Więcej szczęścia niż umiejętności, Watford 0-1 Arsenal

Więcej szczęścia niż umiejętności, Watford 0-1 Arsenal 15.04.2019, 21:53, Łukasz Wandzel 2082 komentarzy

Arsenal na kolejne wyjazdowe spotkanie pojechał do hrabstwa Hertfordshire, by na Vicarage Road zmierzyć się z Watfordem. Kanonierzy przez cały mecz grali z Szerszeniami jak równy z równym. Problem tylko w tym, że podopieczni Javiego Gracii przez ponad 80 minut grali w osłabieniu, ponieważ bardzo wcześnie czerwoną kartkę obejrzał w tym spotkaniu Troy Deeney. Londyńczycy mogą mówić o szczęściu, bo zainkasowali trzy punkty na trudnym terenie, rozgrywając słabe zawody i szczęśliwie wykorzystując błąd golkipera gospodarzy.

Bohaterem tego spotkania w szeregach The Gunners z pewnością jest Bernd Leno, który w kilku sytuacjach popisał się swoim talentem bramkarskim, dzięki czemu w pełni zasłużył na czyste konto. To głównie on pomógł Arsenalowi, niezależnie od stylu, wyjść z tego starcia zwycięsko i zameldować z powrotem na czwartym miejscu w Premier League.

Watford: Foster - Janmaat, Cathcart, Kabasele, Masina (86' Sema) - Capoue, Doucoure, Femenia (58' Success) - Hughes - Deeney, Gray.

Arsenal: Leno - Mustafi, Koscielny, Mawropanos (58' Guendouzi), Monreal - Torreira (46' Özil), Xhaka - Mchitarian, Ramsey (68' Maitland-Niles), Iwobi - Aubameyang.

The Hornets od początku ustawili się bardzo wysoko, przez co The Gunners rozpoczęli niepewnie. Watford był w gazie, ale to Arsenal otworzył wynik spotkania. W 10. minucie Pierre-Emerick Aubameyang wykorzystał gapiostwo Bena Fostera i dał się nabić angielskiemu bramkarzowi, a futbolówka wpadła do siatki.

Minutę później fani londyńczyków mogli się tylko głośno roześmiać. Troy Deeney, znany kibicom Arsenalu głównie z niechlubnych słów na temat ich ulubieńców, obejrzał czerwoną kartkę za bezmyślny faul. Anglik, idąc bark w bark z Lucasem Torreirą, uderzył Urugwajczyka w twarz, co nie umknęło arbitrowi, który postanowił odelegować napastnika Watfordu prosto do szatni.

Więcej powodów do śmiechu kibice przyjezdnych nie mieli. Atmosfera na Vicarage Road stała się bardzo napięta. Grze towarzyszyły gwizdy kibiców i brzydkie faule, a osłabione Szerszenie nie odpuszczały. Kanonierzy nie wyglądali na zespół grający w przewadze, grali słabo, a czyste konto zawdzięczają świetnej postawie Bernda Leno, szczególnie w pierwszej połowie

Po przerwie Unai Emery postawił na Mesuta Özila, który zastąpił Lucasa Torreirę. Brak Urugwajczyka nie dał aż tak bardzo się we znaki w obronie, ponieważ gospodarze zaprzestali zaciekłych ataków. Z kolei Özil, podobnie jak cała drużyna, nie zaliczył udanego występu, przez znaczną część czasu gry, pozostając niewidoczny.

Jedną z groźniejszych okazji na zdobycie drugiego gola Arsenal miał w 57. minucie, kiedy po kontrataku piłkę od Iwobiego dostał Henrich Mchitarian. Strzał zupełnie niekrytego w polu karnym Ormianina został jednak zablokowany. Poza tym większość okazji Kanonierów polegała na nieudanych wrzutkach, czy to Iwobiego, czy Mchitariana. Natomiast Aubameyang jako adresat tych podań za każdym razem starał się dojść do piłki zagrywanej w szesnastkę, ale zawsze bez powodzenia.

Szerszenie stały się aktywne dopiero w końcówce meczu, a najbliżej wyrównania były w 80. minucie. Wtedy to Andre Gray urwał się defensywie Arsenalu na szesnastym metrze, do tego praktycznie położył Bernda Leno, ale przed skierowaniem futbolówki do siatki powstrzymał go Ainsley Maitland-Niles. Watford miał swoje momenty, głównie gdy próbował kontratakować, jednak widoczny był brak Troya Deeneya, przez który piłkarze Unaia Emery'ego zaliczyli swoje pierwsze czyste konto na wyjeździe.

