Ważna wygrana na pokrzepienie serc: Arsenal 2-0 Everton

Ważna wygrana na pokrzepienie serc: Arsenal 2-0 Everton 01.03.2015, 15:54, Sebastian Czarnecki 2433 komentarzy

Nabór do redakcji - dołącz do ekipy Kanonierzy.com!

Trudno będzie zapomnieć o upokarzającym środowym wieczorze, kiedy to londyńczycy polegli na własnym stadionie z Monaco, ale dzięki dzisiejszej wygranej nieco łatwiej będzie to przełknąć. Kanonierzy odpowiednio zareagowali na niepowodzenie i zdobyli bardzo ważne trzy punkty, dzięki którym pozostali na trzecim miejscu w tabeli Premier League. Dwie zdobyte bramki, udany debiut Gabriela, świetny występ Ospiny, przełamanie Girouda i przede wszystkim zachowane czyste konto na pewno pozwolą drużynie Arsene'a Wengera ponownie uwierzyć w siebie i podjąć walkę o kolejne punkty w nadchodzących meczach.

Arsenal: Ospina - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Gibbs - Coquelin (89. Chambers) - Chamberlain (82. Rosicky), Cazorla, Özil, Sanchez (87. Welbeck) - Giroud

Everton: Howard - Coleman, Jagielka, Stones, Garbutt - McCarthy, Besić (77. Naismith), Barry (84. Gibson) - Mirallas (62. Lennon), Lukaku, Barkley

Początek spotkania nie obiecywał dobrej gry Arsenalu. Kanonierzy wciąż przypominali tę samą, bezradną drużynę, która kilka dni temu poległa na własnym stadionie z Monaco. Nawet zawodzący w tym sezonie Everton nie miał trudności w przedarciu się przez źle zorganizowaną linię defensywną. Na całe szczęście dla londyńczyków, nie potrafili wykorzystać swoich okazji.

Po dziesięciu minutach gry otrzymaliśmy statystykę posiadania piłki: 71 do 29 dla Evertonu; podopieczni Roberto Martineza całkowicie zdominowali środek pola, który w przypadku Arsenalu w ogóle w tym spotkaniu nie istniał.

Zaledwie 17 minut przyszło nam czekać na pierwszy błąd defensywy Arsenalu, a jego sprawcą był debiutujący w Premier League Gabriel Paulista. Brazylijczyk przestraszył się agresywnego wejścia Romelu Lukaku i wypuścił Belga na wolną pozycję, jednak na jego szczęście David Ospina dobrze wyszedł z bramki i powstrzymał rosłego napastnika.

Dziesięć minut później Arsenal stworzył sobie pierwszą poważną sytuację w tym meczu. Dośrodkowanie Alexisa Sancheza znalazło drogę na głowę Oliviera Girouda, który z najbliższej odległości strzelił obok bramki. Francuz utrzymuje skuteczność ze środowego starcia z Monaco.

Ofensywna akcja w wykonaniu londyńczyków sprawiła, że zespół Arsene'a Wengera nieco się przebudził i zaczął próbować swoich szans. Dośrodkowania-widmo na żadnego z zawodników i strzały w defensorów przeciwników nie miały jednak prawa przynieść zmianę wyniku.

W 38. minucie Gabriel Paulista na dobre przywitał się z Premier League, po tym jak w kapitalnym stylu zatrzymał Romelu Lukaku i odpokutował swoje grzechy sprzed 20 minut.

Minutę później było już 1-0 dla Arsenalu! Dośrodkowanie Mesuta Özila z rzutu rożnego trafiło prosto do Oliviera Girouda, który przełamał swoją niemoc strzelecką i pokonał Tima Howarda.

Kanonierzy wyraźnie się przebudzili po nieudanym początku meczu i w końcu zaczęli grać, jak na Arsenal przystało. Chwilę po bramce na 1-0 swoich sił strzałem z dystansu spróbował Cazorla, ale strzelił minimalnie nad poprzeczką.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, Arsenal prowadzi z Evertonem 1-0.

Początek drugiej części meczu był bardzo niemrawy, ale lepsze sytuacje kreowali sobie gospodarze. Giroud i Özil próbowali swoich szans, ale nie byli w stanie zaskoczyć Howarda.

