Ważna wygrana na pokrzepienie serc: Arsenal 2-0 Everton

Ważna wygrana na pokrzepienie serc: Arsenal 2-0 Everton 01.03.2015, 15:54, Sebastian Czarnecki 2433 komentarzy

Nabór do redakcji - dołącz do ekipy Kanonierzy.com!

Trudno będzie zapomnieć o upokarzającym środowym wieczorze, kiedy to londyńczycy polegli na własnym stadionie z Monaco, ale dzięki dzisiejszej wygranej nieco łatwiej będzie to przełknąć. Kanonierzy odpowiednio zareagowali na niepowodzenie i zdobyli bardzo ważne trzy punkty, dzięki którym pozostali na trzecim miejscu w tabeli Premier League. Dwie zdobyte bramki, udany debiut Gabriela, świetny występ Ospiny, przełamanie Girouda i przede wszystkim zachowane czyste konto na pewno pozwolą drużynie Arsene'a Wengera ponownie uwierzyć w siebie i podjąć walkę o kolejne punkty w nadchodzących meczach.

Arsenal: Ospina - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Gibbs - Coquelin (89. Chambers) - Chamberlain (82. Rosicky), Cazorla, Özil, Sanchez (87. Welbeck) - Giroud

Everton: Howard - Coleman, Jagielka, Stones, Garbutt - McCarthy, Besić (77. Naismith), Barry (84. Gibson) - Mirallas (62. Lennon), Lukaku, Barkley

Początek spotkania nie obiecywał dobrej gry Arsenalu. Kanonierzy wciąż przypominali tę samą, bezradną drużynę, która kilka dni temu poległa na własnym stadionie z Monaco. Nawet zawodzący w tym sezonie Everton nie miał trudności w przedarciu się przez źle zorganizowaną linię defensywną. Na całe szczęście dla londyńczyków, nie potrafili wykorzystać swoich okazji.

Po dziesięciu minutach gry otrzymaliśmy statystykę posiadania piłki: 71 do 29 dla Evertonu; podopieczni Roberto Martineza całkowicie zdominowali środek pola, który w przypadku Arsenalu w ogóle w tym spotkaniu nie istniał.

Zaledwie 17 minut przyszło nam czekać na pierwszy błąd defensywy Arsenalu, a jego sprawcą był debiutujący w Premier League Gabriel Paulista. Brazylijczyk przestraszył się agresywnego wejścia Romelu Lukaku i wypuścił Belga na wolną pozycję, jednak na jego szczęście David Ospina dobrze wyszedł z bramki i powstrzymał rosłego napastnika.

Dziesięć minut później Arsenal stworzył sobie pierwszą poważną sytuację w tym meczu. Dośrodkowanie Alexisa Sancheza znalazło drogę na głowę Oliviera Girouda, który z najbliższej odległości strzelił obok bramki. Francuz utrzymuje skuteczność ze środowego starcia z Monaco.

Ofensywna akcja w wykonaniu londyńczyków sprawiła, że zespół Arsene'a Wengera nieco się przebudził i zaczął próbować swoich szans. Dośrodkowania-widmo na żadnego z zawodników i strzały w defensorów przeciwników nie miały jednak prawa przynieść zmianę wyniku.

W 38. minucie Gabriel Paulista na dobre przywitał się z Premier League, po tym jak w kapitalnym stylu zatrzymał Romelu Lukaku i odpokutował swoje grzechy sprzed 20 minut.

Minutę później było już 1-0 dla Arsenalu! Dośrodkowanie Mesuta Özila z rzutu rożnego trafiło prosto do Oliviera Girouda, który przełamał swoją niemoc strzelecką i pokonał Tima Howarda.

Kanonierzy wyraźnie się przebudzili po nieudanym początku meczu i w końcu zaczęli grać, jak na Arsenal przystało. Chwilę po bramce na 1-0 swoich sił strzałem z dystansu spróbował Cazorla, ale strzelił minimalnie nad poprzeczką.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, Arsenal prowadzi z Evertonem 1-0.

Początek drugiej części meczu był bardzo niemrawy, ale lepsze sytuacje kreowali sobie gospodarze. Giroud i Özil próbowali swoich szans, ale nie byli w stanie zaskoczyć Howarda.

