Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal

Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal 05.08.2022, 21:56, Łukasz Wandzel 2394 komentarzy

Letnie wzmocnienia oraz przedsezonowa forma Arsenalu z pewnością rozbudziły apetyty kibiców na nowy sezon Premier League. Mikel Arteta i spółka rozpoczęli go wyjazdowym starciem na Selhurst Park, mierząc się z Crystal Palace. Kanonierzy pokonali Orły 2-0 po bramce Gabriela Martinellego i samobójczym trafieniu Marca Guehiego.

Przez większość czasu gry goście przeważali, choć kilkukrotnie na własne życzenie oddawali inicjatywę rywalom. Nieudane podania czy wybicia piłki nie zemściły się, a Arsenal zakończył pierwszy mecz o stawkę z czystym kontem.

Crystal Palace: Guaita – Clyne, Andersen, Guehi, Mitchell – Schlupp, Doucoure (75' Milivojević) – Ayew, Eze, Zaha – Edouard (58' Mateta)

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Zinchenko (83' Tierney) – Partey, Xhaka – Saka, Odegaard (90+3' Sambi), Martinelli – Jesus (83' Nketiah)

Przyjezdni zaczęli, grając swobodnie, dobrze czując się z piłką przy nodze. Szybko wypracowana akcja przez Gabriela Jesusa powinna przynieść im prowadzenie w 4. minucie. Nowy nabytek Arsenalu wyłuskał piłkę na połowie Crystal Palace, a po indywidualnym popisie futbolówka wylądowała pod nogami Gabriela Martinellego, który fatalnie spudłował. To jednak właśnie Martinelli rozpoczął strzelanie Arsenalu w tym sezonie Premier League. W 20. minucie piłkę zagraną z rzutu rożnego zgrał główką Zinchenko, a 21-letni Gabi – otworzył wynik spotkania.

Ekipa Crystal Palace stwarzała tylko takie zagrożenie, na które pozwalał Arsenal. Orły pojawiały się głębiej na połowie gości, gdy Kanonierom nie wychodziły podania czy wybicia piłki. Gorąco zrobiło się tuż przed końcem drugiego kwadransa, kiedy Ramsdale wykopując futbolówkę, trafił w stojącego blisko rywala. Piłkarze Paticka Vieiry oddali pierwszy strzał dopiero na kilka minut przed przerwą i wtedy Ramsdale popisał się klasową interwencją przy główce Edouarda.

Drugą i chyba ostatnią tak groźną próbę gospodarze mieli na początku drugiej połowy. W 51. minucie po sprawnej kontrze Eze otrzymał prostopadłe podanie i był w sytuacji sam na sam z golkiperem Arsenalu, ale ten zasłonił mu ciałem własną bramkę. Po godzinie gry Orły były groźniejsze z każdą minuta. Jedyną poważną akcją Arsenalu była piłka wywalczona przez Jesusa, który podał w pole karne, gdzie dużo miejsca miał Odegaard. Norweg uderzał jednak prawą nogą i zmarnował szansę na gola.

Obaj menedżerowie oszczędnie podeszli do zmian. Szczególnie Arteta, który zdecydował się na to dopiero po 80. minutach gry. Duet byłych piłkarzy Manchesteru City – Zinchenkę i Jesusa – zastąpili Tierney i Nketiah. Podwójna zmiana przyniosła krótki zryw, dzięki któremu Arsenal był w stanie sprawnie wyprowadzić piłkę pod pole karne rywala w 85. minucie meczu. Piłka zagrana do Saki poskutkowała szczęśliwie zdobytym golem, bo futbolówka po dośrodkowaniu młodego Anglika odbiła się od obrońcy i wpadła do siatki.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Slaviola komentarzy: 1237706.08.2022, 18:58

Dobrze że wczoraj hulało ok.

Ale to co dzieje się dzisiaj, to kryminał!

Qarol komentarzy: 1450206.08.2022, 18:58

Jeszcze tylko trzy lata, wytrzymamy.

Slaviola komentarzy: 1237706.08.2022, 18:57

@Furgunn:

To dziwne że tylko problem występuje z Viaplay.