W 65. minucie ładną akcję rozegrali Cazorla i Giroud, których gra na jeden kontakt zakończyła się mocnym strzałem Hiszpana nad poprzeczką. Dobry pomysł, nieco gorsze wykonanie.

Minutę później to Everton wyprowadził kontratak, który mógł przynieść wyrównanie. W dogodnej sytuacji znalazł się Romelu Lukaku, ale kolejny raz kapitalną interwencją popisał się David Ospina, który przerzucił piłkę nad poprzeczką.

W 68. minucie Olivier Giroud i Francis Coquelin zderzyli się głowami, co poskutkowało rozlaną krwią z nosa młodszego z Francuzów. Pomocnik przez długi czas otrzymywał pomoc medyczną, ale ostatecznie zdołał powrócić na murawę.

72. minuta mogła przynieść wyrównanie dla The Toffees. Coleman bezproblemowo ograł Gibbsa na prawej flance i wyłożył piłkę Lennonowi, ale David Ospina nie pozwolił, by gracz wypożyczony z Tottenhamu strzelił gola. Wciąż 1-0 dla Arsenalu.

Gabriel show! Brazylijczyk coraz lepiej poczyna sobie w barwach Arsenalu. Najpierw w świetnym stylu poradził sobie z Rossem Barkleyem, a chwilę później był bliski strzelenia bramki po dośrodkowaniu Özila z rzutu rożnego. Zabrakło jednak nieco precyzji.

Na dziesięć minut przed końcem meczu Mesut Özil stanął przed dogodną okazją na podwyższenie rezultatu, ale jego strzał został odbity przez obrońcę.

Minutę później na boisku zameldował się Tomas Rosicky, który zmienił Chamberlaina. Później za Sancheza wszedł jeszcze Welbeck, a pozycję defensywnego pomocnika zajął Calum Chambers, jako że Francis Coquelin ostatecznie nie był w stanie dokończyć meczu po urazie nosa. Po kolejnym bolesnym starciu - tym razem z piłką - na boisku znowu pojawiło się jezioro krwi.

W 90. minucie Arsenal strzela na 2-0! Mesut Özil świetnie wypatrzył dobrze ustawionego Tomasa Rosicky'ego i zamiast szukać dośrodkowania w pole karne, wycofał futbolówkę do czeskiego weterana. Mały Mozart - jak na Kanoniera przystało - huknął jak z armaty, a rykoszet od obrońcy dodatkowo zmylił Tima Howarda.

Chwilę później Olivier Giroud mógł strzelić kolejnego gola, ale tym razem nie skorzystał z dobrego dośrodkowania Bellerina.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, Arsenal wygrał 2-0 z Evertonem i pozostał na trzecim miejscu w tabeli.

gunners007 komentarzy: 954303.03.2015, 08:29

Z młodych to jest w kim przebierać. Ings, Barahino, Austin, Dybala, Vietto, Milik.
Jednak nie ma sensu nikogo z nich ściągać bo u nas się zmarnują na ławce, dopóki jest Welbeck i niezniszczalny Giroud to młodzi na szpicy zbyt dużo (w zasadzie w ogóle) nie pograją co potwierdza Chuba Akpom.

michalm1 komentarzy: 702003.03.2015, 08:27

Podobno Zbillu zglosil sie na redaktora.

Came4Fame komentarzy: 1422 newsów: 30903.03.2015, 08:02

Wymieniłbym Sanogo/Akpoma na Ingsa.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 103.03.2015, 07:56

*raz
Coś mi się koncentracja chrzani, że muszę w co którymś poście przestawić litery.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 103.03.2015, 07:55

XandeR ma bana?? Cholera jasna, nie jeden ran beka była grana z jego postów. Teraz to smutna przeszłość :(

gunners007 komentarzy: 954303.03.2015, 07:51

lolteks2013-----> Tutaj bany są zawsze na zawsze, także po jakimś dłuższym czasie na stronie zostaną sami redaktorzy.

lolteks2013 komentarzy: 160703.03.2015, 07:39

XandeR nie!
Fajnie się z Nim gadało, takie bany są na jaki okres?

