Ważna wygrana na pokrzepienie serc: Arsenal 2-0 Everton

Ważna wygrana na pokrzepienie serc: Arsenal 2-0 Everton 01.03.2015, 15:54, Sebastian Czarnecki 2433 komentarzy

Nabór do redakcji - dołącz do ekipy Kanonierzy.com!

Trudno będzie zapomnieć o upokarzającym środowym wieczorze, kiedy to londyńczycy polegli na własnym stadionie z Monaco, ale dzięki dzisiejszej wygranej nieco łatwiej będzie to przełknąć. Kanonierzy odpowiednio zareagowali na niepowodzenie i zdobyli bardzo ważne trzy punkty, dzięki którym pozostali na trzecim miejscu w tabeli Premier League. Dwie zdobyte bramki, udany debiut Gabriela, świetny występ Ospiny, przełamanie Girouda i przede wszystkim zachowane czyste konto na pewno pozwolą drużynie Arsene'a Wengera ponownie uwierzyć w siebie i podjąć walkę o kolejne punkty w nadchodzących meczach.

Arsenal: Ospina - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Gibbs - Coquelin (89. Chambers) - Chamberlain (82. Rosicky), Cazorla, Özil, Sanchez (87. Welbeck) - Giroud

Everton: Howard - Coleman, Jagielka, Stones, Garbutt - McCarthy, Besić (77. Naismith), Barry (84. Gibson) - Mirallas (62. Lennon), Lukaku, Barkley

Początek spotkania nie obiecywał dobrej gry Arsenalu. Kanonierzy wciąż przypominali tę samą, bezradną drużynę, która kilka dni temu poległa na własnym stadionie z Monaco. Nawet zawodzący w tym sezonie Everton nie miał trudności w przedarciu się przez źle zorganizowaną linię defensywną. Na całe szczęście dla londyńczyków, nie potrafili wykorzystać swoich okazji.

Po dziesięciu minutach gry otrzymaliśmy statystykę posiadania piłki: 71 do 29 dla Evertonu; podopieczni Roberto Martineza całkowicie zdominowali środek pola, który w przypadku Arsenalu w ogóle w tym spotkaniu nie istniał.

Zaledwie 17 minut przyszło nam czekać na pierwszy błąd defensywy Arsenalu, a jego sprawcą był debiutujący w Premier League Gabriel Paulista. Brazylijczyk przestraszył się agresywnego wejścia Romelu Lukaku i wypuścił Belga na wolną pozycję, jednak na jego szczęście David Ospina dobrze wyszedł z bramki i powstrzymał rosłego napastnika.

Dziesięć minut później Arsenal stworzył sobie pierwszą poważną sytuację w tym meczu. Dośrodkowanie Alexisa Sancheza znalazło drogę na głowę Oliviera Girouda, który z najbliższej odległości strzelił obok bramki. Francuz utrzymuje skuteczność ze środowego starcia z Monaco.

Ofensywna akcja w wykonaniu londyńczyków sprawiła, że zespół Arsene'a Wengera nieco się przebudził i zaczął próbować swoich szans. Dośrodkowania-widmo na żadnego z zawodników i strzały w defensorów przeciwników nie miały jednak prawa przynieść zmianę wyniku.

W 38. minucie Gabriel Paulista na dobre przywitał się z Premier League, po tym jak w kapitalnym stylu zatrzymał Romelu Lukaku i odpokutował swoje grzechy sprzed 20 minut.

Minutę później było już 1-0 dla Arsenalu! Dośrodkowanie Mesuta Özila z rzutu rożnego trafiło prosto do Oliviera Girouda, który przełamał swoją niemoc strzelecką i pokonał Tima Howarda.

Kanonierzy wyraźnie się przebudzili po nieudanym początku meczu i w końcu zaczęli grać, jak na Arsenal przystało. Chwilę po bramce na 1-0 swoich sił strzałem z dystansu spróbował Cazorla, ale strzelił minimalnie nad poprzeczką.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, Arsenal prowadzi z Evertonem 1-0.

Początek drugiej części meczu był bardzo niemrawy, ale lepsze sytuacje kreowali sobie gospodarze. Giroud i Özil próbowali swoich szans, ale nie byli w stanie zaskoczyć Howarda.

W 65. minucie ładną akcję rozegrali Cazorla i Giroud, których gra na jeden kontakt zakończyła się mocnym strzałem Hiszpana nad poprzeczką. Dobry pomysł, nieco gorsze wykonanie.