Teraz apka sugeruje, że nie mam połączenia z internetem, jak przecież mam!

No jedno, wielkie XD

Castillo komentarzy: 220406.08.2022, 18:55

Zapłaciłem hajs za oglądanie zdjęcia Sterlinga i jakiś migających kółek na środku ekranu.

Slaviola komentarzy: 1237706.08.2022, 18:55

Myślałem że to wina apek na tv.

Ale teraz PO KABLU, na szybkim komputerze STACJONARNYM, też zacina i zmniejsza co chwila jakość oraz klatkarz.

Coś te Viaplay chyba nie dojechało do Premier League...

Arsenalsupporters komentarzy: 63406.08.2022, 18:54

Logic komentarzy: 48006.08.2022, 18:54

Ale porażka viaplay teraz

noth komentarzy: 264306.08.2022, 18:52

mi tez viaplay działało bez zarzutu w tej kolejce do własnie meczu eve-che

Thoneick komentarzy: 199006.08.2022, 18:51

Dobrze, że wstrzymałem się z oceną Viaplay. Wczoraj hulało jak ta lala. Mecz Fulham vs Liverpool też ale mecz Evertonu z Chelsea to porażka. Wywala co chwilę. Nawet fikołki wyłączyłem w przeglądarce i nic

metjuAFC komentarzy: 5709 newsów: 106.08.2022, 18:51

Panowie tak z ciekawości zapytam. Posiada ktoś z was jakiś tatuaż związany z Arsenalem?

timiiiii komentarzy: 198806.08.2022, 18:50

@Slaviola:

Czyli nie ma sensu szukać problemu w prędkości internetu bo to ewidentnie wskazuje że to ta ich aplikacja na TV to jakiś problem.

PS teraz i u mnie na przeglądarce zacina

Furgunn komentarzy: 934706.08.2022, 18:50

@Slaviola: pytanie o kabel zasadne, co z tego że router wypasiony jak urządzenie działające na wi fi kiepskie i nie wykorzystuje mocy routera?

Kredens komentarzy: 372506.08.2022, 18:50

Dobrze, że Strumyka nie wywaliłem z Zakładek

fabregas1987 komentarzy: 2586606.08.2022, 18:49

Ale Everton ma beznadziejny skład :o

Furgunn komentarzy: 934706.08.2022, 18:48

@Slaviola: ale lipa, to jak to jest jednym działa innym nie..wygląda na to, że na tą chwilę to najlepiej oglądać na dekoderze nc+.. bo apka nie wyrabia

Qarol komentarzy: 1450206.08.2022, 18:48

Dramat z tym Viaplay. Dobrze, że wczoraj działało na Arsenalu, ale platforma do utylizacji. Gówno to komplement.

Slaviola komentarzy: 1237706.08.2022, 18:47

Nie wiem również, co Wy macie z tym kablem.

Przecież jak Ktoś ma router najwyższej klasy, gamingowy, to nie ma znaczenia czy leci po WiFi czy po kablu.

Oczywiście rozumiem że kabel zawsze ma jakąś tam przewagę, ale nie aż taką by tak zacinało, lol.

Znam się trochę na informatyce, więc wiem co mówię.

@timiiiii:

Na tel działa mi cały czas bez problemu.

Na lapku to samo.

Tylko na tv jest problem.

Na dwóch TV. Najnowsze Sony i Samsung z aktualnym softem.

Mizzou komentarzy: 605306.08.2022, 18:42

Na Twitterze też mają problem z Viaplayem. Najlepiej jakby dali kanały na satelitę...

mlodykanonier komentarzy: 151006.08.2022, 18:42

no i **** no i cześć z tym Viaplay xD

Furgunn komentarzy: 934706.08.2022, 18:42

Fajnie się ten Everton bawi :)

Arsenalsupporters komentarzy: 63406.08.2022, 18:42

@timiiiii: teraz mecz chelsea everton ci chodzi?

timiiiii komentarzy: 198806.08.2022, 18:41

@Slaviola:

Nie wiem czy widziałeś wcześniej ale pisałem żebyś sprawdził na innych urządzeniach jak działa Ci Viaplay. To że masz dobry ping np na kompie nie znaczy że taki sam ma TV. Może być np to wina softu TV albo coś z aplikacją.

