Wszystko zgodnie z planem: Arsenal 2-0 WBA

Wszystko zgodnie z planem: Arsenal 2-0 WBA 22.09.2009, 22:38, Szymon Ortyl 57 komentarzy

Podopieczni Arsena Wengera pokonali dziś West Bromwich Albion 2-0 w meczu rozgrywanym w ramach Pucharu Ligii Angielskiej. Zwyczajem francuskiego szkoleniowca Arsenalu jest dawanie młodym graczom szans na grę właśnie w tych rozgrywkach. Tym razem nie było inaczej.

Początek spotkania upłynął pod znakiem ciągłych ataków Arsenalu. Szczególnie aktywny był Jack Wilshere. W 9. minucie pierwszą dobrą interwencją popisał się Wojciech Szczęsny.

W 17. minucie bliski pokonania Polaka był Koren, jednak piłka po jego strzale przeleciała obok słupka bramki Kanonierów. Minutę później bliski szczęścia był Wilshere, jednak piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę.

Po kilku świetnych interwencjach katastrofalny błąd popełnił Wojciech Szczęsny. Nie zdołał opanować piłki, która spadła pod nogi Barnetta. Na szczęście Gibbs zdołał zapobiec utracie bramki.

W 38. minucie były piłkarz Arsenalu - Jerome Thomas - za brutalny atak na Jacka Wilshere'a obejrzał czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko.

Do końca pierwszej połowy spotkania Kanonierzy próbowali atakować osłabiony zespół WBA, jednak nie umieli znaleźć sposobu na zmasowaną obronę gości.

Przez pierwsze 15 minut drugiej połowy byliśmy świadkami niezbyt udanych ataków Kanonierów. W bramce Arsenalu świetnie spisywał się Wojciech Szczęsny.

W 68. minucie Watt dopadł do piłki odbitej pod jego nogi przez bramkarza WBA, który nie umiał w inny sposób obronić strzału Carlosa Veli. Młody Anglik spokojnie pokonał bramkarza dając Kanonierom prowadzenie.

Bramka Watta podziałała mobilizująco na resztę londyńskiej drużyny, która zaczęła coraz śmielej atakować bramkę WBA.

W 75. minucie po strzale Randalla piłka trafiła w poprzeczkę, a Carlos Vela wepchnął ją do bramki.

Wynik nie zmienił się do końca meczu. Kanonierzy rozegrali niezłe spotkanie. Na słowa uznania zasługuje Wojciech Szczęsny, który popisał się kilkoma niesamowitymi interwencjami.

Arsenal: Szczęsny - Gilbert, Senderos , Gibbs, Silvestre - Coquelin (59' Randall), Ramsey , Wilshere, Traore (69' Barazite) - Watt, Sunu (59' Vela).

WBA: Kiely - Olsson (81' Meite), Barnett, Zuiverloon, Jara - Koren, Thomas , Moore (75' Wood), Dorrans - Teixeria, Cox (61' Mulumbu)

Capital One CupWest Bromwich Albion autor: Szymon Ortyl źrodło: własne/ bbc.co.uk
poprzednia12następna
KuBaJo komentarzy: 217425.09.2009, 09:22

Już się bałem a tu wszedł vela i rozpykał wszystko xd

Peter_HK44 komentarzy: 168724.09.2009, 10:52

Bardzo dobrze, że młodzi "Kanonierzy" poradzili sobie z WBA w niezłym stylu. Cieszy debiut Wojtka Szczęsnego i jego "czyste konto". ;-)

lamberciak komentarzy: 52724.09.2009, 10:37

Fran Merida nie grał, bo dzisiaj zaczyna MŚ U-20 w Egipcie. Jest w grupie z Nigerią, Tahiti i Wenezuelą. :)