Minutę później to Everton wyprowadził kontratak, który mógł przynieść wyrównanie. W dogodnej sytuacji znalazł się Romelu Lukaku, ale kolejny raz kapitalną interwencją popisał się David Ospina, który przerzucił piłkę nad poprzeczką.

W 68. minucie Olivier Giroud i Francis Coquelin zderzyli się głowami, co poskutkowało rozlaną krwią z nosa młodszego z Francuzów. Pomocnik przez długi czas otrzymywał pomoc medyczną, ale ostatecznie zdołał powrócić na murawę.

72. minuta mogła przynieść wyrównanie dla The Toffees. Coleman bezproblemowo ograł Gibbsa na prawej flance i wyłożył piłkę Lennonowi, ale David Ospina nie pozwolił, by gracz wypożyczony z Tottenhamu strzelił gola. Wciąż 1-0 dla Arsenalu.

Gabriel show! Brazylijczyk coraz lepiej poczyna sobie w barwach Arsenalu. Najpierw w świetnym stylu poradził sobie z Rossem Barkleyem, a chwilę później był bliski strzelenia bramki po dośrodkowaniu Özila z rzutu rożnego. Zabrakło jednak nieco precyzji.

Na dziesięć minut przed końcem meczu Mesut Özil stanął przed dogodną okazją na podwyższenie rezultatu, ale jego strzał został odbity przez obrońcę.

Minutę później na boisku zameldował się Tomas Rosicky, który zmienił Chamberlaina. Później za Sancheza wszedł jeszcze Welbeck, a pozycję defensywnego pomocnika zajął Calum Chambers, jako że Francis Coquelin ostatecznie nie był w stanie dokończyć meczu po urazie nosa. Po kolejnym bolesnym starciu - tym razem z piłką - na boisku znowu pojawiło się jezioro krwi.

W 90. minucie Arsenal strzela na 2-0! Mesut Özil świetnie wypatrzył dobrze ustawionego Tomasa Rosicky'ego i zamiast szukać dośrodkowania w pole karne, wycofał futbolówkę do czeskiego weterana. Mały Mozart - jak na Kanoniera przystało - huknął jak z armaty, a rykoszet od obrońcy dodatkowo zmylił Tima Howarda.

Chwilę później Olivier Giroud mógł strzelić kolejnego gola, ale tym razem nie skorzystał z dobrego dośrodkowania Bellerina.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, Arsenal wygrał 2-0 z Evertonem i pozostał na trzecim miejscu w tabeli.

EvertonPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29702.03.2015, 20:56

danielosik: no jak ty byś miał moce, to tragedia haha

afctid komentarzy: 52102.03.2015, 20:55

Nie wiem czy ktoś już o tym wspominał ale Milik sam mówił, że chce zostać w Ajaxie na 2-3 lata a potem ewentualnie przenieść się do Anglii/Hiszpanii. Myślę, że cena zrobiłaby swoje :P

AaronJamesRamsey komentarzy: 457302.03.2015, 20:54

adrian12543
Dancer też nie był. A co teraz z niego wyszło? Demon zagłady k.com.

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 102.03.2015, 20:54

adrian12543, jak Sanogo był zdrowy to wchodził z ławki regularnie :P

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698202.03.2015, 20:53

Ja mogę iść na redaktora? taki który mam moce?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.03.2015, 20:53

Aaron
Ja bym powalczyl ale poza graczem kolejki i streamami nic innego bym nie dodawal. Wiec streamow i tak nie moge dodac to zostalby mi tylko gracz kolejki. A redaktor musi czesciej sie udzielac wiec odpada.

@arsenal159

Też w to nie wierzę, ale była już taka akcja z Ronaldinho, który nie trafił do realu z tego samego powodu, i zamiast tego dołączył do Barcy.

pytri komentarzy: 38902.03.2015, 20:50

no racja, dobrze się znają, aczkolwiek Juve raczej sie go nie pozbędzie, prędzej Pogba odejdzie, no chyba, że coś ostatnio wspominał o Barcelonie, więc jeszcze rok by pograł w Juve, a w tym czasie Arturo już do nas, aczkolwiek mało to realne ;D

AaronJamesRamsey komentarzy: 457302.03.2015, 20:49

Witowo95
Dokładnie tak.