Premier LeagueRaport pomeczowyWatford autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Szogun komentarzy: 28851 newsów: 317.04.2019, 21:02

No jazda Niebieski Manchester.

ostriket komentarzy: 665617.04.2019, 21:01

Matkobosko, tunczaja dać do sędziowania na taki mecz.... gość na poziomie ligi albanskiej a sędziuje 1/4 LM

Ech0z komentarzy: 1043117.04.2019, 21:00

Siemka. Fajnie tak ligowy hit w środku tygodnia nawet fajna ta liga mistrzów może zagramy w niej za rok?

Delphi87 komentarzy: 23617.04.2019, 21:00

@Gunnerrsaurus:
A jeśli ja kocham swoją babcię, to też nie mogę kibicować dzisiaj Tottenhamowi? Bo nie wiem czy to można tak kochać babcię i kibicować Tottenhamowi??

arsenallord komentarzy: 29756 newsów: 11717.04.2019, 20:58

@Gunnerrsaurus: Szalik Tottenhamu już ubrany?

@Racjonalny: xd

Kysio2607 komentarzy: 1336017.04.2019, 20:58

Ktos mi wytlumaczy jak to jest mozliwe, ze tacy sędziowie jak Lahoz albo Cakir sędziują tak wazne mecze? :D

platinium komentarzy: 139317.04.2019, 20:58

@arsenallord: A jak nie jest się fanboyem Pepa i jest się przeciwko "sztucznym klubom", to można wspierać, czy nie?

lays komentarzy: 3987117.04.2019, 20:56

Jazda z Kurami City! Robic remontade :D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.04.2019, 20:56

Nie macie tvp 1?

Ale fajnie stadion City wyglada :D Ale nasz w meczu z Bayernem w LM kilka late temu to byl dopiero kozak!

Squillichy komentarzy: 13017.04.2019, 20:55

Z miłą checią przygarnę link od jakiegoś dobroczyńcy.

Kysio2607 komentarzy: 1336017.04.2019, 20:54

Dawaj Pep! :D

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190917.04.2019, 20:53

@arsenallord napisał: "Jazda City. Może mówię źle, ale jak ktoś kocha Arsenal to nie ma prawa wspierać dzisiaj Spurs."

Uff dzięki chłopie że ostrzegłeś przed meczem, bo jeszcze ktoś by im kibicował i by się okazało że nie kocha Arsenalu

sebastix11 komentarzy: 599817.04.2019, 20:52

Bardzo proszę o link do acestreama do meczu city najlepiej ruski jeśli to możliwe bo najmniej zacinają ;)

Racjonalny komentarzy: 6817.04.2019, 20:46

Całym sercem za Tottenhamem, precz z szejkowymi klubami.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.04.2019, 20:45

City nadzieje sie na kontre.

losnumeros komentarzy: 1319017.04.2019, 20:42

Pewnie mnie zjecie, ale mam nadzieję, że Pochettino utrze znowu nosa Guardioli

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.04.2019, 20:29

Ederson, Walker, Kompany (C), Laporte, Mendy, Gundogan, Silva, De Bruyne, Bernardo, Sterling, Aguero

Lloris (C), Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Rose, Wanyama, Sissoko, Eriksen, Dele, Lucas, Son.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 317.04.2019, 20:27

@ZielonyLisc:

Zdecydowanie.

ja wczoraj byłem na Wilczych Echach i powiem, że też bardzo dobry. Jestem mile zaskoczony. Fabuła, gra, napięcie do ostatnich minut filmu. Polecam każdemu maniakowi filmowemu.

No i co, sytuacja możliwa w aktualnych czasach. :)

Fabri4 komentarzy: 9982 newsów: 5017.04.2019, 20:15

Awans Porto i City to marzenie, jednak awans City dla mnie pewniaczek

arsenallord komentarzy: 29756 newsów: 11717.04.2019, 20:05

@FabsFAN: Zwykła bułka z pieczarkami, gorącym serem i sosem curry godzi wszystko.

