Van Persie ratuje remis Arsenalowi na Goodison Park!

Van Persie ratuje remis Arsenalowi na Goodison Park! 28.01.2009, 21:21, Bartosz Polek 299 komentarzy

Arsenal zremisował na Goodison Park z Evertonem 1:1 w ramach 23. kolejki angielskiej Premier League. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 50. minucie za sprawą Gary’ego Cahilla. Stan meczu wyrównał w doliczonym czasie gry pięknym golem Robin van Persie.

W porównaniu do ostatniego meczu z Cardiff City, Arsene Wenger dokonał kilku roszad w podstawowej jedenastce. W bramce ponownie zobaczyliśmy Manuela Almunię, zaś w linii obrony Gaela Clichy’ego oraz Williama Gallasa. W pomocy do gry powrócili Denilson oraz Abou Diaby, zaś partnerem Robina van Persiego w ataku był Emmanuel Adebayor.

Arsenal zaatakował Everton już od samego początku spotkania, o czym świadczą dwa rzuty rożne na przestrzeni trzech minut. W następnych kilkunastu minutach spotkanie się wyrównało, a piłka częściej znajdowała się na połowie Kanonierów. Inicjatywę przejęli gospodarze.

Mecz toczony był w dosyć szybkim tempie, lecz brakowało czystych sytuacji bramkowych. W 33 minucie piłkę przed polem karnym otrzymał van Persie, lecz uderzył bardzo niecelnie. Po chwili na strzał z przed 16-tki zdecydował się Denilson, lecz również obok słupka.

Pomimo, że w końcówce pierwszej połowy to ‘The Gunners’ gościli w polu karnym Evertonu, wynik nie uległ zmianie.

Arsenal przeprowadził ciekawą i godną uwagi akcję w 50 minucie. Van Persie podał piłkę do Denilsona, lecz Brazylijczyk uderzył lewą nogą tylko nad poprzeczką.

W 54 minucie to gospodarze byli bardzo blisko wyjścia na prowadzenie. Cahill potężnie kropnął z ostrego kąta, ale na nasze szczęście obok bramki Almunii.

W 60 minucie hiszpański golkiper był już jednak bez szans. Dośrodkowanie z lewej strony doskonale wykorzystał Cahill, który pomimo asekuracji ze strony Clichy’ego, głową wpakował piłkę do siatki na 5. metrze! 1:0!

Po miękkiej wrzutce Songa główkował w 65 minucie van Persie, lecz bez problemów obronił Howard. Gospodarze odpowiedzieli mocnym, aczkolwiek niecelnym strzałem Osmana.

Wenger nie czekając dłużej w 72 minucie zdecydował się na zmiany – Songa zastąpił Bendtner, zaś Sagnę, Eboue.

W 80 minucie kolejny bardzo mocny strzał Cahilla odbił instynktownie Almunia.

Kiedy wydawało się, że wszelkie nadzieje na punkty w tym meczu przepadły, w 92 minucie Diaby dośrodkował piłkę z głębi pola do van Persiego. Ten będąc ustawiony na 10 metrze potężnie kropnął nie do obrony i uratował remis Kanonierom! 1:1!

Niedługo potem pan Marriner zakończył spotkanie. Pomimo, że udało się wywalczyć punkt w tym meczu, to strata do liderującego Manchesteru United niestety po tej kolejce się powiększyła.

Składy:

Everton

Howard, Neville, Hibbert, Lescott, Baines, Jagielka, Fellaini, Cahill (86’ Anichebe), Pienaar, Osman, Arteta.

Ławka rezerwowych:

Nash, Yobo, Rodwell, Gosling, Castillo, Jutkiewicz

Arsenal

Almunia, Sagna (72’ Eboue), Djourou, Gallas, Clichy, Diaby, Denilson, Song (72’ Bendtner), Nasri, Adebayor, van Persie.