OnceBlue_ForeverBlue komentarzy: 45602.03.2015, 20:48

DawidAL
sport.pl/pilka/1,64946,17491164,Serie_A__Opozniony_poczatek_meczow_w_gescie_solidarnosci.html

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125102.03.2015, 20:47

Mecz dopiero o 21?

michalm1 komentarzy: 702002.03.2015, 20:47

pytri

Wyjecie obu jest troche niemozliwe. Wolalbym Vidala, bo jest bardziej doswiadczony i ma wiekszy potencjal. Moze grac z przodu i z tylu. To cos gosc rozgrywa gdy jest w formie to jest masakra... Na plus oczywiscie jego przyjaciel z reprezentacji, wiadomo o kogo chodzi.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29702.03.2015, 20:46

transfery.info/74029,rexach-di-mara-zostal-sprzedany-bo-byl-zbyt-brzydki-na-real

Dawno nie czytałem czegoś równie głupiego.

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 102.03.2015, 20:46

adrian12543, ja bym nie robił od razu podstawowego zawodnika z niego, ale wchodzić by mógł i się przyzwyczajać do gry w tej lidze.

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.03.2015, 20:46

@Aaron

Ja to wczoraj pisalem, ze simpll był jednym z moich ulubionych userów k.com i mam takie samo zdanie na ten temat co ty :P

OnceBlue_ForeverBlue komentarzy: 45602.03.2015, 20:45

Dlaczego mecze w Serie A są w tej kolejce z 15-minutowym opóźnieniem? Słyszałem, że przez Parmę, ale nie wiem dlaczego ;d

michalm1 komentarzy: 702002.03.2015, 20:45

Wole Milika od Welbecka na szpicy lub Sanogo. Na lawke Arek by sie przydal.

pytri komentarzy: 38902.03.2015, 20:45

Nainggolan lub Vidal byłby ogień, obydwaj nieźli "rzeźnicy", a i do przodu potrafią zagrać

AaronLieber27 komentarzy: 612702.03.2015, 20:45

@Maciar
wszystko zaczelo sie sypac od wakacji w tamtym roku, gdy ja zostawilem na 3 miesiace bo pojechalem do Anglii

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 102.03.2015, 20:45

*jak
PS. Jak Milik zagra kolejny sezon ma dobrym poziomie to nie pogniewałbym się jakby do nas przyszedł (Dennis, czekaj w ukryciu)

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 102.03.2015, 20:44

@AJR: Twierdzisz, zę włączy się ZOMO mode, ajk u Dancera? :P

pytri komentarzy: 38902.03.2015, 20:44

hehe, podobieństwo, że młody i prosto z Eredivisie xD tak poza tym, to chyba więcej podobieństw nie ma

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.03.2015, 20:43

Ja do piłkarzy z Ligi Holenderskiej nie mam zaufania, a na Milika za szybko narazie

AaronJamesRamsey komentarzy: 457302.03.2015, 20:43

Idę o dyche, że redaktorowanie zmieni simplemanna o 180 stopni. To już nie będzie ten sam user co dawniej.

Żegnaj dawny simplemannie- witaj nowy.

AaronLieber27 komentarzy: 612702.03.2015, 20:43

Bardziej mnie boli utrata 3 lat na studia niz dziewczyna, bo o dziewczyne zawsze mozna jeszcze powalczyc

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 102.03.2015, 20:43

simpllemann, jak dostanie ofertę z Arsenalu grającego w LM i od United które będzie uczestniczyło tylko w lidze europy to wybór będzie prosty :P No i mu jeszcze Bergkamp podpowie gdzie ma iść.

Maciar komentarzy: 69302.03.2015, 20:43

Aaron
Byliście 4 lata razem i ona znalazła ci taki powód? To jest powód do kłótni ale nie do rozstania. Myślę że ona czekała na twój kolejny krok
Chodzi mi tutaj o pierścionek

Simao12 komentarzy: 775202.03.2015, 20:42

Jak chcesz zrobić z Depaya RvP?

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52402.03.2015, 20:41

Marzag
Ale mu się może włączyć mały chłopiec bo Milik marzy o grze w United.

TheInvincibles komentarzy: 130402.03.2015, 20:41

AaronLiber27
Nie była Ciebie warta ;-)

michalm1 komentarzy: 702002.03.2015, 20:41

Za 50 mln to ja bym kupil Vidala lub Kondogbie.
Jesli mialbym kupowac napastnika - Lacazette.