W 65. minucie ładną akcję rozegrali Cazorla i Giroud, których gra na jeden kontakt zakończyła się mocnym strzałem Hiszpana nad poprzeczką. Dobry pomysł, nieco gorsze wykonanie.

Minutę później to Everton wyprowadził kontratak, który mógł przynieść wyrównanie. W dogodnej sytuacji znalazł się Romelu Lukaku, ale kolejny raz kapitalną interwencją popisał się David Ospina, który przerzucił piłkę nad poprzeczką.

W 68. minucie Olivier Giroud i Francis Coquelin zderzyli się głowami, co poskutkowało rozlaną krwią z nosa młodszego z Francuzów. Pomocnik przez długi czas otrzymywał pomoc medyczną, ale ostatecznie zdołał powrócić na murawę.

72. minuta mogła przynieść wyrównanie dla The Toffees. Coleman bezproblemowo ograł Gibbsa na prawej flance i wyłożył piłkę Lennonowi, ale David Ospina nie pozwolił, by gracz wypożyczony z Tottenhamu strzelił gola. Wciąż 1-0 dla Arsenalu.

Gabriel show! Brazylijczyk coraz lepiej poczyna sobie w barwach Arsenalu. Najpierw w świetnym stylu poradził sobie z Rossem Barkleyem, a chwilę później był bliski strzelenia bramki po dośrodkowaniu Özila z rzutu rożnego. Zabrakło jednak nieco precyzji.

Na dziesięć minut przed końcem meczu Mesut Özil stanął przed dogodną okazją na podwyższenie rezultatu, ale jego strzał został odbity przez obrońcę.

Minutę później na boisku zameldował się Tomas Rosicky, który zmienił Chamberlaina. Później za Sancheza wszedł jeszcze Welbeck, a pozycję defensywnego pomocnika zajął Calum Chambers, jako że Francis Coquelin ostatecznie nie był w stanie dokończyć meczu po urazie nosa. Po kolejnym bolesnym starciu - tym razem z piłką - na boisku znowu pojawiło się jezioro krwi.

W 90. minucie Arsenal strzela na 2-0! Mesut Özil świetnie wypatrzył dobrze ustawionego Tomasa Rosicky'ego i zamiast szukać dośrodkowania w pole karne, wycofał futbolówkę do czeskiego weterana. Mały Mozart - jak na Kanoniera przystało - huknął jak z armaty, a rykoszet od obrońcy dodatkowo zmylił Tima Howarda.

Chwilę później Olivier Giroud mógł strzelić kolejnego gola, ale tym razem nie skorzystał z dobrego dośrodkowania Bellerina.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, Arsenal wygrał 2-0 z Evertonem i pozostał na trzecim miejscu w tabeli.

EvertonPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Dominik1990 komentarzy: 32002.03.2015, 18:16

zna się ktoś bo nie umiem wgrać patch'a do fify 15 Oryginalnej z fifa infinity to ten :

a link jest tu

Uszu komentarzy: 51202.03.2015, 18:15

bmwz5 > właśnie przed chwilą czytałem na ten temat i tak się zastanawiałem kto to mógłby być

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 802.03.2015, 18:15

DawidAL
Dla mnie zawsze był. Byłem zawiedziony jego przeprowadzką na Emirates. Co więcej, dziwił mnie Loew. To mądry facet, a narażał tak bardzo swoją drużynę na Mistrzostwach Świata. Mając takich rywali do składu jak Hummels (owszem, wtedy kontuzjowany), Howedes, Boateng, Mustafi, Knoche czy nawet Badstuber, Mertesacker był pierwszym wyborem.

michalm1 komentarzy: 702002.03.2015, 18:14

Ale przyznajcie ze Bielik jest podobny w swoich ruchach do Maticia.

michalm1 komentarzy: 702002.03.2015, 18:10

widze na tym filmiku Bielik sie nagral... mogli juz zrobic jakas cala kompilacje z jego meczu a nie 3 akcje wybrali.

