Ważna wygrana na pokrzepienie serc: Arsenal 2-0 Everton

Ważna wygrana na pokrzepienie serc: Arsenal 2-0 Everton 01.03.2015, 15:54, Sebastian Czarnecki 2433 komentarzy

Nabór do redakcji - dołącz do ekipy Kanonierzy.com!

Trudno będzie zapomnieć o upokarzającym środowym wieczorze, kiedy to londyńczycy polegli na własnym stadionie z Monaco, ale dzięki dzisiejszej wygranej nieco łatwiej będzie to przełknąć. Kanonierzy odpowiednio zareagowali na niepowodzenie i zdobyli bardzo ważne trzy punkty, dzięki którym pozostali na trzecim miejscu w tabeli Premier League. Dwie zdobyte bramki, udany debiut Gabriela, świetny występ Ospiny, przełamanie Girouda i przede wszystkim zachowane czyste konto na pewno pozwolą drużynie Arsene'a Wengera ponownie uwierzyć w siebie i podjąć walkę o kolejne punkty w nadchodzących meczach.

Arsenal: Ospina - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Gibbs - Coquelin (89. Chambers) - Chamberlain (82. Rosicky), Cazorla, Özil, Sanchez (87. Welbeck) - Giroud

Everton: Howard - Coleman, Jagielka, Stones, Garbutt - McCarthy, Besić (77. Naismith), Barry (84. Gibson) - Mirallas (62. Lennon), Lukaku, Barkley

Początek spotkania nie obiecywał dobrej gry Arsenalu. Kanonierzy wciąż przypominali tę samą, bezradną drużynę, która kilka dni temu poległa na własnym stadionie z Monaco. Nawet zawodzący w tym sezonie Everton nie miał trudności w przedarciu się przez źle zorganizowaną linię defensywną. Na całe szczęście dla londyńczyków, nie potrafili wykorzystać swoich okazji.

Po dziesięciu minutach gry otrzymaliśmy statystykę posiadania piłki: 71 do 29 dla Evertonu; podopieczni Roberto Martineza całkowicie zdominowali środek pola, który w przypadku Arsenalu w ogóle w tym spotkaniu nie istniał.

Zaledwie 17 minut przyszło nam czekać na pierwszy błąd defensywy Arsenalu, a jego sprawcą był debiutujący w Premier League Gabriel Paulista. Brazylijczyk przestraszył się agresywnego wejścia Romelu Lukaku i wypuścił Belga na wolną pozycję, jednak na jego szczęście David Ospina dobrze wyszedł z bramki i powstrzymał rosłego napastnika.

Dziesięć minut później Arsenal stworzył sobie pierwszą poważną sytuację w tym meczu. Dośrodkowanie Alexisa Sancheza znalazło drogę na głowę Oliviera Girouda, który z najbliższej odległości strzelił obok bramki. Francuz utrzymuje skuteczność ze środowego starcia z Monaco.

Ofensywna akcja w wykonaniu londyńczyków sprawiła, że zespół Arsene'a Wengera nieco się przebudził i zaczął próbować swoich szans. Dośrodkowania-widmo na żadnego z zawodników i strzały w defensorów przeciwników nie miały jednak prawa przynieść zmianę wyniku.

W 38. minucie Gabriel Paulista na dobre przywitał się z Premier League, po tym jak w kapitalnym stylu zatrzymał Romelu Lukaku i odpokutował swoje grzechy sprzed 20 minut.

Minutę później było już 1-0 dla Arsenalu! Dośrodkowanie Mesuta Özila z rzutu rożnego trafiło prosto do Oliviera Girouda, który przełamał swoją niemoc strzelecką i pokonał Tima Howarda.

Kanonierzy wyraźnie się przebudzili po nieudanym początku meczu i w końcu zaczęli grać, jak na Arsenal przystało. Chwilę po bramce na 1-0 swoich sił strzałem z dystansu spróbował Cazorla, ale strzelił minimalnie nad poprzeczką.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, Arsenal prowadzi z Evertonem 1-0.

Początek drugiej części meczu był bardzo niemrawy, ale lepsze sytuacje kreowali sobie gospodarze. Giroud i Özil próbowali swoich szans, ale nie byli w stanie zaskoczyć Howarda.

