Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal

Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal 05.08.2022, 21:56, Łukasz Wandzel 2394 komentarzy

Letnie wzmocnienia oraz przedsezonowa forma Arsenalu z pewnością rozbudziły apetyty kibiców na nowy sezon Premier League. Mikel Arteta i spółka rozpoczęli go wyjazdowym starciem na Selhurst Park, mierząc się z Crystal Palace. Kanonierzy pokonali Orły 2-0 po bramce Gabriela Martinellego i samobójczym trafieniu Marca Guehiego.

Przez większość czasu gry goście przeważali, choć kilkukrotnie na własne życzenie oddawali inicjatywę rywalom. Nieudane podania czy wybicia piłki nie zemściły się, a Arsenal zakończył pierwszy mecz o stawkę z czystym kontem.

Crystal Palace: Guaita – Clyne, Andersen, Guehi, Mitchell – Schlupp, Doucoure (75' Milivojević) – Ayew, Eze, Zaha – Edouard (58' Mateta)

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Zinchenko (83' Tierney) – Partey, Xhaka – Saka, Odegaard (90+3' Sambi), Martinelli – Jesus (83' Nketiah)

Przyjezdni zaczęli, grając swobodnie, dobrze czując się z piłką przy nodze. Szybko wypracowana akcja przez Gabriela Jesusa powinna przynieść im prowadzenie w 4. minucie. Nowy nabytek Arsenalu wyłuskał piłkę na połowie Crystal Palace, a po indywidualnym popisie futbolówka wylądowała pod nogami Gabriela Martinellego, który fatalnie spudłował. To jednak właśnie Martinelli rozpoczął strzelanie Arsenalu w tym sezonie Premier League. W 20. minucie piłkę zagraną z rzutu rożnego zgrał główką Zinchenko, a 21-letni Gabi – otworzył wynik spotkania.

Ekipa Crystal Palace stwarzała tylko takie zagrożenie, na które pozwalał Arsenal. Orły pojawiały się głębiej na połowie gości, gdy Kanonierom nie wychodziły podania czy wybicia piłki. Gorąco zrobiło się tuż przed końcem drugiego kwadransa, kiedy Ramsdale wykopując futbolówkę, trafił w stojącego blisko rywala. Piłkarze Paticka Vieiry oddali pierwszy strzał dopiero na kilka minut przed przerwą i wtedy Ramsdale popisał się klasową interwencją przy główce Edouarda.

Drugą i chyba ostatnią tak groźną próbę gospodarze mieli na początku drugiej połowy. W 51. minucie po sprawnej kontrze Eze otrzymał prostopadłe podanie i był w sytuacji sam na sam z golkiperem Arsenalu, ale ten zasłonił mu ciałem własną bramkę. Po godzinie gry Orły były groźniejsze z każdą minuta. Jedyną poważną akcją Arsenalu była piłka wywalczona przez Jesusa, który podał w pole karne, gdzie dużo miejsca miał Odegaard. Norweg uderzał jednak prawą nogą i zmarnował szansę na gola.

Obaj menedżerowie oszczędnie podeszli do zmian. Szczególnie Arteta, który zdecydował się na to dopiero po 80. minutach gry. Duet byłych piłkarzy Manchesteru City – Zinchenkę i Jesusa – zastąpili Tierney i Nketiah. Podwójna zmiana przyniosła krótki zryw, dzięki któremu Arsenal był w stanie sprawnie wyprowadzić piłkę pod pole karne rywala w 85. minucie meczu. Piłka zagrana do Saki poskutkowała szczęśliwie zdobytym golem, bo futbolówka po dośrodkowaniu młodego Anglika odbiła się od obrońcy i wpadła do siatki.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
szagi70 komentarzy: 16505.08.2022, 23:00

Duet z city do 20 min wygladal nawet nawet ze wskazaniem na Jesusa. Pozniej jakby przygasli. Ale i tak 3 ptk mamy jestesmy liderem i oby do przodu!

Kiepomen komentarzy: 438705.08.2022, 23:00

@Garfield_pl: Proszę Cie, jak Saliba będzie zdrowy to będzie grał wszystko bo na dłoni widać, że jest lepszy od Anglika a White nie nadaje się na RB, 50 mln za rezerwowego to nieporozumienie.

