"Wyrównujący gol momentem przełomowym"

"Wyrównujący gol momentem przełomowym" 18.12.2016, 21:53, Kamil Garczorz 13 komentarzy

Arsenal w spotkaniu 17. kolejki Premier League musiał uznać wyższość Manchesteru City ulegając 1-2. Oto, co po meczu powiedział bramkarz Kanonierów Petr Cech.

O punkcie zwrotnym...

Myślę, że przełomowym momentem był szybki gol na początku drugiej połowy. To dodało im pewności. Przegrywając 0-1 wiedzieli, że muszą nałożyć na nas większą presję. Na nasze nieszczęście szybko udało im się wyrównać, po czym nas zamknęli. Myślę, że kontrolowaliśmy mecz, pomimo tego, że to City było częściej przy piłce. Drugi gol zmienił wszystko, ponieważ nasi rywale mogli skupić się na obronie i czekać na kontrataki, przy czym są bardzo niebezpieczni.

O tym, czy Silva zasłonił go przy zwycięskim golu...

Przed piłką było kilku zawodników i nawet nie widziałem strzału. Jeśli mam być szczery nie wiem czy jednym z przebiegających piłkarzy był David Silva. Nie widziałem piłki, ponieważ znajdowała się za kilkoma graczami.

O rozczarowującym wyniku...

Jesteśmy bardzo niezadowoleni. Graliśmy dwa wyjazdowe spotkania, w których chcieliśmy zdobyć największą możliwość liczbę punktów, lecz nie zdobyliśmy żadnego. Jesteśmy rozczarowani, ponieważ na naszych potknięciach korzystają inne zespoły. Jednak do końca sezonu pozostało jeszcze wiele czasu i możemy wrócić. Wszystko może się wydarzyć, musimy być skupieni na sobie i wygrywać kolejne spotkania.

Manchester CityPetr CechPremier League autor: Kamil Garczorz źrodło: arsenal.com
michal0490 komentarzy: 5519.12.2016, 14:13

Beliar
Czytając to jeszcze raz, przyznaje mu rację jeśli chodzi o punkt zwrotny, ponieważ rzeczywiście strata tej bramki dodała City animuszu i pewnie pogrzebała częściowo nasz plan na drugą połowę. Co do kontroli spotkania, rzeczywiście ciężko się z tym zgodzić, ponieważ przeciwnik nawet przed bramką na 2 do 1 grał lepiej od nas.
Bardziej miałem na myśli to, że gdybyśmy minutę po wyjściu nie dostali tej bramki można było w kiepskim co prawda stylu, ale pokusić się o jakieś punkty.

kawa07 komentarzy: 45019.12.2016, 14:08

Dostaliśmy bramke minute po wyjściu z szatni. Róznica była taka, że zawodnicy City po przemowie Guardioli chodzili jak w zegarku, nasi po przemowie Wengera grali jakby im ktos oczy zawiązał. Dobre 15 minut nie moglismy wejsć na połowe przeciwnika.

PawloPro komentarzy: 65819.12.2016, 13:24

Zagraliśmy piach i tyle.

Beliar84 komentarzy: 81219.12.2016, 12:09

michal0490

Ty najwyraźniej też.

On musiał pomylić mecze..innego wytłumaczenia nie widzę.

michal0490 komentarzy: 5519.12.2016, 08:00

No jasne, że gol na 1 do 1 był przełomowy, nie rozumiem zdziwienia niektórych tutaj stwierdzeniem tego faktu. Dostaliśmy bramkę, zanim na dobre rozpoczęła się druga połowa i na pewno nie pomogło to nam w dalszej grze w tym meczu.
Jeśli chodzi o pierwszą połowę, to teorie Petra mimo, że trochę naciągane to można przyznać mu trochę racji. Strzeliliśmy bramkę grając z City, które mimo wszystko wydaje się mieć większy potencjał od nas, dodatkowo grając na ich stadionie. Naturalnym wydawało się, że od tego momentu nasza drużyna się cofnie i będziemy czekali na okazje do wyprowadzenia kontrataku. Kilka razy nawet próbowaliśmy się odgryzać i pierwsza połowa nie wyglądała wcale tak beznadziejnie.
Jeśli chodzi o połowę drugą, to trzeba przyznać, że wyglądała poprostu słabo w naszym wykonaniu i zostaliśmy zdominowani przez City.

thegunner4life komentarzy: 891819.12.2016, 07:41

"Myślę, że kontrolowaliśmy mecz, pomimo tego, że to City było częściej przy piłce"

mar12301 komentarzy: 2310119.12.2016, 00:21

ljungberg77 (zawieszony) komentarzy: 202318.12.2016, 23:41

że gol na 1:1 był przełomowy???
to mówi zawodowy piłkarz i wogóle jakikolwiek dorosły mężczyzna? :)
w takim razie trzeba było zejść z boiska w 47 minucie

wybaczyć mogę braki umiejętności i gorsze przygotowanie fizyczne czy taktyczne ale nie brak charakteru, szkoda gadać

Tak193 komentarzy: 17618.12.2016, 22:35

Hahhaha ja myślałem te to zostało wklejone z meczu z Eevertonem bo to samo powiedział tylko trochę inaczej xDD

fabregas1987 komentarzy: 2570618.12.2016, 22:14

Ciekawe czy sam wierzy w swoje słowa. Chciałbym żeby kiedyś Petr wypowiedział się na temat różnicy w mentalności zawodników z którymi osiągał sukcesy w Chelsea, a tymi grającymi w Arsenalu.

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52418.12.2016, 22:13

Druga bramka idzie na konto naszego bramkarza.