W 65. minucie ładną akcję rozegrali Cazorla i Giroud, których gra na jeden kontakt zakończyła się mocnym strzałem Hiszpana nad poprzeczką. Dobry pomysł, nieco gorsze wykonanie.

Minutę później to Everton wyprowadził kontratak, który mógł przynieść wyrównanie. W dogodnej sytuacji znalazł się Romelu Lukaku, ale kolejny raz kapitalną interwencją popisał się David Ospina, który przerzucił piłkę nad poprzeczką.

W 68. minucie Olivier Giroud i Francis Coquelin zderzyli się głowami, co poskutkowało rozlaną krwią z nosa młodszego z Francuzów. Pomocnik przez długi czas otrzymywał pomoc medyczną, ale ostatecznie zdołał powrócić na murawę.

72. minuta mogła przynieść wyrównanie dla The Toffees. Coleman bezproblemowo ograł Gibbsa na prawej flance i wyłożył piłkę Lennonowi, ale David Ospina nie pozwolił, by gracz wypożyczony z Tottenhamu strzelił gola. Wciąż 1-0 dla Arsenalu.

Gabriel show! Brazylijczyk coraz lepiej poczyna sobie w barwach Arsenalu. Najpierw w świetnym stylu poradził sobie z Rossem Barkleyem, a chwilę później był bliski strzelenia bramki po dośrodkowaniu Özila z rzutu rożnego. Zabrakło jednak nieco precyzji.

Na dziesięć minut przed końcem meczu Mesut Özil stanął przed dogodną okazją na podwyższenie rezultatu, ale jego strzał został odbity przez obrońcę.

Minutę później na boisku zameldował się Tomas Rosicky, który zmienił Chamberlaina. Później za Sancheza wszedł jeszcze Welbeck, a pozycję defensywnego pomocnika zajął Calum Chambers, jako że Francis Coquelin ostatecznie nie był w stanie dokończyć meczu po urazie nosa. Po kolejnym bolesnym starciu - tym razem z piłką - na boisku znowu pojawiło się jezioro krwi.

W 90. minucie Arsenal strzela na 2-0! Mesut Özil świetnie wypatrzył dobrze ustawionego Tomasa Rosicky'ego i zamiast szukać dośrodkowania w pole karne, wycofał futbolówkę do czeskiego weterana. Mały Mozart - jak na Kanoniera przystało - huknął jak z armaty, a rykoszet od obrońcy dodatkowo zmylił Tima Howarda.

Chwilę później Olivier Giroud mógł strzelić kolejnego gola, ale tym razem nie skorzystał z dobrego dośrodkowania Bellerina.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, Arsenal wygrał 2-0 z Evertonem i pozostał na trzecim miejscu w tabeli.

EvertonPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11702.03.2015, 19:44

Ja Welbecka polubiłem za waleczność. Statystyki ma słabe, umiejętności też, ale walczy i nie odpuszcza. Oczywiście Arsenalu nie zbawi, ale to nie jego wina, że Wenger go kupił.

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.03.2015, 19:42

W 1516 rozegrała sie średniowieczna bitwa miedzy armiami Bayernu, a Wolfsburga.Zwycięzcą zostal zakon Wilków pod dowództwem generała Dosta

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698202.03.2015, 19:36

Welbeck już nie będzie lepszy, on już się niestety nie rozwinie.

gosku komentarzy: 126002.03.2015, 19:33

No właśnie 1516 ;o!?

afctid komentarzy: 52102.03.2015, 19:33

Mnie tam Welbeck zawodzi, chciałbym zobaczyć w końcu jak wykańcza akcje sam na sam (nie podcinką) tylko jakimś sprytnym zamierzonym zagraniem. Ma przecież spore możliwości fizyczne. Mam też wrażenie że słabo się ustawia w polu karnym. Z jego przyspieszeniem powinien potrafić się urwać w kluczowym momencie i strzelić.

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.03.2015, 19:33

1516 roku?Reuss?

Matka wie, że ćpiesz? :D

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698202.03.2015, 19:31

Ciekawe czy to prawda z tym Adamem Johnsonem.

Maciar komentarzy: 69302.03.2015, 19:28

DawidAL
Mi chodzi o to żeby grał na szpicy.

