Wtorek w Lidze Mistrzów

Wtorek w Lidze Mistrzów 11.03.2009, 15:49, Damian Romankiewicz 21 komentarzy

Wtorek był dniem, w którym mogliśmy zobaczyć mnóstwo goli w Lidze Mistrzów. Bayern Monachium po raz kolejny nie miał litości nad Sportingiem Lizbona, zaś Liverpool zadziwił wszystkich obserwatorów swoją piękną grą i niezwykle efektownym zwycięstwem nad Realem Madryt.

Niesamowity Liverpool

Real Madryt musiał odrabiać straty, po tym jak dwa tygodnie temu na własnym stadionie poległ 0:1. Jednakże, magiczne Anfield Road poniosło piłkarzy Rafaela Beniteza do wspaniałej gry i efektownego zwycięstwa 4:0! Królewscy byli kompletnie bezradni w tym spotkaniu, a przed większa kompromitacją uratował przyjezdnych Iker Casillas. Real po raz piąty z rzędu odpada w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Gole strzelali: Fernando Torres (16'), Steven Gerrard (28' i 47') oraz Dossena (88').

Liverpool - Real Madryt 4:0; wynik dwumeczu: 5:0; awans: Liverpool

Chelsea z awansem

Dwa tygodnie temu na Stamford Bridge 1:0 zwyciężyli gospodarze i to oni byli faworytami do awansu. W 20. minucie strata Juve została odrobiona za sprawą gola Iaquinty. Pod koniec pierwszej połowy do remisu doprowadził Essien. W 74. minucie z rzutu karnego trafił Del Piero, czym dał nadzieje na awans swoim kibicom. W 83. minucie o awansie The Blues przesądził Didier Drogba.

Juventus - Chelsea 2:2; wynik dwumeczu: 2:3; awans: Chelsea

Bayern deklasuje

Niemiecka drużyna pierwsze wyjazdowe spotkanie wygrała 5:0, przesądzając o swoim awansie już wtedy. Mecz na Allianz Arena był tylko czystą formalnością. Szkoleniowiec Bayernu postanowił wystawić swoje gwiazdy do gry, czym oddał szacunek zgromadzonym kibicom. Bawarczycy roznieśli Sporting Lizbona, pokonując ich 7:1, a w dwumeczu 12:1!

Bayern - Sporting 7:1; wynik dwumeczu: 12:1; awans: Bayern

Awans Villarreal

W pierwszym meczu padł remis 1:1, taki wynik stawiał w lepszej sytuacji gospodarzy drugiego spotkania. Mecz w Atenach był interesujący dopiero w drugiej połowie. Wynik pojedynku otworzył Ibagaza. Kilka minut później, Mantzios wyrównał. Sprawa awansu została wyjaśniona przez Llorente, który w 75. minucie ustalił wynik meczu na 2:1.

Panathinaikos - Villarreal 1:2; wynik dwumeczu: 2:3; awans: Villarreal

Champions LeagueChelsea FCLiverpool autor: Damian Romankiewicz źrodło: Własne
krzykus1990 komentarzy: 519211.03.2009, 20:23

Piękne mecze szczególnie Liverpoolu- real, Bayern Monachium- sporting

kingArsenal komentarzy: 18911.03.2009, 19:27

powiem jedno Bayer po pierwszym meczu to powini przynajmniej 4 mlodzikow dac do składu jak mnieli taka przewage zeby sie mlodzi rozwineli :P:P

baska_17skc komentarzy: 3161 newsów: 211.03.2009, 19:10

12-1 w dwumeczu to chyba rekord. Nie pamiętam takiego wyniku. Byłem pewien że taki wynik można osiągnąć na komputerze a nie na żywo. Real nie spodziewał się że LFC wyjdzie 3 napastnikami więc ich cała taktyka się rozleciała. Byli kompletnie bezradni.

Air4Life komentarzy: 48911.03.2009, 19:00

liverpool pojechal z realem jak z gów... mam nadzieje ze odpadną w następnej rundzie ;)
bayern pojechal ze sportingiem po całosci 12:1 w dwumeczu? kto to widzial, jak narazie to oni faforyzują sie na sdobywce LM nie przegrali jeszcze zadnego meczu, fakt ze grali ze słanszym przeciwnikiem ale defakto na tym poziomie rozgrywek byle kto sie nie znajduje więc brawo dla bayernu. Chelsea awansowała ale ich się nie boje, Inter musi wyeliminowac mułów ;]
Arsenal dzisiaj wygrywa i jedziemy dalej :)

kluch_lbn komentarzy: 176511.03.2009, 18:56

Liverpool na prawdę pokazał wielkie zacięcie i że nie ma równych na międzynarodowej arenie, dawno nie widziałem żeby tej drużynie wychodziły takie piękne zagrania. obyśmy tylko na n ich znowu nie trafili :)

waldek_89 komentarzy: 573511.03.2009, 17:21

bardzo ciekawe spotkania, dużo goli, zobaczymy jak będzie w środę;D

Katie komentarzy: 552 newsów: 611.03.2009, 16:43

Bayern 12 bramek łącznie, brawo ;] ciekawy wtorek i mam nadzieję że środa będzie równie interesująca xD

sylek komentarzy: 18211.03.2009, 16:32

ale się Bayern wystrzelał. mieli trochę szczęścia, że trafili na Sporting, bo z innymi zespołami nie byłoby tak łatwo. ale trzeba przyznać, że strzelenie tylu bramek to jest niełatwe zadanie nawet ze słabym przeciwnikiem.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223711.03.2009, 16:29

Cesc Fan > ty chyba nie wierzysz w to c oczytasz na WP?