Eyeless komentarzy: 25724.09.2009, 09:29

To nie był taki łatwy mecz jakby się mogło wydawać, bramki padały po błędach bramkarza (po Kielym można się było spodziewać dużo lepszej interwencji przy strzale Veli) i obrońcy WBA (fatalnie przy drugiej bramce). Poza tymi sytuacjami czystych okazji było jak na lekarstwo, więc brawo dla naszej młodzieży za przytomność umysłu i niezłą skuteczność, bo faworyta do powrotu do PL wypunktowali jak rasowy bokser.
Odnośnie indywidualnych występów to ja akurat byłem pod wrażeniem występu Coquelina. Przez godzinę pobytu na boisku przegrał jedynie 2 pojedynki indywidualne , a imponował w tym czasie świetnym ustawianiem się i odbiorem. Zresztą patrząc na niego widziałem identyczną swobodę panowania nad piłką co u Cesca, choć akurat młody francuz jest bardziej od zadań defensywnych.
O Wojtku Szczęsnym już chyba wszyscy napisali prawie wszystko, dodam tylko, że w obecnej chwili to nasz najlepiej grający nogami golkiper. Takiego spokoju i dokładności mogą mu pozazdrościć i Almunia, i Fabiański, a także znakomita większość bramkarzy PL. Niestety jak na warunki ligi to brakuje mu jeszcze ogrania na przedpolu i jego występ w pierwszej drużynie mógłby się skończyć utratą kilku bramek po stałych fargmentach gry, tak więc lepiej niech jeszcze sie ogra. Przy swoim refleksie i naturalnych predyspozycjach (geny po ojcu) myślę, że bedzie przyszłością tego klubu, a wspomnianego rodzica przerośnie również na chwałę naszej narodowej reprezentacji.
Zauważyliście, że jak na razie nie stracił żadnej bramki w meczach pierwszej ekipy (turnieje + Carling Cup)?

pietraz komentarzy: 158823.09.2009, 17:49

Nie oglądałem meczu, ale ze źródeł czytanych wynika, że wszystkie "dzieciaki" pokazały na co ich stać! Oprócz naszych super stoperów oczywiście ale ich dzieciakami nie nazwe. Potencjał mamy wspaniały. Żeby rozwalić najlepszy skład Championship rezerwową drużyną.. jestem naprawdę dumny:)

Kanonierka15 komentarzy: 2185 newsów: 523.09.2009, 17:11

Brawo, my to mamy młodzież ;)

FreddyQvss komentarzy: 1323.09.2009, 16:12

no rzeczywiście Randall oddał piękny strzał i miał troszeczkę pecha. Naprawdę gdyby to wpadło... mmm :)

fabri04 komentarzy: 338523.09.2009, 15:45

Nasi chłopcy są najlepsi!!!

maczo12348 komentarzy: 6023.09.2009, 15:33

maniek56 wszyscy grali super !! fajny mecz ogólnie

maniek56 komentarzy: 300723.09.2009, 14:57

Szczęsny zagrał świetnie, myślę że teraz Wenger nie ma wątpliwości co do obsady 3 bramkarza. Watt potwierdził swój talent, Vela spisał się świetnie myślę że z powodzeniem może grać w pierwszym składzie. Ogólnie bardzo dobry mecz, przyznam że obawiałem się kompromitacji jak zobaczyłem ze skład będzie aż tak rezerwowy, ale na szczęście moje obawy się nie sprawdziły.

Maciekkk10 komentarzy: 258323.09.2009, 14:25

Ależ Randall by strzelił brameczkę ; O

qnik_dg komentarzy: 21123.09.2009, 14:21

@Eyeless

Wielkie dzięki !

