Widowiskowy mecz na The Emirates! Arsenal 3-2 Everton

Widowiskowy mecz na The Emirates! Arsenal 3-2 Everton 23.02.2020, 18:30, Łukasz Wandzel 1374 komentarzy

Od czasu powrotu z Dubaju Arsenal wygrał dwa spotkania, nie tracąc przy tym gola. Dzisiejszego popołudnia Kanonierzy podtrzymali dobrą passę, zwyciężając jednak 3-2 w szalonym meczu z Evertonem. Piłkarze Carlo Ancelottiego do samego końca nie złożyli broni, a strzelanie rozpoczęli od 1. minuty. Podopieczni Mikela Artety jeszcze w pierwszej połowie zdążyli odrobić straty, wyjść na prowadzenie i ostatecznie utracić je tuż przed przerwą. Wynik spotkania ustalił Pierre-Emerick Aubameyang kilkadziesiąt sekund po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę. Choć Arsenal nie uniknął nerwowej końcówki, nie wrócił do remisowania, zdobywając kluczowe punkty w potencjalnej walce o Ligę Mistrzów.

Arsenal: Leno - Bellerin, Mustafi, Luiz, Kolasinac (18' Saka) - Xhaka, Ceballos (76' Torreira) - Pepe, Özil (82' Guendouzi), Aubameyang - Nketiah.

Everton: Pickford - Sidibe, Holgate, Mina, Baines - Sigurdsson, Schneiderlin (59' Gomes), Delph (82' Kean), Iwobi (60' Bernard) - Calvert-Lewin, Richarlison.

Mecz przeciwko The Toffies rozpoczął się popołudniu. Mimo to Kanonierzy na niego zaspali, ponieważ stracili bramkę już w 1. minucie! Sędzia odgwizdał faul Daniego Ceballosa, a goście po szybkiej wrzutce Sigurdssona zaskoczyli defensywę Arsenalu. Dominic Calvert-Lewin zdołał ekwilibrystycznie otworzyć wynik spotkania, uderzając piłkę nogą na wysokości głowy Davida Luiza.

Początkowo zamiast pogoni za wynikiem, to gospodarzy goniły problemy. Występ Seada Kolasinaca trwał zaledwie kwadrans, po czym Bośniak opuścił murawę z powodu kontuzji. Na lewej stronie obrony zastąpił go Bukayo Saka. I to właśnie on pomógł drużynie doprowadzić do remisu. W 27. minucie w tempo dośrodkował w szesnastkę, a Eddie Nketiah, niczym rasowy napastnik, wykończył akcję, pokonując Jordana Pickforda.

Nagle Kanonierom zaczęło wszystko wychodzić i kilka minut później wyszli na prowadzenie po świetnym podaniu Davida Luiza. Zawodnicy Evertonu nie wywierali presji na będącym przy piłce Brazylijczyku, więc ten sprytnie zwolnił i w idealnym momencie posłał futbolówkę za plecy obrońców, zza których wybiegł Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk w swoim stylu i bez kłopotów strzelił na długi słupek.

Podopieczni Carlo Ancelottiego nie odpuszczali do samego końca pierwszej połowy i w końcu zremisowali w 4. minucie doliczonego czasu gry. Rozegranie z rzutu rożnego doprowadziło do małego chaosu. Znowu pogubili się defensorzy Arsenalu, ale futbolówka zrobiła dowcip także Berndowi Leno z pomocą Richarlisona. Zawodnik gości musnął piłkę, która przeszła między nogami niemieckiego golkipera i przekroczyła linię bramkową.

Emocji nie poskąpiła także druga odsłona spotkania. Tak jak Calvert-Lewin zdobył gola w 1. minucie spotkania, tak Pierre-Emerick Aubameyang nawet szybciej rozpoczął strzelanie po przerwie. Arsenalowi wystarczyło niespełna kilkadziesiąt sekund, by Gabończyk trafił do siatki głową po dośrodkowaniu Nicolasa Pepe. Piłka odbiła się jeszcze od ziemi przed tym, jak wpadła do bramki, przez co Jordan Pickford miał nikłe szanse na interwencję.

