Widowisko ze zwrotami akcji: Arsenal 3-1 Sunderland

Widowisko ze zwrotami akcji: Arsenal 3-1 Sunderland 05.12.2015, 17:03, Łukasz Wandzel 2010 komentarzy

Nie najlepsza forma w ostatnich spotkaniach, zespół z osłabieniami spowodowanymi przez kontuzje, ale i tak wszyscy liczyli na łatwe punkty z zespołem uciekającym ze strefy spadkowej. W końcowym rezultacie The Gunners zgarnęli trzy oczka, lecz nie obyło się bez zwrotów akcji. Mozolne tempo meczu po pół godzinie gry udało się zmienić Campbellowi, który strzelił swoją drugą bramkę w sezonie. Wszystko po to, aby na przerwę schodzić do szatni po golu samobójczym Girouda.

I choć francuski napastnik postanowił podarować piłkarzom Sama Allardyce'a mikołajkowy prezent, to w drugiej części meczu piłkarze z Londynu nie zaspali. Wzięli się do roboty i potrafili zdominować przeciwnika nie dając mu za wiele szans i zdobywając dwie bramki. Swoje winy odkupił nie kto inny jak Olivier Giroud, a trzecią bramką uhonorował swoją pracę na boisku Aaron Ramsey.

Składy, w jakich obie ekipy wystąpiły na murawie:

Arsenal: Cech – Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal – Flamini, Ramsey – Campbell (76' Gibbs), Özil, Chamberlain (64' Walcott) – Giroud (80' Chambers).

Sunderland: Pantilimon - Yedlin, van Aanholt, Kaboul, O'Shea - Coates, Toivonen (62' Rodwell), M'Vila, Watmore - Borini (67' Johnson), Fletcher (73' Lens).

Arsenal od pierwszych minut zdominował w posiadaniu piłki, lecz to Borini znalazł się w najlepszej sytuacji strzeleckiej na samym początku meczu. W 4. minucie, dostał prostopadłe podanie i nie będąc obleganym przez obrońców zdołał oddać strzał z wolnej pozycji. Na szczęście gospodarzy trafił prosto w Petra Cecha. Brawo dla czeskiego bramkarza za zachowanie zimnej krwi.

Niedługo po tym swoich sił, tym razem z około 20. metrów, spróbował Aaron Ramsey. Pomimo dobrej decyzji Walijczyka, jego uderzenie ominęło słupek bramki z prawej strony.

Minęło prawie 10 minut, a więcej zagrożenia udało się stworzyć Czarnym Kotom. W polu karnym pogubił się Monreal, który nieporadnością w kontakcie z piłką mógł podarować gościom gola. Jednak Cech panował nad sytuacją, a piłkarze Sunderlandu nie dali rady skorzystać z błędu hiszpańskiego obrońcy.

Nastąpiło wyraźne uspokojenie gry w kolejnych minutach. Obie ekipy częściej przebywały w środku pola niż pod bramką rywala, a kreowane okazje nie zasługiwały na miano groźnych.

W 27. minucie wślizgiem odznaczył się Mertesacker. Tym samym Niemiec uratował Cecha przed spotkaniem jeden na jeden z Fletcherem i nieco poturbował gracza gości, który musiał na chwilę opuścić murawę.

Zaledwie dwie minuty później znowu strzał z dystansu chciał oddać Ramsey. Udało mu się to i wydawało się, że futbolówka zmierzała prosto do bramki, lecz na jej drodze stanął Kaboul.

W końcu! Prapremiera Przebudzenia mocy w 34. minucie! Obudzili się Kanonierzy, a Campbell, otrzymując prostopadłą piłkę w polu karnym, pokonał wybiegającego Pantilimona, 1-0!

Chwilę później strzelec bramki znowu znalazł się w dogodnej sytuacji. Długą piłkę za plecy obrońców posłał mu Özil, ale Campbell wyskakując do główki minął się z futbolówką.

W 42. minucie miał miejsce pierwszy w tym spotkaniu rzut rożny, którego wywalczyli niepoddający się goście. M'Vila był wykonawcą tego stałego fragmentu gry, lecz nie przyniósł on żadnych korzyści dla zespołu Allardyce'a.

Koszmarne zachowanie Girouda w końcówce pierwszej połowy! Francuski napastnik pozazdrościł Campbellowi bramki na koncie i sam postanowił...wpakować ją do własnej bramki! Po rzucie wolnym dla Sunderlandu, choć tak naprawdę Olivier niefortunnie natknął się na piłkę, to niestety pokonał Petra Cecha, 1-1!

Po wznowieniu gry swoją szansę miał Ramsey, któremu niestety nie udało się doprowadzić do ponownego prowadzenia przed przerwą.

Sędzia zakończył pierwszą część meczu.

Druga rozpoczęła się dokładnie tak jak powinna. Po kilku chwilach Kanonierzy znacznie częściej od rywali utrzymywali się przy futbolówce i próbowali konstruować ataki. Szczególną aktywnością odznaczali się Chamberlain oraz Ramsey.

Właśnie Ramsey dostał piłkę od Özila w szesnastce gości, lecz po pierwsze nie udało mu się pokonać bramkarza, a po drugie znajdował się na pozycji spalonej.

W 58. minucie miał miejsce rzut rożny dla ekipy Sunderlandu. To powinien być gol! Zamykający akcję M'Vila uderzył w sposób niedający żadnych szans na reakcję. Ale nieludzkim refleksem popisał się Petr Cech, który jakimś cudem wyłapał piłkę!

