Wenger o roli kapitana w zespole

Wenger o roli kapitana w zespole 28.09.2010, 01:01, Michał Kowalczyk 33 komentarzy

Podczas jednej z wypowiedzi Arsène Wenger użył stwierdzenia, że w meczu przeciwko West Bromwich Albion jego drużynie "zabrakło prądu", tak jakby padł jakiś "generator". Jeden z dziennikarzy zapytał więc Bossa, czy ten, mówiąc te słowa, miał na myśli kapitana zespołu - Ceska Fabregasa.

- Zawsze po porażce łatwo jest powiedzieć, że ekipie brakowało przywódcy, ale my tą funkcją dzielimy się z resztą zespołu - wyjaśnił Francuz.

- Mamy wiele osobowości w naszym składzie, także wątpię, by nasza przegrana była spowodowana brakiem kapitana. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, a po 52 minutach przegrywaliśmy już 0-2. Przyczyną porażki były zatem stracone bramki.

Fabregas nie zagra we wtorkowym meczu grupy H z Partizanem Belgrad z powodu kontuzji ścięgna udowego. Drugi kapitan Arsenalu - Manuel Almunia - również opuści to spotkanie, z powodu urazu łokcia. Thomas Vermaelen natomiast, który przewodził Kanonierom w przedsezonowych sparingach, jeszcze boryka się z problemem związanym ze ścięgnem Achillesa. Kto więc otrzyma kapitańską opaskę?

- Jeszcze nie wiem, kto zagra. Musimy dokonać kilku rotacji w składzie, ponieważ część piłkarzy potrzebuje odpoczynku. Inni z kolei są gotowi, by grać.

- Nie wiem jednak, kto zostanie kapitanem na to spotkanie - dodał Wenger.

Arsene Wenger autor: Michał Kowalczyk źrodło: Arsenal.com
Michax9 komentarzy: 12228.09.2010, 20:26