Zloty komentarzy: 77905.08.2022, 23:00

Viaplay to jak gra Arsenalu początek fajne się oglądało a później zacinki :)

kamil47 komentarzy: 268505.08.2022, 23:00

@Spejsik: już raz zdał egzamin więc trzeba zaufać sztabowi. Zawsze może grać tam Gabi czy jako fałszywa 9 SR.

krzykus1990 komentarzy: 528505.08.2022, 23:00

@GreKa: Dokładnie klątwa opaski, która jest z nami od Henrego, który odszedł do Barcy :(

lukasz845 komentarzy: 455705.08.2022, 22:59

@sidtsw napisał: "otwieram whiskey...piekne zwyciestwo!"
Dopiero teraz? Ja już dobrą połowę zrobiłem! ;)

Garfield_pl komentarzy: 2884305.08.2022, 22:59

@minio7 napisał: "uśmiechu. Oby to nie zwiastowało chęci do opuszczenia tej grande machiny"
Nie, on po prostu zawsze taki poważny jest, na pewno to nic nie oznacza.

kamil47 komentarzy: 268505.08.2022, 22:59

@grzegorz1211 napisał: "@Mizzou napisał: "zemu White dobrze zagrał? Zaha go kręcił jak chciał"

Tylko pytanie kogo Zaha nie kręci jak chce???"

White też wygrywał pojedynki z Zaha, więc te twierdzenie jest błędne.

Spejsik komentarzy: 352305.08.2022, 22:59

Martwi mnie jednak pozostanie tylko z Nkethia jeżeli Jesus złapie kontuzje.

Supertramp21 komentarzy: 64205.08.2022, 22:59

Mało z gry mieliśmy w tej drugiej połowie ale na szczęście już nie ma wylewu w obronie przez mustafiego czy tam Luiza więc można być w miarę spokojny. Jesus w pierwszej połowie mi się bardzo podobał jak ciężko mu piłkę odebrać. Ma te kocie ruchy

ksowa90 komentarzy: 148105.08.2022, 22:59

Szczerze? Jestem pod wrażeniem Viaplay. Te wywiady po meczu, studio a nawet jakość obrazu

GreKa komentarzy: 343805.08.2022, 22:58

Dla mnie jest najważniejszy debiut Saliby. Ten spokoj...dawno się tak miło nie oglądało obrony AFC. Niestety zaczyna się klątwa opaski....no i Partey coś nie był na tym meczu chyba

minio7 komentarzy: 284905.08.2022, 22:58

@kamil47: chyba zapomniałeś kim Arsenal wtedy grał w obronie skoro Cię to nie dziwi, że Saliba nie dostał wtedy szansy

kuade komentarzy: 73705.08.2022, 22:58

@sidtsw: piękny to tylko wynik i pierwsze 15 minut, ale nie ma co marudzić, 3pkt

kamil47 komentarzy: 268505.08.2022, 22:58

@swistak86: Ode mało pod grą? Ja nie wiem chyba oglądałem inny mecz.

krzykus1990 komentarzy: 528505.08.2022, 22:58

Saliba przeszedł wojskowe szkolenie. Może to dziwne jak na to że pierwsza koleka ale chyba nie odda swojej pozycji Benowi.

Peter_HK44 komentarzy: 168805.08.2022, 22:57

Brawo! Gra nie powalała, ale ważne trzy punkty na konto AFC.
Ramsdale udowodnił dlaczego to on broni, a nie Leno.
Saliba doskonały, Ødegaard bardzo dobry mecz.

Spejsik komentarzy: 352305.08.2022, 22:57

Gra nie zachwyciła ale najważniejszy jest wynik.
Dla mnie mogą grać tak cały sezon, byle był powrót do top 4.

bizooon komentarzy: 705405.08.2022, 22:57

@grzegorz1211: z zahą to naważniejsze dogonić, nie dać strzału oddać i nie dać mu się położyć na karnego

Garfield_pl komentarzy: 2884305.08.2022, 22:57

@Simpllemann napisał: "Jeszcze tylko 37 zwycięstw i Arsenal zdobędzie tytuł mistrzowski."
I powtórzy sukces The Invincibles ;)

damianARSENAL komentarzy: 858505.08.2022, 22:57

Trudny teren, świetne 3 punkty!!!! CYUG!!!!!

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29705.08.2022, 22:57

@Mizzou: To ty chyba inny mecz oglądałeś, jak Zaha kręcił White'a jak chciał xD

sidtsw komentarzy: 313705.08.2022, 22:57

otwieram whiskey...piekne zwyciestwo!

Koroniarz komentarzy: 1026005.08.2022, 22:56

Do 30 minuty zdominowaliśmy ich, później CP doszło do głosu, natomiast my zamknęliśmy spotkanie

bizooon komentarzy: 705405.08.2022, 22:56

Ode mial ciezko, pomyslmy jak taki Mesut by wyglądał w meczu z takimi atletami szybkimi...

grzegorz1211 komentarzy: 1031805.08.2022, 22:56

@Mizzou napisał: "zemu White dobrze zagrał? Zaha go kręcił jak chciał"
Tylko pytanie kogo Zaha nie kręci jak chce???

kuade komentarzy: 73705.08.2022, 22:56

To viaplay chyba nie działa, w 2 połowie oglądałem Crystal Palace a bramkę strzelił Arsenal, chyba robię zwrot

swistak86 komentarzy: 122305.08.2022, 22:56

Zinchenko słabo w obronie, brawa za asystę. Ode dzisiaj mało pod grą. Saliba pewny. White też nieźle. Martinelli brawa za gol. Saka w drugiej połowie dopiero coś pograł z przodu. Ramsdale za te wtopy z pierwszej połowy powinien dostać ochrzan. Xhaka nawet nawet. Partey na swoim dobrym poziomie. Megalaes gorzej od Saliby, ale też nieźle.

