Więcej szczęścia niż umiejętności, Watford 0-1 Arsenal

Więcej szczęścia niż umiejętności, Watford 0-1 Arsenal 15.04.2019, 21:53, Łukasz Wandzel 2082 komentarzy

Arsenal na kolejne wyjazdowe spotkanie pojechał do hrabstwa Hertfordshire, by na Vicarage Road zmierzyć się z Watfordem. Kanonierzy przez cały mecz grali z Szerszeniami jak równy z równym. Problem tylko w tym, że podopieczni Javiego Gracii przez ponad 80 minut grali w osłabieniu, ponieważ bardzo wcześnie czerwoną kartkę obejrzał w tym spotkaniu Troy Deeney. Londyńczycy mogą mówić o szczęściu, bo zainkasowali trzy punkty na trudnym terenie, rozgrywając słabe zawody i szczęśliwie wykorzystując błąd golkipera gospodarzy.

Bohaterem tego spotkania w szeregach The Gunners z pewnością jest Bernd Leno, który w kilku sytuacjach popisał się swoim talentem bramkarskim, dzięki czemu w pełni zasłużył na czyste konto. To głównie on pomógł Arsenalowi, niezależnie od stylu, wyjść z tego starcia zwycięsko i zameldować z powrotem na czwartym miejscu w Premier League.

Watford: Foster - Janmaat, Cathcart, Kabasele, Masina (86' Sema) - Capoue, Doucoure, Femenia (58' Success) - Hughes - Deeney, Gray.

Arsenal: Leno - Mustafi, Koscielny, Mawropanos (58' Guendouzi), Monreal - Torreira (46' Özil), Xhaka - Mchitarian, Ramsey (68' Maitland-Niles), Iwobi - Aubameyang.

The Hornets od początku ustawili się bardzo wysoko, przez co The Gunners rozpoczęli niepewnie. Watford był w gazie, ale to Arsenal otworzył wynik spotkania. W 10. minucie Pierre-Emerick Aubameyang wykorzystał gapiostwo Bena Fostera i dał się nabić angielskiemu bramkarzowi, a futbolówka wpadła do siatki.

Minutę później fani londyńczyków mogli się tylko głośno roześmiać. Troy Deeney, znany kibicom Arsenalu głównie z niechlubnych słów na temat ich ulubieńców, obejrzał czerwoną kartkę za bezmyślny faul. Anglik, idąc bark w bark z Lucasem Torreirą, uderzył Urugwajczyka w twarz, co nie umknęło arbitrowi, który postanowił odelegować napastnika Watfordu prosto do szatni.

Więcej powodów do śmiechu kibice przyjezdnych nie mieli. Atmosfera na Vicarage Road stała się bardzo napięta. Grze towarzyszyły gwizdy kibiców i brzydkie faule, a osłabione Szerszenie nie odpuszczały. Kanonierzy nie wyglądali na zespół grający w przewadze, grali słabo, a czyste konto zawdzięczają świetnej postawie Bernda Leno, szczególnie w pierwszej połowie

Po przerwie Unai Emery postawił na Mesuta Özila, który zastąpił Lucasa Torreirę. Brak Urugwajczyka nie dał aż tak bardzo się we znaki w obronie, ponieważ gospodarze zaprzestali zaciekłych ataków. Z kolei Özil, podobnie jak cała drużyna, nie zaliczył udanego występu, przez znaczną część czasu gry, pozostając niewidoczny.

Jedną z groźniejszych okazji na zdobycie drugiego gola Arsenal miał w 57. minucie, kiedy po kontrataku piłkę od Iwobiego dostał Henrich Mchitarian. Strzał zupełnie niekrytego w polu karnym Ormianina został jednak zablokowany. Poza tym większość okazji Kanonierów polegała na nieudanych wrzutkach, czy to Iwobiego, czy Mchitariana. Natomiast Aubameyang jako adresat tych podań za każdym razem starał się dojść do piłki zagrywanej w szesnastkę, ale zawsze bez powodzenia.

Szerszenie stały się aktywne dopiero w końcówce meczu, a najbliżej wyrównania były w 80. minucie. Wtedy to Andre Gray urwał się defensywie Arsenalu na szesnastym metrze, do tego praktycznie położył Bernda Leno, ale przed skierowaniem futbolówki do siatki powstrzymał go Ainsley Maitland-Niles. Watford miał swoje momenty, głównie gdy próbował kontratakować, jednak widoczny był brak Troya Deeneya, przez który piłkarze Unaia Emery'ego zaliczyli swoje pierwsze czyste konto na wyjeździe.

