W niedzielne popołudnie Kanonierzy polegli na Stamford Bridge, przegrywając 1-2. Podopieczni Wengera zaprezentowali się z bardzo złej strony w pierwszej połowie i tylko jeden zawodnik wyróżniał się na tle kolegów.

Był to Francis Coquelin, który dobrze wszedł w mecz i od pierwszych minut prezentował wysoki poziom. Niestety w drugiej połowie Francuz musiał opuścić boisko z powodu kontuzji, mimo wszystko pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie.

Poniżej prezentujemy cały występ 21-latka:

Francis Coquelin autor: Marcin Stefaniak źrodło: youtube.com
DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125124.01.2013, 21:34

Szkoda tej kontuzji :). Ale Coq to ktoś w kogoś wierzę w Arsenalu. Oby tylko nie skończył jak Bartley ;/

Lr556 komentarzy: 153623.01.2013, 21:56

Gut, gut

MociumPAN komentarzy: 126623.01.2013, 20:05

Wkońcu mamy kogoś kto mógłby odciążyć Artete z zadań defensywnych i Hiszpan mógłby więcej zdziałać w ofensywie , oby Coq utrzymał taką formę bo ostatnie 2 mecze miał naprawdę dobre i był bardzo waleczny.

Ciastolyna komentarzy: 107723.01.2013, 19:50

Szkoda kontuzji, bo być może on miałby wpływ na dalsze nasze akcje i może dzięki niemu wyrównalibyśmy stan meczu. Świetne minuty Francisa!

Kanonier2305 komentarzy: 12223.01.2013, 16:07

To jest twardy zawodnik, przez kontuzje Artety ma szanse pokazać się a pokazał się z bdb strony

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078423.01.2013, 14:40

jeden z jego lepszych meczy w Arsenalu

gunners14 komentarzy: 228423.01.2013, 12:20

Coq jest waleczny tak jak Jack, naprawdę chce się pokazać i wskoczyć do pierwszego składu. Tylko żeby nie był tak podatny na kontuzje jak Abou.

Yakub97 komentarzy: 574623.01.2013, 11:34

Jak Jacek w poprzednich meczach:D
Juz rok temu jako PO dobrze gral a teraz rosnie porzadny DP tylko musi potwierdzic swoja forme stałymi dobrymi występami

KanonierTH1411 komentarzy: 482823.01.2013, 10:37

Dla mnie zdecydowanie piłkarz meczu z Chelsea w naszych szeregach, na niego głowosałem. Każdy wślizg celny, świetnie czyścił środek pola, po jego zejściu nasza gra już nie wyglądała tak dobrze w drugiej połowe. Po za tym ma świetną technikę, przyjęcie, zwód i podanie do Walcotta (był na spolonym) w pierwszej połowie miodzio...

orme komentarzy: 29523.01.2013, 10:01

@Prezes1993
Ja zacznę...
taka kompilacja o każdym? Przecież to jest jego gra z jednego meczu...

IPiotrek komentarzy: 212323.01.2013, 08:25

Dobrze się zapowiada, ale podatny na kontuzje jak AD.

Prezes1993 komentarzy: 2523.01.2013, 04:33

Dobra, dobra. Coq zagral dobry mecz, jednakże taka kompilacje możnaby było zrobic paru innym zawodnikom. Po obejrzeniu tego filmiku wiekszosc powie : " Mvilla? Diame? po co nam oni skoro mamy swietnego Coquelina" Nie mam zmiaru podwazyc potencjału tego zawodnika, lecz jak dla mnie kompilacja bez sensu. Mozecie zaczac mnie hejtowac ;p

RVP87 komentarzy: 116423.01.2013, 01:47

zobaczymy co z niego będzie ma już 21 lat więc czas najwyższy by grał w BPL i udowodnił czy jest wart gry w koszulce z armatką na piersi

tenZparagwaju komentarzy: 78822.01.2013, 23:21

potencjał jest jednak zrobienie z niego DMa byłoby niewykorzystaniem pełni jego możliwości, powinien grać jako CM

beznazwy komentarzy: 237122.01.2013, 23:16

Zdecydowanie był to piłkarz meczu

przemass89 komentarzy: 63622.01.2013, 23:16

Pamiętam go, gdy grał na prawej obronie. Było to raptem parę meczów (może i dosłownie parę), ale zrobił na mnie wtedy niezłe wrażenie. Też bym go z chęcią widział na boku defensywy, ale być może Boss wie, że Coq poza naprawdę dobrą techniką, zwinnością i odbiorem, ma jeszcze to coś, co jest potrzebne do gry w środku pola - tzw. ogarnięcie i przegląd pola. Może dlatego widzi w nim następcę Songa i nie kupuje defensywnego pomocnika.

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 422.01.2013, 22:47

Bardzo dobrze zapowiadający się gracz, ale dla mnie to bardziej na b2b niż DMF. Trochę za bardzo ciągnie go na bramkę przeciwnika, co jest dobre na słabszego przeciwnika, niestety z CFC widać było, że przy przeważającym przeciwniku lepszy jest Arteta, który daje w obronie i rozegraniu dużo więcej spokoju (momentami trochę za dużo) i jestem pewny, że Gdyby grał Mikel, gola Maty by nie było.

