Widowiskowy mecz na The Emirates! Arsenal 3-2 Everton

Widowiskowy mecz na The Emirates! Arsenal 3-2 Everton 23.02.2020, 18:30, Łukasz Wandzel 1374 komentarzy

Od czasu powrotu z Dubaju Arsenal wygrał dwa spotkania, nie tracąc przy tym gola. Dzisiejszego popołudnia Kanonierzy podtrzymali dobrą passę, zwyciężając jednak 3-2 w szalonym meczu z Evertonem. Piłkarze Carlo Ancelottiego do samego końca nie złożyli broni, a strzelanie rozpoczęli od 1. minuty. Podopieczni Mikela Artety jeszcze w pierwszej połowie zdążyli odrobić straty, wyjść na prowadzenie i ostatecznie utracić je tuż przed przerwą. Wynik spotkania ustalił Pierre-Emerick Aubameyang kilkadziesiąt sekund po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę. Choć Arsenal nie uniknął nerwowej końcówki, nie wrócił do remisowania, zdobywając kluczowe punkty w potencjalnej walce o Ligę Mistrzów.

Arsenal: Leno - Bellerin, Mustafi, Luiz, Kolasinac (18' Saka) - Xhaka, Ceballos (76' Torreira) - Pepe, Özil (82' Guendouzi), Aubameyang - Nketiah.

Everton: Pickford - Sidibe, Holgate, Mina, Baines - Sigurdsson, Schneiderlin (59' Gomes), Delph (82' Kean), Iwobi (60' Bernard) - Calvert-Lewin, Richarlison.

Mecz przeciwko The Toffies rozpoczął się popołudniu. Mimo to Kanonierzy na niego zaspali, ponieważ stracili bramkę już w 1. minucie! Sędzia odgwizdał faul Daniego Ceballosa, a goście po szybkiej wrzutce Sigurdssona zaskoczyli defensywę Arsenalu. Dominic Calvert-Lewin zdołał ekwilibrystycznie otworzyć wynik spotkania, uderzając piłkę nogą na wysokości głowy Davida Luiza.

Początkowo zamiast pogoni za wynikiem, to gospodarzy goniły problemy. Występ Seada Kolasinaca trwał zaledwie kwadrans, po czym Bośniak opuścił murawę z powodu kontuzji. Na lewej stronie obrony zastąpił go Bukayo Saka. I to właśnie on pomógł drużynie doprowadzić do remisu. W 27. minucie w tempo dośrodkował w szesnastkę, a Eddie Nketiah, niczym rasowy napastnik, wykończył akcję, pokonując Jordana Pickforda.

Nagle Kanonierom zaczęło wszystko wychodzić i kilka minut później wyszli na prowadzenie po świetnym podaniu Davida Luiza. Zawodnicy Evertonu nie wywierali presji na będącym przy piłce Brazylijczyku, więc ten sprytnie zwolnił i w idealnym momencie posłał futbolówkę za plecy obrońców, zza których wybiegł Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk w swoim stylu i bez kłopotów strzelił na długi słupek.

Podopieczni Carlo Ancelottiego nie odpuszczali do samego końca pierwszej połowy i w końcu zremisowali w 4. minucie doliczonego czasu gry. Rozegranie z rzutu rożnego doprowadziło do małego chaosu. Znowu pogubili się defensorzy Arsenalu, ale futbolówka zrobiła dowcip także Berndowi Leno z pomocą Richarlisona. Zawodnik gości musnął piłkę, która przeszła między nogami niemieckiego golkipera i przekroczyła linię bramkową.

Emocji nie poskąpiła także druga odsłona spotkania. Tak jak Calvert-Lewin zdobył gola w 1. minucie spotkania, tak Pierre-Emerick Aubameyang nawet szybciej rozpoczął strzelanie po przerwie. Arsenalowi wystarczyło niespełna kilkadziesiąt sekund, by Gabończyk trafił do siatki głową po dośrodkowaniu Nicolasa Pepe. Piłka odbiła się jeszcze od ziemi przed tym, jak wpadła do bramki, przez co Jordan Pickford miał nikłe szanse na interwencję.

