Widowiskowy mecz na The Emirates! Arsenal 3-2 Everton

Widowiskowy mecz na The Emirates! Arsenal 3-2 Everton 23.02.2020, 18:30, Łukasz Wandzel 1374 komentarzy

Od czasu powrotu z Dubaju Arsenal wygrał dwa spotkania, nie tracąc przy tym gola. Dzisiejszego popołudnia Kanonierzy podtrzymali dobrą passę, zwyciężając jednak 3-2 w szalonym meczu z Evertonem. Piłkarze Carlo Ancelottiego do samego końca nie złożyli broni, a strzelanie rozpoczęli od 1. minuty. Podopieczni Mikela Artety jeszcze w pierwszej połowie zdążyli odrobić straty, wyjść na prowadzenie i ostatecznie utracić je tuż przed przerwą. Wynik spotkania ustalił Pierre-Emerick Aubameyang kilkadziesiąt sekund po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę. Choć Arsenal nie uniknął nerwowej końcówki, nie wrócił do remisowania, zdobywając kluczowe punkty w potencjalnej walce o Ligę Mistrzów.

Arsenal: Leno - Bellerin, Mustafi, Luiz, Kolasinac (18' Saka) - Xhaka, Ceballos (76' Torreira) - Pepe, Özil (82' Guendouzi), Aubameyang - Nketiah.

Everton: Pickford - Sidibe, Holgate, Mina, Baines - Sigurdsson, Schneiderlin (59' Gomes), Delph (82' Kean), Iwobi (60' Bernard) - Calvert-Lewin, Richarlison.

Mecz przeciwko The Toffies rozpoczął się popołudniu. Mimo to Kanonierzy na niego zaspali, ponieważ stracili bramkę już w 1. minucie! Sędzia odgwizdał faul Daniego Ceballosa, a goście po szybkiej wrzutce Sigurdssona zaskoczyli defensywę Arsenalu. Dominic Calvert-Lewin zdołał ekwilibrystycznie otworzyć wynik spotkania, uderzając piłkę nogą na wysokości głowy Davida Luiza.

Początkowo zamiast pogoni za wynikiem, to gospodarzy goniły problemy. Występ Seada Kolasinaca trwał zaledwie kwadrans, po czym Bośniak opuścił murawę z powodu kontuzji. Na lewej stronie obrony zastąpił go Bukayo Saka. I to właśnie on pomógł drużynie doprowadzić do remisu. W 27. minucie w tempo dośrodkował w szesnastkę, a Eddie Nketiah, niczym rasowy napastnik, wykończył akcję, pokonując Jordana Pickforda.

Nagle Kanonierom zaczęło wszystko wychodzić i kilka minut później wyszli na prowadzenie po świetnym podaniu Davida Luiza. Zawodnicy Evertonu nie wywierali presji na będącym przy piłce Brazylijczyku, więc ten sprytnie zwolnił i w idealnym momencie posłał futbolówkę za plecy obrońców, zza których wybiegł Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk w swoim stylu i bez kłopotów strzelił na długi słupek.

Podopieczni Carlo Ancelottiego nie odpuszczali do samego końca pierwszej połowy i w końcu zremisowali w 4. minucie doliczonego czasu gry. Rozegranie z rzutu rożnego doprowadziło do małego chaosu. Znowu pogubili się defensorzy Arsenalu, ale futbolówka zrobiła dowcip także Berndowi Leno z pomocą Richarlisona. Zawodnik gości musnął piłkę, która przeszła między nogami niemieckiego golkipera i przekroczyła linię bramkową.

Emocji nie poskąpiła także druga odsłona spotkania. Tak jak Calvert-Lewin zdobył gola w 1. minucie spotkania, tak Pierre-Emerick Aubameyang nawet szybciej rozpoczął strzelanie po przerwie. Arsenalowi wystarczyło niespełna kilkadziesiąt sekund, by Gabończyk trafił do siatki głową po dośrodkowaniu Nicolasa Pepe. Piłka odbiła się jeszcze od ziemi przed tym, jak wpadła do bramki, przez co Jordan Pickford miał nikłe szanse na interwencję.

