Wspaniały comeback The Bhoys, Celtic 2-2 Lyon!

Wspaniały comeback The Bhoys, Celtic 2-2 Lyon! 31.07.2010, 21:53, IceMan 19 komentarzy

W pierwszym meczu tegorocznej edycji Emirates Cup Celtic Glasgow zmierzył się z Olympique'm Lyon. W pełnym dramaturgii i emocji meczu padł remis 2-2 i obie ekipy zajmują obecnie ex aequo pierwsze miejsce w pucharowej tabeli z dorobkiem 3 punktów.

Od początku spotkania przeważali Les Gones, jednak francuska ekipa początkowo pomimo wielu sytuacji nie potrafiła otworzyć wyniku w tym starciu.

W 28. minucie Bastos zapewnił grającym w granatowych strojach piłkarzom jednobramkowe prowadzenie strzałem z rzutu wolnego. 27-latek podszedł do ustawionej na 25. metrze futbolówki i wspaniałym uderzeniem w "okienko" pokonał bezradnego Łukasza Załuskę.

Celtic próbował się odgryźć rywalom, ale ani próba strzału Cha D-Ri, ani główka Fortune'a nie znalazły drogi do bramki Lyonu. Wynik do końca pierwszej połowy nie uległ już zmianie, tak więc oba zespoły schodziły do szatni przy rezultacie 1-0 dla wicemistrzów Francji.

Już 10 minut po wznowieniu gry Les Gones strzelili kolejną przepiękną bramkę. Clement Grenier z chirurgiczną precyzją podał do Lacazentte, który posłał równie dokładne dośrodkowanie w kierunku Novillo. Ten ostatni mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Koniec spotkania zbliżał się wielkimi krokami i nic nie wskazywało na to, że Lyon da wydrzeć sobie wydawałoby się pewne zwycięstwo. Jednak futbol po raz kolejny pokazał, że całe jego piękno opiera się na nieprzewidywalności.

Bramkę kontaktową dla Celtów w 84. minucie strzelił Hooper, który wykorzystał podanie z narożnika pola karnego.

300 sekund później Samaras zdobył wyrównującego gola wprawiając kibiców The Bhoys w ekstazę. Grecki napastnik wykorzystał swoje nieprzeciętne warunki fizyczne i wbił piłkę do bramki głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego

Po tym niezwykłym, pełnym niesamowitych zwrotów akcji, meczu Celtic zdołał zremisować 2-2 z Olympique'm, a dzięki bonusom za strzelone gole obie ekipy mają na koncie po 3 oczka.

Celtic FC 2-2 Olympique Lyon

Michel Bastos - 28' [0-1]

Harry Novillo - 54' [0-2]

Gary Hooper - 84' [1-2]

Georgios Samaras - 89' [2-2]

Celtic: Łukasz Załuska, Scott Brown (c), Marc-Antoine Fortune (Georgios Samaras, 68), Cha Du-Ri (Andreas Hinkel, 58), Milan Misun, Joe Ledley (Shaun Maloney, 58), Glenn Loovens (Thomas Rogne, 58), Aiden McGeady, James Forrest, Pilip Twardzik (Charlie Mulgrew, 68), Gary Hooper

Olympique Lyon: Remy Vercoutre, Dejan Lovren, Kim Kallstrom (Maxime Gonalons, 84), Michel Bastos (Yannis Tafer, 46), Anthony Reveillere, Jean Makoun (Jeremy Pied, 70), Clement Grenier (Loic Abenzoar, 60), Nicolas Seguin, Alexandre Lacazette (Enzo Reale, 60), Samuel Umtiti, Harry Novillo (Maxime Blanc, 70)

Skrót spotkania:

Celtic GlasgowEmirates CupOlympique Lyon autor: IceMan źrodło: Arsenal.com/Własne
huberto komentarzy: 16701.08.2010, 21:02

Szczerze, to po stracie tych dwóch goli przez Celtic to nie wierzyłem, że klub dowodzony przez Lennona może doprowadzić do remisu, a jednak! pokazali tym, że potrafią odrabiać straty z mocnymi przeciwnikami.

luq007 komentarzy: 289901.08.2010, 18:44

Duzo remisow w tym roku.
Przynajmniej my na koniec ladnie lejemy Celtic.

laskowski19051995 komentarzy: 494501.08.2010, 16:50

Również zagrali dobry mecz ale dzisiaj ich pokonamy nie mają z nami szans :]

janiu14 komentarzy: 119501.08.2010, 12:36

LOL. to co Bastos zrobił to czysta magia:D taka booomba

Stochu komentarzy: 78601.08.2010, 10:25

Do brawo, dobra robota, meczu nie ogadałem, ale musze przyznac ze to co zrobili to niezły pokaz umietnosci, i pokazali ze walczą do konca. Brawo!

bartios komentarzy: 55901.08.2010, 09:57

Fajnie, kibicowałem Celtom a teraz liczę na wysokie zwycięstwo Kanonierów.

szym253 komentarzy: 17401.08.2010, 09:42

brawo THE BOYS :)

Kondzior12 komentarzy: 490001.08.2010, 09:30

Celtic na pewno będzie łatwiejszym przeciwnikiem od Milanu , tak więc ten mecz musimy wygrać!!!

Szef komentarzy: 1303501.08.2010, 03:01

wygrac z Celtami i wygrac Emirates Cup to nasz cel !

Fabregasss16 komentarzy: 8901.08.2010, 00:01

licze na ladny zwycieski mecz z celtami

PATRICKOZ komentarzy: 2731.07.2010, 23:13

To jest Czech ;]

pelek komentarzy: 214631.07.2010, 23:06

Pilip Twardzik? Pewnie Polak, brać go do kadry!

Hubert89 komentarzy: 83231.07.2010, 22:52

celtic jest zdecydowanie łatwiejszym rywalem niż lyon, od kilku lat przeżywają wyraźny spadek formy spowodowany brakiem nowych piłkarzy. ostatnie lanie z bragą pokazuje w jak słabej dyspozycji są Szkoci, dlatego dziwić może ten remis. możemy spodziewać się twardej gry i nieustępliwości. serca do walki nie można im odmówić.

Gunner48 komentarzy: 792931.07.2010, 22:40