Widowiskowy mecz na The Emirates! Arsenal 3-2 Everton

Widowiskowy mecz na The Emirates! Arsenal 3-2 Everton 23.02.2020, 18:30, Łukasz Wandzel 1374 komentarzy

Od czasu powrotu z Dubaju Arsenal wygrał dwa spotkania, nie tracąc przy tym gola. Dzisiejszego popołudnia Kanonierzy podtrzymali dobrą passę, zwyciężając jednak 3-2 w szalonym meczu z Evertonem. Piłkarze Carlo Ancelottiego do samego końca nie złożyli broni, a strzelanie rozpoczęli od 1. minuty. Podopieczni Mikela Artety jeszcze w pierwszej połowie zdążyli odrobić straty, wyjść na prowadzenie i ostatecznie utracić je tuż przed przerwą. Wynik spotkania ustalił Pierre-Emerick Aubameyang kilkadziesiąt sekund po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę. Choć Arsenal nie uniknął nerwowej końcówki, nie wrócił do remisowania, zdobywając kluczowe punkty w potencjalnej walce o Ligę Mistrzów.

Arsenal: Leno - Bellerin, Mustafi, Luiz, Kolasinac (18' Saka) - Xhaka, Ceballos (76' Torreira) - Pepe, Özil (82' Guendouzi), Aubameyang - Nketiah.

Everton: Pickford - Sidibe, Holgate, Mina, Baines - Sigurdsson, Schneiderlin (59' Gomes), Delph (82' Kean), Iwobi (60' Bernard) - Calvert-Lewin, Richarlison.

Mecz przeciwko The Toffies rozpoczął się popołudniu. Mimo to Kanonierzy na niego zaspali, ponieważ stracili bramkę już w 1. minucie! Sędzia odgwizdał faul Daniego Ceballosa, a goście po szybkiej wrzutce Sigurdssona zaskoczyli defensywę Arsenalu. Dominic Calvert-Lewin zdołał ekwilibrystycznie otworzyć wynik spotkania, uderzając piłkę nogą na wysokości głowy Davida Luiza.

Początkowo zamiast pogoni za wynikiem, to gospodarzy goniły problemy. Występ Seada Kolasinaca trwał zaledwie kwadrans, po czym Bośniak opuścił murawę z powodu kontuzji. Na lewej stronie obrony zastąpił go Bukayo Saka. I to właśnie on pomógł drużynie doprowadzić do remisu. W 27. minucie w tempo dośrodkował w szesnastkę, a Eddie Nketiah, niczym rasowy napastnik, wykończył akcję, pokonując Jordana Pickforda.

Nagle Kanonierom zaczęło wszystko wychodzić i kilka minut później wyszli na prowadzenie po świetnym podaniu Davida Luiza. Zawodnicy Evertonu nie wywierali presji na będącym przy piłce Brazylijczyku, więc ten sprytnie zwolnił i w idealnym momencie posłał futbolówkę za plecy obrońców, zza których wybiegł Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk w swoim stylu i bez kłopotów strzelił na długi słupek.

Podopieczni Carlo Ancelottiego nie odpuszczali do samego końca pierwszej połowy i w końcu zremisowali w 4. minucie doliczonego czasu gry. Rozegranie z rzutu rożnego doprowadziło do małego chaosu. Znowu pogubili się defensorzy Arsenalu, ale futbolówka zrobiła dowcip także Berndowi Leno z pomocą Richarlisona. Zawodnik gości musnął piłkę, która przeszła między nogami niemieckiego golkipera i przekroczyła linię bramkową.

Emocji nie poskąpiła także druga odsłona spotkania. Tak jak Calvert-Lewin zdobył gola w 1. minucie spotkania, tak Pierre-Emerick Aubameyang nawet szybciej rozpoczął strzelanie po przerwie. Arsenalowi wystarczyło niespełna kilkadziesiąt sekund, by Gabończyk trafił do siatki głową po dośrodkowaniu Nicolasa Pepe. Piłka odbiła się jeszcze od ziemi przed tym, jak wpadła do bramki, przez co Jordan Pickford miał nikłe szanse na interwencję.

Londyńczycy na dłuższą chwilę zdobyli przewagę, ale Everton Ancelottiego charakteryzowała waleczność. Piłkarze The Toffies nie składali broni. Swoimi strzałami kilkukrotnie próbował zaskoczyć Bernda Leno Calvert-Lewin. Poza tym przyjezdni z Liverpoolu niezdarnie rozgrywali swoje akcje. Niecelnie z dystansu uderzał Sigurdsson, nie wychodziły podania wchodzącemu z ławki Bernardowi. Mimo to piłkarze Mikela Artety ani przez chwilę nie mogli poczuć się bezpiecznie i zdarzało im się popełniać proste błędy.