Swoja droga dzisiaj dobry meczyk we Wloskiej.
Gra tam paru ciekawych zawodnikow ktorzy by mogli do nas dolaczyc.
Vidal, Pjanic, Ljajic, Nainggolan, Iturbe.

royal87 komentarzy: 142402.03.2015, 20:40

depay spoko kupować !!! :D

pytri komentarzy: 38902.03.2015, 20:38

chodzo dziś słuchy, że Totki dawały 20mln euro za Depaya, wolałbym go u nas, mógłby nieźle hasać na lewym skrzydle. Sezon ma wyśmienity póki co, wiek też za nim przemawia, możnaby zrobić z niego drugiego RvP, byle nie odszedł później :D

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 102.03.2015, 20:38

adrian12543, za 2 lata może być za późno, cena może skoczyć i się wielu chętnych pojawić. Ewentualnie kupiłbym go i wypożyczył na rok do Ajaxu.

gunners007 komentarzy: 954302.03.2015, 20:38

Ciekawą opcją może być również Benteke bo wielce prawdopodobne jest, że Aston Villa spadnie z ligi.

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.03.2015, 20:38

@Lays

Za te 50 mln co ma byc na transfery jak dla mnie Martinez/Dybala + DP.Cavani niestety odpada

lays komentarzy: 3987102.03.2015, 20:37

gunner

Akurat w tym sezonie Giroud jest bardzo skuteczny. Wczoraj był nieskuteczny i z Monaco, a tak to w sumie ładował sporo bramek na ilosc strzalow. Mial chyba najlepsze statystyki w BPL pod tym wzgledem

Gofer999 komentarzy: 1473802.03.2015, 20:34

@AaronLieber27; Z dupy powód, chyba ma innego... sorry bro...

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 102.03.2015, 20:34

Jeśli nie będzie żadnych gwiazd na sprzedaż to z tych młodych to ja bym się za Milika brał, jakby się nauczył od Girouda zastawiania i grą jako wieża to by był z niego kawał napastnika(oczywiście jeśliby utrzymał formę z Ajaxu).

michalm1 komentarzy: 702002.03.2015, 20:34

No Adam bedzie miec ciezko w wiezieniu. Swoja droga bardzo dobry sezon w jego wykonaniu. Troche go ponioslo z ta 16 - stka. Prawdopodobnie go w ciula zrobila klamiac ze jest dorosla, albo specjalnie go wykorzystala na siano i zaszatazowala. Nie mogl strzelic na boisku gola to chcial przynajmniej w inny sposob to zrobic... :D

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52402.03.2015, 20:34

Dzięki Wszystkim. I bez obaw - nie mam możliwości dawania ostrzeżeń.

royal87 komentarzy: 142402.03.2015, 20:34

małolata pewnie musiała być wyrosnięta jak na 15 latkę xD

gunners007 komentarzy: 954302.03.2015, 20:33

Z Monaco zawiodło to, że mieliśmy w I składzie Girouda i Welbecka czyli bardzo nieskutecznych zawodników, którzy potrzebują kilku setek, aby umieścić piłkę w siatce. Trochę to dziwnie brzmi bo to nasi jedyni i podstawowi napastnicy, ale tak jest. Okazji do zdobycia więcej niż tej jednej bramki było mnóstwo, ale marnowane były nawet najprostsze sytuacje - Giroud miał słabszy dzień i mimo iż zwykle jest nieskuteczny to z Monaco już w ogóle nic mu nie wychodziło, a Welbeck już tak po prostu ma, że gdy trzeba strzelić to mu nic nie wychodzi nawet jak dobrze gra i przez to nie miał kto pociągnąć i dać sygnału z przodu do odrabiania strat.

AaronLieber27 komentarzy: 612702.03.2015, 20:33

@Tomek
Uzasadniniem bylo to ze za malo czasu dla niej przeznaczam, przeciez ja w tygodniu pracuje a w weekendy studiowalem, robilem to wszystko dla nas

lays komentarzy: 3987102.03.2015, 20:33

Podolski akurat w 1 sezonie zapieprzał w obronie i to ostro... był jednym z najwaleczniejszych :P Ubezpieczał fajnie Gibbsa.

Ja mam nadzieję, że latem odejdzie Podolski, Campbell .

Welbeck nie odejdzie bo dopiero doszedł.

Mógłby też odejsc Mertesacker, ale patrzac na Artetę... jestem pewien, że zostanie.