Van Persie ratuje remis Arsenalowi na Goodison Park!

Van Persie ratuje remis Arsenalowi na Goodison Park! 28.01.2009, 21:21, Bartosz Polek 299 komentarzy

Arsenal zremisował na Goodison Park z Evertonem 1:1 w ramach 23. kolejki angielskiej Premier League. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 50. minucie za sprawą Gary’ego Cahilla. Stan meczu wyrównał w doliczonym czasie gry pięknym golem Robin van Persie.

W porównaniu do ostatniego meczu z Cardiff City, Arsene Wenger dokonał kilku roszad w podstawowej jedenastce. W bramce ponownie zobaczyliśmy Manuela Almunię, zaś w linii obrony Gaela Clichy’ego oraz Williama Gallasa. W pomocy do gry powrócili Denilson oraz Abou Diaby, zaś partnerem Robina van Persiego w ataku był Emmanuel Adebayor.

Arsenal zaatakował Everton już od samego początku spotkania, o czym świadczą dwa rzuty rożne na przestrzeni trzech minut. W następnych kilkunastu minutach spotkanie się wyrównało, a piłka częściej znajdowała się na połowie Kanonierów. Inicjatywę przejęli gospodarze.

Mecz toczony był w dosyć szybkim tempie, lecz brakowało czystych sytuacji bramkowych. W 33 minucie piłkę przed polem karnym otrzymał van Persie, lecz uderzył bardzo niecelnie. Po chwili na strzał z przed 16-tki zdecydował się Denilson, lecz również obok słupka.

Pomimo, że w końcówce pierwszej połowy to ‘The Gunners’ gościli w polu karnym Evertonu, wynik nie uległ zmianie.

Arsenal przeprowadził ciekawą i godną uwagi akcję w 50 minucie. Van Persie podał piłkę do Denilsona, lecz Brazylijczyk uderzył lewą nogą tylko nad poprzeczką.

W 54 minucie to gospodarze byli bardzo blisko wyjścia na prowadzenie. Cahill potężnie kropnął z ostrego kąta, ale na nasze szczęście obok bramki Almunii.

W 60 minucie hiszpański golkiper był już jednak bez szans. Dośrodkowanie z lewej strony doskonale wykorzystał Cahill, który pomimo asekuracji ze strony Clichy’ego, głową wpakował piłkę do siatki na 5. metrze! 1:0!

Po miękkiej wrzutce Songa główkował w 65 minucie van Persie, lecz bez problemów obronił Howard. Gospodarze odpowiedzieli mocnym, aczkolwiek niecelnym strzałem Osmana.

Wenger nie czekając dłużej w 72 minucie zdecydował się na zmiany – Songa zastąpił Bendtner, zaś Sagnę, Eboue.

W 80 minucie kolejny bardzo mocny strzał Cahilla odbił instynktownie Almunia.

Kiedy wydawało się, że wszelkie nadzieje na punkty w tym meczu przepadły, w 92 minucie Diaby dośrodkował piłkę z głębi pola do van Persiego. Ten będąc ustawiony na 10 metrze potężnie kropnął nie do obrony i uratował remis Kanonierom! 1:1!

Niedługo potem pan Marriner zakończył spotkanie. Pomimo, że udało się wywalczyć punkt w tym meczu, to strata do liderującego Manchesteru United niestety po tej kolejce się powiększyła.

Składy:

Everton

Howard, Neville, Hibbert, Lescott, Baines, Jagielka, Fellaini, Cahill (86’ Anichebe), Pienaar, Osman, Arteta.

Ławka rezerwowych:

Nash, Yobo, Rodwell, Gosling, Castillo, Jutkiewicz

Arsenal

Almunia, Sagna (72’ Eboue), Djourou, Gallas, Clichy, Diaby, Denilson, Song (72’ Bendtner), Nasri, Adebayor, van Persie.

Fierce_girl komentarzy: 219428.01.2009, 21:41

Ale Nasri dzisiaj kręci..przebić się nie może.

baska_17skc komentarzy: 3161 newsów: 228.01.2009, 21:40

Pomocnicy co mają piłke to kończy się stratą ... no oprócz Nasriego. Dobrze gra nasza formacja defensywna

BlueMonday komentarzy: 12328.01.2009, 21:38

z czym do ludzi Arsenal!!! gdzie tu mamy walczyc o tytuly.. puchary... kolejny sezon bez trofeum.

kluch_lbn komentarzy: 176528.01.2009, 21:34

zarzućcie jakiś kanał na sopa, bo dopiero wszedłem, prośba!

Watcher komentarzy: 24728.01.2009, 21:32

słabiiizna narazie :/ nie radzimy sobie bez Cesca, Toure i Walcotta :/

BlueMonday komentarzy: 12328.01.2009, 21:32

bezpiecznie jest ogladac na SopCascie setante?????

RAVENAFC komentarzy: 86328.01.2009, 21:25

licze na zwyciestwo...Everton nie gra tak super wiec grzechem było by z nimi nie wygrac;p

Paster komentarzy: 7728.01.2009, 21:24

Raczej kolejny marny mecz w naszym wykonaniu...Gdzie ten Arsenal z dawnych lat, gdy wszyscy zastanawiali się ile a nie czy wygramy.

arsen1 komentarzy: 107828.01.2009, 21:24