Axxxe komentarzy: 5599 newsów: 11523.09.2009, 13:54

To już nie pierwsza wygrana naszej młodzieży w rozgrywkach Carling Cup, dlatego nie jestem zaskoczony, ale cieszę się, że nasi rezerwowi pokazali, że mają potencjał, pokonując jeden z lepszych zespołów Championship. To pokazuje, że przed nimi kolorowa kariera, a Arsenal nie musi martwić się o przyszłość. :)

Zachwycili powracający po kontuzji Vela, Watt, nieźle zagrał również Ramsey, ale najlepiej zaprezentował się Wojtek, który pokazał tym meczem Wengerowi, że to on, a nie Mannone powinien być bramkarzem numer trzy w naszej drużynie. Obronił wczoraj dwa trudne uderzenia, które wyszły w wyniku nieporadności naszych defensorów. Ich występ pozostawić lepiej bez komentarza, ale liczy się czyste konto Arsenalu. Tego mi brakowało. :)

Jesteśmy w kolejnej rundzie. Teraz z pewnością będzie trudniej, ale trzeba być nastawionym tak optymistycznie, że obojętnie z kim będziemy musieli się teraz zmierzyć, to i tak wygramy. :) W tej fazie nie ma już trudnych rywali, chociaż poczekajmy może do wieczora, ponieważ dzisiaj również rozgrywane są spotkania w ramach tych rozgrywek. Może zdarzy się jakaś niespodzianka? ;) Kto wie, ale trzeba pamiętać, że są one nieodłączną częścią futbolu. Dzisiaj mieliśmy tego przykład, pokonując WBA w ich w podstawowym składzie. :)

Elvis77 komentarzy: 711 newsów: 29423.09.2009, 12:51

dailymotion.pl/video/xakxrf_20090922-curling-cup-arsenal-west-b_shortfilms?embed=1 -Jest coś lepszego

WojO komentarzy: 225223.09.2009, 12:28

gz młodzi ;]

Elvis77 komentarzy: 711 newsów: 29423.09.2009, 12:03

youtube.com/watch?v=9vtt0Zr6bLM&feature=player_embedded - Póki co nic lepszego nie ma.

A wszystkie informacje odnośnie kontuzji tutaj: arsenal.com/news/injury-news

zuczek1987 komentarzy: 640323.09.2009, 11:57

wiem że złamał ale kiedy ma powrócić? podobno miał szybko zdrowieć a już jakiś czas temu to było

qnik_dg komentarzy: 21123.09.2009, 11:35

Ma ktoś może linka do meczyku, do obejrzenia/ściągniecia? Bo chciałbym zobaczyć naszą młodzież w akcji, a wczoraj nie mogłem go obejrzeć : S

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223723.09.2009, 11:28

Zuczek > Arszawin mial wrocic , ale nie wiadomo kiedy to sie wreszcie stanie to samo Walcott , co do fabregas nie ma wiesci a Nasriemu przeciez na treningu Abou zlamal noge:)

K1cKer komentarzy: 57423.09.2009, 10:57

Skoro do teraz nie ma info odnosnie stanu zdrowia Fabregasa to chyba jest gotowy do gry, no chyba, ze dowiemy sie czegos przed meczem ;/ Arshavin i Theo powinni byc juz brani pod uwage na spotkanie z Fulham, zobaczymy, Nasri jeszcze jeszcze, nawet jak wroci do treningow to potrwa zanim powroci do gry..

zuczek1987 komentarzy: 640323.09.2009, 10:39

co się dzieje z Arszawinem Fabregasem Nasrim i strusiem pędziwiatem? kiedy wracają?

waldek_89 komentarzy: 573523.09.2009, 09:13

no i kolejna wygrana, brawo dla Szczęsnego, ładny mecz.

wesool komentarzy: 1123.09.2009, 08:46

brawo carlos
jezeli manuel sie nie wyleczy licze na wystep wojtka w najblizszym meczu:)

topol95 komentarzy: 152723.09.2009, 08:05

Spodziewałem sie ,że Watt coś strzeli ;) Brawa dla Szczęsnego ;)

Merida jest na Mistrzostwach U-20...

mecz skonczyl sie na ATVO jakies 30 minut temu, niezle grali, Szczesny na duzy plus ;)

Marchwik komentarzy: 868 newsów: 10823.09.2009, 00:23

adami - odpowiedz na pytanie Twe... byla!:D
youtube.com/watch?v=9vtt0Zr6bLM&feature=player_embedded :) mata filmik z bramkami, narazie nic lepszego na necie nie ma;)
mam nadzieje ze sie przyda:D a w ramach wdziecznosci po browarku od kazdego;)

dedoel komentarzy: 2423.09.2009, 00:12

dlaczego Merida nie gral?