Londyńczycy na dłuższą chwilę zdobyli przewagę, ale Everton Ancelottiego charakteryzowała waleczność. Piłkarze The Toffies nie składali broni. Swoimi strzałami kilkukrotnie próbował zaskoczyć Bernda Leno Calvert-Lewin. Poza tym przyjezdni z Liverpoolu niezdarnie rozgrywali swoje akcje. Niecelnie z dystansu uderzał Sigurdsson, nie wychodziły podania wchodzącemu z ławki Bernardowi. Mimo to piłkarze Mikela Artety ani przez chwilę nie mogli poczuć się bezpiecznie i zdarzało im się popełniać proste błędy.

Arsenal miał okazję przerwać nerwową końcówkę w 86. minucie. Matteo Guendouzi odznaczył się wysokim pressingiem, wymusił błąd na Jordanie Pickfordzie i gospodarze przejęli piłkę w okolicy szesnastego metra. Eddie Nketiah dostał piłkę pod nogi i trafił... w poprzeczkę! W doliczonym czasie gry dwa razy główkował jeszcze Dominic Calvert-Lewin, ale ostatecznie podopieczni Carlo Ancelottiego nie wywieźli z The Emirates punktów.

EvertonPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
gnabry_ komentarzy: 5716 newsów: 124.02.2020, 21:22

Ale ten Salah wolny.

kwiatinho komentarzy: 1313224.02.2020, 21:18

@RIVALDO700:
On nie wykorzystał swojego potencjału właśnie przez kontuzje. Co najciekawsze to jego kontuzje związane były z problemami z zębami.
Kiedy latał po całym świecie odwiedzając najlepszych znachorów po kolejnych problemach mięśniowych niemal kończąc karierę w bardzo młodym wieku okazało się że stany zapalne ścięgien i mięśni powiązane są z dziąsłami

ArsenalArshawin komentarzy: 2024 newsów: 724.02.2020, 21:18

@mati77729: Na arsenal. com w zakładce player jest dostępny cały mecz.

KapitanJack10 komentarzy: 5441 newsów: 424.02.2020, 21:15

Już wyłączyłem, ale po tych 10min mogę powiedzieć, że West Ham jest najgorszą ekipą w PL w tym sezonie, może obok Watfordu. Wiadomo, że 10min nie określa drużyny, ale nie sądzę, żeby coś miało się zmienić, a prawda jest taka, że można śmiało powiedzieć w tym sezonie "mecz z Liverpoolem prawdę Ci powie".
Każdy jest przygotowany na wciry i nikt nie ma nic do stracenia, więc takie Newcastle, Norwich, Wolves przygotowują taktykę i walczą, pokazując dobry futbol.

Jak określicie styl West Hamu? Jaka jest taktyka Moyesa? Kopią się po czole, zmieniają ofensywną czwórkę co mecz i liczą, że coś zaskoczy..

mati77729 komentarzy: 5724.02.2020, 21:15

Witam, mam prośbę , gdzie mogę obejrzeć cały mecz Arsenalu z Evertonem, leżę już drugi dzień w szpitalu i nuda niesamowita

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190924.02.2020, 21:10

Liverpool już i tak wygrał ligę, fajnie by było, jakby przegrali w tym sezonie EPL tylko raz - z Arsenalem w 36. kolejce. Kanonierzy nie dopuścili by do tego, żeby ktoś powtórzył niesamowity wyczyn The Invincibles.

mitmichael komentarzy: 4924324.02.2020, 21:10

Ale to dziwnie wpadło

thegunner4life komentarzy: 905424.02.2020, 21:09

No i już po meczu. Można obejrzeć coś innego.

Taki komentarzy: 204624.02.2020, 21:08

Ciężki terminarz ma ten West Ham. Ostatnio City dziś Liverpool.

thegunner4life komentarzy: 905424.02.2020, 21:08

Można już dopisać 3 pkt dla The Reds.

Ranczomen komentarzy: 1236124.02.2020, 21:04

@JanikK: [*]

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 124.02.2020, 21:04

@illpadrino: A tam gadasz, teraz bilety bardzo tanie będą!

