym. A w ostatniej akcji połowy zwijał się z bólu, a chyba mocno nie dostał?

Ups147 komentarzy: 346601.04.2023, 16:54

Wynik spoko, ale mało naszych zawodników oo tej pierwszej połowie można wyróżnić. Ramsdale, Xhaka, Ayling a reszta sredniawka.

domino178 komentarzy: 242801.04.2023, 16:54

aguero10 komentarzy: 856501.04.2023, 16:53

Nie gramy kosmicznej piłki ale prowadzimy . Trzeba szybko podwyższyć żeby nie stracić głupiego gola .

Thoneick komentarzy: 198101.04.2023, 16:52

CP po pierwszej połowie 20 sytuacji bramkowych ... Leicester 0

ozzy95 komentarzy: 1952 newsów: 101.04.2023, 16:52

Trzeba to szybko wyjaśnić w drugiej połowie. Trossard zaginął gdzieś w akcji. Prawa strona to nie jest jego żywioł. Odebrano mu największy atut, czyli zejście do środka i strzał/podanie.

Dziadyga komentarzy: 828001.04.2023, 16:52

Mega ciężaru dziś jak zawsze po tych Reptach.Strzelic jeszcze jakoś chociaż 1 gola i zapominamy o meczu.

Szogun komentarzy: 28655 newsów: 301.04.2023, 16:52

Straszny mecz w Naszym wykonaniu i tylko Ayling daje radę.

ArekKanonier komentarzy: 191201.04.2023, 16:52

@Haxball napisał: "Leeds za zadanie w tym meczu ma jedynie zaliczenie stempli na każdym zawodniku Arsenalu XD"
Pewnie tak jak i Rodri dostali za to premię od MCity ;)

Koroniarz komentarzy: 1016301.04.2023, 16:51

podwyższyć szybko na 2:0 i spokojnie dowieźć bez kontuzji wynik

lordpat komentarzy: 336601.04.2023, 16:51

Sędzia daje im faulować to faulują .

Oldgunner3 komentarzy: 973101.04.2023, 16:51

Lepszy wynik niż gra;dobrze,że gramy dziś z Leeds bo póki co wygląda to co najwyżej miernie.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698201.04.2023, 16:51

Sędzia nie panuję nas meczem dzisiaj. Leeds wzięło za zadanie wyeliminować kogoś z naszych, boje się o nich w drugiej połowie...

Haxball komentarzy: 102301.04.2023, 16:50

Slaviola komentarzy: 1237701.04.2023, 16:49