Londyńczycy na dłuższą chwilę zdobyli przewagę, ale Everton Ancelottiego charakteryzowała waleczność. Piłkarze The Toffies nie składali broni. Swoimi strzałami kilkukrotnie próbował zaskoczyć Bernda Leno Calvert-Lewin. Poza tym przyjezdni z Liverpoolu niezdarnie rozgrywali swoje akcje. Niecelnie z dystansu uderzał Sigurdsson, nie wychodziły podania wchodzącemu z ławki Bernardowi. Mimo to piłkarze Mikela Artety ani przez chwilę nie mogli poczuć się bezpiecznie i zdarzało im się popełniać proste błędy.

Arsenal miał okazję przerwać nerwową końcówkę w 86. minucie. Matteo Guendouzi odznaczył się wysokim pressingiem, wymusił błąd na Jordanie Pickfordzie i gospodarze przejęli piłkę w okolicy szesnastego metra. Eddie Nketiah dostał piłkę pod nogi i trafił... w poprzeczkę! W doliczonym czasie gry dwa razy główkował jeszcze Dominic Calvert-Lewin, ale ostatecznie podopieczni Carlo Ancelottiego nie wywieźli z The Emirates punktów.

EvertonPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Tevez komentarzy: 408725.02.2020, 22:20

Giroud to prawdziwy iluzjonista. Robi na boisku dużo dobrej niewidzialnej roboty.

silvano95 komentarzy: 980225.02.2020, 22:19

Kimmich dobrze gra , u Lewego widać dużo większą mobilizacje na LM.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282125.02.2020, 22:17

@thegunner4life: Więcej :D

Tevez komentarzy: 408725.02.2020, 22:17

Ozil i Giround to był duet największych boiskowych leni w tym klubie.

Traitor komentarzy: 10303 newsów: 2425.02.2020, 22:17

@Tevez:

Jak juz trollujesz to tez moge, na mistrzostwo swiata i nas w finale ligi europy starczylo

thegunner4life komentarzy: 898025.02.2020, 22:17

Gorzej, że Chelsea pewnie w lato wywali 200 mln albo i więcej.

Craz komentarzy: 356325.02.2020, 22:16

Marzę o naszym powrocie do LM. Z drugiej strony jak pomyślę że mielibyśmy wyjść na Bayern xhaka wilkok Guendo a w obronie Mustafi to koszmary wracają

Garfield_pl komentarzy: 2795725.02.2020, 22:16

@DawidAFC napisał: "Nigdy nie przeboleję tej utraty Gnabry'ego :("
Chciał odejść, nie był w formie i nie wiadomo czy by odpalił, a teraz te płacze. Jakby był wciąż z nadwagą i nic by jje pokazywał, byłby pocisk po zarządzie itd. Nie jest już naszym zawodnikiem,a teraz pisanie o tym, że wstyd było go oddać jest totalnie bez sensu, nie tylko w Arsenalu są takie historie, nie ma co narzekać, życie idzie dalej. Lepiej liczyć na to, że my kiedyś zrobimy taki biznes za grosze, ktoś, kto w Arsenalu wypali :)

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466925.02.2020, 22:15

@Zolno:

Chyba niepowazny jesteś xd Bayern minimum dwie na lekko strzela tej waszej elektrycznej obronie

Jak tam 3-0? :D bedzie ale w druga strone moze xd

Tevez komentarzy: 408725.02.2020, 22:15

I jak Chelsea ma odpowiedzieć na te gola mając na szpicy typa który tylko stoi i czeka na lagę.

thegunner4life komentarzy: 898025.02.2020, 22:15

No i taka premier league jest potężna w tym sezonie. Zostanie może City(wątpię) i The Reds.

