Więcej szczęścia niż umiejętności, Watford 0-1 Arsenal

Więcej szczęścia niż umiejętności, Watford 0-1 Arsenal 15.04.2019, 21:53, Łukasz Wandzel 2082 komentarzy

Arsenal na kolejne wyjazdowe spotkanie pojechał do hrabstwa Hertfordshire, by na Vicarage Road zmierzyć się z Watfordem. Kanonierzy przez cały mecz grali z Szerszeniami jak równy z równym. Problem tylko w tym, że podopieczni Javiego Gracii przez ponad 80 minut grali w osłabieniu, ponieważ bardzo wcześnie czerwoną kartkę obejrzał w tym spotkaniu Troy Deeney. Londyńczycy mogą mówić o szczęściu, bo zainkasowali trzy punkty na trudnym terenie, rozgrywając słabe zawody i szczęśliwie wykorzystując błąd golkipera gospodarzy.

Bohaterem tego spotkania w szeregach The Gunners z pewnością jest Bernd Leno, który w kilku sytuacjach popisał się swoim talentem bramkarskim, dzięki czemu w pełni zasłużył na czyste konto. To głównie on pomógł Arsenalowi, niezależnie od stylu, wyjść z tego starcia zwycięsko i zameldować z powrotem na czwartym miejscu w Premier League.

Watford: Foster - Janmaat, Cathcart, Kabasele, Masina (86' Sema) - Capoue, Doucoure, Femenia (58' Success) - Hughes - Deeney, Gray.

Arsenal: Leno - Mustafi, Koscielny, Mawropanos (58' Guendouzi), Monreal - Torreira (46' Özil), Xhaka - Mchitarian, Ramsey (68' Maitland-Niles), Iwobi - Aubameyang.

The Hornets od początku ustawili się bardzo wysoko, przez co The Gunners rozpoczęli niepewnie. Watford był w gazie, ale to Arsenal otworzył wynik spotkania. W 10. minucie Pierre-Emerick Aubameyang wykorzystał gapiostwo Bena Fostera i dał się nabić angielskiemu bramkarzowi, a futbolówka wpadła do siatki.

Minutę później fani londyńczyków mogli się tylko głośno roześmiać. Troy Deeney, znany kibicom Arsenalu głównie z niechlubnych słów na temat ich ulubieńców, obejrzał czerwoną kartkę za bezmyślny faul. Anglik, idąc bark w bark z Lucasem Torreirą, uderzył Urugwajczyka w twarz, co nie umknęło arbitrowi, który postanowił odelegować napastnika Watfordu prosto do szatni.

Więcej powodów do śmiechu kibice przyjezdnych nie mieli. Atmosfera na Vicarage Road stała się bardzo napięta. Grze towarzyszyły gwizdy kibiców i brzydkie faule, a osłabione Szerszenie nie odpuszczały. Kanonierzy nie wyglądali na zespół grający w przewadze, grali słabo, a czyste konto zawdzięczają świetnej postawie Bernda Leno, szczególnie w pierwszej połowie

Po przerwie Unai Emery postawił na Mesuta Özila, który zastąpił Lucasa Torreirę. Brak Urugwajczyka nie dał aż tak bardzo się we znaki w obronie, ponieważ gospodarze zaprzestali zaciekłych ataków. Z kolei Özil, podobnie jak cała drużyna, nie zaliczył udanego występu, przez znaczną część czasu gry, pozostając niewidoczny.

Jedną z groźniejszych okazji na zdobycie drugiego gola Arsenal miał w 57. minucie, kiedy po kontrataku piłkę od Iwobiego dostał Henrich Mchitarian. Strzał zupełnie niekrytego w polu karnym Ormianina został jednak zablokowany. Poza tym większość okazji Kanonierów polegała na nieudanych wrzutkach, czy to Iwobiego, czy Mchitariana. Natomiast Aubameyang jako adresat tych podań za każdym razem starał się dojść do piłki zagrywanej w szesnastkę, ale zawsze bez powodzenia.

Szerszenie stały się aktywne dopiero w końcówce meczu, a najbliżej wyrównania były w 80. minucie. Wtedy to Andre Gray urwał się defensywie Arsenalu na szesnastym metrze, do tego praktycznie położył Bernda Leno, ale przed skierowaniem futbolówki do siatki powstrzymał go Ainsley Maitland-Niles. Watford miał swoje momenty, głównie gdy próbował kontratakować, jednak widoczny był brak Troya Deeneya, przez który piłkarze Unaia Emery'ego zaliczyli swoje pierwsze czyste konto na wyjeździe.

Premier LeagueRaport pomeczowyWatford autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
pumeks komentarzy: 2080817.04.2019, 21:54

Będą męczyć tego jednego gola......kurakom chyba fart się skończył.

platinium komentarzy: 139317.04.2019, 21:54

A dla mnie to nie jest jakiś niesamowity mecz. Tak naprawdę nie za szybkie tempo, a każda bramka to był kabaret ze strony obu bloków obronnych

polishbrigadesx komentarzy: 1022017.04.2019, 21:53

City jeszcze ze 2 brameczki strzelcie i na dzisiaj wystarczy.