Rafi komentarzy: 128130.01.2009, 15:25

Olo 18-dokladnie:)AV gra tuzo ladniej od ****$i...i to do tego tytulu mistrzowskiego z sezonu 1954/55 doprowadzil ich nasz byly zawodnik i supersnajper Ted Drake:)WE LOVE YOU ARSENAL!!!!

DawidAFC komentarzy: 155830.01.2009, 14:43

lol nie Gary’ego Cahilla tylko Tima Cahilla :D

Rysior komentarzy: 430.01.2009, 14:05

Brawo dla Van Persiego! Jak by nie on nawet jednego pkt. bysmy nie mieli..

Rafi komentarzy: 128130.01.2009, 12:57

KubaCR7-nie robie z ciebie debila,tylko moim zdaniem to ze Abramowicz wpakowal w nich tyle kasy to nie powod zeby wlaczac ich do Big Four...wiec spokojnie czlowieku...

madjer komentarzy: 553430.01.2009, 12:24

:( I znów tracimy punkty ...

KuBaJo komentarzy: 217430.01.2009, 11:33

rafi no co ty nie powiesz myślałem że abramowicz to nasz sponsor i to polak xD weż debila ze mnie nie rób

Rafi komentarzy: 128130.01.2009, 10:41

Olo 18-No masz racje ze AV to nie ten poziom...ale statystycznie to czwarty w kolejnosci najbardziej utytulowany klub w Angli...ale zgadzam sie ze tak wogole to powinno byc Big Three:)KubaCr7-zgarnela pare tytulow za ruskie pieniadze...owszem kazdy klub musi kiedys zaczac swoja historie tworzyc...ale w takim razie to Chelsea nie powinno sie nazywac wielkim klubem...jeszcze nie...musza troche pobyc w czolowce i wygrac jeszcze wiele trofeow,bo jak narazie to klub bez historii i predzej AV pasuje do Big Four niz oni.Reasumujac powinno byc Big Three:)GO GO THE GUNNERS!!!!!

AQQ komentarzy: 11730.01.2009, 09:29

Chelsea też ma kryzys po przybyciu LFS ... ale i tak grają o niebo lepiej niż my. Zwycięstwo z nimi cieszy, ale cóż z tego jak za płotem zagarniamy baty od beniaminków i średniaków ... i wątpię żeby to była tylko kwestia motywacyjna - po prostu nasi młodzi zawodnicy mają wahania formy - te same które doprowadziły do straty lidera w zeszłym sezonie

buba14 komentarzy: 24930.01.2009, 08:49

Wydaje mi sie, że Gary Cahill gra w Boltonie a nie w Evertonie. ;p

W pierwszym wersie pisze :
"ospodarze wyszli na prowadzenie w 50. minucie za sprawą Gary’ego Cahilla."

Powinno być za sprawą Tima Cahilla. ;d

fabregas19x96 komentarzy: 2130.01.2009, 08:34

powinniśmy to wygrać

KuBaJo komentarzy: 217430.01.2009, 08:23

olo ale jednak jest big four nie lubię chealse ale gra ładnie i przecież kilka tytułów zgarnęła w ostatnich czasach...

Kondzior12 komentarzy: 490030.01.2009, 07:54

Lipa ze tylko remis :/

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56730.01.2009, 07:09

Ja tam bym się cieszył jakby AV weszła do Top 4 kosztem ChelSKA :P B4: ManU, Arsenal, A.V., LFC... Prawda że brzmi i wygląda lepiej niż z Niebieskimi? :D

Arsenal1994 komentarzy: 749729.01.2009, 22:37

Niekoniecznie królewscy, tylko pismaki pewnie

Fierce_girl komentarzy: 219429.01.2009, 20:03

Sorry, że nie na temat, ale nie mogę z gościa:
realmadrid.pl/index.php?co=aktualnosci&id=21872

*Jak podają brytyjskie media, wraz z Xabim Alonso do stolicy Hiszpanii mieliby się przenieść: Arsene Wegner, Cesc Fábregas oraz Kakà.