Premier LeagueRaport pomeczowyWatford autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Arsenal96l komentarzy: 502117.04.2019, 22:25

@NineBiteWolf: Mozilowi przecież też wszystko wychodzi xd

schnor25 komentarzy: 1854617.04.2019, 22:25

Zawsze mnie śmieszy ból dupy tych, którzy źle życzą City czy PSG, bo mają bogatych i hojnych właścicieli. A póki co setki milionów nie przyczyniły się do dominacji tych klubów w Europie. Każdy niech zajmie się kibicowaniem swojej drużynie.

ArsenalChampion komentarzy: 807617.04.2019, 22:23

@Ech0z: co ty chcesz od Smokowskiego?

Ech0z komentarzy: 1041817.04.2019, 22:23

Włączcie sobie komentatorów Polsatu to wtedy docenicie Szpakowskiego.

Kysio2607 komentarzy: 1336017.04.2019, 22:22

@Patriko: rozumiesz co napisalem? xDDDD

Arsenal96l komentarzy: 502117.04.2019, 22:22

@Patriko: Brałeś coś ?

platinium komentarzy: 139317.04.2019, 22:22

Nigdy nie widziałem tak pasywnej w obronie drużyny, jak Spurs. I jeszcze Son miał sam na sam...

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.04.2019, 22:22

Toty same sobie winne. To bylo pewne. Zaczeli grac defa a to tylko mlyn dla city.

Patriko komentarzy: 529017.04.2019, 22:21

@Kysio2607: Jak będzie 4-3 to przecież przechodzą Spurs przez zasadę bramek na wyjeździe

alexis1908 komentarzy: 360317.04.2019, 22:21

Koguty z Kanem ograli by te śmieszny klub budowany za ogromne pieniądze :) nie lubię ich Ale zycze im awansu i meczu z Ajaxem :)

Kysio2607 komentarzy: 1336017.04.2019, 22:21

Pocieszajace jest to, że ten pojedynek nie wygląda na zbyt "morderczy" więc City spokojnie może to w sobotę powtórzyc :D

Kysio2607 komentarzy: 1336017.04.2019, 22:20

co ten Szpaku dzisiaj gada xD Gol Tottkow spowoduje koniecznosc trafienia 2 przez City? xD hahaha ktos tu chyba dzwonil do boskiego Diego po mąkę :D

schnor25 komentarzy: 1854617.04.2019, 22:19

Tak się wykorzystuje takie okazje Panie Aubameyang, ucz się od Kuna.

Arsenal96l komentarzy: 502117.04.2019, 22:19

@pauleta19: Toż to Maniek Masakra przecież jest .

Kysio2607 komentarzy: 1336017.04.2019, 22:12

nie potrafię zrozumieć wstawienia Llorente i wycofania Sona zeby zapieprzal w defie. Przeciez Poch zabral sobie największy atut przy kontrach.

GROMALL komentarzy: 509017.04.2019, 22:10

Jednej

Paczuszek komentarzy: 84317.04.2019, 22:10

Czekałem czekałem i się doczekałem "Aj jak nie wiele brakowało".

MarkOvermars komentarzy: 914017.04.2019, 22:09

Ile bramek potrzebuje City by teraz awansować?

mitmichael komentarzy: 4924317.04.2019, 22:08

No to sie Son załatwił w razie gdyby awansowali

Marcel90 komentarzy: 816117.04.2019, 22:07

Rudy robi robote dzisiaj

schnor25 komentarzy: 1854617.04.2019, 22:05

Szpaku 67 lat, naprawdę wypadałoby oddać już mikrofon młodszym kolegom ;)

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 117.04.2019, 22:04

City dokończyć teraz dzieła zniszczenia

Kowal96 komentarzy: 1759117.04.2019, 22:03

@platinium:

Ale bramki były ładne, nie licząc tego swojaka.

lays komentarzy: 3987117.04.2019, 22:00

Najlepszy w 1 polowie to był Szpakowski hahaha

Niesamowity komentarz :D Son trafia na 1-1, a Szpaku krzyczy, że było blisko bramki haha Potem gola przypisuje Llorisowi.