Kowal96 komentarzy: 1759117.04.2019, 21:51

Dobra pierwsza połowa, czekam na więcej.

Kysio2607 komentarzy: 1336017.04.2019, 21:47

@aguero10: Mendy to kot, ale jest mega szklany. Który to dla niego powazny mecz w tym sezonie?

Szogun komentarzy: 28847 newsów: 317.04.2019, 21:47

Pierwszy obroniony strzał przez bramkarza w 44 minucie. Dzieje się.

ostriket komentarzy: 665417.04.2019, 21:47

Lloris broni jak mistrz świata... zwykła purchawka po ziemi ;D

Kysio2607 komentarzy: 1336017.04.2019, 21:46

komentatorska* ofc :D

Szpaku juz nie nadąża za dzisiejszym futbolem. Wszystko się dzieje za szybko dla niego.

Masa pomyłek, a to dopiero pierwsza połowa. Legenda komentarska, ale trochę nie wypada.

aguero10 komentarzy: 860017.04.2019, 21:46

Ale ten Mendy jest słaby

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.04.2019, 21:44

Son to jest kawal grajka.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.04.2019, 21:43

Nie wierze ze city tu nie wsadzi jeszcze gola.

Ech0z komentarzy: 1043017.04.2019, 21:42

Llorente no to Totki już postrzelaly na dzisiaj

thide komentarzy: 32389 newsów: 185217.04.2019, 21:42

@Redzik: czy mam z tym jakimś problem? w sumie to tak, bo Twoje komentarze osiągnęły już apogeum bezbecji. można dodać do tego psychofaństwo i zakochanie w Bieliku.

Kysio2607 komentarzy: 1336017.04.2019, 21:41

Pochettino jaka zmiana xD Llorente na kontry? :D

ArsenalChampion komentarzy: 811317.04.2019, 21:41

Kur albo grasz albo schodzisz

Szogun komentarzy: 28847 newsów: 317.04.2019, 21:40

Boje się wyjść do lodówki bo będzie 12:8.

ZelGrey komentarzy: 252417.04.2019, 21:39

Jeszcze Son moglby sie wykruszyc z ostatnich kolejek PL ;-)

NaZawszeArsenal komentarzy: 123817.04.2019, 21:39

Gdyby nie Laporte byłoby już po meczu :/

thide komentarzy: 32389 newsów: 185217.04.2019, 21:39

czym wy się emocjonujecie, bo chyba nie jakimś podrzędnym "meczem" dwóch słabiaków?
prawdziwy koneser zasiądzie z butelką rumu i włączy kolumbijskie El Clasico, mecz ponad mecze, a mianowicie Guabira - The Strongest

Szogun komentarzy: 28847 newsów: 317.04.2019, 21:38

KFC ma zdaje się problem.

aguero10 komentarzy: 860017.04.2019, 21:36

De Bruyne bardzo ograniczony grajac na 8 .

adamkanonier komentarzy: 101717.04.2019, 21:35

Mam tylko nadzieję, że nie będzie to karuzela śmiechu :D

Arsenal2004 komentarzy: 380317.04.2019, 21:35

@adamkanonier: jutro to pewnie strzelimy jednego gola i się bedziemy bronić jak z watfordem.

adamkanonier komentarzy: 101717.04.2019, 21:33

skoro dziś takie emocje to strach pomyśleć na jaką karuzelę wskoczymy jutro !!!

Pablo19 komentarzy: 37317.04.2019, 21:32

No i stało się.....Mane

Patriko komentarzy: 530117.04.2019, 21:31

Nie ma rónwnych i rówmniejszych banincja dla każdego

Joliwier06 komentarzy: 483 newsów: 1517.04.2019, 21:31

21 minuta, gol na 3-2. Wow. Już nie mogę się półfinałów doczekać :)

Pablo19 komentarzy: 37317.04.2019, 21:30

Porto Liverpool strzały 12-0

Arsenal2004 komentarzy: 380317.04.2019, 21:29

Jestem ciekawy jak któryś z tych dwóch zespołów zagra z Ajaxem.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.04.2019, 21:27

City 151 bramka w sezonie. Kosmos.

Szogun komentarzy: 28847 newsów: 317.04.2019, 21:27

Półfinaly będą grube.

Arsenal2004 komentarzy: 380317.04.2019, 21:26

Najlepsze jest to że następny mecz też grają ze sobą w sobote.

Kysio2607 komentarzy: 1336017.04.2019, 21:26

Kiedy myślę, że tegoroczna Liga Mistrzów niczym mnie już nie może zaskoczyć, dostaję na tacy takie coś.

Już to wczoraj pisałem, ale nieprawdopodobna jest ta edycja. Musimy wrócić do tych rozgrywek, z nowym kapitanem na pokładzie :)

Pukawka komentarzy: 81217.04.2019, 21:25

@DexteR_000: Ale jestem wyjechany z kraju aktualnie i nie da się oglądać przez net, TVP blokuje:/

pumeks komentarzy: 2080817.04.2019, 21:25