Perez zgłupiał, wcześniej już było mówione o jego planach Boss + Cesc. A teraz dołączył Alonso...ależ marzenia mają Królewscy..

Rafi komentarzy: 128129.01.2009, 19:49

Olo 18-moim zdaniem AV jak najbardziej na to zasługuje...klub zalozony w 1874 roku,zwyciezcy Lm w 1982,7 mistrzostw Anglii i Pucharow Angli,oraz 5 Pucharow Ligi...wiec historia niczego sobie;)A poziom calkiem niezly prezetuja:)To Chelsea na to raczej nie zasluguje.A co do samego meczu to gralismy beznadziejnie,ale znowu ratuje Nas Robin:)Liczmy na poprawe w najblizszych meczach:)WE LOVE YOU ARSENAL!!!!

Brac0 komentarzy: 145629.01.2009, 19:32

Obawiam sie ze niedlugo big four bedzie nastepujace: LFC, ManU, Chelsea, AV.... wrrrrrrrrrrrrrrr

waldek_89 komentarzy: 573529.01.2009, 17:47

Robin jesteś najlepszy! uratował remis, dla mnie to bohater!:D

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223729.01.2009, 17:14

Henry niestety musze sie z toba zgodzic , jak bedzie tak dalej i my bedziemy przegrywac lub remisowac mecze ktore powinnismy wygrywac a inne druzyny z Big Four i AV utrzymaja forme to o Big Four bedzie ciezko :/

Henry komentarzy: 49729.01.2009, 17:09

No nie dobrze, jak będzie tak dalej to możemy odpukać nie zagrać nawet w LM w przyszłym sezonie, naprawde nie jest dobrze i musimy się wziąść w garść

lecho komentarzy: 96929.01.2009, 16:22

kolek --> wiem. No może troszeczke źle to ująłem, bo chodziło mi o to, że w lecie nie zrobił nic z tym :D

simon90 komentarzy: 79529.01.2009, 16:13

A z resztą było gdzieś podliczone ile goli strzelił Hleb a ile już Samir w nieporównywalnie krótszym czasie ;D

simon90 komentarzy: 79529.01.2009, 16:12

Czajnik17

kolek komentarzy: 2330 newsów: 129.01.2009, 16:05

lecho---> kontuzje Rosy i Eduardo były bodajże po okienku zimowym....

Christian komentarzy: 342729.01.2009, 15:59

KubaCr7>>
Chodzi ci chyba o Hleba ;p

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7229.01.2009, 15:56

Wg mnie też Nasri jest lepszy od Hleba. Ale nie dlatego, że go lubię, a Hleba raczej nie, tylko taka prawda.

KuBaJo komentarzy: 217429.01.2009, 15:50

lecho nasri jest chyba jest na wiekszym levelu niż chleb a z resztą się zgadzam

lecho komentarzy: 96929.01.2009, 15:45

Remis z Evertonem na wyjeździe. Nie najgorzej, w końcu to bardzo dobra . Tylko, że styl w jakim gramy (zresztą praktycznie od początku sezonu, a teraz w szczególności) jest bardzo słaby. Trudno powiedzieć, dlaczego tak jest. Odszedł tylko Hleb i Flamini, ale przecież doszedł Nasri, a flama zastąpił Denilson. Może i Nasri dobrze wkomponował się w zespół już od początku, ale na pewno nie gra jeszcze na poziomie Hleba. Denilson ogólnie jest dla mnie średnim piłkarzem. Ani szczególny w odbiorze ani w rozgrywaniu. Nie to co Flatosso. Największy jednak problem stanowią kontuzje i to kluczowych zawodników. Rosicki i Eduardo wypadli na rok. Normalny trener, który dysponuje dobrymi finansami od razu kupiłby zmienników, aby zapełnić lukę. Niestety Wenger nie zrobił zupełnie nic. Przegraliśmy mistrzostwo w głównej mierze przez to. Potem lecie oczywiście nic. W tym sezonie dochodzą kolejne kontuzje filarów drużyny, ale Wenger przecież ma bardzo doświadczonych małolatów, którzy bez trudu zapełnią lukę. Na koniec forma. Niby są kontuzje. Niby nie ma transferów, ale cały czas jest wielu zawodników, którzy grali tak fantastycznie w tamtym sezonie. Jednak widać, że zostawili formę wraz z mistrzostwem :(
Takie drużyny jak Everton czy Aston Villa już prezentują nasz poziom.
Arsenal - klub przyszłości :):(