IMO trochę doświadczenia i następca Artety już jest:) Chciałbym go zobaczyć w jakimś meczy na prawej obronie zamiast Sagny, gdzie kiedyś grał. Nie wiem czy potrafi dośrodkować ale ma drybling i mógłby dać sporą przewagę w ofensywie na skrzydle.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 122.01.2013, 22:47

Coq ma za duże zdolności ofensywne, by grać typowego dp. To jest typowy box to box. Niestety czasami zapomina, że u nas gra ostatniego pomocnika.

Marzag komentarzy: 40954 newsów: 122.01.2013, 22:35

Coq gral widowiskowo, ale bardzo nieodpowiedzialnie i byl cieniasem w obronie, m.in. jemu zawdzieczamy porazke z Chelsea :-)

KochamArsenal88 komentarzy: 100322.01.2013, 22:17

Szkoda że nie zobaczymy go w nastepnym meczu, ma ogromny potencjał może juz niedługo Songa będzie zjadał na śniadanie i zapomnimy o nim całkowicie, tak jak kiedyś o Flaminim. Możliwe że po tak dobrych występach będzie grał coraz częsciej nawet po powrocie po kontuzji Artety.

Paciecho komentarzy: 89922.01.2013, 22:17

Musi wiecej grać... ale Wenger nie daje mu tyle szans.

schnor25 komentarzy: 1854622.01.2013, 22:12

Flamini...ten człowiek jeszcze żyje? :D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.01.2013, 22:10

afcforever, wiem, że można się ustawiać tak genialnie jak Arteta i przechwytywać piłki, ale jednak skojarzenie defensywnego pomocnika z czarnym silnym Murzynem nie wzięło się bez przypadku. Z resztą nie wyobrażam sobie, żeby defensywny pomocnik sobie dryblował w tą i we w tą, bo każda strata w jego sektorze boiska to 50% szansa na bramkę dla rywala.

Coquelinowi dałbym szansę na CMFie, chociaż jeden mecz.

Lukiner komentarzy: 194922.01.2013, 22:02

Oby ta kontuzja nie była poważna. Będzie z niego wielki piłkarz.

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 222.01.2013, 21:47

Ten koleżka w przyszłym sezonie będzie w podstawowej "11".

12Titi14 komentarzy: 4302 newsów: 57022.01.2013, 21:38

Oby częściej grał, bo tak nie ma szans na zaprezentowanie się i pokazanie talentu.

dawcio090909 komentarzy: 187222.01.2013, 21:33

Dobrze zagrał.

Mirro komentarzy: 24322.01.2013, 21:25

Skazz. Fajny filmik. Potrzebujemy przyspieszenia gry. Dlatego wole jego niż Artete. Nawet w Canale + dostrzegli że Arteta gra w poprzek i do tyłu. Coquelin gra do przodu. Z tyłu przydałby się twardziel jak Vieira, może Frimpog będzie tym walczakiem, oby. Ładnie by sie uzupełniali.

Skazz komentarzy: 16322.01.2013, 21:15

youtube.com/watch?v=nXCvrQcINBs
pewnie wiekszosc widziala, wg mnie mamy brylant kolejny, dziwie sie ze nie rotuje nim Wenger czesciej za Artete badz Jacka

blez88 komentarzy: 13022.01.2013, 21:13

Więcej gry i będzie miażdżył :) I przez takich zawodników nasza przyszłość może być bardzo kolorowa :)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.01.2013, 21:12

Nadal mam wątpliwości, czy nie powinien zostać przesunięty do przodu, bo najfajniejszy to ma drybling, a nie warunki fizyczne czy siłę.

Wypożyczyć i po roku mamy zawodnika gotowego do grania, co tydzień.

Paniu76 komentarzy: 1246422.01.2013, 21:10

Ma potencjał. Kilka kiwek niesamowitych, szczególnie ta na Hazardzie

Mirro komentarzy: 24322.01.2013, 21:10

On jest lepszy od Songa.
Jak Song zaczynał to tracił bardzo dużo piłek przez niecelne podania. On robi to już dużo lepiej.

Mirro komentarzy: 24322.01.2013, 21:08

Zapomniałem jeszcze o Frimpongu.

kyryl15 komentarzy: 87522.01.2013, 21:07

Zobaczycie, że Wenger zrobi z niego jeszcze drugiego Songa. Ja wam to mówie. Możecie sobie zapisać.

Mirro komentarzy: 24322.01.2013, 21:06

Nareszcie jest zauważony. Jest odważny. Na filnie tego nie widać ale byli z Diaby zbyt mało agresywni w odbiorze piłki i pressingu na początku meczu. Wielki talent. Środek w przyszłości to Wilshere, Ramsay i Coquelin. Podobny styl gry, ciąg na bramkę, walka. To chcemy widzieć w Arsenalu.

paniczAFC komentarzy: 188322.01.2013, 21:05

Puli;
dla mnie w pamieci utkwil kanal dla hazarda :D
aa i taki dodatek do wypowiedzi ponizej, bardzo dobrze ze nie boi sie podan prostopadlych, podan do przodu

Puli komentarzy: 2422.01.2013, 21:00

W trakcie oglądania meczu nawet nie zwróciłem uwagi jak ładnie objechał Ca$hley'a przed podaniem do Theo.

paniczAFC komentarzy: 188322.01.2013, 20:58