Wyrównane derby dla Arsenalu! Wygrana ze Spurs 1-0

Wyrównane derby dla Arsenalu! Wygrana ze Spurs 1-0 15.09.2024, 16:07, Łukasz Wandzel 643 komentarzy

Teren rywala, kontuzje i pauzujący filar środka pola – to wyzwania, którym czoła musieli stawić Kanonierzy w derbach północnego Londynu przeciwko Tottenhamowi. Nie zabrakło akcji z obu stron, ostrych starć, przepychanek i oczywiście żółtych kartek (8). Nie było wielu goli, ale padł ten najważniejszy, dający zawodnikom Artety komplet punktów w starciu z odwiecznym rywalem.

Hiszpański szkoleniowiec ewidentnie mierzył siły na zamiary, mając świadomość ograniczenia składu, jakim dysponuje. Arsenal oddał przeciwnikowi piłkę, dobrze bronił i próbował swoich szans z kontrataków. Z kolei podopieczni Postecoglou prezentowali się jak karabin naładowany ślepakami – ich gra była fragmentami znacznie lepsza niż skuteczność, której nie było wcale.

Tottenham: Vicario – Pedro Porro, Romero, Van de Ven, Udogie – Kulusevski, Bentacur (68' Sarr), Maddison (80' Werner) – Johnson (68' Odobert), Solanke, Son

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Timber – Jorginho, Partey, Trossard (80' Sterling) – Saka (86' Nwaneri), Havertz, Martinelli (80' Jesus)

W pierwszej połowie Tottenham przeważał w posiadaniu piłki, a Arsenal wyczekiwał sposobności do przeprowadzenia kontr. Przez kwadrans mocno przeważali gospodarze. Raya kilkukrotnie musiał się wykazać, broniąc m.in. strzał Kulusevskiego po składnej akcji Spurs. Goście również sami prosili się o kłopoty. Nieudane podanie White'a skończyło się prezentem dla Solanke, który nie zdążył strzelić w obrębie szesnastki. Z kolei Saliba obejrzał żółtą kartkę już w 15. minucie.

Dopiero później Arsenal zaczął zagrażać rywalom. Vicario z trudem złapał piłkę po strzale głową Havertza. Jednak przede wszystkim wspaniały kontratak powinien wykorzystać Martinelli. Brazylijczyk nie podał do Saki, tylko trafił w ręce golkipera. Skrzydłowy często był pod grą, lecz podejmował złe decyzje i tracił piłkę.

W 36. minucie atmosferę podgrzał faul Timbera. Boczny obrońca zapracował na kartkę, ponieważ grał ostro w całej pierwszej połowie. Przepychanki po przewinieniu zaczął Vicario (za co sam został ukarany). Sędzia do przerwy często sięgał do kieszeni, lecz na szczęście dla widowiska tylko po żółte kartoniki.

Drugą odsłonę spotkania znowu lepiej zaczęli piłkarze gospodarzy. Zepchniętym do obrony Kanonierom brakowało inicjatywy, by skutecznie wyprowadzić piłkę, aż do czasu, gdy Saka wywalczył na skrzydle rzut rożny. W 64. minucie Anglik dograł z rogu boiska w pole karne, gdzie Gabriel czyściutko trafił głową do siatki. Brazylijskiego stopera nie upilnował Romero.

Po objęciu prowadzenia goście nie atakowali prawie w ogóle, z kolei akcje Tottenhamu nie były już tak intensywne, jak te z pierwszej połowy. W 80. minucie na murawie zameldował się Jesus, zadebiutował Sterling, a po chwili wszedł też Nwaneri. W końcówce spotkania ofensywna trójka miała jednak przed sobą więcej zadań w obronie.

Ostatnim podrywem Kogutów, by powalczyć o remis, były strzały z dystansu. Najbliżej zdobycia bramki był Kulusevski. Szwed w 91. minucie uderzył tak, że futbolówka poleciała niewiele nad poprzeczką. Próbę zza pola karnego podjął też Odobert, ale piłka odbiła się od Wernera. Arsenal utrzymał wynik i tym samym zdobył na Tottenham Hotspur Stadium 3 punkty.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
sidtsw komentarzy: 336915.09.2024, 17:36

teraz najwazniejsze to sie poskladac, ciekawe jaki sklad na atalante wiedzac ze juz w niedziele oszukiwacze z city

Jogurt komentarzy: 180515.09.2024, 17:34

@Oldgunner3 napisał: "@sidtsw: Bo tak ma być docelowo i tak będzie najlepiej. Do tego na 6 Rice i na 8 Merino.To będzie większa moc i tempo.Czekam na mecz kiedy tak zagramy."
mam nadzieje ze nie bedziemy na to czekac jak na srodek partey-rice-ode

jak na derbach nasza ofensywa za duzo nie pokazala to strach co bedzie na wyjezdzie do city :|
remis biore w ciemno

Oldgunner3 komentarzy: 1019715.09.2024, 17:33

Adamarsenal1 komentarzy: 341115.09.2024, 17:31

Cieszy kolejny dobry mecz Rayi, dostosował się do poziomu kolegów z obrony, a ta jego pierwsza interwencja, znowu mega.