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 224.02.2020, 21:03

Ja właśnie we Włoszech biesiaduje

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.02.2020, 21:01

Simple

Wyszukasz kiedys mi state ile razy firmino, salah i mane za kloppa wychodzili w perwszym skladzie? To musi byc kosmiczna liczba :)

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 324.02.2020, 20:55

Człowiek chciał do Włoch jechać na urlop na północ i tera dupa z urlopu.

gnabry_ komentarzy: 5716 newsów: 124.02.2020, 20:46

Nie jestem też przekonany co do Pavarda.

@Damaks: Trener Bayernu stosuje nieco ekwilibrystyczne ustawienie - Alaba, który jest lewym obrońcą gra na środku obrony, obok niego 19-letni Davies na lewej obronie, a z kolei Lucas Hernández, który jest potencjalnym najlepszym środkowym obrońcą siedzi na ławce.

Alonso komentarzy: 1282424.02.2020, 20:18

@thegunner4life: bardzo odważna teza, czas pokaże czy tak będzie

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.02.2020, 20:15

Arsenal14

Pato moim zdaniem nie wykonczyly kotuzje tylko poprostu po milanie nigdzie nie odpalil.

TW_Szczepan komentarzy: 188424.02.2020, 19:59

@sWinny: w Polsce miałoby sens.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 124.02.2020, 19:57

Jakby kogoś interesowało

A Celebration of Life - Kobe and Gianna Bryant

sWinny komentarzy: 785924.02.2020, 19:55

Wchodzę na fejsa a tam info, że ktoś samochodem wjechał w grupę ludzi w Niemczech.
Patrzę niżej, a tam jakiś kibic wjechał samochodem na murawę i próbował rozjechać piłkarzy i sędziego. Powinni zdelegalizować samochody. Tak samo jak broń.

macc komentarzy: 472824.02.2020, 19:55

We włoszech juz wiadomo, ze mecze następnej kolejki sie odbędą, ale przy pustych trybunach.

Taki komentarzy: 204624.02.2020, 19:47

@Sandbead: @Naburator:
Werner w Lipsku nie gra w tym sezonie tylko na 9. Bardzo często jest ustawiany trochę niżej i bliżej lewej strony. Wtedy na dziewiątce gra Czech Patrik Schick.
Nowy klub Wernera nie musi przymierzać go tylko do roli egzekutora. Ten sezon pokazał, że Werner jest dużo bardziej uniwersalny.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333024.02.2020, 19:31

@RIVALDO700: pato był kozakiem, do dzisiaj pamiętam bramke przeciwko barcelonie w 1 minucie spotkania. Kontuzje go zniszczyly

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.02.2020, 19:17

Pamiętacie hype na Pato. Zapomniany bardzo szybko. Przed Gabim dluga droga na szczyt.

thegunner4life komentarzy: 905424.02.2020, 19:16

Mi się wydaję, że Werner przyjdzie do tego klubu, pod którego kontraktem złoży podpis. I tam ostatecznie trafi. No tak myślę.

macc komentarzy: 472824.02.2020, 19:14

Obawiam się, że za 2 tygodnie już meczu Arsenalu nie obejrzymy...
Koronawirus.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.02.2020, 19:14

@bizooon napisał: "Można płakać że Auba nie przedłuży kontraktu, ale mamy jego lepszą wersję (ale jeszcze oczywiście w rozwoju) - Gabiego."

Jeszcze bym poczekał z takim osadem. Auba to nie byle, moim zdaniem na luzie top 10 napastnik ostatnich lat, czy Gabi to jego lepsza wersja w rozwoju stwierdzimy gdzies za 4-6 lat.

Naburator komentarzy: 278424.02.2020, 19:09

@Sandbead: Dla Wernera Liv nie jest dobrą opcją, jeżeli chce grać i się rozwijać. Liv ma za dobry przód, aby ktoś z 4 Werner/Mane/Firmino/Salah siedział. Pamiętaj też, że Firmino jest wyjątkowym typem napastnika. On pracuje na Salaha i Mane. Z Wernerem musieby zmienić taktykę, a raczej zadania napastnika. Aczkolwiek masz racje, jest wiele klubów lepszych od nas które mogą mu zaoferować pierwszy skład. U nas przyjście Wernera równałoby się ze sprzedażą Auby i Laci.