Kowal96 komentarzy: 1759117.04.2019, 20:01

@FabsFAN:

Jest tylko jedna słuszna odpowiedź - Kebab.

MVTI komentarzy: 1908 newsów: 57317.04.2019, 19:59

@ZielonyLisc napisał: "Właśnie obejrzałem film Green Book. Świetny!"

jedna z lepszych produkcji z 2018 roku

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.04.2019, 19:48

A tu cyk i za 3 godziny porto wygrywa u siebie 3-0 z lfc.

ZielonyLisc komentarzy: 2029417.04.2019, 19:28

Właśnie obejrzałem film Green Book. Świetny!

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 617.04.2019, 18:57

@adrianjestem:

Wtedy będziemy frajerami sezonu.
5 miejsce nie da Ligi Mistrzów, jeżeli zwycięzca LE zajmie miejsce w lidze premiowane awansem, wtedy to miejsce przejdzie na kogoś z innej federacji, kto nie będzie musiał się kwalifikować.

SMTX komentarzy: 204917.04.2019, 18:47

@FabsFAN: Jak kupować to wolę kebaby, jak robić samemu to burgery. Jakiś czas temu wysypało burgerowni jak grzybów po deszczu i często trzeba bulić grube siano za burgera, którym ciężko się najeść.

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 117.04.2019, 18:39

@adrianjestem: Jak to co, 5 miejsce daje przecież LE

adrianjestem komentarzy: 45717.04.2019, 18:38

Co w sytuacja jeśli powiedzmy my zajmiemy w lidze miejsce 5 a chelsea 4 i oni wyhgraja lige europy ?

Upgrade
świetny film, budżet koło 5 milionów, a według mnie równa się z tymi najlepszymi filmami z tego gatunku, jak to mówią: pieniądze nie grają :-)

polishbrigadesx komentarzy: 1022517.04.2019, 18:05

Podobno Conte do Juve.

Kysio2607 komentarzy: 1336017.04.2019, 18:00

Zawiercie co zrobiło z Zaksa w pierwszym secie :D kurs przed meczem ponad 3, może być mega sensacja :D

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.04.2019, 17:52

Burgery czy kebab?

Baniaczkin24 komentarzy: 83917.04.2019, 17:32

Słyszeliście Wichniara na tt?

Micklbn komentarzy: 210717.04.2019, 17:28

Siema jest ktos z Warszawy? gdzie moge obejrzec mecz w barowie? bede przejazdem a chce sie gdzies dobic, mozecie podac nazwy jakichs barow, a najlpeiej blisko lotniska Chopina

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.04.2019, 17:24

Ciekawie to bedzie w realu. Tam chodza plotki o totalnej rewolucji. Wylicza sie nawet ze na luzie moze odejsc 6-8 graczy.

Racjonalny komentarzy: 6817.04.2019, 17:16

@bocian18: Jeszcze się okażę że będą musieli sprzedawać grajków żeby utrzymać stadion ;)

bocian18 komentarzy: 1565 newsów: 117.04.2019, 17:13

@Racjonalny: I kurakow bo mają nowy stadion i będzie posycha transferowa

Racjonalny komentarzy: 6817.04.2019, 17:08

w United zapowiada się grube okienko transferowe, moim zdaniem Pogba i DDG zostaną. Ciekawe lato się zapowiada poza Chelsea hh

Furgunn komentarzy: 927017.04.2019, 17:03

City dziś nie wygra, tak czuje.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40017.04.2019, 16:49

Ja tam licze na finał City-Barca. Byloby ciekawie i na pewno ktokolwiek by nie wygral, to nie mozna powiedziec, ze to za slaba druzyna na zwyciestwo w LM.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.04.2019, 16:41

Ja tam Ameryki nie odkryje ze united jak i chelsea i Afc potrzeba fajnych skrzydel. Bez tego ciezko cos zdzialac na dluzej. Tym bardziej ze zyjemy w erze gdzie srodkowi pom strzelaja z akcji z 3-5 bramki na sezon nawet w topce, a z 9 wiadomo jak jest.

Tevez komentarzy: 408717.04.2019, 16:35

@RIVALDO700: To zależy jakie mają priorytety. Może celują w Ligę Europy jak przed dwoma lata :D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.04.2019, 16:32

Jesli nie bedzie god moda messiego. To duet mane i salah zrobi swoje. 50/50.