A odpadniecie Chelsea jest fajne. Sztuczny Romkowy twór upokarzajacy nas i wyśmiewający przy każdej okazji. Oby do Monachium jechali tylko pograć o honor.

zdyp komentarzy: 454825.02.2020, 22:14

@wojt3q: ozil umie tylko.... LEN straszny!!

Tevez komentarzy: 408725.02.2020, 22:14

Brexit English Club from Champions League.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282125.02.2020, 22:14

Liczyłem na coś ekstra od Franka. Kurczaki to nie to samo co Bayern. Szkoda.

Ciawaro komentarzy: 43625.02.2020, 22:14

Ma ktoś dobry stream na Napoli - Barcelona ?

stan komentarzy: 12925.02.2020, 22:14

Gnabry gnębi smerfy

Gunner915 komentarzy: 281825.02.2020, 22:13

no coz limit farta Chelsea sie wyczerpal, grajac totalne dno cala pierwsza polowe nic nie zmienili.

Traitor komentarzy: 10303 newsów: 2425.02.2020, 22:13

Bayern se mysli - czemu nasz Arsenal gra w niebieskich koszuleczkach w 1/8 XD

fabregas1987 komentarzy: 2578525.02.2020, 22:13

Gnabry jest fantastyczny, Lewy w roli kreatora również!

kaman17 komentarzy: 498625.02.2020, 22:11

Szacun dla Lewego. 90% napastników by to strzelało.

kb8konrad komentarzy: 143225.02.2020, 22:11

Po każdym strzelonym golu gnabrego, ten ból w sercu że odszedł

zdyp komentarzy: 454825.02.2020, 22:10

@Kowal96 napisał: "Gnabry znowu idzie na podbój Londynu."

Tevez komentarzy: 408725.02.2020, 22:01

@wojt3q: Giroud w ogóle nie pokazuje się do gry. Porusza się na tir z naczepą. Do tego pozoruje pressing. Jest całkowicie bezproduktywny zarówno w ofensywie jak i defensywie.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747425.02.2020, 21:58

@sWinny napisał: "Sporo widziałem opinii, gdzie ludzie wskazywali Bayern na faworyta lm.Po pierwszej połowie ze smerfami powiem, że Mieli parę fajnych momentów, ale moim zdaniem zostaliby zjedzeni przez taki lpool, który nawet nie musiałby grać jakoś wybitnie."

Bo ludzie pisali o pojedynku chelsea-bayern , a nie lfc-bayern ;)

caliero913 komentarzy: 125425.02.2020, 21:57

dlaczego Wdowczyk i ten łysy zajmują się analizą akcji? Dajcie tam największego speca - Panasewicza, on nam rozrysuje lepiej niż Gmoch

sWinny komentarzy: 782325.02.2020, 21:54

caliero913 komentarzy: 125425.02.2020, 21:52

kogo obchodzi analiza meczowa, dawać kuchnie mistrzów..

Traitor komentarzy: 10303 newsów: 2425.02.2020, 21:51

Zgadzam sie z Cashleyem

I can’t stand Ashley Cole, but his comments of AFTV are spot on.
‘Is that real fans?’
‘You don’t need to go on YouTube to abuse players’.
Robbie and his crew have benefited economically through their abuse, even Ashley Cole can see them 4what they are.

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020425.02.2020, 21:48

Lewy dzisiaj trafi ma dużo sytuacji brakuje wykończenia.

Traitor komentarzy: 10303 newsów: 2425.02.2020, 21:48

Auba i Laca swietnie wygladali w np. Finale Ligi Europy, gdzie tez byli zdominowani przez rywala. Swietny udzial byl w grze kombinacyjnej naszego wojownika z 9.

Alonso komentarzy: 1282425.02.2020, 21:47

@Tevez: robił za słupek od którego Sanchez odbijał sobie piłke

Traitor komentarzy: 10303 newsów: 2425.02.2020, 21:46