Szogun komentarzy: 28749 newsów: 303.03.2015, 02:21

A dlaczego powiesili howareyou??

mistiqueAFC komentarzy: 2676903.03.2015, 01:54

Kwiatinho to przeciez miał dwa kierunki studiów ukończone :D

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 803.03.2015, 01:41

kaziu874
Faktycznie, nie ma już tutaj Kwiatinho. Gość w każdym komentarzu musiał kogoś zrugać, coś jak teraz Ashburton.

Szogun komentarzy: 28749 newsów: 303.03.2015, 01:26

Wygooglowałem i to Niuchacz był.Faktycznie teraz mi świta ale z tych z którymi się przekomarzał też większość wyginęła.

kaziu874 komentarzy: 674503.03.2015, 01:17

Szogun --> tak czy inaczej, wiekszego ''swira'' chyba tutaj nie widzialem, a tym podsumowal swoja inteligencje 32 letni dojrzaly facet.

Szogun komentarzy: 28749 newsów: 303.03.2015, 01:14

kaziu Nie mam pamięci do imion lub nicków póki ktoś nie zapadnie mi głęboko w głowę więc on z pewnością taki nie był.

kaziu874 komentarzy: 674503.03.2015, 01:10

Dodam jeszcze ze w profilu ma wpisane, ze ma 32 lata :D

kaziu874 komentarzy: 674503.03.2015, 01:09

Szogun --> tyle czasu na stronie i nie wiesz o kim mowa? Z tego co sie orientuje tylko jeden chcial urywac ludziom glowy i wyprozniac sie do srodka, a mianowicie mr kwiatinho.

Szogun komentarzy: 28749 newsów: 303.03.2015, 01:07

kaziu Kto to taki?? Ktoś z PiSu ?? W internecie to może sobie kozaczyć a naprawdę mama mu pewnie w tornister kanapki pakuje.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 303.03.2015, 01:06

Z mojej strony dzieki wam za wszystko. Bylo milo.

kaziu874 komentarzy: 674503.03.2015, 01:06

"Ty gnoju uważaj co piszesz... ****a jak mnie drażnią takie pedały co siedzą przed komputerem i zgrywają bohaterów. Bym Cię spotkał to bym Ci urwał głowe i nasrał do środka.... Trochę więcej szacunku. Nie musisz się zgadzać z moim zdaniem ale uważaj co piszesz"

Ten to byl najlepszy wariat, Trojmiasto powinno sie miec na bacznosci jak tam taki ziomek grasuje.

marz2 komentarzy: 521903.03.2015, 01:05

mistique
Ewentualnie na piwko :D

Szogun
Stary wyjadacz.

Szogun komentarzy: 28749 newsów: 303.03.2015, 01:05

Kurcze ja rozumiem bana dostać ale po co zaraz wieszać ;) Nie ma nic humanitaryzmu na świecie.

Szogun komentarzy: 28749 newsów: 303.03.2015, 01:03

Ja zdaje się już 7 rok zarejestrowany chodź obserwowałem już wcześniej.

mistiqueAFC komentarzy: 2676903.03.2015, 01:00

Chłopaki na randke idą :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 303.03.2015, 00:58

Marz2
Jak cos to wyslij mi na pw swoj numer komy. Ewentualnie dane na fb kontaktowe jak bede w Elku.

mistiqueAFC komentarzy: 2676903.03.2015, 00:55

Ja mam jeszcze daleko do piątki więc jestem spokojny :D

Tylko nie wiem właśnie w którym on był tym "śmiesznym śmieszkiem" za którego wyłapał bana

marz2 komentarzy: 521903.03.2015, 00:51

K204
O to kawał czasu. Mi dopiero 3 pyknęło na początku lutego.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 303.03.2015, 00:49

Mi tez 5 lat idzie. Wiec trzeba sie chyba zegnac. Na to wychodzi.

mistiqueAFC komentarzy: 2676903.03.2015, 00:48

Znowu temat warnów i banów :D

Xander na urodziny zostaje adminem
#Daily_Star

marz2 komentarzy: 521903.03.2015, 00:42

Ostatnio wbił dobry gościu z innej drużyny i prawie wszystkich do siebie przekonał, fajnie się gadało i nagle dostał bana. Okazało się, że wcześniej nieźle narozrabiał tutaj :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 303.03.2015, 00:22