Wenger: Zasłużyliśmy na awans

Wenger: Zasłużyliśmy na awans 18.03.2009, 11:34, Łukasz Klimkiewicz 26 komentarzy

Menadżer Kanonierów Arsene Wenger pochwalił ducha walki, którego pokazał jego zespół w wygranym 2:1 meczu z Hull City w ramach ćwierćfinału Pucharu Anglii.

Goście z KC Stadium do szatni po pierwszej połowie schodzili z jednobramkowym prowadzeniem po pięknej bramce Nicka Barmby'ego. W drugiej połowie piłkarze Arsenalu przebudzili się, pokazali swój wspaniały futbol, a bramki strzelone przez Robina van Persie i Williama Gallasa zapewniły Kanonierom awans do półfinału Pucharu Anglii na Wembley.

- Moim zdaniem to był bardzo ciekawy mecz. Walczyliśmy do samego końca i w końcu pokazaliśmy jak gramy w piłkę. Stworzyliśmy zdecydowanie więcej sytuacji podbramkowych niż piłkarze Hull. Według mnie zasłużyliśmy na zwycięstwo - powiedział Wenger.

- Graliśmy z wielkim poświęceniem, pokazaliśmy wspaniały charakter i styl. To był bardzo dobry mecz, rozegrany w szaleńczym tempie. Wierzę, że ta drużyna się nigdy nie podda.

Wenger zaznaczył również, że Gallas na chwilę przed strzeleniem bramki był poprawnie ustawiony, ponieważ pojawiły się protesty, mówiące, że Gallas znajdował się na pozycji spalonej.

- Piłka była wcześniej dotknięta przez bramkarza Hull, więc nie ma mowy o spalonym. Bramka była słusznie uznana - zakończył.

Arsene WengerFA CupHull City autor: Łukasz Klimkiewicz źrodło: Premierleague.com
EkEl komentarzy: 298922.03.2009, 22:52

Bramka Gallasa i tak była zdobyta prawidłowo. Brown to debil xD

krzykus1990 komentarzy: 521418.03.2009, 22:01

Oczywiście, że należał się nam awans ogólnie dominowaliśmy na każdym kroku, odpadnięcie z Pucharu było by wiedz absurdalne.

kasiacesc komentarzy: 187818.03.2009, 21:33

no zdecydowanie zasłużylismy ;]
Hull praktycznie nic nie pokazało oprócz tych kilku akcji i fauli na naszych....

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223718.03.2009, 19:18

Tak , to my przez caly czas atakowalismy , niestety znowu odezwal sie brak skutecznosci , na cale szczescie i tak wyszlo na nasze ;)

Olimpijczyk komentarzy: 109018.03.2009, 18:26

Pewnie że zasłużyliśmy na awans byliśmy przecież lepsi

gawa17 komentarzy: 7818.03.2009, 15:24

panowie nawet jesli bramka byla ze spalonego to arsenal mial kilkanascie dogodnych sytucaji z ktorych chociaz jedna bramka powinna pasc takze mozna powiedziec ze sprawiedliwosci stalo sie zadość Xd tyle w tym temacie

kamil_malin komentarzy: 933218.03.2009, 14:50

To akurat nie ulega wątpliwości, że zasłużyliśmy na zwycięstwo. Byliśmy drużyną która chciała wygrać i to się udało. Hull chciało tylko się bronić od czasu do czasu licząc na kontry. Murowali dostęp do bramki, dobrze że wpadły te 2 bramki.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9818.03.2009, 14:33

Głupota, mecze 1/2 rogrywane na Wembley :/
No ale jak chcą to niech mają i odbierają magię FACup...

cacapa komentarzy: 76918.03.2009, 14:29

ostatnio te mecze pokazywali na C+, moze i teraz pokaza:D

kolek komentarzy: 2330 newsów: 118.03.2009, 14:26

baska ---> wszystkie 3 mecze są na Wembley....

solar komentarzy: 146518.03.2009, 14:18

no wczoraj bardzo ladnie cisneli tylko brakowalo troche tego wykonczenia ;/ sczegolnie u drewdtnera...

baska_17skc komentarzy: 3161 newsów: 218.03.2009, 14:16

Fianał jest na Wembley a gdzie zagramy półfinał na ES czy SB?

Babil komentarzy: 22118.03.2009, 13:34

Akurat druga bramka była ze spalonego, ale to nie nasz problem, byliśmy lepszą drużyną i zasłużyliśmy na awans.

sojacz24 komentarzy: 20518.03.2009, 13:09

no to teraz trzeba tylko smerfy rozjechac :D

Maciekkk10 komentarzy: 258318.03.2009, 12:56

Na Wembley ;]

baska_17skc komentarzy: 3161 newsów: 218.03.2009, 12:53

Te słowa bardziej pasują do drugiej połowy bo w pierwszej tak kolorowo nie było. Jeszcze nie jesteśmy mistrzami. Weszliśmy dopiero do półfinału w którym czeka nas ciężki mecz z Chelsea. Gdzie ten mecz będzie rozegrany na ES czy na SB?

Necro komentarzy: 243418.03.2009, 12:43

"...po pięknej bramce Nicka Barmby'ego." - W jakim meczu była ta piękna bramka bobym se obejrzał?

Axxxe komentarzy: 5599 newsów: 11518.03.2009, 12:18

To było pewne, że powie, że pokazaliśmy charakter. ;) Ale jakby nie było walczyliśmy do samego końca, co przyniosło efekty w postaci dwóch bramek. Druga połowa okazała się dla nas szczęśliwą. Nie po raz pierwszy. :)

Piteroff komentarzy: 4818.03.2009, 12:09

ARSENAL ARSENAL!!!!!!!!!! a na awans wiadome ze zasłużylismy :P mybysmy nie zasłuzyli ta druzyna mnie poprostu rozwala I LOVE ARSENALLLLLL

veron komentarzy: 459218.03.2009, 12:07

Brmka była ze spalonego moim zdaniem, co nei zmienia faktu, że zasłużyliśmy na zwycięstwo :)

pietraz komentarzy: 158818.03.2009, 12:02