KuBaJo komentarzy: 217429.01.2009, 15:45

29.01

KuBaJo komentarzy: 217429.01.2009, 15:44

w 1988 roku George Graham sprowadził ze Stoke City jedną z największych legend Arsenalu - Lee Dixona, za 350 tysięcy funtów. dzisiaj to w kalendarium ...Dobra rocznica na tego Arshavina żeby kupić ( jestem przeciw) ale lepszy rydz niż nic

arsenalczyk komentarzy: 3629.01.2009, 15:38

komenator na Canale + dobrze powiedzial ze jak wenger moze wciaz powtarzac ze liczymy sie w wyscigu o mistrzostwo? Wczorajsze 90 minut pokazało jak daleko nam do mistrza anglii.

K1cKer komentarzy: 57429.01.2009, 15:21

Do awansu, do pucharu UEFA moze...

WojO komentarzy: 225229.01.2009, 15:17

;( nie wiem czy remis wystarczy,,,

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7229.01.2009, 14:45

Noo... rezultat niezły, mogliśmy przegrać. Ja tam się cieszę z wyniku :DD
Oczywiście wolałbym wygraną, ale remis mi wystarczy ;)))

simon90 komentarzy: 79529.01.2009, 14:35

Założe się że Robin powiedział: "Panowie mamy 50 sek. to dużo czasu" ;P

diabloKanonier komentarzy: 3129.01.2009, 14:35

Merowingster lol ta nadal o tytuł walczymy xD

barto32 komentarzy: 164729.01.2009, 14:21

a tak w ogóle too Wigan Athletic : Liverpool FC 1:1 ;)) szkoda że chelsea wygrała..

barto32 komentarzy: 164729.01.2009, 14:19

co do meczu to uratował nas RvP!! a Ade coś nam słabnie też myśle żeby Vele wpuścić

Koti komentarzy: 127729.01.2009, 13:59

Adebayor na ławe od razu !!!
VELA do 1 jedenastki zamiast Ade !

Merowingster komentarzy: 74629.01.2009, 13:57

W mailu od bossa będzie, że wciąż walczymy o tytuł.

kamil_malin komentarzy: 933229.01.2009, 13:55

Wiola04--> a co mają się załamać i jeszcze bardziej pogrążyć? Widzisz w tym jakiś sens bo ja nie. Zagraliśmy słabo, ale dziś jest tak jutro może być inaczej. Wszystko leży w psychice.

Merowingster komentarzy: 74629.01.2009, 13:54

Tragedia...

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 329.01.2009, 13:43

A najśmieszniejsze jest to, że Boss i zawodnicy cały czas tryskają optymizmem xD

Rori14 komentarzy: 9929.01.2009, 13:25

szkoda gadać co oni w tym sezonie robią ../

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 329.01.2009, 13:19

K1cKer- dzięki;>

delgard komentarzy: 8529.01.2009, 13:03

Zwracam honor, z Evertonem też wygraliśmy 7:0.

K1cKer komentarzy: 57429.01.2009, 12:57

Az 2 strzaly celne, 8 wogole, posiadanie pilki to przewaga Evertonu ;< DObrze ze nie ogladalas tego meczu, dawno nie widzialem tak slabego spotkania w naszym wykonaniu

delgard komentarzy: 8529.01.2009, 12:56

Hatake - 7:0 to było z Boro, a nie z Evertonem.

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 329.01.2009, 12:42