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34102.03.2015, 18:08

independent.co.uk/sport/football/news-and-comment/england-footballer-arrested-over-underage-sex-allegations-10080723.html
Ciekawe, o kogo chodzi.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125102.03.2015, 18:08

Już nie róbcie z Mertesackera totalnego amatora.. Wróci do Bundesligi (IMO) i będzie gwiazdą ligi.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 802.03.2015, 18:06

Robert, 4 lata temu Werder dostał od nas 10 mln, dziś Mertesacker wygląda jak dziadek przy tym sprzed zakupu. Jakby 30 lat i każdy dzień więcej był jego marnieniem. Może z 5-7 uzyskamy.

FadeIn komentarzy: 354702.03.2015, 18:05

AaronJames

Kończąc. Dla wielu piłkarzy którzy trafili np.do Arsenalu ich sukcesem bylo tylko dołączenie do klubu ale nie oznacza to, że odnieśli oni sukces bo samo dołączączenie do klubu nic nie znaczy. Sukces mozna osiągnąć pokazując jak się gra przychodząc do klubu a nie tylko do niego przychodząc. Więc twoje twierdzenie jest bledne.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.03.2015, 18:03

mistique
Tam redaktor przecinka nie postawil. Powinno byc 1,5 mln.

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.03.2015, 18:03

Myślicie, ze jak Merte by serio miał w lato odejść, to ktoś by za niego dał 15 mln? :D

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 802.03.2015, 18:02

Najlepsza ich witryna to niewiarygodne.pl. Można tam wejść-naczytać się-dostać fobii na tle wszystkiego/schizofrenii/zaczniesz budować bunkier przeciw każdej katastrofie, która właściwie miała mieć już miejsce.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.03.2015, 17:59

Gozdzik
Dziennikarz/Komentator/Ekspert. Tu jest coraz gorzej. Jak nie gafy to zle tlumaczenie. Teksty pisane niczym brukowce z pierwszej reki. Mnie to denerwuje tutaj jak jest news typu "Jak donosi metro.." to przestaje czytac. Bo i tak wiem ze to strata czasu. A WP juz dawno zeszlo na psy i to sie nie zmieni bo beda pojawiac sie kolejne tumany. Bo takich wlasnie potrzebuja.

kamilo_oo komentarzy: 2356702.03.2015, 17:59

Ja tam się nie dziwię Kucharczykowi, przegrywasz 3:0 a po meczu podchodzi do ciebie jakiś kretyn i Ci mówi, że fatalnie wygladasz, no po prostu pełna profeska tego dziennikarza, może to był ten z Familiady :P

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 802.03.2015, 17:57

Wiem, że w prasie musi być burza, musi być popyt na czytelnictwo stąd te plotki odnośnie odejścia Mertesackera, ale takie rzeczy mogą naruszyć harmonię w szatni, a ostatecznie takie osądy powinno się wypisywać po sezonie. Mertesacker równie dobrze może już zostać wpisany do pierwszej jedenastki na mecz z QPR.

FadeIn komentarzy: 354702.03.2015, 17:56

AaronJames

Czyli według twojego rozumowanua zawodnicy sprowadzani do czołowych drużyn zawsze są zawodnikami wartościowymi a trener ktory ich sprowadza nigdy się nie myli ? Tak to nie działa. I to ja ci podałem przykład. Zrozumiałem o co ci chodzi. Nie bój.Ja na przyklad nie śmieje się z Pera bo jak dla m ie to wartościowy zawodnik który się nam przyda nawet na lawce ale nie wmawiaj mi, że tacy goscie jak wczesniej wymienieni plus Szamak to nie porażka. Smieje się z tych transferów do dziś. Ale wartosciowe one były.... A sami zawodnicy ? Hmmm miodzio.

gosku komentarzy: 126002.03.2015, 17:55

Dobra panowie zawijam się ofensywnie, siemanko!

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2202.03.2015, 17:54

K204
Dla mnie rowniez. No ale tak swoja droga to martwi ze w Polsce nie ma na tyle wykwalifikowanych dziennikarzy, ktorzy mogliby cos tam zdzialac. A moze to tez nie w tym rzecz?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.03.2015, 17:53

DawidAl
Kanoniero z Marszalkiem Dabrowskiego.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.03.2015, 17:52

Gozdzik
Dla mnie te cale WP to cyrk. To sie powinno nazywac Wielka Pomylka.

afctid komentarzy: 52102.03.2015, 17:50

Ciężko ten debiut ocenić, zbyt krótkie wideo, ale potencjał faktycznie ma. Na pierwszy rzut oka technika i równowaga jeszcze troszkę kuleje.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125102.03.2015, 17:50

Kanonier204

Jak otwierałem link liczyłem, że jakaś perełka z k.com.. Szkoda :(

Pamiętam, że kiedyś ktoś stąd był na mistrzach :D.