Arsenal miał okazję przerwać nerwową końcówkę w 86. minucie. Matteo Guendouzi odznaczył się wysokim pressingiem, wymusił błąd na Jordanie Pickfordzie i gospodarze przejęli piłkę w okolicy szesnastego metra. Eddie Nketiah dostał piłkę pod nogi i trafił... w poprzeczkę! W doliczonym czasie gry dwa razy główkował jeszcze Dominic Calvert-Lewin, ale ostatecznie podopieczni Carlo Ancelottiego nie wywieźli z The Emirates punktów.

EvertonPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
JanikK komentarzy: 16816 newsów: 224.02.2020, 17:26

No na schire nawet nie patrz. Rly @RIVALDO700:

bizooon komentarzy: 698824.02.2020, 17:24

Xhaka gra na swoim maxymalnym poziomie, co znaczy że jak forme zgubi to wróci do robienia syfu i będzie bolało

Fajnie że Arteta zrobił z Ceballosem w tym meczu to co Węger zrobił z nim w Arsenalu :), z rozgrywającego DFa.

Taki komentarzy: 204624.02.2020, 17:18

Dziś wypłynęło, że klauzula wykupu Timo Wernera tego lata będzie wynosiła 25 milionów funtów. Plus jakieś bonusy.
Jak na 27 goli i 10 asyst w 33 meczach, to więcej niż promocja.
Nie wyobrażam sobie żeby nie wystartować po niego. I trzeba pamiętać, że ma dopiero 23 lata więc to rewelacyjna inwestycja w przyszłość.

• Pep Guardiola dołączył do FC Barcelony kiedy miał 37 lat

Mikel Arteta mając 37 lat dołącza do Arsenalu..

krzysiu357 komentarzy: 62324.02.2020, 17:11

siema polecacie jakas fajna komedie na netflixie?

MarkOvermars komentarzy: 915024.02.2020, 17:05

Granit progres ale wciąż nie wystrzega się głupich podań xd

silvano95 komentarzy: 984524.02.2020, 16:57

@RIVALDO700 Shira bardzo słabe źródło

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.02.2020, 16:50

Wg nicoli schiry z pilkarskiego tt rozmowy z Auba utknely w martwym punkcie. Ciekawe ile w tym prawdy.

Witam

czy moglby mi ktos pomóc i wyjaśnić dlaczego mecze Leeds U23 vs Nottingham Forest U23 oraz Crewe U23 vs Barnsley U23
zostały odwołane i kiedy beda grac?

GunnerKaspi komentarzy: 70724.02.2020, 16:27

@fabregas1987: Pierwszy raz miałem zagwozdkę komu oddać głoś w sondzie.

OZIL gra na swoim wysokim poziomie (co cieszy) ale progresem tego nie nazywam, bo są to po prostu wymagania względem jego osoby, a poprzednie miesiące to był regres, z którego się wreszcie oswobodził.

GRANIT w końcu zdanie tak często używane w kontekście tego piłkarza "dyktuje tempo gry" ma sens. Zachował się haniebnie ale w tym momencie oceniam go tylko za grę - ogromy progres.

MUSTAFI ewenement, po przyjściu Mikela można mówić o Niemcu śmiało - Mistrz Świata (jednak mój głos nie zasilił jego słupka procentowego w sondzie)

LUIZ podobnie jak Ozil gra na swoim wysokim poziomie, dobrze że przypomniał sobie te lata kiedy był nieco młodszy i niemalże nieomylny, jego prostopadłe podania palce lizać ale głos oddałbym mu gdyby conajmniej strzelał gola w każdym meczu po główce z rożnego hah (na razie za mało)

INNY ZAWODNIK - PEPE tutaj zabrakło w tej sondzie jego nazwiska, uważam że poczynił spore postępy w grze zarówno ofensywnej jak i przede wszystkim defensywnej. Widać u niego w końcu pewność siebie i fakt, że Nelson po powrocie po kontuzji nie zagrał jeszcze ani minuty świadczy o tym, że Iworyjczyk nam się rozkręca

SAKA zdobył mój głos (w bezpośredniej rywalizacji z Mustafim), jasne można mu zarzucić pare rzeczy, błędy w obronie, przegrane pojedynki powietrzne ALE to nie jest obrońca. Jego statystyki ofensywne i rajdy na lewej flance od jednego do drugiego pola karnego to miód na moje serce. Jakość jego dośrodkowań jest 100-krotnie lepsza niż te ochłapy w wykonaniu Bośniaka (z całym szacunkiem do Seada)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.02.2020, 16:26

Jak gnabry zrobi sokowirowke z chelsea jak zrobil z tottkow. To serio mamy nowego top skrzydlowego na lata w pilce ktoremu nikt nie straszny.