Londyńczycy na dłuższą chwilę zdobyli przewagę, ale Everton Ancelottiego charakteryzowała waleczność. Piłkarze The Toffies nie składali broni. Swoimi strzałami kilkukrotnie próbował zaskoczyć Bernda Leno Calvert-Lewin. Poza tym przyjezdni z Liverpoolu niezdarnie rozgrywali swoje akcje. Niecelnie z dystansu uderzał Sigurdsson, nie wychodziły podania wchodzącemu z ławki Bernardowi. Mimo to piłkarze Mikela Artety ani przez chwilę nie mogli poczuć się bezpiecznie i zdarzało im się popełniać proste błędy.

Arsenal miał okazję przerwać nerwową końcówkę w 86. minucie. Matteo Guendouzi odznaczył się wysokim pressingiem, wymusił błąd na Jordanie Pickfordzie i gospodarze przejęli piłkę w okolicy szesnastego metra. Eddie Nketiah dostał piłkę pod nogi i trafił... w poprzeczkę! W doliczonym czasie gry dwa razy główkował jeszcze Dominic Calvert-Lewin, ale ostatecznie podopieczni Carlo Ancelottiego nie wywieźli z The Emirates punktów.

EvertonPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Leehu komentarzy: 1049624.02.2020, 12:32

@Taki: Ja myślę że zwycięstwa Arsenalu go przybliżają do podpisania nowego kontraktu no ale mogę się mylić. Ogólnie tyle się o tym mówi że mam obecnie wrażenie jakby PEA był bliżej podpisania nowej umowy niż Saka. :)

kwiatinho komentarzy: 1313224.02.2020, 12:30

@Taki:
Na pewno przybliżył się do większej tygodniówki i ma pole position w negocjacjach

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.02.2020, 12:25

W tym tygodniu jestem ciekaw czy Baya rozgromi Chelsea, a City Real. Papiery sa na to duze, ale ciekawe jak w praniu.

Taki komentarzy: 204624.02.2020, 12:24

Zastanawiam się, czy świetne mecze Saki przybliżają go do podpisania wyczekiwanego kontraktu, czy wręcz odwrotnie.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52424.02.2020, 12:21

@Supertramp21 napisał: "Soares bym chętnie zobaczył jak najszybciej bo belerin na razie poniżej swojej wartości gra"

Tego się właśnie obawiałem. Hiszpan wrócił po bardzo ciężkiej kontuzji, więc powrót do wysokiej formy potrwa jeszcze dużo czasu.

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 124.02.2020, 12:20

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.02.2020, 12:11

@Simpllemann: Jesli immobile dostanie jeszcze mnóstwo karnych to na pewno :)

Fabri4 komentarzy: 9982 newsów: 5024.02.2020, 12:11

Czy czosnek i alkohol zabijają koronawirusa?

kwiatinho komentarzy: 1313224.02.2020, 12:03

@aguero10:
Zdecydowanie. Wiesz jak Guardiola był tam traktowany po zakończeniu kariery?

Gunner18AFC komentarzy: 3441 newsów: 324.02.2020, 12:02

Tak w ogóle Torreira rzucił mi sie w oczy tylko niedokładnie podając.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.02.2020, 12:02

@aguero10: przeciez Guardiola to legenda Barcy. Facet zaliczył okolo 40 wystepow przez chyba 8 sezonów, 382 wystepy w koszulce.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52424.02.2020, 12:02

@RIVALDO700
Nie wygra. Niestety. 4 mecze mniej zrobią różnicę.

kwiatinho komentarzy: 1313224.02.2020, 12:01

@GenzoArs:
Z tymi zmianami masz rację tylko według mnie mógł dokonać ich dużo wcześniej. Torreira mógł wejść te 15 minut wcześniej nie za Cebule a Özila i wtedy Guendouzi również 15 min wcześniej za Cebule.
Było widać że po godzinie gry chłopaki oddychali rękawami.

Przypuszczam że późne zmiany to efekt kontuzji Kolašinaca. Arteta pewnie nie chciał wyprztykać się ze wszystkich zmian bo obawiał się o urazy i grę w osłabieniu. To zrozumiałe ale z perspektywy czasu można było reagować szybciej.