PS. Ja teraz mam odpalone przez przeglądarkę bo akurat nie jestem w domu i działa bez problemu cały czas

Theo10 komentarzy: 834406.08.2022, 18:40

Ale beznadziejnie wygląda skład Evertonu.

WukaEs komentarzy: 29906.08.2022, 18:40

W drugiej kolejce będzie tak samo to trzeba będzie jakąś reklamację złożyć ;)

Arsenalsupporters komentarzy: 63406.08.2022, 18:40

@Slaviola: viaplay na ten blad odpowiedzial jakoś w komentarzu, ale imo te kroki co oni tam podali to nic nie pomogą zapewne coś w stylu pkt 4. podlacz sie kablem

Slaviola komentarzy: 1237706.08.2022, 18:39

@darek250s:

Miałem ten błąd dzisiaj kilka razy.

Nie wiem o co kaman.

Slaviola komentarzy: 1237706.08.2022, 18:38

Info do wszystkich, którzy narzekają na niby moje marudzenie i Viaplay.

Widać po komentarzach że nie tylko ja mam ten problem.

Arsenalsupporters komentarzy: 63406.08.2022, 18:37

pierwszy problem z viaplay dzisiaj ze nawet sie mecz nie uruchamia (everton chelsea

veron komentarzy: 460106.08.2022, 18:35

w Canal Plus miałem zero zacinek, Viaplay tak tnie że właściwie nie da się oglądać. Tylko dziwne że to tylko dzisiaj bo wczoraj mecz Arsenalu idealnie było. Jak tam będzie dalej to rezygnuje i trzeba będzie na streamach lecieć

Elastico07 komentarzy: 1258206.08.2022, 18:34

Nie da się ogladac meczu chelsea bo co włącze to odrazu zacina transmisje,tez tak macie ?

WukaEs komentarzy: 29906.08.2022, 18:34

Także koniec oglądania Premier League na dzisiaj. Viaplay umarło.

Slaviola komentarzy: 1237706.08.2022, 18:32

Haha.

Teraz już w ogóle Viaplay jest świetne.

Apka na TV dała mi info, że nie ma połączenia internetowego, ale wszystkie inne urządzenia go mają XD

Slaviola komentarzy: 1237706.08.2022, 18:28

@Rynkos7:

No np. teraz klikam Everton - Chelsea cały czas mieli kółko. Od 2 minut.

PS: no teraz dopiero włączyło.

Coś jest nie halo, podejrzewam że to błędy aplikacji.

RoMbi komentarzy: 1393 newsów: 706.08.2022, 18:23

Kupował ktoś bilet na mecz wyjazdowy Arsenalu? Gdzie najlepiej albo gdzie szukać?

Rynkos7 komentarzy: 701606.08.2022, 18:20

@Slaviola:

No ok, chciałem tylko podrzucić jakiś pomysł. W każdym razie wielu osobom działa to dobrze, więc nie wiem, ale skoro masz już doświadczenie w streamowaniu treści 8k to dziwne, że tu coś nie działa.

Slaviola komentarzy: 1237706.08.2022, 18:19

@danielosik:

Nie no, spoko.

Jak byś przyzwyczaił się do bez problemowego oglądania w Canal+, w lepszej jakości (czasami nawet 4k), to narzekanie nabiera sensu.

Slaviola komentarzy: 1237706.08.2022, 18:18

@Kanonier9393:

Mi wczoraj bez zarzutu.

Prócz samej jakości, ale to już temat znany.

Slaviola komentarzy: 1237706.08.2022, 18:17

@Hans_Zimmer:

Tak.

Tak będę robić.

@Rynkos7:

Zrozum że ja stremuje na żywo treści w 8k i nie miałem takich problemów jak przy 720p od Viaplay.

Tylko jest jedno ale.

Jak zacina to w okresie kilku/kilkunastu minut, potem już nic wszystko hula. I tak na przemian.