Odkupił winę! Olivier Giroud! Na rogu pola karnego dośrodkował Aaron Ramsey, a Giroud wparował z głową w futbolówkę i nie zostawił złudzeń Pantilimonowi, 2-1!

Arsene Wenger postanowił dodać Olivierowi partnera. W 64. minucie Walcott zjawił się na murawie wchodząc za Chamberlaina.

Taki Ramsey potrafi się podobać! Tym razem, w 72. minucie, popisał się przedziwną przewrotką w polu karnym. Nie udało mu się stworzyć zagrożenia, lecz jego złożenie się do uderzenia było nieprzeciętnie efektowne.

Chwilę później Watmore udanie znalazł się za obrońcami Arsenalu, zdołał też wbiec w szesnastkę Petra Cecha, lecz jego strzał pozostawił wiele do życzenia. Ponad 80 procent posiadania piłki Kanonierów po 75. minutach udowadnia, że była to nieliczna okazja gości w drugiej połowie.

Murawę opuścił strzelec gola. Campbell został zastąpiony przez Gibbsa w 76. minucie.

The Gunners chcieli już dowieźć korzystny rezultat do końca, co w ostatnich 10 minutach pozwoliło na nieco częstsze pojawianie piłkarzy Sunderlandu na połowie przeciwnika. Pomimo tego gra ciągle trwała w spokojnym i kontrolowanym przez gospodarzy tonie.

W 89. minucie niezwykle groźną okazję miał piłkarz Czarnych Kotów. Van Aanholt wyprzedził Bellerina i dobiegając do prostopadłej piłki pozostało mu tylko silnie uderzyć. Na szczęście czeskiego bramkarza jego plan się nie powiódł.

Minutę później to Aaron Ramsey mógł w końcu zdobyć bramkę, na którą tak pracował przez całe spotkanie. Kolejny raz znalazł podanie od kolegi z drużyny w polu karnym Pantilimona, ale znowu nie zdołał go pokonać.

A jednak! W 93. minucie Aaron Ramsey w końcu zamienił swoje uderzenie na gola! Z zamieszania w polu karnym wreszcie postanowił wrzucić futbolówkę Chambers, a piłkę odbitą od obrońcy umieścił w bramce Walijczyk, 3-1!

Sędzia zakończył mecz po pięciu doliczonych minutach.

Premier LeagueRaport pomeczowySunderland autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
qba555 komentarzy: 797 newsów: 107.12.2015, 22:07

Może i cienki, ale nam ładną bramę wpakował. :)

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52407.12.2015, 22:07

new_star
A jeszcze kilka dni temu rozmawialiśmy na ten temat i napisałem, że nie jestem pewny czy Pawłowski dotrwa do zimy.

new_star komentarzy: 6851 newsów: 907.12.2015, 22:01

WilSHARE
I co o tym myslisz?

new_star komentarzy: 6851 newsów: 907.12.2015, 21:58

Romuald Szukiełowicz nowym trenerem Śląska Wrocław.

ronix11 komentarzy: 73007.12.2015, 21:57

michalm1 komentarzy: 702007.12.2015, 21:56

z Evertonu to chciałbym Barkleya, Stonesa i Lukaku. Co sie stalo z Mirallasem ??

arsenallord komentarzy: 29689 newsów: 11707.12.2015, 21:44

W ogóle mnie nie przekonuje ten Deulofeu. Nic specjalnego nie widzę w tym zawodniku.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 807.12.2015, 21:42

Nie jest, ale dzisiaj centry mu nie wychodzą.

DexteR_000
Dlatego czasami trzeba doceniać to co się ma bo może być gorzej niż było.

Gunner48 komentarzy: 792907.12.2015, 21:31

Stones ładnie się zachował przy wrzutce.

michalm1 komentarzy: 702007.12.2015, 21:30

Rooney na trybunach. Powrót Shreka ??

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 307.12.2015, 21:30

Rooney zdziwiony ze mozna ladnie grac w pilke :D

DexteR_000 komentarzy: 762107.12.2015, 21:29

Simpllemann
Akurat zmiane trenera zawsze sie stara robic z glowa, ale nie w kazdych klubach :D

mistiqueAFC,
nie przesadzaj. Orły mieli swoje sytuacje.

mistiqueAFC komentarzy: 2676907.12.2015, 21:23

Everton narazie robi z CP co chce.

michalm1 komentarzy: 702007.12.2015, 21:23

Dobry mecz

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52407.12.2015, 21:23

Odkąd Alan Pardew jest trenerem Crystal Palace to drużyna zdobyła w PL 30 punktów w meczach wyjazdowych. Tylko Arsenal ma ich więcej - 35.

I z ciekawości sprawdziłem jeszcze jedną rzecz - zdobycz punktową obecnego klubu jak i poprzedniego odkąd przestał tam być trenerem:
Crystal Palace - 53 punkty
Newcastle - 26 punktów
To tak na marginesie. Dlatego zawsze powtarzam, że zmiana trenera musi być robiona z głową.

Mihex
Na devil page byla mowa o 3 spotkaniach.

Mihex komentarzy: 2360407.12.2015, 21:10

Powtórzę moje pytanie sprzed kilkudziesięciu minut. Wie ktoś na ile Schweinsteiger dostał karę? Na Sky tylko wspomnieli, że go ukarali i ile ma czasu na odwołanie się, ale ile dostał to nie podali :C

new_star komentarzy: 6851 newsów: 907.12.2015, 21:10

Jest tu ktoś obecny co dobrze posługuje się językiem niemieckim?

michalm1 komentarzy: 702007.12.2015, 21:08