Koniec końców udało dowieźć się wynik do końca

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102024.02.2020, 12:00

@RIVALDO700:

Raczej nie da rady bo ma 34 kolejki , A immobile 38

Supertramp21 komentarzy: 64224.02.2020, 11:58

@Simpllemann: Soares bym chętnie zobaczył jak najszybciej bo belerin na razie poniżej swojej wartości gra

aguero10 komentarzy: 860524.02.2020, 11:58

@kwiatinho:

Z tą legendą to bym nie przesadzał

GenzoArs komentarzy: 1982 newsów: 924.02.2020, 11:53

Ja jak wczoraj zobaczyłem kontuzję Saeda to sobie pomyślałem: "no to teraz asysta Saki i jest już remis". I tak było. Niestety potem trochę się gubił, ale gdyby go nie było to by nie było bramki na 1:1.
Za to ogromny szacun dla Artety za pomysł na Guendo: "wychodzisz, jesteś wolnym elektronem, ale zapier...asz i naciskasz na nich". To był taktyczny pokaz obrony, która się zaczyna pod branką przeciwnika.
Arteta ma świetne pomysły.
Teraz najważniejsze jest to, żeby utrzymać kolektyw w drużynie. Jak tylko utrzyma się morale to można naprawdę wiele osiągnąć.

kwiatinho komentarzy: 1313224.02.2020, 11:53

@noth:
Wiesz kim był Guardiola jak obejmował Barcelonę? Ich legendą i byłym kapitanem a Messi nie był jeszcze takim gwiazdorem.

Zejdź na Ziemię

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.02.2020, 11:52

@karmel567 napisał: "Mbappe to niech ucieka z tego Paryża, bo ewentualnie nie służy mu to towarzystwo."

moim zdaniem na stówe nie podpisze nowego dealu i bedzie grał w Realu lub M.City, ale na 90 procent stawiam na Real.

10.Aguero-16 goli, 32 pkt

Cos mi sie wydaje, ze Lewy moze pierwszy raz w historii wygrac Złotego buta jak nigdy dotąd.

noth komentarzy: 264324.02.2020, 11:44

No i ten Nkietah mnie pozytywnie zaskoczył, bo troche się obawiałem jego po tym jak przegrał rywalizacje z tym Bamfordem z Leeds. Jednak jest niezły, taki typowy snajper, 95% bramek bedzie pakowac z pola karnego.

Elastico07 komentarzy: 1256824.02.2020, 11:43

@Simpllemann napisał: "Naprawdę tak powiedział?"
Ludzie mają problemy z interpretacją z tego co widzę.Powiedzial że jeśli chodzi o nazwiska i bogactwo w ataku to nie ustępują City i gdyby faktycznie spojrzeć na nazwiska i wartości zawodników takich jak Auba,Laca,Pepe to faktycznie tak jest.A jeśli chodzi o statystyki to nie ma podjazdu.O to mu chodziło

karmel567 komentarzy: 346624.02.2020, 11:41

noth komentarzy: 264324.02.2020, 11:40

Wyobrazacie sobie wczoraj lewo noznego pilkarza jak Auba strzelil bramke niczym Henry. Przeciez lewo nozny zawodnik w takiej pozycji ma 3x trudniej niz prawonozny, dlatego na lewym skrzydle bedzie biegac Auba/Gabi/Nelson a nie Saka.

noth komentarzy: 264324.02.2020, 11:38

A Guardiola kim byl jak zaczynal w Barsie? Nikim i wszyscy go słuchali,. Arteta może niepozorny taki w mediach, ale ewidentnie ma charyzme i posłuch w szatni.