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2202.03.2015, 17:50

K204
Dla mnie to chamskie i prostackie zachowanie. Tak naprawde dziennikarz dobrze mu powiedzial Wygladal tragicznie.

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2202.03.2015, 17:49

Widze ze Bielik zaliczyl calkiem udany wystep. To cieszy!

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.03.2015, 17:49

mistrzowie.org/628589/

:D

gosku komentarzy: 126002.03.2015, 17:48

kamilo_oo
Cenie go za zasługi, ale z obecną formą tylko tam gry może szukać.

kamilo_oo komentarzy: 2356702.03.2015, 17:46

Jeżeli dla was gość, który rozegrał ponad 100 spotkań w Arsenalu, Werderze i w reprezentacji Niemiec to człowiek nadający się tylko do gry w okręgówce to taki Glik to chyba w C klasie by nie pograł

gunners007 komentarzy: 954302.03.2015, 17:43

belaSS----> W sumie z tym Nacho to masz rację. Mój błąd to rzeczywiście stoper, miałem jakieś błędne informacje na jego temat.
W każdym razie 4 CB musiałby być uniwersalny, aby nie zmarnował kariery na ławce, pamiętam jak w tamtym sezonie Vermaelen jako trzeci CB praktycznie nie schodził z ławki, a co dopiero następny stoper w hierarchii.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457302.03.2015, 17:43

FadeIn
naucz się czytać ze zrozumieniem najpierw. Nigdzie nie napisałem wyrażeni "tylko dlatego", tylko był to przykład. Kpić to sobie możesz z kolegi a nie z piłkarza który gra w czołowej drużynie. Jeśli grał to znaczy, że dla trenera dobrej drużyny coś znaczy.

FadeIn komentarzy: 354702.03.2015, 17:39

AaronJames

Czyli tacy piłkarze jak Cygan, Silvestre, SS odnieśli sukces tylko dlatego bo byli w Arsenalu i nie należy z nich kpic ? Błagam.

#mięczaki

Co do simpllemana to ja o jego kariere redaktorską jestem spokojny, a po meczach statystykami to on obowiązkowo musi sie zająć

Co do tych 50 mln na wzmocnienia.Martinez + Krychowiak/Morgan.Moze wyjdzie za nich max 55 baniek

mallen komentarzy: 2123902.03.2015, 17:37

Bielik's Arsenal debut
Watch highlights of Krystian's first match:

AaronJamesRamsey komentarzy: 457302.03.2015, 17:36

gosku
Dziękuję. Codzienna dawkaśmiechu została podana.

belaSS komentarzy: 11702.03.2015, 17:35

gunners007

Nacho to środkowy obrońca grający od biedy na LO, a Ivanovic w Lokomotivie grał jako ŚO.

gosku komentarzy: 126002.03.2015, 17:33

AJR
No dla takiego Mertesackera to sukces i to razy 3.
Patrząc na jego grę, to może w okręgówce by coś grał, no ale niech nie szuka gry w "Nowoczesnym Superklubie".

AaronJamesRamsey komentarzy: 457302.03.2015, 17:31

A mnie bawią komentarze, które wyśmiewają lub obrażają jakiegoś zawodnika, który odnosi sukces. No nie oszukujmy się, gra w Arsenalu to jest sukces dla piłkarza.

gunners007 komentarzy: 954302.03.2015, 17:31

belaSS-----> Nacho i Ivanović to boczni obrońcy więc idąc tym tropem można również napisać:
Kościelny, Gabriel, Chambers, Monreal

afctid komentarzy: 52102.03.2015, 17:30

To mecz Chelsea, a oni grają tak, że z każdego meczu zrobią chłam. Tottenham był częściej przy piłce, ale nic im to nie dało bo przy 2:0 autobus był już zaparkowany a kluczyki wyjęte.

gosku komentarzy: 126002.03.2015, 17:28