fabregas1987 komentarzy: 2582424.02.2020, 15:56

Co do sondy: nie ulega wątpliwości, ze Saka zaliczył ogromny progres, ale od dłuższego czasu był obiecującym talentem, a przecież nadal jest bardzo młody. Lecz to co się stało z Mustafim przerasta ludzkie pojęcie. Każdy kibic wieszał na nim psy, zawsze to on był winny za porażkę. Nie łapał się nawet do meczowej osiemnastki. A teraz momentami to nasz najlepszy obrońca :o

Womanizer komentarzy: 993924.02.2020, 15:55

@rreddevilss:

Z Carlo na ławce jeszcze bym uwierzył, bo to stary lis i nie takich potrafił ogrywać (Kloppa 2x np)
Ale z Gattuso mi się takie coś nie mieści w głowie, powie im najwyżej "chłopaki próbujcie" :D

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466924.02.2020, 15:45

@Womanizer:

Ja wiem że Napoli jest cienkie a ja jestem naiwny pewnie,ale nie zdziwił bym się jakby więcej niż klub odpadł

Womanizer komentarzy: 993924.02.2020, 15:29

Buki większe szanse dają Napoli z Barcą niż Chelsea z Bayernem. Chelsea zaraz po Lyonie jest największym underdogiem według kursów.

Chelsea Lamparda nie potrafi grać defensywie. A w wymianie ciosów z Bawarczykami po prostu polegną.

Slaviola komentarzy: 1237724.02.2020, 15:25

@Fabri4:

XDDD

Nie powiem... nawet śmiechłem :D

Zolno (zawieszony) komentarzy: 36424.02.2020, 15:21

Nie no zobaczymy jutro bo pewnie znowu 3 4 3 bedzie grane.
Wygrać 1 0 by sie przydało.
Napewno nie można stracic bramki bo inaczej w rewanzu pozdrowienia.

Zolno (zawieszony) komentarzy: 36424.02.2020, 15:20

Ale nie dokonczylem wam mojej histori.
Bayern u siebie 5 0.

Elastico07 komentarzy: 1256824.02.2020, 15:06

@Zolno napisał: "Jutro Chelsea 3 0 wygrywa."
Aha tej bajce były smoki

Fabri4 komentarzy: 9982 newsów: 5024.02.2020, 15:06

Jak to się stało, że dopiero teraz trafiłem na ten filmik. I to opanowanie Jonesa, nigdy nie cieszył się po bramce... Legenda United!

Bayern ich rozjedzie w 2 meczu.

Furgunn komentarzy: 927024.02.2020, 14:59

@Zolno: no chyba jednak tak się nie stanie ;)

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466924.02.2020, 14:55

@Damaks:

W dwumeczu typuje jakies 5-3 dla Bayernu

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282124.02.2020, 14:50

Bayern jest tak samo słaby w obronie jak Chelsea. Obstawiam 3:2 dla Bayernu.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466924.02.2020, 14:48

@Zolno:

Chyba niepowazny jesteś xd Bayern minimum dwie na lekko strzela tej waszej elektrycznej obronie

damianARSENAL komentarzy: 855924.02.2020, 14:46

Liverpool, Tottenham i Chelsea muszą przejść te rundę żeby złapać zadyszkę

Zolno (zawieszony) komentarzy: 36424.02.2020, 14:43

Jutro Chelsea 3 0 wygrywa.

flax (zawieszony) komentarzy: 18524.02.2020, 14:39

@Alonso napisał: "ale to Arsenal nie ma kontuzjowanych kluczowych piłkarzy"

A tych kluczowych w Arsenalu to poza atakiem i ostatnio lewą flanką to ze świecą szukać :) i tak można w kółko

hubinho260893 komentarzy: 424.02.2020, 14:26

Cześć wszystkim. Szukam pomocy w zakupie notebooka. Wymagania: do 3k, co polecacie?

mitmichael komentarzy: 4924324.02.2020, 14:14

Wez wróc z wypozyczenia z klubu Championship bo trener nie chce na ciebie stawiac - wroc do Arsenalu, zostan w Premier League i strzelaj tam bramki - dzien dobry, nazywam sie Eddie Nketiah :D

Alonso komentarzy: 1282424.02.2020, 14:06

@Elastico07: Powiedzieć mogą ale to Arsenal nie ma kontuzjowanych kluczowych piłkarzy

Elastico07 komentarzy: 1256824.02.2020, 13:59

@aguero10 napisał: "LM na wyciągnięcie ręki"
To samo może powiedzieć 5 innych drużyn oprócz Arsenalu.Bedzie bardzo ciężko przy takim ciężkim terminarzu,ale też wierzę

Ziebka komentarzy: 265924.02.2020, 13:50

Zobaczycie Mikel uratuje nam ten sezon. Trochę pomogło City, a tam wszystko zaczęło się sypać po odejściu Mikela. Wierze w LM za rok. Fajne transfery i za rok możemy coś więcej powalczyć. Przede wszystkim potrzeba stabilności a wyglada na to ze przy Mikelu wszystko się stabilizuje.