Saka mowie ze on gra jak skrzydłowy w ataku pozycyjnym bo Xhaka go ubezpiecza. On nie bedzie na skrzydle grał lewym bo w tym cały sęk taktyki Artety ze jego skrzydłowi mają za zadanie schodzić do środka na lepsza noge, wskakujac z pilka do srodka otwieraja sie im kąty i maja wiecej mozliwosci do zadania przeciwnikowi ciosu. dlatego saka bedzie obronca/wahadllowym u nas a nie lewym napastnikiem jak obecnie auba

Elastico07 komentarzy: 1256824.02.2020, 11:38

@darek250s napisał: "się do top4 na jeden punkt."
Top5

coooyg11 komentarzy: 320624.02.2020, 11:36

@Womanizer: trener Romy po meczu wypowiedział się, że bardzo by chciał aby Miki z nimi został. Brać 15 mln i podziękować :)

kwiatinho komentarzy: 1313224.02.2020, 11:32

@noth:
Arteta w Barcelonie? Wyobrażasz sobie Messiego czy inne gwiazdy i gwiazdeczki że Arteta ciśnie ich na treningach?

Nie żartuj sobie. Tam Allegri by się nadawał a nie początkujący trener.

Saka gra z konieczności na obronie i jak tylko wróci do sprawności Tierney lub Kola to Saka będzie walczył o miejsce w składzie na skrzydle. Swoje pogra bo Martinelli nie utrzymuje formy tak jak i Saka ale to kwestia tego że grają swój pierwszy sezon na takiej intensywności.

Stawianie na Sake w obronie to przede wszystkim proszenie się o kłopoty bo w obronie Saka jest cieniutki po drugie to marnowanie jego ofensywnego potencjału.

Obrońca jaki by nie był i jak by się nie nazywał to zawsze będzie rozliczany z grze w obronie. Asysty i gole to wartość dodana ale nie może być tak że res?ta w obrońców musi harować za niego bo on tylko biega do przodu

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.02.2020, 11:32

Liczba goli w zawodowej klubowej karierze w pierwszych 100 meczach

Haaland-60
Mbappe-27

Cholera , a człowiek myslał, ze mega kosmiczne liczby tylko Mbappe bedzie robił jak na taki wiek.

Womanizer komentarzy: 993924.02.2020, 11:31

Mkhitarian wczoraj gol i asysta z Lecce. Niech kręci cyferki po cichaczu, Roma zapłaci te 15-17 mln i adios.

7 maja - półfinał LE

Do tego w kwietniu rozgrywane są półfinały FA Cup, na które drużyna Artety wciąż ma szanse.
Na dokładkę ciągle nie jest znana data wyjazdowego meczu z City.

Jak widać piłkarzy Arsenalu może czekać niesamowity natłok bardzo ważnych spotkań z silnymi rywalami. To będzie prawdziwy test dla Kanonierów.

silvano95 komentarzy: 984524.02.2020, 11:26

Rodrygo w najgłupszy możliwy sposób wykluczył się z El Clásico. Dzisiaj zagrał w rezerwach, strzelił ładnego gola i celebrował go, ciesząc się w twarz bramkarza. Dostał drugą żółtą kartkę i wyleciał z boiska, a czerwona kartka liczy się też w 1 drużynie

Gunner18AFC komentarzy: 3441 newsów: 324.02.2020, 11:25

@kwiatinho: czyli cofniety rozgrywający. Jak zwał tak zwał.

MacieYaszek komentarzy: 19824.02.2020, 11:25

@kwiatinho: głównym argumentem przemawiającym za xhaką, jest to, że dobrze asekuruje Sake, gdy ten podłącza się do przodu.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.02.2020, 11:24

@darek250s napisał: "Co byście powiedzieli na Richarlisona w Arsenalu?"

Na pewno gdzies tam jest na liscie top 10 AFC gdy Aubameyang robił out w lato.

kwiatinho komentarzy: 1313224.02.2020, 11:19

@Gunner18AFC:
Ceballos nie jest nie był i chyba nigdy nie będzie rozgrywającym. To gracz b2b grający najbliżej obrony mający najwięcej kontaktów z piłką regulujący tempo gry ale rozgrywanie wciąż należy do Özila. Ceballos będzie miał marniutkie cyferki (to cios dla tych którzy nie oglądają meczów a patrzą na statystyki) za to będzie robił najważniejszą robotę w meczu.
To jest ta różnica gdy Ceballos jest lub go nie ma na boisku. Za Emery'ego obrońcy podawali do siebie piłkę do momentu kiedy ją stracili albo kiedy ją wykopali przed siebie. Teraz pierwsze co szukają Ceballosa. To jest łącznik między obroną a pomocą. Taki mózg zespołu.