ArsenalSlupsk komentarzy: 2802.03.2015, 19:28

WFL po letnim oknie transferowym bedzie mocnym rywalem dla Bayernu. Podobno Toprak iMeyer\Draxler. ma do nich dolaczyc a na oku i Bender i Reuss. Moj typ na mistrza w 15\16.

Kowal96 komentarzy: 1759302.03.2015, 19:21

arsneal

Dokładnie to samo chciałem napisać :D

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11702.03.2015, 19:17

Simao---> Wątpię, żeby chcieli tracić jeszcze więcej.

Simao12 komentarzy: 775202.03.2015, 19:16

To co Wolfsburg 20 za Merte?
Bo tracą sporo goli

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125102.03.2015, 19:14

Maciar

Grając na skrzydle to prędko tych cech co ma Giroud nie zdobędzie, nie oszukujmy się.

Flisu komentarzy: 160202.03.2015, 19:14

welcometabs.com/vote/5112 (przekierowanie do fb)

Możecie zagłosować na zespół kolegów? Dzisiaj kończy się głosowanie a głosy ciągle potrzebne! Głosujcie na Frankenstein Children :)

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2202.03.2015, 19:13

arsenallord
Jesli tak sie stanie to poraz kolejny bedzie widoczne jak na dloni ile hajs znaczy. Nakupuja gwiazd, dadza bajeczne kontrakty i tak Rossonerich wroca na szczyt.

Maciar komentarzy: 69302.03.2015, 19:10

Pamiętam jak kiedyś była tutaj dyskusja na temat tego kto jest lepszy Welbeck czy Giroud. Doszło do tego że obaj są na tym samym poziomie tylko mają inne cechy
Teraz stwierdzam że Welbeck może być dużo lepszy od Giroud ponieważ on może wycwiczyc te cechy które faworyzuja Oliego natomiast Oli nigdy nie będzie tak szybki jak Danny. Moim zdaniem nie wolno skreślac Dannego i trzeba na niego stawiać

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11702.03.2015, 19:10

Wygląda na to, że Milan zostanie sprzedany. Kolejny klub, którego właścicielem będą szejkowie.

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.03.2015, 18:58

Mou akurat jak juz kupuje/sprzedaje, to zawsze dziwnym trafem wchodzą w interes duże pieniadze, a 50 mln za Luiza to majstersztyk

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 802.03.2015, 18:51

Jeszcze jedno chciałem poruszyć, choć było bardzo możliwe, że ruszane w trakcie okna transferowego. Zauważcie że Mourinho jeśli naprawdę chce kogoś opchnąć to sprzedaje komuś, komu bardziej zależy na kupnie niż jemu na sprzedaży.

Okno zimowe:
Schurrle - sprzedaje go w cenie Sancheza do klubu, gdzie potrzebują kogoś formatu światowego, by być liczyć się w Europie.

Przed sezonem 14/15:
Lukaku - sprzedaje za 36mln euo zawodnika, którego sam nie potrzebował do swojej układanki, a którego Everton potrzebował na gwałt, stąd taka kwota.
David Luiz - cena kosmiczna, a PSG kupuje tylko za kosmiczne pieniądze.
Bertrand - 13 mln do Southampton, chłopak wyciągnięty z rezerw, bez szans na pierwszą kadrę, a Soton potrzebowało substytut za Shawa.

Sezon 13/14
Mata za 45 mln - dla Mourinho piłkarz z przymusu na ławkę, a United potrzebowało piłkarzy o wielkich nazwiskach.
De Bruyne 22 mln - choć teraz błyszczy, dwa lata temu za taką kwotę tylko Wolfsburg mógł to zrobić.

Sezon 13/14

P_95 komentarzy: 66302.03.2015, 18:48

co Ty powiesz?! a co z poniedziałkowymi meczami?

kozz10 komentarzy: 372402.03.2015, 18:45

P_95

Liga+extra leci w niedziele o 20. :D

P_95 komentarzy: 66302.03.2015, 18:44

jedno pytanie. o której jest liga plus ekstra?

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.03.2015, 18:44

Calum na RB wg mnie sie nie nadaje.Ja go widze na środku, lub na DP (poważnie).Doświadczenia podłapie, ogra sie i będzie za 2-3 lata podstawowym zawodnikiem AFC

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.03.2015, 18:42

youtube.com/watch?v=SZ5y5xP9JwE

Aj ten Najman. Na parkiecie bedzie to samo.