A co do kolejki to rozwala mnie magiczny wynik dwumeczu Bayern 12-1 Sporting hah

AQQ komentarzy: 11711.03.2009, 16:26

>LordCarrington

Chelsea - Juventus
Myśle że szczęsliwie to juventus zachowywał szanse na grę w dalszej rundzie;) Sędzia wczoraj baaardzo pomógł juve ...

LFc komentarzy: 17911.03.2009, 16:22

Ogólnie kolejka do tej pory bardzo ciekawa i dla mnie bardzo dobra. Teraz tylko czekam na awans Arsenalu i Interu;D

Alpha komentarzy: 23411.03.2009, 16:17

Ciekawa kolejka :)

Cesc_Fan komentarzy: 452411.03.2009, 16:15

sport.wp.pl/wid,10932532,kat,1750,title,Henry-chce-wrocic-do-Arsenalu,wiadomosc.html -
Chciałbym zobaczyć jeszcze raz Thierrego w koszulce Arsenalu :)

Axxxe komentarzy: 5599 newsów: 11511.03.2009, 16:12

Liverpool - Real Madryt 4:0
Mecz pod dyktando Liverpoolczyków. Sprawdza się stara zasada - nie idzie w lidze, to odbijamy sobie wszystko co złe w LM. Wczoraj Real nie istniał na boisku. Liverpool nastawił się na ofensywę, wiedząc, że jednobramkowa zaliczka chwały im nie przyniesie. ;) Prawdę mówiąc spodziewałem się awansu LFC, ale takiego wyniku raczej nie. :)

Juventus - Chelsea 2:2
Walka w tym meczu toczyła się do ostatniego gwizdka sędziego. Juve i Chelsea raz po raz wymieniali się ciosami. Mecz wygrała Chelsea, który w dość szczęśliwy sposób awansowała do kolejnej rundy rozgrywek. Szkoda Turyńczyków, ale sami są sobie winni...

Bayern - Sporting 7:1
Absolutna dominacja Bayernu, który po wygranym meczu w Lizbonie zaczął grać lepiej. Myślałem, że Bawarczycy nie powtórzą rezultatu z pierwszego meczu, ale myliłem się. ;) 12-1 w dwumeczu to jest coś. :P Po takich wynikach stwierdzam, że Sporting jest jeszcze za słaby na LM.

Panathinaikos - Villarreal 1:2
Panathinaikos stał przed ogromna szansą na awans, ponieważ wcześniej udało im się zremisować w pierwszym spotkaniu, ale ostatecznie awans uzyskało Villarreal. Bardzo się z tego cieszę, bo poniekąd kibicuję tej drużynie, ale mimo wszystko - uważam, że z taka grą nie mają czego szukać w LM.

szczypu --> jak kto woli. Dla mnie najważniejszy jest każdy kolejny awans. Ilość zdobytych bramek i rekordy są mniej ważną sprawą.

Marex --> a była na to kiedyś szansa. Real grał totalny piach dwa lata temu, Casillas chciał odejść... Szkoda, że nie udało nam się ściągnąć go do Londynu, chociaż wątpię czy kiedykolwiek komuś się to uda.

kolek komentarzy: 2330 newsów: 111.03.2009, 16:12

taki Casillas gdyby był bramkarzem Arsenalu..... chciałoby się....

kamil_malin komentarzy: 933211.03.2009, 16:03

To co zagrał Real z Liverpoolem to żal. Trochę zaskakujące wyniki jak na taką fazę 12-1 i 5-0 to trochę za wysoko :) Zobaczymy kto dziś dołączy do ćwierćfinalistów.

simon90 komentarzy: 79511.03.2009, 16:01

Trzeba przyznać że jak na ten poziom rozgrywek to dość wysokie zwycięstwa (liverpool i bayern) :P Miejmy nadzieje że dziś będzie można to samo powiedzieć o Arsenalu :D życzyłbym sobie "skromne" 2-0, ale o każdy inny wynik promujący awansem nasz klub się nie pogniewam ;]

Quake85 komentarzy: 1016 newsów: 111.03.2009, 16:00

heh robi się już coraz ciekawiej w ćwierćfinale chciałbym trafić na kogoś z pary Atletico-Porto na pewno nie na Bayern czy Liverpool jeżeli Barca awansuję jestem pewien,że jesteśmy w stanie ich pokonać ogólnie to w ćwierć finale będzie bardzo ciężko ale pamiętajmy,że trzeba najpierw tam awansować.

leon31 komentarzy: 125811.03.2009, 16:00

Szkoda trochę że znowu będziemy mieli Angielską LM. Liverpool i Chelsea mogły odpaść

szczypu komentarzy: 7711.03.2009, 15:59