Teraz najważniejsze żeby dobrać do tego taktykę. Dani grał wczoraj kosztem Torreiry a optymalnie by było gdyby grał kosztem Xhaki ale Arteta zaczyna ustawianie zespołu od Granita. Tutaj pojawia się problem. Bez Xhaki tracimy na fizyczności w środku pola bez Torreiry tracimy zawór bezpieczeństwa.

Ceballos kosztem Özila by było słabe bo Cebula gra zdecydowanie głębiej bliżej obrony. Ciągle szuka gry s grając na 10 tego nie będzie miał.

Ciężka sprawa dla Artety

Gujet komentarzy: 98124.02.2020, 11:07

@darek250s: Nie zbliżymy się, bo mamy przełożony mecz z City, więc będziemy mieć zaległą kolejkę.

Niemniej jednak musimy w kolejnych 3 meczach zdobyć 9 punktów i liczyć, że Utd straci punkty (najlepiej w każdym tych trzech spotkań).

Końcóweczka sezonu dla nas nie wygląda zbyt różowo:
Wolves, Leicester, Tottenham, Liverpool...

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.02.2020, 11:05

31 goli Aubameyanga z 38 spotkań w PL to gole w niedziele.

Reszta dni to 17 goli w 36 meczach PL . /opta/

Aubameyang musi grac w niedziele i AFC ma goscia na ZP :)

darek250s komentarzy: 10353 newsów: 524.02.2020, 11:02

Co byście powiedzieli na Richarlisona w Arsenalu?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.02.2020, 10:58

Premier Włoch: nie wykluczamy odwołania następnych kolejek Serie A przez koronowirusa.

Womanizer komentarzy: 993924.02.2020, 10:56

@darek250s:

Everton-ManU
ManU-City
Spurs-ManU

Najbliższe 3 kolejki. Grać swoje i będzie dobrze.

darek250s komentarzy: 10353 newsów: 524.02.2020, 10:53

W następnej kolejce United gra na wyjeździe z Evertonem co oznacza 3 pkt dla drużyny z Liverpoolu.

My gramy z West Hamem u siebie i mam nadzieję, że tutaj zgarniemy pełną pulę i zbliżymy się do top4 na jeden punkt.

darek250s komentarzy: 10353 newsów: 524.02.2020, 10:46

@Simpllemann:

Nie.

gnabry_ komentarzy: 5716 newsów: 124.02.2020, 10:46

Wczoraj zaspałem po ok. kwadransie pierwszej połowy. Czy Arsenal naprawdę zaczął grać tak delikatnie za kadencji Artety, czy to przypadek, że nikt nie dostał nawet jednej żółtej kartki, przy czym przeciwnik miał ich aż cztery??

kaman17 komentarzy: 499024.02.2020, 10:37

Jeśli Arsenal będzie wygrywać każdy mecz po kolei to jak dla mnie mogą nie grać ani minuty. Dobrze, że są. Każdy poczuł rywalizację. A na co ich stać? Nie wiem, ja nie muszę wiedzieć. Arteta ich widzi na co dzień, więc myślę że wie co robi.

sWinny komentarzy: 786124.02.2020, 10:35

Wiadomo co z Kolasiniacem?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.02.2020, 10:33

Po raz pierwszy w historii Barcelona wyprzedziła Real w największej ilości w bramkach w la liga po tym weekendzie od....1963 roku.

6151 do 6150.

Tak się kończy posiadanie Messiego w składzie, heh.

miki9971 komentarzy: 6612 newsów: 224.02.2020, 10:32

@Ech0z napisał: "Szkoda ze Kola się połamał, on by pasował w tej układance silny z tyłu wątły ale szybki i zwinny z przodu i lewa strona z wykończeniem Aubameyanga grała by idealnie a po drugiej stronie Pepe"

Według mnie młody Bukayo jest lepszy od Sead'a ... Ale to moje zdanie.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52424.02.2020, 10:32

Mari ostatni mecz rozegrał 65 dni temu, Soares od 34 dni nie wychodził na boisko. Uzbierają 500 minut w koszulce Arsenalu?