SzopenWWA komentarzy: 73924.02.2020, 13:48

@Mateo0920 napisał: "Hmm City powinno ograć Real ale czy Bayern pokona Chelsea wysoko? W Londynie nie zdziwie się jak przegra. Oceniając szansę na awans 60/40 dla Bayernu"
Już z tym przegra, to bym nie przesadzał ale napewno chelski coś strzeli.

aguero10 komentarzy: 860524.02.2020, 13:46

LM na wyciągnięcie ręki . Droga do większej kasy i lepszych grajków . Choć znając życie skończymy w LE i trzeba będzie przepłacać żeby ktoś ogarnięty chciał przyjąć na Emirates

damianARSENAL komentarzy: 855924.02.2020, 13:21

Teraz chłopaki muszą skupić się na czwartkowym meczu. Licze na silna jedenastkę, następny mecz dopiero w poniedziałek FA Cup. Musimy postarać się o tą Ligę Europy. Raz ze zagramy w LM, dwa że zakończymy ten słaby sezon z porządnym trofeum.

TlicTlac komentarzy: 602524.02.2020, 13:16

@Mateo0920:

City będzie miało ciężej z Realem (stadion Realu) niż Bayern z Chelsea.

Chelsea ma Abrahama wracającego po kontuzji, nie gra Kante, Pulisic;
w ostatnich meczach mają bilans 1-2-2, 6/8 bramek strzelonych/straconych.

A Bayern? - po każdym ostatnio się przejeżdża, jedynie remis z Lipskiem 0-0; dużo piłkarzy w formie.

TlicTlac komentarzy: 602524.02.2020, 13:11

Wczorajsza zmiana Miotełusza za Ozila - to kunszt Artety.
Gość wprowadził tyle zamieszania, wprowadziło to też dużo odpoczynku w szeregach obronnych, szkoda, że Nketiah wtedy nie strzelił bramki.

Leno też - pierwsza połowa - błąd nowicjusza - druga połowa - dwa razy uratował tyłek - ciężko go oceniać ;)

@DoomSlayer:

Nie, czego? Po prostu żeby grać na takim poziomie musi być pewny siebie.

Saka wczoraj się ślizgał jak na parkiecie, 2/3 razy zrobił prezent rywalom - 2 razy wszedł w drybling na środku boiska i stracił - jak już to tutaj bym się doszukiwał "gwiazdorskiego" zachowania.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.02.2020, 13:11

@Mateo0920: ta pogba na 90 procent robi out w lato z united.

Mateo0920 komentarzy: 11824.02.2020, 13:07

Mateo0920 komentarzy: 11824.02.2020, 13:04

Czyli wygląda, że albo dojdą do zgody i Pogba pogra przed Euro i w lecie odejdzie do Realu /Juventusu albo dłużej nie pogra i będzie saga z nim przez całe okienko transferowe

Fabri4 komentarzy: 9982 newsów: 5024.02.2020, 13:03

Ezequiel Barco był tak hajpowany na wielką gwiazdę i jakoś cichutko o nim.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.02.2020, 12:59

@Mateo0920: rash nawet do konca sezonu, a pogba to jedna wielka zagadka , chodza słuchy ze ma ostry konflikt z zarzadem i Olkiem.

Mateo0920 komentarzy: 11824.02.2020, 12:55

Żadnych wieści nie ma kiedy wróci Pogba i Rashford? Mają teraz ciężki terminarz i powoli będą się decydować losy o udział w LM. Jakoś z tego grona walczących najmniej szans daje Tottenhamowi, za duże braki w ofensywie by mocno punktowac. Manchester też nie zachwyca ale ten Bruno może im pomóc pozdobywac pkt. Arsenal nie jest na straconej pozycji ale terminarz można by rzec że jest zabójczy dodając do tego walkę w LE.

Jeśli ban dla City utrzyma się to Arsenal ma jeszcze szansę przez ligę dostać się do LM. Tylko co jeśli Aubameyang na 2/3 mecze będzie miał zacięcie?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.02.2020, 12:37

Oficjalnie: Ziyech podpisał kontrakt na 5 lat z Chelsea.

Ta plota o 2 latach to była bzdura.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.02.2020, 12:32

to co jesli saka nie podpisze to out w lato , tak , bo zostanie mu taka sytuacja jak z Aubameyangiem.