Goooner1 komentarzy: 14515.09.2024, 17:26

W studiu viaplay kibic Tottenhamu niezma ma stylowe.
Różowy golf i marynarka moro.
Hahahah

arsenallord komentarzy: 30254 newsów: 11715.09.2024, 17:26

@Garfield_pl: A tak ja. Oby.

pablofan komentarzy: 287515.09.2024, 17:25

@alexis1908: oczywiście. Zmian by brakło po 1 połowie ;)

Garfield_pl komentarzy: 3140815.09.2024, 17:24

@arsenallord napisał: "Który?"
Ze punkt nad City na pozycji lidera po tych 2 meczach, chyba że to nie Ty pisałeś

Be4Again komentarzy: 388715.09.2024, 17:22

Dla mnie Thomas cichy bohater tego spotkania. Pięknie wiązał środek pola, o wiele lepiej i pewniej od Jorginho. Wielu stawiało go jako najsłabsze ogniwo w tym meczu, a był jednym z najpewniejszych punktów naszego zespołu. Martwi White… kolejny słaby mecz w jego wykonaniu. Niepewny z tyłu, mało efektywny z przodu.

Oldgunner3 komentarzy: 1019715.09.2024, 17:21

Z Saką chyba wszystko ok. bo tuż po spotkaniu szedł uśmiechnięty, wraz z Rayą,równym szybkim krokiem.Mimo wszystko nie zdziwię się jak na Atalantę nie wyjdzie w pierwszym.

Goooner1 komentarzy: 14515.09.2024, 17:20

Trzeci raz pod rząd wygraliśmy z nimi na wyjeździe.
Piękne uczucie, do czwartku będę chodził z uśmiechem na twarzy.

alexis1908 komentarzy: 377615.09.2024, 17:15

@pablofan: na szczęście nie Ty decydujesz ;)

pablofan komentarzy: 287515.09.2024, 17:15

@alexis1908: jeżeli sterling będzie tak prasował jak przy ostatnim dośrodkowaniu w meczu to ja mu dziękuję. Totalnie odpuścił pressing i stanął czekając aż kurak dośrodkuje piłkę. Za to dla mnie powinien siedzieć na dupie jak najdłużej.

Ashmadia komentarzy: 185615.09.2024, 17:13

Wspaniały rezultat, patrząc na nasz skład. Gabriel i Havertz zagrali wspaniały mecz. Cała drużyna wytrzymała ciśnienie i taktycznie Tottenham został zniszczony. Nwaneri kolejne fajne wejście, mam nadzieję, że będzie dostawać dużo ogonów w tym sezonie.

arsenallord komentarzy: 30254 newsów: 11715.09.2024, 17:12

@Garfield_pl: Który?

sidtsw komentarzy: 336915.09.2024, 17:10

strasznie jestesmy przetasowani, oby reszta wracała jaknajszybciej... ale dalismy rade, cos pieknego, po co o stylu niektorzy tu wogole piszą ?!

Garfield_pl komentarzy: 3140815.09.2024, 17:10

@arsenallord: Twój scenariusz może się sprawdzić;)

pLYTEK komentarzy: 415915.09.2024, 17:10

W obronie jesteśmy poukładani jak mało kto na świecie
Mecz szachów, tak trzeba punktować big6 na wyjazdach. Jedziemy dalej

tomaszszef komentarzy: 169515.09.2024, 17:10

Do flp kupilem przed kolejką Gabriela zamiast Salibe...mialem nosa. Tak jak pisalem ze ich wypuntkujemy po 1-wszej polowie. Ide zaraz w lotka zagrac jeszcze :)

alexis1908 komentarzy: 377615.09.2024, 17:10

Spokojnie Sterling się rozegra najlepiej ocenić po 10 minutach jak się broniliśmy . Bardziej martwi forma Martinelliego on nic nie myśli ciekawe czy jeszcze kiedyś wróci do formy bo teraz jest tragiczny . A dzisiaj co do stylu to nie ma się co czepiać graliśmy bez Ode bez Declana każda drużyna odczuje takie straty najważniejsze 3 pkt .

