Vermaelen chwali "fantastycznego" Fabregasa

Vermaelen chwali "fantastycznego" Fabregasa 27.12.2009, 17:27, Bartosz Polek 30 komentarzy

Bohaterem dzisiejszego spotkania z Aston Villą zakończonego pewnym zwycięstwem Kanonierów 3:0, był niewątpliwie Cesc Fabregas. Kapitan Arsenalu na placu gry pojawił się dopiero w drugiej połowie, kiedy na tablicy wyników widniał jeszcze bezbramkowy rezultat.

Hiszpan niedługo po wejściu na boisko wyprowadził gospodarzy na prowadzenie po fantastycznie wykonanym rzucie wolnym z około 20 metrów, a kilkanaście minut później podwyższył wynik skutecznie wykańczając kontratak. Wynik meczu ustalił już w doliczonym czasie gry Abou Diaby, jednak to właśnie Cesc został uznany piłkarzem spotkania, pomimo że musiał przedwcześnie udać się do szatni z powodu urazu. Pochwał po ostatnim gwizdku sędziego nie szczędził mu Thomas Vermaelen, obrońca The Gunners.

- Był świetny. Grał po kontuzji ale mimo tego zrobił wszystko, by odmienić losy meczu. Jest fantastycznym piłkarzem. Dopóki nie pojawił się na boisku, nie tworzyliśmy tak wielu sytuacji bramkowych, wszystko się odmieniło kiedy był już na placu gry.

Reprezentant Belgii uważa, że Arsenal zasłużył na zwycięstwo w dzisiejszym meczu, pomimo wyrównanej pierwszej połowy spotkania.

- Rozegraliśmy dobry mecz i uważam, że zasłużyliśmy na wygraną. To dla nas dobry wynik. Aston Villa w drugiej połowie była już nieco zmęczona i efekty tego można było zaobserwować. Poprawnie też broniliśmy się całą drużyną - zakończył swoją wypowiedź dla Sky Sports.

Cesc FabregasThomas Vermaelen autor: Bartosz Polek źrodło: Teamtalk.com
grabos komentarzy: 59230.12.2009, 11:30

świetnie zagrali ;) warto było oglądać ten mecz chociaż po 1 połowie byłem troche zaniepokojony ;p

Marcesc komentarzy: 11429.12.2009, 17:17

Niech chwali go dalej, bo jest za co.

Katie komentarzy: 552 newsów: 629.12.2009, 15:56

rozstrzelał się nam Cesc i bardzo dobrze. ;]

Arsenalius komentarzy: 151728.12.2009, 12:44

Fabregas jest w tej chwili chyba najlepszym Kanonierem.

mdr_AFC komentarzy: 305028.12.2009, 12:39

JaroAFC - on zaczyna akcje ale jak było widać w wielu meczach potrafi je też pięknie wykończyć ;)

waldek_89 komentarzy: 573528.12.2009, 11:45

nie ma co Fabregas dał nam zwycięstwo w tym meczu;D

WojO komentarzy: 225228.12.2009, 11:05

:D nie ma się co dziwić ;p

mickey951 komentarzy: 12128.12.2009, 11:03

Jest lepszy od xaviegi i iniesty razem wziętych!

JaroAFC komentarzy: 32828.12.2009, 10:30

co jak co ale Cesc dla nas to jak Gerrard dla Live .
Nie wyobrażam sobie abysmy poradzili sobie bez niego, to on jest gływnym motorem napędowym, od niego zaczyna sie kształtować każda akcja. Jest niezastąpiony i jedyny w swoim rodzaju, nie wyobrażam sie jego odejścia.

crisadus komentarzy: 850728.12.2009, 09:44

O Fabregasie już nie będę pisał, bo każdy wie jak zagrał. Cieszy mnie to co zauważył Thomas, że nasza defensywa była naprawdę świetna (pomijając akcje Agbonlahora)

RaV579 komentarzy: 5028.12.2009, 09:04

Popieram bergkamp'a. Przed wejściem Francesc'a graliśmy b. dobrze, tyle, że brakowało przysłowiowej "kropki nad i".
Jestem natomiast rozczarowany Eduardo. Myślałem, że kontuzje RvP i Bendtner'a - dadzą mu do myślenia, no bo jest teraz jedynym środkowym napastnikiem w drużynie. Ale nie. Miał świetną okazję bodajże w 3 lub w 4 minucie, gdzie obrót miał przepiękny, no ale strzał to "no comments"

sowizz komentarzy: 378 newsów: 527.12.2009, 20:36

Gdyby ktoś miał chęć obejrzeć sam wywiad:

link.brightcove.com/services/player/bcpid29318049001?bctid=59249857001

UltimateE komentarzy: 1304 newsów: 227.12.2009, 20:24

Szef bez przesady:) spojrz na Chelsea - brak Anelki i slabe wystepy Drogby i oni tez nic nie graja:)
Wiadomo niektore kluby sa uzalenione bardziej od jednego pilkarza , a od innego nie , to normalne;)

Cesc_Fabri_4 komentarzy: 113427.12.2009, 20:06

Grać z takim zawodnikiem jak fabregas, to zaszczyt. się ne dziwię, że go chwali.;]

KxAxNxOxNxIxExR komentarzy: 49827.12.2009, 19:32

Fantastycznego ;D

miki9971 komentarzy: 6515 newsów: 227.12.2009, 19:13

Szef nie przesadzaj :) Jak byśmy mieli optymalny skład , Robin, Rosicky czy też Arshavin(w formie) , to było by inaczej :)

bergkamp komentarzy: 111027.12.2009, 19:13

Verminator grał dobrze zresztą jak większość Kanonierów w tym meczu. A przed wejściem Cesca i po zejściu moim zdaniem graliśmy poprawnie tyle że brakowało wykończenia.

Szef komentarzy: 1303527.12.2009, 18:57

widac jednak ze u nas mnostwo zalezy od Fabregasa i to troche martwi

KxAxNxOxNxIxExR komentarzy: 49827.12.2009, 18:51

Miło,że kolega z drużyny mówi dobrze o swoim koledze ;)

Cortez komentarzy: 579 newsów: 127.12.2009, 18:39

Oglądając pierwszą połowę czekałem tylko na wejście Cesca, nic nam nie wychodziło. Ten ledwo wszedł i sięknął piękną bramę z wolnego, do tego tak ruszył całym zespołem, że mieliśmy masę dobrych okazji, zupełnie inaczej niż w pierwszej połowie, kiedy cieszyłem się z remisu.