Thoneick komentarzy: 199005.08.2022, 22:56

Saliba mega kocur ale jak dla mnie Ramsdale zawodnik meczu za te dwie świetne interwencje

minio7 komentarzy: 284905.08.2022, 22:56

Ciekawe czemu Pan profesor po takim meczu ani cienia uśmiechu. Oby to nie zwiastowało chęci do opuszczenia tej grande machiny

Oldgunner3 komentarzy: 988805.08.2022, 22:56

Niewątpliwy plus to,że nie zjedli nas fizycznie i Ramsdale 2 razy pokazał dlaczego u nas gra jako nr 1.

Garfield_pl komentarzy: 2884305.08.2022, 22:56

@coooyg11 napisał: "Nie no Panowie co Saliba zagrał mecz to jaja …

ŚCIANA"

To prawda, ciekawe jakby zagrał na pozycji Parteya, bo skubany ma wszystko;)

Kiepomen komentarzy: 438705.08.2022, 22:56

Ode jest spoko ale szczerze to jednak wolę maddisona

Simpllemann komentarzy: 52863 newsów: 52405.08.2022, 22:56

Jeszcze tylko 37 zwycięstw i Arsenal zdobędzie tytuł mistrzowski.

Ups147 komentarzy: 352705.08.2022, 22:56

@Placio: w pressingu to w ogóle my jako drużyna dzisiaj kulelismy. Dla mnie dzisiaj mimo bramek, najsłabsi skrzydłowi. Dużo więcej się po nich spodziewałem

Matelko komentarzy: 325605.08.2022, 22:55

Super wynik, super kibice, super wieczor!

kamil47 komentarzy: 268505.08.2022, 22:55

@Kiepomen: chyba ty jesteś nie potrzebnym kibicem. White to bardzo dobry transfer z statusem HG. Sezon jest długi więc zawodnik z opcją gry na Do, Po,Dm to złoto. Ale nie kuźwa spec kiepomen wie lepiej.

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 105.08.2022, 22:55

Saliba oho, Saliba oho, Saliba top!

fabregas1987 komentarzy: 2587205.08.2022, 22:55

Dużo jeszcze pracy przed nimi i na pewno transfer czy dwa jeszcze by się przydały. Natomiast dużo lepiej kontynuować prace po 3 pkt na start, szczególnie ze Palace u siebie to jest jest łatwy rywal. Brawo!

Furgunn komentarzy: 935505.08.2022, 22:55

Udało się przetrwać ciężki okres i strzelić bramkę. Dobry początek sezonu najważniejszy, do poprawy jednak wiele.

Garfield_pl komentarzy: 2884305.08.2022, 22:55

@Kiepomen napisał: "bo Arteta się pomylił i white jest w ogóle nie potrzebnym grajkiem w tym momencie i strata kasy ale nikt w klubie tego oficjalnie nie powie : )"
Albo chce mieć konkurencje i walkę o skład na każdej pozycji, a White na PO, gdzie na przeciwko Zaha dał radę . Masa męczy, zawieszenia,kontuzje i nie musimy drżeć o zastępstwo na tej pozycji. Ramsdale też mimo głupich błędów, przez brak zajęcia, w kluczowych momentach klasa .

coooyg11 komentarzy: 325805.08.2022, 22:55

Nie no Panowie co Saliba zagrał mecz to jaja …

ŚCIANA

Mizzou komentarzy: 605305.08.2022, 22:55

Czemu White dobrze zagrał? Zaha go kręcił jak chciał...

Handcuff komentarzy: 17705.08.2022, 22:55

Dobry ten Raków, zwłaszcza w drugiej połowie fajnie próbowali, ale jesteśmy teraz za mocni, żeby tracić w takich meczach punkty.
Na taki Arsenal czekałem.

kiko55555 komentarzy: 35305.08.2022, 22:55

Ja powiem tyle Saliba to profesor. Zero stresu przy odbiorwch, wyprowadzaniu piłki, w zachowaniu zero elektryczności. W ogóle obrona wreszcie wygląda jak trzeba: ramsldey saliba gabriel white zinchenko, tomiasu, tierney

Koroniarz komentarzy: 1026005.08.2022, 22:55

Zina trochę kondycyjnie nie wytrzymał ale spoko, ze Kieran wrócił :) fajnie zagrał Martinelli i Jesus, Saka tak sobie. Partey zdominował środek pola. Odegard słabiutko. Saliba profesor.

MuodyWenger komentarzy: 1589 newsów: 1205.08.2022, 22:54