Furgunn komentarzy: 983415.09.2024, 17:10

Mistrzostwo zdobywa się ze średniakami, ten dzisiejszy mecz był bardziej istotny niż może się wydawać :]

GreKa komentarzy: 364115.09.2024, 17:09

@Marzag napisał: "Nwaneri niestety widać że się boi grać odważnie, fajnie że sobie może pobiegać z dorosłymi ale powinien trochę więcej chęci wykazy"
Jak na sytuację w której grał, na zadania zapewne defensywne występ bez zarzutów
Nawet uważam, że grał odważnie. W odróżnieniu od Jesusa miał dryblingi

Koroniarz komentarzy: 1034215.09.2024, 17:09

Przy takich osłabieniach wygrana w NLD na wyjeździe to super wynik. Musimy zbierać punkty niezależnie kto znajduje się w składzie. Oby Saka wrócił na City

XandeR komentarzy: 996015.09.2024, 17:09

Ale nudny ten mecz w zasadzie byl, z City to juz w ogoke pewnie sie zamkniemy a Gabriel bedzie musial uspic Haalanda.

Moze w LM pogramy jakas fajna pilke

Rosomak komentarzy: 256015.09.2024, 17:09

Parafrazując jednego kibica lfc bodajże już powoli widać że ten sezon to będzie wyścig dwóch koni do których reszta ligi nie będzie mieć podjazdu.

P.s. I drugim koniem obok City wcale nie będzie lfc.

enrique komentarzy: 2011615.09.2024, 17:08

Rewelacyjny wynik po bardzo ciężkim meczu, przyznam że stawiałem na remis. Zaprezentowaliśmy się naprawdę nieźle, biorąc pod uwagę ilość kontuzji, oby Saka był zdrowy na kolejny mecz.

GreKa komentarzy: 364115.09.2024, 17:08

@Bartek_ napisał: "Sterling to już został wypożyczony xD"
Ja wiem, śmieje się tylko

gregory3213 komentarzy: 97615.09.2024, 17:07

Nwaneri całkiem nieźle w te 10 minut się pokazał

arsenallord komentarzy: 30254 newsów: 11715.09.2024, 17:07

Pamiętam jak ziomek mówił że Romero jest lepszy niż Gabriel. To jest przepaść co pokazała dzisiejszy rzut rożny. Saliba klasa podobnie. Bardzo fajnie Timber. White najsłabszy z defensywy. Partey i Jorghino bez większego ryzyka i bardzo solidnie. Havertz to skarb. Jak walczy, zarabia kartki rywali, strzela gole. Saka dziś słabiej, ale i tak półkę wyżej niż Martinelli. Trossard pierwszy mecz na ŚPO u nas i bardzo solidnie.

pablofan komentarzy: 287515.09.2024, 17:06

@Garfield_pl: ja mam nadzieję, że Merino będzie naszym gamechangerek w tym sezonie. Bo po tym co pokazują nasi zmiennicy ciężko widzę dalszy ciąg sezonu Partey-Rice-ode. Lubie Tomka, ale nie może być tak, że co spotkanie traci koncentrację i ciągle gubi piłkę. Dziś prawe skrzydło totków było mega mierne, a lewe nie istniało, ale z lepszymi zespołami nie może prezentować rywalom piłek do kontr.

Garfield_pl komentarzy: 3140815.09.2024, 17:05

Spurs having to turn the PA volume right up to try and drown out the Arsenal celebrations is becoming a familiar occurrence at this stadium.......

DyktatorArsene komentarzy: 247115.09.2024, 17:05

@Marzag:
Ciężko grać odważnie z rezerwowym środkiem pola i rezerwowym atakiem.

@XandeR napisał: "Jak Arteta wolal wpuscic 17 latka na NLD to raczej Saka nie jest zdolny do gry"
Nic mu nie będzie, gdyby Arteta miał więcej zdrowych zawodników, pewnie wszedłby Sterling tam ;)

PatrickVieira komentarzy: 6315.09.2024, 17:03

Mamy to. Kawał dobrej roboty, obrona top.
Miłej niedzieli wszystkim.

COYG

sWinny komentarzy: 805015.09.2024, 17:03

Coś pięknego

pablofan komentarzy: 287515.09.2024, 17:03

@fabregas1987: dokładnie. Warto teraz dodac, że chłopak mimo wszystko szukał gry do przodu, ale nie za bardzo było komu grać bo byli pochowani. Coś w okolicach 88 minuty, szukał, kręcił się aż w końcu odpuścił bo nikt się nie pokazywał.

Garfield_pl komentarzy: 3140815.09.2024, 17:03

Mecz do zapomnienia w zasadzie, aczkolwiek chłopaki zagrali mądrze wiedząc jak osłabioną mamy pomoc, i czekali na swój moment, oddali piłkę a kury bezradne w zasadzie. Raya koks w kluczowych sytuacjach, zmiennicy nic nie pokazali, ale też wchodzili głównie przeszkadzać, i ewentualnie kontrę walnąć, niestety włączyły im się kiwki xD niech kuruje się nam nieobecna grupa, bo z City z taką grą to już tak się nie uda, dobrze że Rice wraca, oby Calafiori też i cudem Odegaard, ale potrzeba kilka powrotów.

praptak komentarzy: 900915.09.2024, 17:03