adami komentarzy: 15723.09.2009, 00:05

Szkoda, że nie było jak obejrzeć tego meczu. Ciekawe, czy była chociaż jedna kamera na stadionie: P

Lee komentarzy: 1471 newsów: 8322.09.2009, 23:58

Meczu niestety nie dało rady obejrzeć, więc mogę napisać tylko tyle, co w tytule - wszystko zgodnie z planem.

wombat661 komentarzy: 1822.09.2009, 23:30

Jeśli City awansuje to z chęcią zobaczę ich w parze z Arsenalem. Po drugie ciekawe co zrobią kolejni napastnicy tego klubu i nie chodzi mi tu o strzelanie bramek.

Rybol komentarzy: 162 newsów: 722.09.2009, 23:26

JakubCity95 ---> hmm ciekawe od jak dawna City kibicujesz... od początku ery szejków czy od ostatniego meczu z the Gunners?

wojt komentarzy: 7722.09.2009, 23:26

Czemu Merida nawet nie byl w 18 meczowej ?
Jakas kontuzja/zgrupowanie? Czy po prostu Wenger go nie powolal ? ;/

fabri04 komentarzy: 338522.09.2009, 23:25

Jak wylosujemy City to sie odegramy:p

Marchwik komentarzy: 868 newsów: 10822.09.2009, 23:24

no tak jak myslalem;P a domyslilem sie, co raczej nie bedzie niespodzianka, po roku urodzenia;)
i tak szczerze to fajnie by bylo na Citizens trafic w nastepnej rundzie^^ jakby tak nasza mlodziez i 2 dwoch przezajebistych stoperow na S ich ogralooo ^^

JakubCity95 komentarzy: 4522.09.2009, 23:21

aha Marchwik ja kibicuje Man City i jutro po awans i mam nadzieje ze wylosujemy arsenal

QuaRiS komentarzy: 8622.09.2009, 23:17

No i jesteśmy w nast. rundzie :)

Marchwik komentarzy: 868 newsów: 10822.09.2009, 23:12

pytam z jakiego klubu sie do nas na stronke przyplatales:D Man City jak domniewam, ale wole nic nie mowic bo akurat "City" klubow to jest troche:P

JakubCity95 komentarzy: 4522.09.2009, 23:10

Marchwik nie rozumiem cie ??

RomanAbramov komentarzy: 80322.09.2009, 23:06

Szczesny może być dobry w przyszłości ;p

Arsen258 komentarzy: 3466 newsów: 97922.09.2009, 23:06

No i bez przesady z tym Senderosem. On ma 24 lata więc stary nie jest. Silvestre to zupełnie inna bajka

Marchwik komentarzy: 868 newsów: 10822.09.2009, 23:05

JakubCity, a Ty skad?;P

JakubCity95 komentarzy: 4522.09.2009, 23:04

gratulacje my jutro awansujemy i mam nadzieje ze my was wylosujemy !!!

Arsen258 komentarzy: 3466 newsów: 97922.09.2009, 23:03

karol234 - policz sobie. Tak trudno dodać wiek wszystkich i podzielić przez 18? (jeśli liczysz średnią wieku 18 meczowej)

Marchwik komentarzy: 868 newsów: 10822.09.2009, 22:59

nie bylo?;D kurde, nie wierze... przeciez oni moga sobie transmitowac kazdy mecz z udzialem kanonierow ktory nie jest wykupiony przez BSkyB...
czy jak to w koncu jest?;P

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12622.09.2009, 22:54

Marchwik, nawet na Arsenal TV nie było transmisji tego meczu.

karol234 komentarzy: 45322.09.2009, 22:53

ano no w sumie pewnie nie bo senderos i silvestre mogliby byc ojcami wiekszosci zawodnikow :)