Wszystko zgodnie z planem: Arsenal 2-0 WBA

Wszystko zgodnie z planem: Arsenal 2-0 WBA 22.09.2009, 22:38, Szymon Ortyl 57 komentarzy

Podopieczni Arsena Wengera pokonali dziś West Bromwich Albion 2-0 w meczu rozgrywanym w ramach Pucharu Ligii Angielskiej. Zwyczajem francuskiego szkoleniowca Arsenalu jest dawanie młodym graczom szans na grę właśnie w tych rozgrywkach. Tym razem nie było inaczej.

Początek spotkania upłynął pod znakiem ciągłych ataków Arsenalu. Szczególnie aktywny był Jack Wilshere. W 9. minucie pierwszą dobrą interwencją popisał się Wojciech Szczęsny.

W 17. minucie bliski pokonania Polaka był Koren, jednak piłka po jego strzale przeleciała obok słupka bramki Kanonierów. Minutę później bliski szczęścia był Wilshere, jednak piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę.

Po kilku świetnych interwencjach katastrofalny błąd popełnił Wojciech Szczęsny. Nie zdołał opanować piłki, która spadła pod nogi Barnetta. Na szczęście Gibbs zdołał zapobiec utracie bramki.

W 38. minucie były piłkarz Arsenalu - Jerome Thomas - za brutalny atak na Jacka Wilshere'a obejrzał czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko.

Do końca pierwszej połowy spotkania Kanonierzy próbowali atakować osłabiony zespół WBA, jednak nie umieli znaleźć sposobu na zmasowaną obronę gości.

Przez pierwsze 15 minut drugiej połowy byliśmy świadkami niezbyt udanych ataków Kanonierów. W bramce Arsenalu świetnie spisywał się Wojciech Szczęsny.

W 68. minucie Watt dopadł do piłki odbitej pod jego nogi przez bramkarza WBA, który nie umiał w inny sposób obronić strzału Carlosa Veli. Młody Anglik spokojnie pokonał bramkarza dając Kanonierom prowadzenie.

Bramka Watta podziałała mobilizująco na resztę londyńskiej drużyny, która zaczęła coraz śmielej atakować bramkę WBA.

W 75. minucie po strzale Randalla piłka trafiła w poprzeczkę, a Carlos Vela wepchnął ją do bramki.

Wynik nie zmienił się do końca meczu. Kanonierzy rozegrali niezłe spotkanie. Na słowa uznania zasługuje Wojciech Szczęsny, który popisał się kilkoma niesamowitymi interwencjami.

Arsenal: Szczęsny - Gilbert, Senderos , Gibbs, Silvestre - Coquelin (59' Randall), Ramsey , Wilshere, Traore (69' Barazite) - Watt, Sunu (59' Vela).

WBA: Kiely - Olsson (81' Meite), Barnett, Zuiverloon, Jara - Koren, Thomas , Moore (75' Wood), Dorrans - Teixeria, Cox (61' Mulumbu)

Capital One CupWest Bromwich Albion autor: Szymon Ortyl źrodło: własne/ bbc.co.uk

moze ogladal na zywo, moze nie...
a moze ma konto na arsenal online TV i link by Ci sie na g*wno zdal?;/ pomyslcie troche zanim bedziecie miec pretensje o niewiadomo co;p

karol234 komentarzy: 45322.09.2009, 22:52

kto wie jaka była średnia wieku naszych zawodników w tym meczu? nie było jakiegoś rekordu? brawo dzieciaki oby tak dalej!!

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52022.09.2009, 22:48