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.03.2015, 18:39

Najman w Tańcu z Gwiazdami ahahaha.Nie wierze...

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 802.03.2015, 18:39

Nie mam pojęcia jak rozegra to Wenger, ale nie pozbyłbym się Jenkinsona nawet za 8 mln, które bylo mówione, tylko wciąż mam wątpliwości, czy na takim graczu warto opierać drużynę w drodze po sukcesy.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125102.03.2015, 18:38

WilSHARE

Do Caluma połowa k.com ma problem, że jest mało dynamiczny. A Jenkinson jest lepszy? Moim zdaniem ich szybkość stoi na podobnym poziomie.. Pewnie trafi do jakiegoś średniaka BPL, u nas to mu kariery nie wróżę.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 502.03.2015, 18:37

Kurczę a ja obstawiałem że to Wilshere ;x

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 802.03.2015, 18:37

Robert, mogę się z Tobą zgodzić. Mertesacker ma wynagrodzenie 60k/tyg. Nie jest to wygórowana suma - raczej stawka w normie, a doświadczenie jest równie potrzebne co i młoda krew.

mrsomebody komentarzy: 602102.03.2015, 18:37

mistiqueAFC
Tak.

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.03.2015, 18:36

@Wilshere

Debuchy, Bellerin, Chambers.Widzisz tu miejsce dla Jenkiego?

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 102.03.2015, 18:35

Sky Sports News HQ ‏@SkySportsNewsHQ 6 min.6 minut temu Zobacz tłumaczenie
BREAKING: Adam Johnson arrested on suspicion of sexual activity with a girl under the age of 16

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 802.03.2015, 18:33

DawidAL
Też jestem za tym, by Callum występował na pozycji ŚO, ale nawet jeśli Wenger o tym myśli, nie ma możliwości, by go wystawić. Sezon wchodzi w decydującą fazę i nie ma czasu na luźne manewry. Nie zapominajmy też o Jenkinsonie, choć to wszystko wyjaśni się latem.

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.03.2015, 18:30

W sumie racja, ale za taka kwote to lepiej go nie oddawac tylko trzymać go do końca kontraktu

Do kiedy on umowe ma?2017?

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40002.03.2015, 18:28

W tym artykule chodzi o Joe Harta. Potwierdzone.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125102.03.2015, 18:26

bmwz5

Znalazłem coś i możliwe, że to Adam Johnson.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125102.03.2015, 18:25

WilSHARE

No to dobrze kojarzyłem. Ja tam jestem za jego odejściem. Na ŚO mamy Chambersa i myślę, że musimy go jak najszybciej związać z tą pozycją, później jak będzie starszy może być nieco trudniej. Na PO mamy Debuchy'ego i Bellerina, więc pozycja jest dobrze obsadzona, a od biedy zawsze tam Calum może zagrać :)

mrsomebody komentarzy: 602102.03.2015, 18:25

Johnsona z Sunderlandu aresztowali w zwiazku z podejrzeniami o seks z 15-latką :P

ArsenalSlupsk komentarzy: 2802.03.2015, 18:25

Per do wfl :)

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 802.03.2015, 18:23

DawidAL
W fazie grupowej pamiętam, że w ogóle Loew zaskoczył wszystkich grając:
Howedes-Mertesacker-Hummels-Boateng
A Per przestał zostać wystawiany od 1/4 w meczu z Francją.

Dominik1990 komentarzy: 32002.03.2015, 18:20

jest to są zeskanowane twarze graczy arsenalu coq bellerin bielik itp. please

ok fifa-infinity.com/fifa-15/sunday-web-roundup-172/

i /postimg.org/ image/ nv9gww8ob/

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125102.03.2015, 18:18

Dominik

Usuń http i www, pewnie ktoś wtedy ci pomoże.

WilSHARE

Z tego co pamiętam to chyba nie za długo.. W końcowej fazie turnieju Mertesacker regularnie grzał ławę.

Dominik1990 komentarzy: 32002.03.2015, 18:17

pomocy !!! :( jak ktoś wie niech mi odpisze