Sandbead komentarzy: 342624.02.2020, 18:58

@Taki:
Werner w życiu do nas nie przyjdzie jak na stole będzie też miał oferty z Liverpoolu czy choćby Bayernu. Ani nie mamy takiemu grajkowi na razie do zaoferowania nic pod względem sportowym (klub w czasie gruntownej przebudowy) ani pod względem finansowym (te same pieniądze, które mógłby dostać u nas bez problemu dostanie gdzie indziej) czy też pod względem chociażby postaci menadżera (Arteta jeszcze nie ma wyrobionego nazwiska w przeciwieństwie do Kloppa). Jedyne co by go mogło na ten moment przekonać to ewentualna gwarancja gry ale tego u nas też nie będzie miał bo na 9 mamy dwóch ukształtowanych napastników na wysokim poziomie i depczącego im po piętach Martinellego, którego szkoda by było trzymać na ławce, a rzucanie go po skrzydłach się mija z celem. W sumie Bayern jeśli Lewy nie spuści w najbliższym czasie z tonu też mu nie zagwarantuje regularnej gry na szpicy, najbliżej byłby wygryzienia z 11 Firmino w Liverpoolu chociaż tam też bardzo Brazylijczyka cenią mimo, że może nie pakuje seryjnie bramek. Chyba, że Klopp grałby Firmino na 10 to wtedy Werner tam idealnie pasuje i aż strach pomyśleć co to by było przy ataku Mane - Werner - Salah, zdecydowanie najszybsza i najlepsza ofensywa w lidze, o ile oczywiście, któryś z panów nie poczuje nagle dna barcelony czy innego realu i nie odejdzie latem.

Slaviola komentarzy: 1237724.02.2020, 18:50

No... wirus zrobił zamieszanie we Włoszech i następne kolejki w lidze mogą odbyć się beza udziału kibiców lub... w ogóle!

Najlepszy komentarz na meczykach:

"Koronawirus lepszy od Korony Kielce"...

XDDD

MarkOvermars komentarzy: 914924.02.2020, 18:47

Powiem Wam że przełamałem się i kupiłem Pro Evolution Soccer...chyba nie wrócę zbyt prędko do serii Fifa xd

bocian18 komentarzy: 1565 newsów: 124.02.2020, 18:42

Jak tam studia drodzy kanonierzy wita kolejny semestr?

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333024.02.2020, 18:28

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333024.02.2020, 18:24

@Ech0z: musisz miec, one są na pasku zaraz nad literkami.

Ech0z komentarzy: 1043124.02.2020, 18:11

@Arsenal4Ever14: kurde nie mam tych 3 kropek...

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.02.2020, 18:08

teraz dopiero skapowalem ze ci chodzilo o vollanda , a przez pomylke dales H. Hehe

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333024.02.2020, 18:00

@Ech0z: nacisnij w pole jak do kogos cos chcesz napisac, po prawej stronie na koncu masz 3 kropki(...), wejdz w to i wybierz "zmien rozmiar" a następnie "zresetuj"

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333024.02.2020, 17:59

@Ech0z: znam ten ból, klawiatura przestawila ci sie w messengerze?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.02.2020, 17:59

Agnieszke Holland ? :)

SMTX komentarzy: 204924.02.2020, 17:56

@RIVALDO700: Everton za Richarlisona będzie sporo wołać, tak samo Lyon za Dembele, więc jeśli już miałby być ktoś z tej trójki to stawiam na Hollanda w przypadku odejścia Auby.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.02.2020, 17:54

Taki

Po Wernera jest kolejka jak po maseczki w czasie koronowirusa.

Afc pewnie kupi kogos mniej medialnego typu Volland, Richarlison czy Dembele z Lyonu.

Furgunn komentarzy: 926624.02.2020, 17:45

@Taki: Znając życie i tak ktoś go nam sprzątnie.

Ech0z komentarzy: 1043124.02.2020, 17:42

Proszę pomóż ktoś bo rozwalę zaraz telefon, coś wcisnelem na klawiaturze i podzieliła się na pół, tam gdzie się pisze to na środku przechodzi przerwa jak między zębami Karolaka, wie ktoś jak to wrócić do normalności??

cubensis90 komentarzy: 37424.02.2020, 17:37